EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By jaro19591
#1767468
Może ktoś by miał jakiegoś pomysła. Mam w Hondzie roczny akumulator Yuasa. Ładowanie w czasie jazdy 14,2 - 14,4 V (mam dołożony dokładny woltomierz w kabinie), jeżdżę na odcinkach ponad 20-kilometrowych. Nie stwierdziłem żadnego lewego poboru, po "uśpieniu" modułów zmierzyłem ok. 20 mA poboru. Ponieważ miałem w garażu nowy alternator, wymieniłem go, aby wykluczyć tą opcję. W firmie, w której kupiłem akumulator, po zmierzeniu go stwierdzili, że wszystko O.K., a rano, po włączeniu zapłonu, napięcie spada ciut poniżej 12V. Podpiąłem dzisiaj laptopa, aby zdiagnozować silnik i wyrzucił mi 63 błędy za niskiego napięcia.
Ja już jestem gupi, na mój rozum, musi to jednak być jakaś usterka akumulatora.
Może ktoś coś doradzić?
Awatar użytkownika
By sqrczybyk
#1767472
Yuasę posiadam w mazdzie 6...
To już mój trzeci akumulator w ciągu siedmiu lat posiadania ww toczki.
Nie narzekam, lecz 3,5 roku i wymiana na nowy/jeżdżę na krótkich 5-10 kilometrowych odcinkach.
By jaro19591
#1767476
Za Yuasę zapłaciłem dwa razy tyle, co za inne akumulatory. Firma twierdzi, że wszystko w porządku, poddać się bez walki i wywalić znowu 3 i pół stówki?
By gourmet
#1767481
Zmierz wieczorem, odłącz klemy (czyli odetnij aku) i zmierz rano. Jeżeli "uszło" cokolwiek - wina aku, jeżeli nie - coś z układem elektr. Jeżeli sprzedawca nie uwierzy, zostaw jemu na noc, niech zmierzy samodzielnie (tylko uprzednio dyskretnie go oznacz).
Awatar użytkownika
By Timi
#1767516
Czasem się zdarza, że pobór się pojawia i znika, wiec pomysł gourmet'a IMHO jest dobry.
Jednak stawiam na wadliwe aku.
By gourmet
#1767656
Nie piszesz nic o aucie oprócz marki i że auto jest minimum czteroletnie i po gwarancji, model, rocznik, wersja? Czy jesteś pierwszym właścicielem czy np. poprzedni zamontował antyradar, potem go wymontował i kabelki owinął taśmą izolacyjną która z czasem popękała i niekiedy przewód trze o masę, czy wiesz o wszystkich obwodach zamontowanych dodatkowo? Wyeliminowałeś 'lewy' pobór tzn. wyłączyłeś odbiorniki, wyciągnąłeś bezpieczniki, pstryknąłeś wszystkie przełączniki na off upewniwszy się że się nie zacięły? Wątpię, czy ktokolwiek postawi diagnozę na odległość z takich danych.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.