EPF
Awatar użytkownika
By LogerM
#1764058
W dniu (już) wczorajszym, tj. 11.03.2017 złożone zostały podpisy pod dokumentami założycielskimi: Polskiego Stowarzyszenia Waperów. Podpisy niniejszym złożyli:
@AdwokatkaDiabla - protokolantka zebrania i przyszła sekretarz Stowarzyszenia
@bofh - Łódzka reprezentacja w Stowarzyszeniu i członek komisji rewizyjnej
@Krasnal45 - organizator spotkania oraz nasz przyszły skarbnik
@Ogar616 - który dopełnił listę członków założycieli swoją skromną osobą
oraz ja - zasadniczo gość od mopa z tabliczką "prezes" na wiaderku.
Całości dopełniają:
@refurbished oraz @Gwido67 za których na podstawie udzielonego pełnomocnictwa podpisy złożyli pozostali członkowie (ja i Krasnal), a którzy zasiądą w komisji rewizyjnej czuwając na prawidłowym rozwojem i czynnym działaniem stowarzyszenia. Tym samym niemal wszystkie dokumenty zostały odpowiednio pokreślone, a pozostałe dogramy na przestrzeni najbliższego tygodnia (został jeden drobny szczegół - adres).

ps. Post powinien zacząć się od filmiku z YT, ale jak się okazuje na biliony filmików w serwisie żaden patafian nie wpadł na pomysł aby wrzucić ten historyczny cytat Pawlaka z tematu...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1764094
Mamy PSW *GOOD*
Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych :hat_low: *winko*
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1764247
To nie tak, że nam wszyscy powodzenia życzycie :mrgreen: My przede wszystkim liczymy na Wasze liczne przystępowanie w szeregi członkowskie Stowarzyszenia i Wasz liczny bardziej czy mniej, ale aktywny udział w pracach i działaniu Stowarzyszenia. Tak więc, ŻYCZMY SOBIE WSZYSCY powodzenia :wink: :beer:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1764250
Krasnal45 pisze: My przede wszystkim liczymy na Wasze liczne przystępowanie w szeregi członkowskie Stowarzyszenia i Wasz liczny bardziej czy mniej, ale aktywny udział w pracach i działaniu Stowarzyszenia.


Czekamy na możliwość wstąpienia :D *BOR*
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1764254
Panowie i Panie.
Teraz komplet dokumentów powędruje do właściwego sądu o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. To potrwa jeszcze prawdopodobnie ok. miesiąca.
Dopiero po rejestracji przygotujemy odpowiednie druki i rozpoczniemy nabór członków.
Awatar użytkownika
By pol
#1764256
Krasnal45 pisze:..... To potrwa jeszcze prawdopodobnie ok. miesiąca.
Dopiero po rejestracji przygotujemy odpowiednie druki i rozpoczniemy nabór członków.

Może nie aż miesiąc.
Awatar użytkownika
By rav64
#1772868
Coś może już więcej wiadomo ? Za niedługo GFN i fajnie gdyby był tam nasz przedstawiciel, a pewnie ściepkę na wejściówkę trzeba będzie zrobić. Na Isnotech sam się wybieram ale to darmo wejście.
Awatar użytkownika
By pol
#1772871
rav64 pisze:Coś może już więcej wiadomo ? .....

Ustawa o stowarzyszeniach
Art. 16. 1. Sąd rejestrowy wydaje postanowienie o wpisie stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego po stwierdzeniu, że jego statut jest zgodny z przepisami prawa i założyciele spełniają wymagania określone ustawą.
2. Sąd rejestrowy przed wydaniem postanowienia o wpisie, jeżeli uzna za niezbędne dokonanie dodatkowych ustaleń, wyznacza w tym celu posiedzenie wyjaśniające.
3. Sąd rejestrowy oddala wniosek o wpis stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego, jeżeli nie spełnia ono warunków określonych w przepisach prawa.
...

No i spokojnie czekamy......
Wesołych Świąt Wielkanocy.
Awatar użytkownika
By krisIs
#1812903
7 miesięcy minęło, rozumiem, że brak jakichkolwiek wiadomości wynika z tempa pracy krajowych sądów :)
Awatar użytkownika
By LogerM
#1812916
Niestety brak wiadomości wynika nie z tempa pracy sądów, a utrudnień stawianych w ustawie o ochronie zdrowia. Zasadniczo statut jest do przepisania, ewentualnie możemy spróbować w innej miejscowości, może nie będą aż tak drobiazgowi. Partia Wolność zaproponowała nam wsparcie ze strony prawnej, statut przeleci przez ich prawników, może wówczas się uda.
Awatar użytkownika
By rav64
#1813133
Ciekawe jak to coś zwane Ustawą o Ochronie Zdrowia może przeciwdziałać jego ochronie. Proponuję korzystać ze wszelkiej możliwej pomocy, nawet adwokatów diabła (przepraszam za zbieżność z nickiem przyszłej Pani sekretarz stowarzyszenia). Za jakiś czas może już nie będzie miał kto i dla kogo zakładać stowarzyszenia.
Awatar użytkownika
By krisIs
#1818980
LogerM pisze:Niestety brak wiadomości wynika nie z tempa pracy sądów, a utrudnień stawianych w ustawie o ochronie zdrowia. Zasadniczo statut jest do przepisania, ewentualnie możemy spróbować w innej miejscowości, może nie będą aż tak drobiazgowi. Partia Wolność zaproponowała nam wsparcie ze strony prawnej, statut przeleci przez ich prawników, może wówczas się uda.


Kurczę, przegapiłem Twoją odpowiedź.

Czyli w dużym skrócie, jesteśmy w czarnej D.
Awatar użytkownika
By pol
#1818989
Sąd rejestrowy dokłada staranności i robi wszystko, aby ochronić nas przed możliwością popełnienia wykroczenia...
W swej przenikliwości przewiduje, że po rejestracji może przyjść nam do głowy jakaś głupota i zadziałam niezgodnie z prawem.
By juventinho
#1819443
pol pisze:Sąd rejestrowy dokłada staranności i robi wszystko, aby ochronić nas przed możliwością popełnienia wykroczenia...
W swej przenikliwości przewiduje, że po rejestracji może przyjść nam do głowy jakaś głupota i zadziałam niezgodnie z prawem.

Dobrze, że są dobrzy ludzie którzy za chleb powszedni wzięli sobie chronienie nas w tym trudnym do zrozumienia świecie

Coś mnie wzięło że złożyłbym sobie coś małego, wię[…]

Drag S nie działa tryb automatyczny

Witam. Dzisiaj kupiłem Draga S i nie mogę wapować […]

E papierosy SMOK

Jestem od niedawna właścicielem SMOK'a, oglądam w […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.