EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By adrian1200
#1795530
Witam mam ładowarkę xtar mc2 i ładując dzis akusy 18650 samsung 25r zauważyłem ze dioda która informuje o naładowaniu akumulatora miga raz na czerwono raz na zielono. Czy to znaczy Ze jest cos nie tak z ładowarka?
Awatar użytkownika
By mimochod1
#1795676
djblack2577 pisze:Sprawdź najpierw akusy w jakim stanie są,czyli Multimetr elektroniczny,jeśli jest poniżej czyli 2,7 lub 3,0 możesz wyzuć akusy w śmieci

Znaczy do odpowiedniego pudełka na zużyte baterie :mrgreen:
By bartol5230
#1862759
kupiłem dziewczynie sabera do ktorego wchodzą 20700 i ładuje jednego akusa na luziku w xtar... jezeli chcesz cos dobrego i sprawdzonego na większe akusy to polecam nitecore i4 dałem za nią coś koło 80 zł ale naprawde warto korzsytam z niej bardzo długo bez problemów
By Dymecki
#1862779
Wszystko wskazuje na nadmiernie rozładowane ogniwo. Moją ładowarkę kupiłem tu https://hobbyhouse.pl/product-pol-7003-Ladowarka-akumulatorow-2x-18650-26650-Li-Ion-Xtar-MC2.html i dołączona była instrukcja mówiąca, że ten model sterowany jest mikroprocesorowo i ładuje w 3 trybach TC/CC/CV. Właśnie pierwszy tryb TC jest sygnalizowany migającymi diodami i ma za zadanie "wzbudzenie" niskim prądem ogniw rozładowanych poniżej 2.9V. Dopiero po osiągnięciu 2.9V ogniwo jest ładowane prądem 0.5A i dioda przestaje migać.
Awatar użytkownika
By Kiecio
#1876810
witajcie, kupiłem 4x akumulatory sony vtc5a, kupiłem również ładowarkę XTAR MC2. Zasilacz używam po telefonie firmy Sony (1500mA), a więc do rzeczy podłączyłem ładowarkę wczoraj o 15:00 do prądu, wsadziłem akumulatory, obydwie diody zaczęły świecić na czerwono i świecą do teraz. Wydaje mi się, że po przeszło 20h akumulatorki powinny się już naładować, a diody zaświecić na zielono... Co o tym sądzicie, multimetr dopiero wieczorem będę miał

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.