EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By dpiast6
#1736398
Ale to nie będzie aromat piwa. Zapach piwa (przede wszystkim slody) a samego chmielu to całkiem inna sprawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By puzii76
#1736804
Wejdź na znane forum piwowarow domowych, poszukaj tematu : napój z chmielu, zrób to co tam piszą, zobaczysz jak smakuje sam chmiel... ;)

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1736808
Jest taka woda nachmielona, produkuje to Browar Nepomucen i jest bardzo dobra w smaku. Coś jak IPA, APA, tylko że sama ta goryczka i posmak chmielu. Jeśli ten aromat smakuje tak samo, to chętnie sprawdzę.
By dpiast6
#1736873
Ja wiem jak smakuje i pachnie sam chmiel i właśnie jestem tym aromatem zachwycony. Kupiłem ten aromat, na dniach powinien być u mnie z resztą zamówienia. Spróbuję zrobić z tego liquid i dam znać. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By puzii76
#1737006
No to jako home brewer czekam na wnioski

Tapatalknięte z drogi
By dpiast6
#1737068
Hehe ja akurat przy okazji sprawdzę jak wpływa ten aromat na domowe Single Hop APA :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
By dpiast6
#1737568
Po 12h leżakowania na kaloryferze smak trawiasto-chmielowy. Ciekawe ale jednak wolę to odczuwać podczas picia piwa niż wapowania. Schowam resztę do szuflady i sprawdzę za jakiś czas ponownie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By puzii76
#1737642
12h to za mało, nawet jak jak piszą o przygotowaniu wody chmielowej to 3-4 dni. Zastanawiam się czy właśnie tak powinieneś przygotować jako składnik lq. Czyli potrzymac z 3-4 dni w wodzie, wyciągnąć chmiel i dopiero robić lq z dodatkiem takiego "koncentratu".

Tapatalknięte z drogi
Awatar użytkownika
By puzii76
#1741206
No i jak eksperyment?

Tapatalknięte z drogi
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1745056
Też jestem ciekaw efektów, napiszesz jak wyszło?
By dpiast6
#1745098
Lipa, lipa i jeszcze raz lipa. Nie polecam. Smak jak byś jadł świeżo koszoną trawę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By puzii76
#1745103
Być może za duze stężenie? Może rozróba na minimum stężenia...

Tapatalknięte z drogi
By dpiast6
#1745139
Możliwe. Jak robiłem wodę chmielową to przy dużej ilości chmielu była okropna, ale już jej rozcieczenie sprawiało że smakowała pysznie. Może z liquidem jest to samo. Jak będę miał czas to sprawdzę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1745171
dpiast6 pisze:Testował ktoś aromaty chmielowe oparte na glikolu? Brzmi ciekawie. Ja używam prawdziwego chmielu do produkcji piwa i zapach jest mega. Taki liquid mógł by być ciekawą propozycją.

http://twojbrowar.pl/pl/dodatki-piwowar ... results=80

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


Samego chmielu nie, ale w Petersburgu misie poczęstowały mnie liquidami z najróżniejszych alko smakowych mixów. Sam liquid o smaku piwa określiłbym jako ciepły sikacz, ale miło wspominam mieszanki likierowe(deserowe), rum, gorzkawy/ ziołowy absynt. Tylko na dłuższą metę takie liquidy szybko się nudzą(aczkolwiek Rosjanie za nimi przepadają).
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.