EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By bnbnbn83
#1792512
Witam wszystkich. Od paru miesiecy jestem posiadaczem melo 3 mini isticka pico 75 oraz przecudownej bazy rba od elefa

Psycha mi siada bo każdy dzień zaczynam od ukrecenia nowej grzałki. Próbowałem wszystkiego. Krecilem 0.5 0.7 1 1.1 1.2 1.3 Ohm na średnicy 2 2.5 3 itp itd ogólnie nawet dobrze trafiam w to co chce ale własne grzałki starcza ja mi na dzień. Później spalenizna i wszytko co najgorsze. Używam kantal d 0.35 i 0.4 . Pale ok 6 do 8 ml na dzień samogony od 3 do 6 mg od 8 do 20 w max .

I pytanie... co ja kurde robię źle ??? Kupna starcza mi na co najmniej 1.5 tygodnia rba kupiłem żeby sobie interes potanic a wychodzi ma to samo

Może ktoś jakiegoś tipa na to rba .

Myślę też o zakupie anyvape 2 diy jako alternatywa do porównania . Co myślicie o tym pomyśle. ? Może na tej rba pójdzie lepiej? Podobno jest na jakimś peaku i wytrzymuje dłużej grzałka .. takie info z jakiegoś forum. .

Będę wdzięczny za pomoc





Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1792535
Witaj. Używam RBA od Eleafa do Melo i o ile nie jest to cud techniki, da się na tym skręcić całkiem "wapowalne" grzałki - w poziomie a także w pionie (to trochę trudniejsze). Skoro piszesz, że próbujesz wszystkiego co się da, to nie wiem jak Ci pomóc. Może opisz dokładniej przykładowy setup, łącznie z ilością i rodzajem waty, a także podaj szczegóły odnośnie liquidu jakiego używasz (być może on szybko uwala grzałki). Dodatkowo możesz wkleić zdjęcia zużytej grzałki.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2017, 23:30 przez McGrinn, łącznie zmieniany 1 raz.
By rebeliant86
#1792536
Ale co się dzieje po tym jednym dniu z grzałką? Czujesz spaleniznę? Może to nie problem z grzałką tylko z transportem liquidu i robi Ci się bober? Wymień następnym razem samą watę i zobacz czy jest ok. Jeśli tak to musisz popracować nad tym, aby transport liquidu był prawidłowy i będzie git.
By rebeliant86
#1792561
Eilchner pisze:Na moje to pakujesz za dużo nośnika.


Też mi się tak wydaje, dlatego zapytałem co się dzieje dokładnie. Sam na początku pakowałem waty tyle, że ledwo przechodziła przez grzałkę i bobry się zdarzały.
By bnbnbn83
#1792594
rebeliant86 pisze:Ale co się dzieje po tym jednym dniu z grzałką? Czujesz spaleniznę? Może to nie problem z grzałką tylko z transportem liquidu i robi Ci się bober? Wymień następnym razem samą watę i zobacz czy jest ok. Jeśli tak to musisz popracować nad tym, aby transport liquidu był prawidłowy i będzie git.

Źle smakuje ogólnie spalenizna. Raz mniej raz bardziej intensywnie . Podsyłam fotę . Grzałka 0.9 Ohm palona 2 dni od 8 do 18 w. Wiec nie szalałem z napięciem. Jak widać nawet na tych słabych zdjęciach jest zużyte. Zrobiłem z mniejszą ilością waty nowy setup za waszą rada na razie czuje wate. Pewnie trzeba przepalic banaiczek żeby się ułożyło. ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By bnbnbn83
#1792595
McGrinn pisze:Witaj. Używam RBA od Eleafa do Melo i o ile nie jest to cud techniki, da się na tym skręcić całkiem "wapowalne" grzałki - w poziomie a także w pionie (to trochę trudniejsze). Skoro piszesz, że próbujesz wszystkiego co się da, to nie wiem jak Ci pomóc. Może opisz dokładniej przykładowy setup, łącznie z ilością i rodzajem waty, a także podaj szczegóły odnośnie liquidu jakiego używasz (być może on szybko uwala grzałki). Dodatkowo możesz wkleić zdjęcia zużytej grzałki.

Samogony na bazie skulla lub inawery. 70vg Smak daje aromat Capella lub inawery. Głównie owoce leśne ale to chyba bez znaczenia

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By bnbnbn83
#1792596
McGrinn pisze:Witaj. Używam RBA od Eleafa do Melo i o ile nie jest to cud techniki, da się na tym skręcić całkiem "wapowalne" grzałki - w poziomie a także w pionie (to trochę trudniejsze). Skoro piszesz, że próbujesz wszystkiego co się da, to nie wiem jak Ci pomóc. Może opisz dokładniej przykładowy setup, łącznie z ilością i rodzajem waty, a także podaj szczegóły odnośnie liquidu jakiego używasz (być może on szybko uwala grzałki). Dodatkowo możesz wkleić zdjęcia zużytej grzałki.

Warka muji e dym

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1792598
70vg- gęsty liquid - gorszy transport
słodki aromat- szybsze brudzenie nośnika i większy nagar na grzałce.

bnbnbn83 pisze:Warka muji e dym


No i ... jakby lekko cięższa możliwość skupienia nad setupem. :lol: :lol: :lol:


Nośnik powinien przechodzić przez grzałkę z jedynie lekkim oporem.
Zbyt duża jego ilość również wpływa na zły transport a co za tym idzie, na szybsze spotkanie z bobrem.
By bnbnbn83
#1792601
A jaki proponujesz ? Faktycznie czasem za słodko. Przy bazie rba czytałem że lepiej dać gestszy. Żeby zminimalizować ryzyko wycieku przez Ah. Poza tym daje niko 50vg plus aromat wiec pewnie mam kolo 60vg z bazy 70vg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1792603
Ja od dłuższego już czasu kręcę na bazie anyvape 2 diy i używam liquidu 50/50 , przy solidnie wykonanym setupie przecieków brak. :mrgreen:
By bnbnbn83
#1792607
Zamówiłem anyvape spróbować twoim sposobem mam akurat aromat który trzeba złącza nawet 10 procent vg spadnie pewnie wtedy do 40 . To będzie jakiś problem. ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1792608
Nie mam pojęcia jak podziała z 40/60, ja stale jadę na 50/50.
Wypróbujesz zobaczysz. :wink:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1792612
@bnbnbn83

Nie za długie "wąsy" nośnika? Ja watę przycinam bardzo blisko korpusu bazy.
Spróbuj zrobić setup na średnicy 3 mm, włóż pasek Muji o szerokości około 8 mm ze zdjętymi dwoma zewnętrznymi - sprasowanymi warstwami, po wcześniejszym lekkim zrolowaniu. Watę przytnij krótko przy korpusie.
Liquid również możesz zmienić, np. na jakiś herbaciany - te mniej brudzą grzałki.
By bnbnbn83
#1792613
Wąsy służyły jako uszczelnienie . Są w korpusie rba tak aby nie wystawy za bardzo i haczyly kanału powietrznego przy kręceniu. Myślałem że skoro wata ta nie dotyka grzałki to może tak zostać sobie jako ....zapora przed przeciekiem wewnątrz rba. Taki grzybami się robi

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1792617
bnbnbn83 pisze:Wąsy służyły jako uszczelnienie . Są w korpusie rba tak aby nie wystawy za bardzo i haczyly kanału powietrznego przy kręceniu. Myślałem że skoro wata ta nie dotyka grzałki to może tak zostać sobie jako ....zapora przed przeciekiem wewnątrz rba. Taki grzybami się robi

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Spróbuj zrobić tak jak Ci napisałem i zobacz czy hula.
By bnbnbn83
#1792618
DorotaM pisze:Nie mam pojęcia jak podziała z 40/60, ja stale jadę na 50/50.
Wypróbujesz zobaczysz. :wink:

A czy mógłbym cie poprosić przy następnym robieniu setupu o zdjęcie tego co zrobiłaś oglądałem na yt tutorial ale koleś pakuje tam sporo waty odgina ja itp a wszyscy podpowiadaja żeby jednak mało jej dawać no i mam pytanko jak u ciebie z żywotnością setupu na anyvapie 2 ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1792620
Będzie ciężko uchwycić to co potrzeba, nie mam odpowiedniego sprzętu do cykania konkretnych fot.
Nośnika daję niedużo. Grzałka na 0,25 mm, nośnik lekko z oporem przez nią, odcinam po dokręceniu góry bazy na wysokości około 0,5 cm nad nią i upycham go z wyczuciem, tak by trafił jak należy w kanały. To malutka baza i pobawić się z nią muszę najdłużej z wszystkich baz które mam, ale warto poćwiczyć na niej setupowanie i cierpliwość, dla mnie wynik końcowy jest jak najbardziej ok.

Co do żywotności, nośnik z reguły wymieniam co tydzień a grzałkę tylko przepalam.
Jednak ja mam mnóstwo zestawów, więc nie wapuję tylko na tym.
Korzystając tylko z jednego parownika i z raczej owocowo- słodkich lq (ja) chyba wymiana nośnika co dwa, trzy dni, byłaby bardzo realną.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1792626
E tam, raczej zakupoholik nałogowiec. :lol:
Chyba powinni mi zamknąć dostęp do Bazarku. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By anal_destroyer
#1792627
Kolega @erbis zadał ciekawe pytanie i wydaje mi się, że powinieneś się na tym skupić. Zbyt szybko drut się rozgrzewa bo powierzchnia grzewcza jest malutka i bardzo szybko lq odparowuje i suszy watę. Zrób 7-8 zwojów na tym Kanthalu, watę zetnij równo z korpusem, na sucho i na mokro wyczesz ją na zewnątrz we wszystkich kierunkach tak, aby uszczelnić całość i powinno być ok. Można też zrobić setup pionowy, jest to trochę trudniejsze, ale lepiej uszczelnia. Na youtube są tutoriale jak takie coś wykonać.
By bnbnbn83
#1792638
DorotaM pisze:Będzie ciężko uchwycić to co potrzeba, nie mam odpowiedniego sprzętu do cykania konkretnych fot.
Nośnika daję niedużo. Grzałka na 0,25 mm, nośnik lekko z oporem przez nią, odcinam po dokręceniu góry bazy na wysokości około 0,5 cm nad nią i upycham go z wyczuciem, tak by trafił jak należy w kanały. To malutka baza i pobawić się z nią muszę najdłużej z wszystkich baz które mam, ale warto poćwiczyć na niej setupowanie i cierpliwość, dla mnie wynik końcowy jest jak najbardziej ok.

Co do żywotności, nośnik z reguły wymieniam co tydzień a grzałkę tylko przepalam.
Jednak ja mam mnóstwo zestawów, więc nie wapuję tylko na tym.
Korzystając tylko z jednego parownika i z raczej owocowo- słodkich lq (ja) chyba wymiana nośnika co dwa, trzy dni, byłaby bardzo realną.

A ile Ohm i na ilu w palisz na anyvapie
No i pytanie o jak grzałki wyrzrzasz?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1792642
Aktualnie mam ( nie lubię dużych mocy :wink: ):
1,1 Ω - 13,5W
1,4Ω- 11,5W

Przepala się ją prosto,
wyjmujesz nośnik, oczyszczasz grzałkę leciutko z pozostałości liquidu i przepalasz powstały nagar
podgrzewając samą grzałkę przez kilka sekund, powtarzając to, aż grzałka będzie czysta.
Potem zakładasz nowy nośnik i voilà.
Awatar użytkownika
By mimochod1
#1792647
:shock:
Raczej napięcie z zasilania... :)
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1792650
mimochod1 pisze: :shock:
Raczej napięcie z zasilania... :)



Dokładnie :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
By bnbnbn83
#1792682
Dzięki wielkie . Ograniczyłem wate i jest ok . Zobaczymy ile pociągnie . Baza 50vg tez jest i anyvape w drodze

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.