EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Timi
#1783735
Wojmistrz pisze:Nówka Kayfun V5, choć domyślam się że to klon, pomimo, że tego nie napisali, ale to model z początku dekady i nie pewnie dawno nie produkowany,

Co Ty wypisujesz? Klony K5 pojawiły się w Chinach ok. czerwca 2016r. i są do dziś klepane jak ciepłe bułeczki.
A tak w ogóle, to ciężko się Ciebie czyta. Tego pokroju osobowości napawają mnie niechęcią. Przykro mi. Nie potrafię pomóc. :(
By ulthart
#1783841
Najlepszy parownik pod smak to taki który tobie daje ogromną satysfkacje z każdej wydmuchiwanej chmury/chmurki. Taka właśnie jest definicja smaku.
K5 będzie "klepany" kolejną dekade dla tego masz czas na znalezienie go jeszcze taniej. :twisted:
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1784207
marti701 pisze:Przerabiałem dłuższy czas palenie dopłucne. 250-350ml liquidu tygodniowo. Teraz jestem szczęśliwym waperem dopaszczowym, do 50ml na tydzień.

Powrócę na chwilę do tematu, bo za Twoją przyczyną sprawdziłem ile zużywam płynu.
Przez 9 dób zużyłem około 120 ml.
Żeby dać jakiś obraz sytuacji opiszę (mniej więcej, bo nie chciałem zbytnio kontrolować sytuacji) w jaki przebiegała próba.
Zrobiłem 100 ml płynu DIY, 3 mg/ml, 80%VG i wszystkie atomizery, których używam zasilałem z jednej butelki.
Przez mniej więcej pół dnia, między 7.00 a 16.00 jestem u siebie w warsztacie i używałem RDA z dolnym nawiewem (Tsunami 24). Zazwyczaj w okolicach 60W. Fused clapton w dualu, 0,45 mm/0,10 mm, ŚW 3 mm, 6 zwojów, lub Alien coil w dualu, 0,30 mm/0,10 mm, ŚW 3 mm, 7 zwojów.
Po wyjściu z warsztatu przesiadam się na RTA z dolnym nawiewem (Griffin 25 plus). Zazwyczaj w okolicach 38W. Fused clapton w dualu 0,35 mm/0,10 mm, ŚW 3 mm, 7 zwojów, lub Alien coil w dualu, 0,30 mm/0,10 mm, ŚW 3,5 mm, 6 zwojów.
Wapuję wedle własnego widzimisię, przeważnie seriami co jakiś czas. Wieczorami, między 22 a 1 w opór.
Z tych 100 ml udzieliłem wsparcia żonie (ok 6 ml) i zalałem trzy zbiorniki Griffina innym płynem (15 ml).
Na końcu w butelce zostało tyle, że stała do góry dnem i wycisnąłem z niej trzy, czy cztery zalania Tsunami pod korek (już po zakończeniu liczenia dób). Przyjąłem jednak ta resztka poszłaby na poczet wapowania żony.
Średnia dzienna wyszła więc 13,33 ml, co w przeliczeniu na tydzień wychodzi niecałe 94 ml płynu. Nie uważam się za oszczędnego użytkownika. Nie mam raczej sytuacji, w których muszę się hamować z używaniem EIN. Objętość chmurki częściej jest powyżej oczekiwań.
Dlatego jestem bardzo ciekaw, w jaki sposób doszedłeś do zużycia 250 ml/tydzień?
Z tego, co wywnioskowałem z Twoich wpisów zmiana sposobu wapowania bardziej wynikała z oszczędności a nie z "lepszego" smaku. Nie ma w tym oczywiście nic złego, bo znalazłeś odpowiedni dla Ciebie sposób wapowania i jest ok.
Tylko te 250-350 ml mnie ciekawi. :)
Awatar użytkownika
By e_sat
#1784211
Bardzo dużo chmurzę i to właśnie też w warsztacie...niekiedy jestem załamany, kiedy miesięczne rozlanie tanków przekracza 200ml, a tak jest nie jeden raz, mam wiele atomizerów, które zalałem i wychmurzyłem z nich 2 - 3 ml. I nie dziwi mnie, że tylko 50 ml idzie dopaszczowo.... tak po prostu jest :) 200 to norma " zapalonego " palacza - wapera :D
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1784218
e_sat pisze:Bardzo dużo chmurzę i to właśnie też w warsztacie...niekiedy jestem załamany, kiedy miesięczne rozlanie tanków przekracza 200ml


Dlaczego jesteś załamany? Przecież 200-300 ml miesięcznie to nie jest szczególnie wysoki wynik? Raczej w normie.
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1784245
@Gabriel
Widziałem w tym wątku zawodnika, który zużywa 10-15 ml przy 10W i grzałce powyżej 1 oma.
Wychodzi na to, że te moje świniaki nie są znowu takie duże. :D
Chyba jednak rozejrzę się za jakimś dobrym singlem. :)
By ulthart
#1784262
K5 , tgt 3 i hussar. Poranna kawa K5 i słodycze , dzień cały hussar i wszelkiego rodzaju wariacje prime. Wieczorem tgt 3 i powrót do słodyczy i ciężkich custardow

Mentalnie mazniete mazakiem flow
By ulthart
#1784265
Przykro umierać zdrowym :) a tak na powaznie uzywałem mniej lq ale nie dawno na ciezkiej alkohowej bani :zakrecony zapaliłem smierdziucha i teraz niestety potrzba wiecej nikotyny. Wczesniej 12 ml to bylo max od jakiegos kwartalu doszlo do 25ml :(
By FlashGordon
#1784271
Dlatego przerzuciłem się na single.
Dziś wyjątkowo Crius plus i troll w akcji, godzina 20.30 zeszło z 50ml...
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1785248
Normalnie mnie przerażacie.
Normą u mnie było 2-3 ml. dziennie.
Od kiedy zmniejszyłem moc z 24 na 6 mg. i zacząłem używać Claptonów ilość zużycia zwiększyła się do 5-8 ml na dzień.
Dalej nie rozumiem jak można np. 50 ml. wciągnąć.
Fakt, że ja singlowy jestem i tak jak w stopce 18W max.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1785301
Wtrącę się nieco i przypomnę, że to temat o parowniczku pod smak.. ;p

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1785613
kabacina pisze:Wtrącę się nieco i przypomnę, że to temat o parowniczku pod smak.. ;p


Atomizer pod smak charakteryzuje się nawiewem od dołu oraz przepływem powietrza dostosowanym do wielkości komory atomizacyjnej, preferowanych grzałek, preferencji użytkownika. Wielkość komory atomizacyjnej powinna być odpowiednia do preferowanych przez użytkownika grzałek (nie większa). Długość komina najmniejsza jak to możliwe. Tyle w temacie z mojej strony. ;)
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1785618
Krasnal45 pisze:
Kormiro pisze:Atomizer pod smak charakteryzuje się nawiewem od dołu

A co z gienkami Mirku? :mrgreen:

I tu mnie masz. Nie jestem kompetentny, bo nie używam. "Gienki" wrzucam do "dopasowany do preferencji użytkownika".
Mógłbym wprawdzie powalczyć w kategorii "uprę się przy swoim i ani kroku w tył", ale musiałbym mieć gienkowego oponenta ze zgodą na "rozpoznanie bojem" oraz sędziego.
Ja wystawiam atomizer z dolnym nawiewem i grzałkami, oponent gienka z grzałką/grzałkami a sędzia "rozpoznaje bojem". :D
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1785620
Krasnal45 pisze: Dawaj adres na PW, to Ci jednego do testów wyślę. Nawet knota już przygotuję :mrgreen:

Ja nie jestem kompatybilny z gienkami. :D
Poza tym byłbym nieobiektywny.
Trzeba powołać sędziego, który jest kompatybilny, czyli wapuje "dopaszczowo".
By joloass
#1836758
..... odgrzewane kotlety, ale gdyby ktos szukal niezawodnego atomka + z przyzwoita pojemnoscia + dobrze oddajacego smak po wymianie dripka oraz umozliwiajacego glebsze buchy to szczerze polecam : morpha :) Dla mnie to taki uniwersalny zolnierz :wink: Jedynym mankamentem jaki moge mu przypisac - jezeli w ogole jest to neg. cecha - to napelanianie od dolu/ czyli po odkreceniu baniaczka :wink:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.