EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Mesiedz
#1747465
Witam, zakupiłem bazę nikotynowa skull 3mg zmieszalem w odpowiednich proporcjach z aromatem odpowiadającym mi, lecz liquid który powstał jest mętny. Myślałem że z początku taki będzie lecz minęły już 4 dni i nadal jest to samo. Co robię źle? PS. To mój pierwszy raz kiedy robię sam liquid. Proszę o pomoc :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1747467
A jaki to aromat?
By Mesiedz
#1747469
Kupiłem także inny aromat, czarna porzeczka z eflavours, zmieszalem jakieś 5-6 godzin temu i z tego co widzę też jest mętny :/
Awatar użytkownika
By bulit73
#1747472
Baza ani aromaty nie są przeterminowane?
By Mesiedz
#1747473
Na pewno nie, w tym tygodniu kupowałem, teraz jeszcze dla pewności sprawdziłem.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1747477
Niech obydwie mieszanki odstoją swoje. Co najmniej 7 dni a nawet dłużej. Jeśli do tego czasu się nie wykrystalizują, możesz dodać odrobinę etanolu. Czysty alkohol 40%, maksymalnie 1ml na 9ml mieszanki.
Przez okres odstania dobrze jest, co jakiś czas wstrząsnąć mieszankę.
By Skoroszyt
#1747478
Czarna porzeczka to chyba tak ma, TPA oraz eflavours i liquid jest na początku mętny. Później zrobił się przezroczysty
By Mesiedz
#1747479
Okej, dzięki za odpowiedź odstawie je na półkę dam znać za kilka dni jak to będzie wyglądało. Co do czarnej porzeczki zobaczymy narazie stoi dopiero kilka godzin :)
Awatar użytkownika
By Czocher
#1747559
Składniki potrzebują czasu żeby się ze sobą połączyć. Jeżeli liquid masz wymieszany w szklanej butelce to spróbuj położyć go na grzejniku przez np godzinę, później wstrząśnij i odkręć na chwilę (kilka sekund) i zakręć. Ja od dłuższego czasu dodaje do swoich mieszanek kilka kropli etylu (alkohol zbożowy 95% ze sklepu spożywczego). On pomaga w homogenizacji składników, poza tym ma właściwości antybakteryjne.
By Mesiedz
#1747570
Dobra postawiłem na grzejnik teraz trochę odczekam jak to nie pomoże to odczekam jeszcze trochę i kupie ten etynol :)
Awatar użytkownika
By Czocher
#1747651
Mesiedz pisze:Dobra postawiłem na grzejnik teraz trochę odczekam jak to nie pomoże to odczekam jeszcze trochę i kupie ten etynol :)


Tak jak pisał kolega Bulit73, trzeba przyjąć jakiś czas leżakowania liquidu żeby się przegryzły składniki. Rozgrzanie zmieszanego liquidu pomaga w tym procesie, a że jest zima to wystarczy buteleczkę położyć na grzejniku. Sposób 1 jak grzejniki nie działają (pora letnia): wsyp do naczynia ryż i podgrzej go w mikrofali, umieść w ciepłym ryżu buteleczkę szklaną z liquidem i zostaw na jakiś czas. Sposób 2: kąpiel wodna - wlej do np kubka gorącą wodę, ale nie wrzątek i umieść w kubeczku słoiczek szklany z liquidem. Bardzo ważne jest to żeby proces podgrzewania liquidu nie robić w plastykowych butelkach ponieważ plastyk może wchodzić w reakcję ze składnikami liquidu. Podgrzewamy wyłącznie w szklanych buteleczkach!.

Jeżeli chodzi o mętność liquidu to problemem może być również sama baza której użyłeś. Może, ale nie musi. Po prostu zobacz po kilku dniach czy się wyklarował. Ja np nie stosuję gotowych baz tylko łączę wszystkie składniki podczas produkcji, osobno glikol, glicerynę, nikotynę, aromaty... Jeszcze nie miałem problemu z klarownością cieczy.
By Mesiedz
#1747656
Postawiłem dwie buteleczki na około godziny ten starszy jest już prawie idealny widocznie ciepło mu pomogło, co do czarnej porzeczki jest lepiej ale jeszcze nie to widocznie potrzebuje czasu ;)
Awatar użytkownika
By domekrap
#1747661
Mój samogon po bezpośrednim zmieszaniu jest mętny. Pozostawiam go na noc i rano jest klarowny. Nigdy nie podgrzewałem, a przerobiłem wiele, wiele litrów.
Awatar użytkownika
By Czocher
#1747667
Ja podgrzewam zazwyczaj raz, po naważeniu a później już tylko leżakuje przez ileś dni. Ja mam taki standard min: owocowe soczki 7 dni, desery 14 dni leżakowania.
By Skoroszyt
#1747702
Mesiedz pisze:Postawiłem dwie buteleczki na około godziny ten starszy jest już prawie idealny widocznie ciepło mu pomogło, co do czarnej porzeczki jest lepiej ale jeszcze nie to widocznie potrzebuje czasu ;)

No a jak odstawiłeś to nie wrócił do mętnego? Bo u mnie tak to wygląda że po podgrzaniu jest ok, ale jak się ochłodzi to mętnieje :) i tak zostawiam na kilka dni i się ładnie łączy wszystko *CZAJNICZEK*
By Mesiedz
#1747788
Dokładnie tak sie stało ale jest już lepiej niż przed :D
By Mesiedz
#1750855
Minęło już dość sporo czasu, porzeczka dalej mętna stoi od czasu do czasu wstrząsnę a cola prawie przeźroczysta. W między czasie kupiłem 2 bazy od inawery 0mg i 6mg zmieszałem do 3 mg i po 24 godzinach już było o wiele lepiej. Coś z bazą musiało być nie tak ;)
By Skoroszyt
#1750921
No widzisz, u mnie też dalej mętna. Natomiast coś co robiłem jeszcze w starym roku zrobiło się przeźroczyste i super w smaku :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1751088
Mesiedz pisze:Też zostawię poleży trochę i może "się naprawi" :D


Czocher pisze:Ja od dłuższego czasu dodaje do swoich mieszanek kilka kropli etylu (alkohol zbożowy 95% ze sklepu spożywczego). On pomaga w homogenizacji składników, poza tym ma właściwości antybakteryjne.


Może spróbuj jak radzi @Czocher :wink:

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.