EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By mrQzi
#1767449
Witam.
Nie mam wystarczającej wiedzy odnośnie prądu ładowania itp. dlatego powstaje ten temat.
Na początku ładowałem swojego eVica VTC przez USB to akumulator wystarczał mi na ok 200 zaciągnięć.
Po zakupie ładowarki TrustFire na akumulatory 18650 Samsung 25R po naładowaniu akumulatorów, wystarczą mi na 170 zaciągnięć. Ładowarka posiada przełącznik 4.2V - 3.0V i po zakupie była ustawiona na 4.2V.
Co może być powodem zmniejszenia pojemności akumulatorów? (bo na to ewidentnie wskazuje brak jakichkolwiek zmian w grzałce, czasie zaciągania).

Zależy mi na prostym wyjaśnieniu czy powinienem ładować akumulatory na 4.2V czy na 3.0V i czym to się generalnie różni.
Dzięki!
By Krasnal45
#1767454
Akumulatory Li-Ion ładujemy na 4.2V. Trust Fire, to najprostsza z ładowarek, bez sterowania mikroprocesorowego, więc w zależności od ogniw, poziom ładowania może być czasem taki nieprzewidywalny. Nie jest to wada, ale bardziej rozbudowane ładowarki, lepiej sobie poradzą z ładowaniem różnych ogniw.
Awatar użytkownika
By mrQzi
#1767466
Super, więc muszę sprawić sobie coś po prostu lepszego, żebym zaraz nie musiał zmieniać ogniw na nowe. Rozumiem, że takie "NIE polecane" ładowarki to tylko Xtar i Nitecore?
Awatar użytkownika
By miblah
#1767473
Rozumiem, że takie "NIE polecane" ładowarki to tylko Xtar i Nitecore?

Wcale niekoniecznie - lepiej: everActive LC-2100.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1767502
mrQzi pisze: Rozumiem, że takie "NIE polecane" ładowarki to tylko Xtar i Nitecore?


Do niepolecanych można zaliczyć również Liitokala :)
Awatar użytkownika
By miblah
#1767505
Tylko z tego, co można o Liitokala poczytać, pomiar oporu wewnętrznego ogniwa w niej, jest losowaniem, w przeciwieństwie do LC-2100 - a jest to nieoceniona wartość w naszym świecie ;-) Na tym bym poprzestał.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.