EPF
By skaecik
#1825659
Pokaż foto, zaraz ktoś cię nakieruje na odpowiednie ułożenie watki.

Tapa
By Kiepski89
#1825693
Taki setup mam teraz... Nic nie smaczyObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
By skaecik
#1825696
A cóż tam tyle waty? To do dwóch grzałek tyle wystarczy. I przytnij pod kątem/wyczesz watkę idącą do kanałów

Tapa
Edit

Wzoruj się fotami z postu 235 w tym temacie
By Kiepski89
#1825700
Zmniejszyłem ilość waty, trochę zbyt późno przeczytałem twojego posta kolejnym razem jeszcze zmniejszenie ale jak dawałem mniej waty to bobrzy jeszcze predzej i liqid wyplywal z air hole. Obrazek

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
By skaecik
#1825702
A jak watka przechodzi przez grzałkę? Powinna lekko zrolowana z delikatnym oporem iść, ty wydaje mi się masz za dużo w grzałce i mocno zbitą w kanalikach

Tapa
By Kiepski89
#1825703
Przechodzi z lekkim oporem dodam że grzałka jest nakręcana na wiertle 3,5 mm nie wiem czy dobrze, ale stwierdziłem że jak większa średnica grzałki, więcej waty wejdzie, więcej liqidu będzie w wacie to mniejsze prawdopodobieństwo bobra tym samym sugerowałem się jeśli chodzi o to że grzałka jest z odstępami. Watę też wyczesuję przed włożeniem do kanalików może zbyt długą ją ucinam, i powinna bardziej opadać w kanaliki a nie być taka nastroszona?
By skaecik
#1825704
Teoretycznie wszystko dobrze... jest jeszcze jedna opcja - zmniejsz trochę moc

Tapa
By Kiepski89
#1825707
teoretycznie kolego nie mam już z czego zejść bo jestem już na 18 watach i jest to granica moim zdaniem bo przy 15 grzałka rozgrzewa się stanowczo za długo... Myślałem że to z ammitem może coś nie tak ale wymyłem go w gorącej wodzie po zakupie i później jeszcze raz , poprawy nie widać, watę też podobno mam jedną z lepszych cotton bacon V2 może w niej jest problem? Zostawię tak jak mam teraz jutro będę bawił się dalej, smak często pojawia się bardziej wyczuwalny rano jak odstoi się całą noc a bobra jeszcze nie ma może do wieczora wytrzyma :)
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1825708
Jeżeli robisz grzałkę z tego drutu Geekvape, który był Tobie proponowany, to powiem Tobie tak: ja też korzystam właśnie z tego drutu. Robię 7 zwojów na średnicy 3 mm ( grzałka bez odstępów ). Moc na nią podaję 35 watów. Jest smak i zero bobra. Watę wymieniam ( bacon v2 ) tak mniej więcej po 35 ml wywapowanego liquidu.
By Kiepski89
#1825710
A mogę prosić żebyś wrzucił zdjęcia jak będziesz robił kolejny setup? Chodz mi o zdjęcie zamontowanej grzałki , zdjęcie przełożonej waty tak żebym widział w którym miejscu uciąć a następnie zdjęcie już gotowego setupu? Oglądałem kilka filmików na youtube i tam każdy inaczej robił, jadna osoba miała bardzo dużo waty inna bardzo mało. Może problem jest w mocy jaką mam ustawioną, zbyt mała moc, liqid słabo odparowywuje, słabo oddaje smak? Z drugiej strony mniejsza moc mniejsze ryzyko bobra ale nie może być tak że u ciebie na 35 nie ma bobra a u mnie na 18 potrafi się zdarzyć więc wina chyba jest w ułożeniu waty... Aha i liqid mam 50/50.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1825711
Zdjęcia niestety nie dam, bo nie mam takiej możliwości ( technicznej ). Watę ucinam tak trochę, na 2 mm ponad obrys bazy. Końcówki waty tylko trochę rozczochruję by była bardziej puszysta niż zbita, wkładam w kanały dopływu liquidu, zakraplam liquidem i to wszystko. Liquid 50/50 a czasami nawet z przewagą gliceryny, czyli 70/30 VG/PG.
By skaecik
#1825718
Spróbuj jeszcze zrobić tak :
Jak przełożysz watkę, i masz ją poziomo, dotnij na długość, natępnie pod skosem żeby ona się ułożyła w trójkąt, ułóż ją i nasącz. Nie zapominaj że każda watka trochę puchnie po nasączeniu.

Tapa
Przypatrz się tej fotceObrazek
By Kiepski89
#1825723
Patrząc na to zdjęcie to ja mam zdecydowanie za dużo waty włożonej do kanałów, zdążyłem zrobić nowy setup zanim zerknąłem ponownie na forum i takie coś mi wyszło, sorki za jakość zdjęć....ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
By skaecik
#1825725
Jeśli upchałeś całą tę watkę z trzeciej fotki w kanaliki dopływu liquidu, to...
1. Jest za długa
2. Jest jej tam zdecydowanie za dużo, utnij tam o połowę mniej więcej i włóż w kanały, taką puchatą.

Tapa
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1825729
A ja dokładnie tyle daję co kolega @Kiepski89 ma na zdjęciu i jest dobrze.
By skaecik
#1825730
Hmmm... to dziwne. Jednemu gra drugiemu nie. Ja już nie wiem.

Tapa
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1825731
Niech spróbuje jednego i drugiego i sam dokona wyboru, co mu lepiej pasuje :D
By Kiepski89
#1825735
Na dziś się poddaję zobaczę co mi teraz wyszło, smaku za dużo nie ma jak na razie ale jutro rano powinien się pojawić, byle bobra nie złapać a jak złapię to spróbuję przełożyć watę z lekkim oporem a później ściąć jej połowę, będę informował jak się sprawy mają. Dzięki za okazaną pomoc :)
By skaecik
#1825736
Powodzenia ;)
Pamiętaj, metoda prób i błędów. W końcu znajdziesz złoty środek, prędzej czy później ;)

Tapa

Teraz przyjrzałem się dokładniej na kanały LH, nie obcinaj tej watki o połowę. Zostaw coś pomiędzy 2/3 a 3/4 tej przeciągniętej, luźno tam wsadzonej, ale tak ułóż, żebyś jej nie ubił. Spróbuj wyprofilować tak żeby watka nie szła w dół, a skosem do tego jakby ringu przez który napływa liquid.
By Kiepski89
#1825867
Dzisiejsza wata, przed i po zakropleniu, na tamtej pojawił się bóbr po 20h dodam, że dziennie 3 ml liqidu zużywam tylko. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1825868
Jakbyś mógł to daj nieco wyżej grzałkę. Tak żeby te boczne otwory powietrzne były poniżej połowy grzałki. Da to Tobie lepszy smak, bo teraz to powietrze z nich idzie od razu do góry, omijając grzałkę, a powinno przechodzić, jakby otulać grzałkę, dając w rezultacie głębie smaku i ostudzać grzałkę. *SMOKEKING*
By skaecik
#1825996
Kolego @Kiepski89 i jak tam? Wyszło fajnie?

Tapa
By Kiepski89
#1826126
Witam panowie, w chwili odecnej ta sama wata od 28 godzin, smak super bobra brak mało tego wapuje na 35 watach co dawniej było nie możliwe bo po 2 buchach bobrzyło teraz czegoś takiego nie ma, zobaczymy jak długo potrzyma:) Problemem wcześniej musiał być nadmiar waty w kanałach z liqidem, nie scinalem waty tylko lekko wyczesywalem i wkladalem w kanały. Dodam jeszcze że brak jakichkolwiek wycieków z ah ani po calonocnym staniu ani podczas noszenia w kieszeniach :) Wielkie dzięki za pomoc i wesołych świąt :)

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Julia
#1826132
Fajnie że jest fajnie ;)
Ja nie potrafię zrobić złego setupu do tego parownika.... Wepchne ciut przy dużo to otwieram dopływ na maxa a przelot minimalizuje, za mało to znacznie przykręcam dopływ i przelot na maxa. Wapuje na 30 jest bajka ale jak mam gorszy dzień to i na 50 i też bajka. Warto też bawić się tymi dwoma zmiennymi jak coś nie do końca jest idealnie przy standardowych ustawieniach danego użytkownika.
By Kiepski89
#1826269
Zbobrzyło, ja mam na max dopływ liqidu i Ah...

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
By skaecik
#1826270
A jaki masz liquid? W sensie proporcje VG:PG?

Tapa
By Cyrec
#1826457
Witam serdecznie, niestety w Lublinie nie mogłem nigdzie znaleźć zapasowej szybki do Ammita i będę zmuszony zamówić przez fasttech. Czy ktoś może wie, czy jakaś szybka do innego atomizera tymczasowo wejdzie? :D
By Kiepski89
#1826628
Tak to wygląda w chwili obecnej, smak cacy, wycieków brak, pierwszy raz pojawił się chyba nadtransport ale to nie taki problem. Tym razem ciasno ułożyłem wate w grzałce ale dużo bardziej przyciąłem i wyczesalem w miejscu wyjścia z grzałki niż zwykle. Za pomoc wielkie dzięki :) Obrazek

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
By redneck95b
#1828292
Panowie i Panie, sprawa wygląda tak, że rusza mi się deck w środku....pin mocno dokręcony, ale jednak troszkę się rusza, izolator jest ok...wersja ammit dual.
Awatar użytkownika
By lionmen
#1830395
Panowie dopadłem dzisiaj za 50 ziko praktycznie nowego Ammita 22mm - wolałem 25 ale nie ma nigdzie w sklepie w okolicy, tylko pytanie do speców czy dobrze zrobiłem montaż grzałki i ilość waty - prosze o opinie ;) smak jest wg. mnie ok ale po kilku szybszych buchach jak bym zaczuwał bobra albo też brak smaku


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1830401
Bo Ammit 22 ma problem z transportem liquidu. Można ewentualnie powiększyć dziurki doprowadzające liquid.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1830411
@lionmen

Setup wygląda dobrze, jednak trochę "żelastwa" wpakowałeś, więc możesz mieć problem z transportem. Jakie proporcje LQ? Dla Twojego setupu i tego parownika liquid 70/30 PG/VG powinien dać radę.
Awatar użytkownika
By lionmen
#1830816
Panowie takie pytanie, zakupiłem dzisiaj nówke w sklepie Ammit 25 single, i tutaj w sumie 2 pytania, czy u was też tak luźno (z klikiem) obraca sie pierścień AH ? a drugie pytanie w kwesti tego że góra się delikatnie rusza jak przechylam - widoczne na filmie czy tak powinno być czy jakaś wada fabryczna bo ja mam całe życie pecha i co kupie to musi być spie... poradźcie jak możecie sprawdzić czy u was to też wystepuje i czy nie jest to żadna wada z góry dzięki bo 140zł to nie mało :/

https://youtu.be/OS0yuMAZXG4
By trissot
#1830818
U nie góra również delikatnie się rusza a dopiero teraz to zauważyłem oraz pierścień od AH również chodzi z klikiem:D
Awatar użytkownika
By lionmen
#1831076
Jeszcze takie zapytanie - czy w wersji 2ml w sensie fabrycznie założonego pyrexa - też macie problem ze zbieraniem się liquidu w ustniku ? Pare buchów i mam ustnik w liquidzie :/ cieknac nigdzie nie cieknie, setup raczej dobrze zrobiony nie wiem o co chodzi czy w wersji 2ml grzałka jest za blisko ustnika i przez to czy jak :/
Awatar użytkownika
By lionmen
#1831173
Kupiłem dripa 810 w znanym sklepie Resin i jest super, dripek naprawdę świetny i problem z lq w ustniku rozwiązany ;)
Awatar użytkownika
By LICHU
#1831185
Warto się zainteresować amitem 22. Widzę że pojawił się w dymie. Jak to z tym transportem jest? Czy może lepiej na coś innego zwrócić uwagę?
By tomasz_p13
#1831326
@LICHU faktycznie, wrócił z ceną 119 zł ^^ moim zdaniem ciężko o coś lepszego na 22mm, pierwszy lepszy film na tubie z układania waty albo zdjęcia kolegi @Kiepski89 kilka postów wyżej i transport będzie idealny :)
By viktorov
#1832153
Wie ktoś jak rozebrać bazę? Mam 2 sztuki - czarny jest dobrze spasowany, regulacja dopływu soku chodzi z odpowiednim oporem, brak wycieków przy dowolnym setupie. Srebrny ma spore luzy, regulacja obraca się właściwie bez oporu i lubi sobie pocieknąć. Jak się dostać do uszczelnienia między bazą a tym pierścieniem z gwintem?
By viktorov
#1832161
Chyba nie (Ammit 25 single coil). Po odkręceniu pina plusowego z bazy można zdjąć część plusową.
Chodzi mi o zdjęcie tego pierścienia z gwintem, który siedzi na bazie, do którego dokręca się górę. Skoro obraca się na bazie umożliwiając regulację przepływu liquidu, to powinien dać się jakoś ściągnąć.
By JasnY9546
#1832177
Odsyłam was do tematu z griffinem, konstrukcja bazy jest niemalże identyczna i w taki sam sposób rozbiera się bazę
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1834949
No dobra, mam i ja. :D
Zawiedziony lekko Cubisem2, zanabyłem tego Ammita22.
Po lekkich perypetiach(tyci tyci popuszczał bo to moje pierwsze grzałki i nośniki) ogarnąłem temat.
PS. Czy juice control musi być otwarty, czy można korzystać z parownika, przy zamkniętym całkowicie dopływie?
Wiem, że logicznie rzecz biorąc powinien być dostęp, ale może przy zamknietym, jest jakiś minimalny dopływ.
Pytam, bo już się uwrażliwiłem na wycieki. :D
A co się namęczyłem, żeby wyczaić ten juice control, to moje. Albo był zapieczony, albo coś urwałem, i dlatego teraz działa. :D
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1834993
Przy dolewaniu liquidu, zamykaj LC.
Przy wapowaniu, miej otwarty LC. *CZAJNICZEK* *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1835006
No wiem, wiem... ;)
Tyle że po co?
Przecież i tak kilka sekund po napełnieniu, otwieram. :D
btw, jest gdzieś jakiś wykład/rozprawka o tym? Aż bym poczytał.
A na razie euforia, od południa ni kropelki, zero popuszczenia.
Albo ten parownik tak dobry, albo ja. :D
By Krasnal45
#1835010
Dziki@ pisze:Tyle że po co?
Przecież i tak kilka sekund po napełnieniu, otwieram. :D

Po to wymyślili patent z zamykaniem, żeby spokojnie tankować. Będziesz tankował przy otwartym to Ci liquid airholami będzie ciekł...
Awatar użytkownika
By Dziki@
#1835012
Ależ ja to wiem!...
...tyle że nie rozumiem. :D
To pewnie coś z podciśnieniem, cy cuś, jak sądzę.
Nvm, koniec offtopa. ;)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.