EPF
http://maiart.pl/
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1821854
a możesz zdradzić ile na 10ml owocówki jest ten Traveler przewidziany,ile by nie przesadzić?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1821859
Travellera daje się 10% do wszystkiego. Tylko należy pamiętać że rozrzedza liquid. Więc najlepiej robić bazę z przewagą VG ( tak 70% VG ).
Na 10 ml daje się 1 ml Travellera.
By Krasnal45
#1821894
wertjacek pisze:Ja jednego nie rozumiem,gdzies na forum czytałem że Traveler jest do tytoniówek a czytam że w owocowych traveler rozcieńcza premix.To jak to jest,do czego dodaje się tego "ulepszacza smaku"?

Rozcieńcza w sensie, że rozrzedza bazę, bo jest na etanolu. Ponadto zawiera w sobie delikatny bukiet ziołowych posmaków. Niespecjalnie wyczuwalny w liquidzie, ale nadający mu mu to coś, co analogicznie gotowanym potrawom nadaje sól, pieprz i inne przyprawy aromatyzujące potrawy :mrgreen:
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1821915
Chopy,jak krowie na rowie.Czy na stronie Maiart aromat i premix Traveller to jest to o czym piszecie? w opisie jest coś o cygarach,mokrym tytoniu itd........
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1821916
Jest też o krwi, pocie i ślinie. Daj spokój, to slogany artystyczne. Kup 1 aromat na próbę i zobaczysz.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1821918
wertjacek pisze:Chopy,jak krowie na rowie.Czy na stronie Maiart aromat i premix Traveller to jest to o czym piszecie? w opisie jest coś o cygarach,mokrym tytoniu itd........


Tak, to jest to :D
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1821923
Ja kupiłem kiedyś liquid w smaku przypominający Tribecę, a opis jego był że jest to smak pachnącej kobiety, która wyszła na targ z Tureckimi przyprawami, pewnego jesiennego wieczoru :lol:
Awatar użytkownika
By Pesio
#1821925
Słyszeliście to jak niewidomy wchodzi do sklepu rybnego?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Julia
#1829320
Coś widzę, że chyba produkowałam się w wątku o aromatach a nie premixach.
Swoją drogą może by ten temat przenieść do działu "premixy"?

Jako fanka wszystkich ciast MA spróbowałam w końcu Ciasta różanego. Ociągałam się, bo róży nienawidzę. ...
Premix jest pyszny!
Custard dla mnie niewapowalny (jak wszystkie custardy).
By MaiArt
#1829793
Czytając Wasze posty (raz jeszcze serdecznie dziękujemy za wszystkie uwagi i sugestie :hat_low: ) doszliśmy do wniosku, iż należałoby dokonać korekty składu naszych premiksów pod kątem osób preferujących zdecydowanie większe stężenia aromatów. Dobór optymalnego stężenia jest zawsze pewnego rodzaju kompromisem i chcąc zaspokoić potrzeby waperów lubiących zdecydowanie bardziej wyraziste nuty smakowe, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu do oferty opcji "premix plus". Zamawiając produkt w tej wersji, otrzymacie Państwo dodatkową porcję czystego aromatu (1,5 ml) do samodzielnej korekty smaku. Cena produktu nie ulega zmianie ;)

Chcąc zamówić premix w wersji "plus" prosimy o wpisanie tej informacji w okienku UWAGI ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1829795
Takie buty zawsze cieszą, szczególnie znienacka podane.
By MaiArt
#1829812
Wielkie podziękowania należą się Julii, gdyż to właśnie Ona była katalizatorem narodzin nowego produktu ;)
Awatar użytkownika
By Julia
#1830241
Lubię być katalizatorem:)

Dzisiejszy dzień pod znakiem Wiśni. Nareszcie dobra wiśnia. Bardzo lubię wiśniowe smaki, niestety do tej pory z lq nic mi nie podeszło.
Zawsze posmak pestki był zbyt intensywny i zabijał urok :(
Tu jest naprawdę dobrze!
Dałam po buchu wszystkim w okolicy i jednogłośnie twierdzą że jest bardzo smacznie.

Jutro dzień budyniu śmietankowego. Czyli jeden z moich ulubionych:)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1830242
Dobrze wiedzieć, ciekawe jak ta wiśnia będzie smaczyć np z fajkowym.
Oczywiście aromatem, bo podejrzewam że aromat wiśni też ma taki sam smak?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1830244
No i super! Bo w mojej opinii premixom trochę brakuje intensywności smaku (traveller tłumi go)
Awatar użytkownika
By Julia
#1830268
Skorzystałam z oferty premix plus. Te smaki które chcę żeby były intensywniejsze doprawię dodatkową porcją automatu.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1830312
Julia pisze:
Jutro dzień budyniu śmietankowego. Czyli jeden z moich ulubionych:)


Bardzo jestem ciekawa wrażeń. Uwielbiam ten budyń ale jak dotąd miałam go tylko w wersji: aromat. Ciekawe jaki jest w premixie.
Troszkę obawiam się tego dodatku T i stąd moje wahanie co do zakupu, dlatego już czekam na Twoją opinię. :D
Awatar użytkownika
By Julia
#1830322
Ja lubię ten dodatek. On tak jakoś to otula. Trudno mi nawet to określić.... W każdym razie to subtelna zmiana. Używałam i w wersji premix i aromat już wcześniej. Nie masz się czego bać.
Tylko że ja przeważnie robię ten budyń o większym stężeniu niż to które jest w premixie.
Pojawiła się opcja "premix plus" więc warto z niej skorzystać:)
By zubek59
#1830336
Czyli jak premix ma za mało intensywny smak mogę dolać trochę aromatu?
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1830338
Dokładnie tak. Masz tą opcję w wersji: "premix plus".
By zubek59
#1830410
Super, zamawiam na próbę:) Myślę, że premixy nie były tak samo dobre jak liquidy właśnie ze względu na mniejszą ilość aromatu. To takie subiektywne odczucie. Smaki były za mało intensywne:) Kilka dni temu znalazłem nieotwarty lliquid Maiart Śliwka. Po jednym dniu już go nie miałem:)
By zubek59
#1830416
Czyli jak doleję aromatu 1,5 ml to wtedy bazy dolewam tylko 18,5? Czy baza nikotynowa np. z ESW może popsuć smak? Czy bez znaczenia jakiej firmy kupię?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1830417
@zubek59 zaraz to doleje Ci ktoś z moderatorów :mrgreen: Nie piszemy posta pod postem gdy możliwa jest edycja.

Tak wtedy dolewasz 18,5ml bazy. Bez znaczenia jest jakiej firmy kupisz bazę.
By MaiArt
#1830426
zubek59 pisze:Czyli jak doleję aromatu 1,5 ml to wtedy bazy dolewam tylko 18,5? Czy baza nikotynowa np. z ESW może popsuć smak? Czy bez znaczenia jakiej firmy kupię?

Odradzam wlewanie "w ciemno" tak dużej ilości dodatkowego aromatu do premiksu o objętości końcowej 50 ml. Proszę pamiętać, iż 1,5 ml stanowi w tym przypadku 3% obj., co jest sugerowanym stężeniem większości z naszych aromatów i samo w sobie umożliwia przygotowanie ok. 50 ml liquidu w oparciu o czystą bazę :roll:
Awatar użytkownika
By Julia
#1830475
Jako że sama mieszam z aromatów, to już mniej więcej wiem ile miałam dolać z tego bonusa.
I tak truskawka, jabłko i banan dostali wszystko:) Mało tego złamałam zasady i nie czekam tylko zalewam od razu:) Jabłko mam chyba pierwszy raz, bardzo fajne w wersji plus.
No i moje wielkie zaskoczenie to premix Freshhh! Unikałam do do tej pory tego smaku. Wszystkie były przegięte i na dłuższą metę nie dało się tego wapować. Ten jest idealny.
Truskawka to jedne z moich ulubionych stałych lq.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1830525
A już myślałem że ze mną jest coś nie tak jeśli chodzi o odczucia smakowe.Faktycznie premixy są jakby smakowo w wersji bardzo minimalistycznej i aż się prosi o dolanie kilku kropel dla wzbogacenia odczuć smakowych.
Chyba te premix+plus to strzał w dzisiątkę.
By MaiArt
#1830544
Optymalizacja stężeń aromatów w premiksach jest bardzo trudna, gdyż (wystarczy przeczytać Państwa opinie na temat naszych aromatów) odczucia smakowe są bardzo subiektywne i ciężko jest trafić w złoty środek. PREMIX PLUS rozwiązuje wszystkie problemy bez ponoszenia dodatkowych kosztów :D
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1830613
Julia pisze:Ja lubię ten dodatek. On tak jakoś to otula. Trudno mi nawet to określić.... W każdym razie to subtelna zmiana. Używałam i w wersji premix i aromat już wcześniej. Nie masz się czego bać.
Tylko że ja przeważnie robię ten budyń o większym stężeniu niż to które jest w premixie.
Pojawiła się opcja "premix plus" więc warto z niej skorzystać:)



Ja mieszam według stężeń proponowanych dla aromatów i te dla mnie są w sam raz, ale opcja plus jest fajna i chętnie z niej skorzystam.
Co do smaczków ( sooorki, bo to nie o premixach- Julia, spróbuj mix budyniu z truskawką , pyszności *CZAJNICZEK* )
po Twoim opisie, ryzyk fizyk, czas wrzucić do koszyka premixy. Dzięki. :mrgreen:
By MaiArt
#1830706
wertjacek pisze:(...) Chyba te premix+plus to strzał w dzisiątkę.

Coś w tym jest, gdyż w chwili obecnej cała sprzedaż przeszła na wersję "Premix plus" :D

Cały czas jednak sugerujemy dozowanie dodatkowych ilości aromatów w małych porcjach, gdyż niektóre z kompozycji wyjątkowo tracą na atrakcyjności nawet po niewielkim przedawkowaniu (np. tytoń fajkowy, tobacco cherry, freshhh, ...) i uzyskany produkt może być niewapowalny :roll:
Awatar użytkownika
By Julia
#1830723
Miejmy nadzieję, że użytkownicy jednak będą postępować z głową i najpierw próbować normalnej wersji.... Tak naprawdę to dość logiczne postępowanie. Te dodatkowe aromaty nie zmarnują się przecież. Można je wykorzystać do tworzenia swoich kompozycji.
Ja chętnie dolewam ale do freshhha czy wiśni nie doleje bo wiem, że to się skończy źle.
By zubek59
#1830763
A ja właśnie doleję do wiśni. Uwielbiam ten smak, jednak z aromatu nigdy mi się nie udało stworzyć tak dobrego smaku jak w liquidzie. Premix testowałem i za mało czułem wiśni w wiśni:)
By Krasnal45
#1830764
Nie zawsze więcej, znaczy lepiej. W przypadku większości aromatów, nawet niewielkie przedawkowanie wywołuje skutek wręcz odwrotny.
By zubek59
#1830808
Czyli jak dodam za dużo aromatu do zaniknie smak wiśni? Wydaje mi się, że jak przesadzę to po prostu smak będzie za mocny.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1830809
zubek59 pisze:Czyli jak dodam za dużo aromatu do zaniknie smak wiśni? Wydaje mi się, że jak przesadzę to po prostu smak będzie za mocny.


Nie tak.Dodajesz 2-3 krople.Czekasz.......... próbujesz,znów 2-3 krople,Czekasz.......... i tak do osiągnięcia porządanego efektu.Zalewając mililitry możesz przesadzić,wtedy jedynym ratunkiem jest dolewanie czystej bazy.Można się zapętlić i robić to w nieskończoność :P
W przypadku deserówek gdzie składników jest kilka można po prostu smak spieprzyć i po ptokach.,w zlew.
By zubek59
#1830840
wertjacek pisze:
zubek59 pisze:Czyli jak dodam za dużo aromatu do zaniknie smak wiśni? Wydaje mi się, że jak przesadzę to po prostu smak będzie za mocny.


Nie tak.Dodajesz 2-3 krople.Czekasz.......... próbujesz,znów 2-3 krople,Czekasz.......... i tak do osiągnięcia porządanego efektu.Zalewając mililitry możesz przesadzić,wtedy jedynym ratunkiem jest dolewanie czystej bazy.Można się zapętlić i robić to w nieskończoność :P
W przypadku deserówek gdzie składników jest kilka można po prostu smak spieprzyć i po ptokach.,w zlew.


Dzięki za rady. Ja z premixami próbowałem zalewać 10 mg nikotyny o mocy 18. Wychodziło mi 40 ml o mocy 4,5 jednak smak wcale nie był intensywniejszy choć w moim odczuciu lepszy niż zalewając 20 ml. Na razie testuje na wiśni i jabłku.
By cbn
#1830883
A nie macie z premixami problemow z transportem? Wiem ze pogoda nie sprzyja ale kurcze.... poerwszy raz kupilem premixy zalalem baza 50:50 pozniej dokroplilem spirytusem a te uparciuchy dalej nie chca wsiąkać w muji... po jakis 3 ml straszny nagar i na granicy bobra..

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Donayo
#1830887
Transport Ci nie wyrabia. Pewnie masz źle ułożoną watę. U mnie z 60/40 nie ma problemu nawet na mrozie.


Tapata z iP SE :)
By cbn
#1830919
Wate ukladam tak jak zawsze i probowalem z mniejsza iloscia ale bez efektu. Samogony 50:50 z aromatami MaiArt suną po niej gładko nie stwarzając problemów. Nawet próby z 70:30 nie dawały takich efektów tylko jakoś za słodko było dla mnie w takich proporcjach. To moze inaczej... myślicie że dokapanie jeszcze wiekszej ilości spirytusu może cos poprawic? Widze w skladzie premixów że jest tam już etanol. Ja od siebie dodałem po 5 kropel na ~45 ml. Nie chce zrobic z nich nalewek ;)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1830920
cbn pisze:A nie macie z premixami problemow z transportem? Wiem ze pogoda nie sprzyja ale kurcze.... poerwszy raz kupilem premixy zalalem baza 50:50 pozniej dokroplilem spirytusem a te uparciuchy dalej nie chca wsiąkać w muji... po jakis 3 ml straszny nagar i na granicy bobra..

Czy ty aby o premiksach tej firmy piszesz? Co prawda używam aromatów tej firmy, ale z nagarem nie ma problemów co jest głównym atutem tej firmy. Pachnie mi to podrobem tej marki w którą właściciel wkłada serce.
By cbn
#1830931
Zamówione były ze strony producenta a nawet bezposrednio z Panem Arturem rozmawialem telefonicznie wiec jestem o ich oryginalnosc spokojny :) Żeby nie było też sobie chwalę aromaty tej firmy i między innymi za to że nie brudzą grzałki. Ale premiksy mi sie na grzałce smażą i ciekaw jestem po prostu dlaczego. Z mocą nie przesadzam - 15w na 0.75 oma. 4 setupy w 4 dni, kombinowanie z wata i ciągle to samo. No nie polubilismy sie z premiksami :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1830962
Donayo pisze:Transport Ci nie wyrabia. Pewnie masz źle ułożoną watę. U mnie z 60/40 nie ma problemu nawet na mrozie.


jak może transport nie wyrabiać dopiero po wywapowaniu 3ml? gdyby nie wyrabiał to już po kilku buchach miałby ten problem.Dla mnie ssie efajkę jak szalony i wata niedostatecznie jest wtedy nasączona.Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1830988
Nie takie rzeczy mi się kiedyś w Subtanku działy. Jeden baniak idealnie, a drugi już z bobrem. Po tygodniu walki w końcu go ogarnąłem, ale mimo wszystko, z jakiejś dziwnej przyczyny transport wtedy nie wyrabiał dopiero po pewnym czasie i ilości lq.


Tapata z iP SE :)
Awatar użytkownika
By fezo50
#1831312
Ja nie w temacie o którym piszecie ale z pytaniem do ogólnego tematu.
Czy kupując premix i próbki aromatu MaiArt , można liczyć że smak, zapach itd. będą takie same w obu przypadkach? Czytając ten temat na forum widziałem wpis że premixy robione są na podstawie aromatów tej samej firmy ale czy jest tak jak piszą. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By PucH2
#1831317
fezo50 pisze:Ja nie w temacie o którym piszecie ale z pytaniem do ogólnego tematu.
Czy kupując premix i próbki aromatu MaiArt , można liczyć że smak, zapach itd. będą takie same w obu przypadkach? Czytając ten temat na forum widziałem wpis że premixy robione są na podstawie aromatów tej samej firmy ale czy jest tak jak piszą. *SMOKEKING*

Tak, ale jednak nie. Przewrotność polega na tym że mimo że wiesz że masz wszystko pod ręką brakuje przepisu by to odtworzyć. Wielu mieszaczy na tym etapie ponosi sromotną klęskę.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1831318
Premix jest robiony na bazie Travellera ( baza autorstwa MaiArt ) daje specyficzny smak, natomiast aromat sam w sobie jest tylko aromatem bez bazy Traveller w swoim składzie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1831319
@Gabriel piszesz tak jakby Traveller był niedostępny dla kupującego i nie był aromatem.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.