EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Hortstik
#1777854
No bo ktos zapłacił to jest. Smieszy mnie ze nadal nie ma pico melo 3 mini
Ludzie maja stracha bo nie bedzie parownikow wiekszych jak 2ml. To serio jest problem? Raczej problemem będzie co zalac nawet w te 2ml. Zapasy kiedys sie skończą i co dalej?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By miblah
#1777867
Wszystko możesz przywieźć z wycieczki... ;) Zabroniona jest sprzedaż transgraniczna oraz internetowa "papierosów elektronicznych".
Awatar użytkownika
By pol
#1777870
miblah pisze:....
Na szybko widać tyle: jest na niej na przykład atomizer joyetech UNIMAX 25, którego pojemność to 5ml.

Jak podaje zgłaszający, zgłoszona wersja UNIMAX 25 atomizer o pojemności 2ml.

Edit:
I like that Joyetech has acknowledged the EU market with a 2ml tank on the 22 and still offers a 5ml option for less restrictive markets, .....
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 19:50 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By miblah
#1777873
pol pisze:Jak podaje zgłaszający, zgłoszona wersja UNIMAX 25 atomizer o pojemności 2ml.


Jeśli tak jest, to zgłaszający kłamie, bo nie ma takiego Unimaxa 25... Chyba, że wsadzono w niego silikonowy korek zmniejszający pojemność (co bym sugerował producentom w przypadku, gdybyś miał rację).
Nie wiem, skąd masz taką informację (bo plik xlsx tego nie zawiera), ale nie jest to dla mnie istotne.

Istotą mojego postu, było to, że już są (bo to nie jedyne zgłoszenie >2ml) i na pewno będą przedsiębiorcy z jajami, którzy wysnują z przepisu wniosek taki, jaki wysnułem ja. I to na tyle.

Edit: @pol ze smutkiem obserwuję, to co aktualnie robisz, bo wprowadzasz w błąd. Teraz wyciągasz fragment niusa z lutego br. w którym napisano, że JT zrobił "unimax'a 22" o pojemności 2ml. Nijak ma się to do zgłoszenia, dokonanego w naszym urzędzie, zresztą dwa razy dla Unimaxa 25.
Nie jest to dowód, że taki będzie mógł być sprzedawany. Bo jak pisałem wcześniej, z przepisów wynika, że wniosek podlega rozpatrzeniu - czyli decyzji administracyjnej, która może być negatywna.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 19:56 przez miblah, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1777876
miblah pisze:..... Bo jak pisałem wcześniej, z przepisów wynika, że wniosek podlega rozpatrzeniu - czyli decyzji administracyjnej, która może być negatywna.

Ponawiam, wskaż przepis stanowiący że wniosek podlega rozpatrzeniu i w wyniku tego wydawana jest decyzja administracyjna.
A... nie masz czasu szukać tego przepisu.
Awatar użytkownika
By miblah
#1777877
Czy ty jesteś z innej planety @pol?
Co się twoim zdaniem stanie z wnioskiem, który zdaniem urzędu nie wypełnia przesłanek ustawowych? Wyparuje?
Uzasadniłem to tutaj post1777359.html#p1777359
Dyskusja z tobą jest bezprzedmiotowa, zaczynam cię ignorować.
Awatar użytkownika
By pol
#1777879
Inspektor przyjmuje zgłoszenia EIN i sprawdza pod względem formalnym podane wymagane dane i sprawdza złożone oświadczenie oraz uiszczoną opłatę.

Przedstawiona poniżej tabela, zawiera informacje dotyczące zgłoszeń e- papierosów i pojemników zapasowych dokonanych na postawie art. 11 b ust. 1 ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2015 r., poz. 298,1916 z 2016 r. poz. 960 i 1331). W tabeli znajdują się informacje na temat zgłoszeń kompletnych pod względem formalnym (zawierających oświadczenia i potwierdzenie wykonania przelewu). Wykaz ten zawiera informacje z uwzględnieniem ochrony tajemnicy handlowej. Wykaz będzie aktualizowany cyklicznie. Data aktualizacji:12 kwietnia 2017 r.


Inspektor nie wydaje decyzji administracyjnej dopuszczającej do obrotu EIN.
Inspektor może wydać decyzję zgodnie z art 11f.
ustawa

Z ustawy
Art. 12c. Kto:
10) produkuje lub importuje w celu wprowadzenia do obrotu papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe, które nie spełniają wymagań określonych w art. 11c ust. 1–11,
...
podlega grzywnie do 200 000 zł albo karze ograniczenia wolności, albo obu tym karom łącznie.
Awatar użytkownika
By miblah
#1777886
Gratulacje - wskazałeś w końcu coś konkretnego - tego, czego szukać nie miałem zamiaru, bo było dosyć jasne i bez tego.
Z czego wynika więcej jedynie tyle, że decyzja pozytywna jest domyślna, a negatywna ogłaszana jest publicznie. Gdzie masz jeszcze problemy ze zrozumieniem? - postaram się pomóc.
Awatar użytkownika
By miblah
#1777890
pol pisze:Z ustawy
Art. 12c. Kto:
10) produkuje lub importuje w celu wprowadzenia do obrotu papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe, które nie spełniają wymagań określonych w art. 11c ust. 1–11,
...
podlega grzywnie do 200 000 zł albo karze ograniczenia wolności, albo obu tym karom łącznie.


Zatem spieszę z pomocą.
Zgłoszeń jak widzisz dokonano. Zgłoszenie nie świadczy, że nastąpił import, lub że zgłaszający przedmiot wyprodukował w celu wprowadzenia do obrotu w kraju o nazwie Polska. Dopiero o to prawo zabiega.
Przepis ten nie dowodzi również, że atomizery nie mogą być mniejsze niż 2ml. Dowiedzie tego rozstrzygnięcie administracyjne i ewentualne ostateczne rozstrzygnięcie sądu. :beer:
Awatar użytkownika
By miblah
#1777895
Widzę, że prócz znajomości erystyki, również radykalny idealizm ontologiczny Hegla u ciebie w cenie. Jeśli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów.
Fakty są takie, że zgłoszeń dokonano - taki psikus.

Edit: @pol Masz świadomość, że cytatem z Sienkiewicza sam się zaorałeś? :mrgreen:
By skaecik
#1777976
Każdy podmiot wprowadzający do obrotu sam musi zgłosić produkt. Jak się mylę proszę o poprawkę

Tapa
Awatar użytkownika
By PucH2
#1777984
Hajdeki pisze:Ja mam tylko jedno pytanie bo nie za bardzo rozumiem. Jeżeli dany sklep zgłosi i uzyska zgodę to tylko on może sprzedawać dany zgłoszony produkt czy jest to na zasadzie pierwszy płaci reszta korzysta?
?

Myślę że dokładnie tak jest jak z innymi urządzeniami. Jeden płaci, reszta korzysta. Tu niejako pojawią się nowe problemy. Mając na wyłączność dystrybucje produktu to oznacza że wszystko inne to podróby. A tak będzie. Jak od chińczyka nie idzie respektować praw autorskich to pojawią się nowe możliwości. Będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
By pol
#1778024
Hajdeki pisze:Ja mam tylko jedno pytanie bo nie za bardzo rozumiem. Jeżeli dany sklep zgłosi i uzyska zgodę to tylko on może sprzedawać dany zgłoszony produkt czy jest to na zasadzie pierwszy płaci reszta korzysta?
?

To jeszcze raz powtórzę. Zgłoszenie zawiera oświadczenie importera (lub producenta) o zgodności produktu z wymogami ustawy. Zgłaszający czyni to pod odpowiedzialnością karną (finansową i/lub odosobnienia). Zgłoszenie nie stanowi uzyskania zgody na sprzedaż, bo taka nie jest wymagana. Bez zgłoszenia nie wolno wprowadzić produktu do obrotu.
Cały system został zgrabnie wymyślony. Sprzedawca detaliczny nabywa produkt od importera. Teraz sprawą sprzedawcy detalicznego będzie udowodnić w razie kontroli, że towar pochodzi z legalnego źródła (tzn, że został przez importera zgłoszony do Inspektora).
Zgłoszenie dotyczy rodzaju/typu produktu, a nie ilości towaru.
By marti701
#1778330
Byłem dziś w edym. Na półce mieli kilka Serpentów Mini. Zażartowałem, że do 20 nie zdążą sprzedać, więc wezmę za połowę ceny
I zostałem zaskoczony. Nadal będą w sprzedaży po 20.05, bo zostały już dawno zgłoszone.
Więc będą w sprzedaży atomizery >2ml, czy nie?
Awatar użytkownika
By pol
#1778340
Co będzie już niespełna za dwa tygodnie zobaczymy.
Powiadasz, że mówią, że już dawno zgłosili WOTOFO SERPENT Mini RTA Atomizer - 3ml?
Ciekawe komu zgłosili, bo chyba nie Inspektorowi. Przynajmniej sam Inspektor tego nie potwierdza w wykazie aktualizowanym na 12 kwietnia 2017 r.
Awatar użytkownika
By miblah
#1778344
marti701 pisze:Byłem dziś w edym. Na półce mieli kilka Serpentów Mini. Zażartowałem, że do 20 nie zdążą sprzedać, więc wezmę za połowę ceny
I zostałem zaskoczony. Nadal będą w sprzedaży po 20.05, bo zostały już dawno zgłoszone.
Więc będą w sprzedaży atomizery >2ml, czy nie?


Według @pol nie. Według mnie, tak. Nie czytałeś tego zacnego tematu!? :D

by Tapatalk.
Awatar użytkownika
By pol
#1778350
http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-1762_en.htm
First and foremost, because nicotine is a toxic substance, the Directive sets maximum nicotine concentrations and maximum volumes for cartridges, tanks and nicotine liquid containers.


https://www.ecigarettedirect.co.uk/asht ... inues.html
TPD Updates (Various Speakers)

The worst thing here is confirmation that there will be a maximum limit of 2ml in tanks. Previously, the consultation from the government seemed to imply that refillable tanks would be allowed at more than 2ml. This was due to poor drafting.

Otherwise, there was nothing really new for people who have been following the TPD closely.

The e-cig summit went on to look at what was wrong with the TPD. (Answer: almost everything, but at least it’s not the FDA!) I would have preferred to focus on how we can comply (or get round the TPD.) Unless the Totally Wicked lawsuit succeeds, the TPD is law, we are stuck with it and there’s no point in looking back wishing things had been done differently.


https://www.totallywicked-eliquid.com/b ... different/
Some of you may have been keeping an eye on the Europeans and their vaping regulations. Those that have will know that the Tobacco Products Directive (TPD), the regulations that control tobacco products in Europe has now been made law, and the Europeans have new regulations for e-cigarettes. Companies in Europe have roughly a year’s period of grace to get their ducks in a row regarding compliance, and then by May 2017 all e-cigarette products must comply with the TPD.

This will mean that within all member states of the European Union, (for that read countries and there are 28,) e-cigarettes now have to adhere to certain standards, i.e. nicotine levels have an upper limit of 20mg/ml, tanks are to be no larger than 2ml, advertising has been drastically reduced and there is a 6 month wait to market for new products. Yes, compliance will be costly, but it will not be prohibitive. Some member states such as Finland have decided they want to make their regulations far worse than the TPD and have banned online sales, but generally the European Union (EU) member states that have started implementing the TPD, seem to be standing by the letter of the law.


http://flavour-boss.co.uk/knowledge/a-g ... on-vaping/
Maximum tank capacity will be 2ml

The tank capacity of new e-cigarettes going forward cannot exceed 2ml. Before the TPD regulations came into effect, the typical tank size was 5ml. This will affect those who are used to the larger pieces of hardware.



http://forum.e-liquid-recipes.com/t/eu- ... pact/66599
Only tanks with a capacity of 2ml and below will be available. Tanks must also be ‘leakproof at the point of refilling’ and deliver a consistent dose of nicotine.

Optymiści twierdzą, że RDA będą również szczelne po napełnieniu...


==================
Edit:
http://www.deaflavor.com/en/about-us/tpd
The Tobacco Products Directive 2014/40 / EU (TPD) will enter definitively into force on 20 May 2017: as of this date it will no longer be possible to market products which do not comply with this Directive. Compliance relates to different aspects of the product, such as the content, the packaging and the information leaflet. Concerning the content, the following are the most important points:


maximum 10ml bottle;
maximum 2 ml atomizer;
maximum 2 ml disposable electronic cigarettes;
maximum 2 ml disposable cartridges;
nicotine concentration not exceeding 20 mg/ml;
no additives (e.g. caffeine, taurine, vitamins)
only ingredients of high purity
no toxic substance other than nicotine
Awatar użytkownika
By miblah
#1778367
@pol z dobroci serca, a mam jej i tak niskie pokłady, zaproponuję, byś się nie pocił niepotrzebnie. Tego co wklejasz nie czyta ze zrozumieniem nikt prócz mnie, i paru innych stałych bywalców forum; pomijam już ogólny sens wklejania opinii z blogów i forów.

Pytania w stylu "Więc będą w sprzedaży atomizery >2ml, czy nie?" i tak się będą pojawiać, nawet tutaj, w tym temacie, bo ci, którzy się obudzili z ręką w nocniku, i wpadają tu z przypadku, mają nasze wywody w nosie.
Mnie nie przekonasz, bo mam swoje zdanie na ten temat. A na ostateczne rozstrzygnięcie problemu poczekam, bo mnie czas w tym temacie nie goni. :twisted:
Awatar użytkownika
By pol
#1778369
@miblah
Z Twego przesłania wynika - zamknąć forum, bo i tak nikt tego nie czyta...... poza Twym dobrotliwym sercem....
Nie jesteś pępkiem świata i to nie Ciebie staram się przekonać o czymkolwiek. Na to byłoby mi szkoda czasu.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 20:50 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By miblah
#1778371
@pol - nie. Co mogliśmy w temacie powiedzieć, już powiedzieliśmy. W zasadzie powinien zostać zamknięty, przynajmniej jedną stronę temu i przyklejony na stałe do 20 maja. Kolejne posty i pytania o to samo, tylko go rozmywają. Ale to moje zdanie - masz prawo mieć inne ;)

Edit: Pępkiem powiadasz :mrgreen: No nic - powodzenia w tej walce życzę. Mam nadzieję, że ją przegrasz - dla dobra przyszłych waperów :beer:
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 20:54 przez miblah, łącznie zmieniany 1 raz.
By marti701
#1778374
miblah pisze:
marti701 pisze:Byłem dziś w edym. Na półce mieli kilka Serpentów Mini. Zażartowałem, że do 20 nie zdążą sprzedać, więc wezmę za połowę ceny
I zostałem zaskoczony. Nadal będą w sprzedaży po 20.05, bo zostały już dawno zgłoszone.
Więc będą w sprzedaży atomizery >2ml, czy nie?


Według @pol nie. Według mnie, tak. Nie czytałeś tego zacnego tematu!? :D

by Tapatalk.

Czytałem i im więcej czytam, tym głupszy jestem. Po drugie zdania są podzielone, co oznacza że ustawa to bubel prawny, napisany tak, że nikt nie wie o co chodzi.
Kolejna sprawa. Wiele sklepów internetowych się zamknęło, inne zaprzestały sprzedaży detalicznej, zniknęły oferty z allegro i olx, a edym nadal prowadzi sprzedaż przez internet z dostawą do domu. O co tu chodzi?
Awatar użytkownika
By pol
#1778375
marti701 pisze:.... a edym nadal prowadzi sprzedaż przez internet z dostawą do domu. O co tu chodzi?

e-dym to nie dawny e-dym i nie prowadzi sprzedaży przez internet.
Arborous Industry Corp. Limited
unit 2107, Lippo Centre Tower 2,
89 Queensway, Admiralty
Hong Kong

https://e-dym.pl/pl/content/2-regulamin
Awatar użytkownika
By miblah
#1778377
marti701 pisze:[...] zniknęły oferty z allegro i olx, a edym nadal prowadzi sprzedaż przez internet z dostawą do domu. O co tu chodzi?


Jest różnica w prawie między "sprzedażą na odległość" (zabronioną dla e-p), a "sprzedażą poza lokalem przedsiębiorstwa" (literalnie nie zabronioną dla e-p) i z tych drugich przepisów próbuje korzystać e-dym. Na razie skutecznie.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1778379
Gentlemen, po co się kłócić, skoro można sprawdzić.

W wyżej wspomnianym wykazie w wierszu 6
BFL Eleaf ASTER RT With MELO RT 22

parownik MELO RT 22 na stronie producenta
Parameter:
Diameter: 22mm
Height: 61mm
Thread type: 510 thread
E-liquid capacity: 3.8ml
Color: black, silver

Teraz tylko pytanie, czy zgłoszenie spełnia warunki ustawy. Bo parownik zgłoszony jest.
Awatar użytkownika
By pol
#1778384
refurbished pisze:....
Teraz tylko pytanie, czy zgłoszenie spełnia warunki ustawy. Bo parownik zgłoszony jest.

Zgłaszający pod odpowiedzialnością karną (finansową i/lub odosobnienia) oświadcza, że produkt spełnia warunki ustawowe.
W tabeli znajdują się informacje na temat zgłoszeń kompletnych pod względem formalnym (zawierających oświadczenia i potwierdzenie wykonania przelewu).
Opłata za zgłoszenie nie podlega zwrotowi...

refurbished pisze:Co potwierdza możliwość zgłoszenia czegokolwiek.

Art. 11b.3.6) opis procesu produkcji, w tym wskazanie, czy jest to produkcja seryjna, i oświadczenie następującej treści:
„Oświadczam, że proces produkcji papierosa elektronicznego lub pojemnika zapasowego zapewnia zgodność z wymaganiami ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.”;
....
7. Oświadczenia, o których mowa w ust. 3 pkt 6–8, składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli o następującej treści: „Jestem świadomy(-ma) odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 21:10 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By miblah
#1778389
Nikt nie zamawia z Chin, to jest wyraźnie zabronione. A jak coś jest zabronione (akurat to, jednoznacznie i bez wątpliwości), to nikt tego nie robi, bo dura lex, sed lex. A jesteśmy narodem, który jest karny, i stosuje się do litery prawa :mrgreen:
Awatar użytkownika
By miblah
#1778396
marti701 pisze:To mogę robić zakupy przez internet w edymie

Nie.
marti701 pisze:, a nie mogę w Fasttechu?

Tak.
Awatar użytkownika
By miblah
#1778398
@Krasnal45 - mówisz o pojemności "kartridży i zbiorniczków" - dokładnie, nie jest jednoznaczna i to nie tylko w ustawie, ale też w dyrektywie ;)
By marti701
#1778399
"Art. 535 [Pojęcie] Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę."

Czyli UC może mnie w dupę pocałować i nie ma prawa ukarać, ponieważ towar został zatrzymany więc do sprzedaży nie doszło bo nie został spełniony Art. 535. Bo gdybym odebrał towar, a następnie miałbym nalot UC, to wtedy mogliby oskarżyć mnie o łamanie prawa. Dobrze rozumuje?
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 21:29 przez marti701, łącznie zmieniany 2 razy.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.