EPF
By cbn
#1813930
Powiedzcie mi drodzy szczęśliwi posiadacze bezproblemowych Merlinów :)
Czy LC zawsze macie otwarty na maks? Czy raczej przykrecony? W moim egzemplarzu jest tak, że przy pierwszym zalaniu to raczej ledwo go otwieram (inaczej powódź), potem, jak sądze, watka pęcznieje, wiec szczelniej zatyka kanały i zaczyna mieć gorszy transport, więc LC otwieram na max, 1 - 2 baniaki jest spokoj i potem transport całkowicie siada. Pomaga tylko odkrecanie górnego capa 2 - 3 razy zeby ciśnienie się wyrównało i na kilka zaciągnięć jest ok. A to raczej nie powinno tak działać.. zakładam że wciąż daję za dużo waty, ale mniej sie juz nie da... próbowalem juz na prawdę wiele razy i zawsze albo sika jak opętany albo jest jak wyżej. Moglibyście przy następnym setupie cyknac zdjecie watki przed namoczeniem i po ulozeniu w kanalach? Prośba zwłaszcza do tych używających MUJI.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
By fikaf
#1814080
berto pisze:LC zawsze na max. :)

Nawykałem do zamykania przed dolewką, :lol: ale do otwierania już nie :-P dzisiaj znowu zapomniałem, ciągnę, ciągnę, *SMOKEKING*

wtf, co ja dolałem, ?coś się przestawiło? grzebię...merluś, czy to ty? Na 180 celciuszów, z notch coil 0.5mm działa całkiem na off, lecz mała chmurka wiejąca żeremiem. :)
By Dżansjo
#1814083
cbn pisze:Powiedzcie mi drodzy szczęśliwi posiadacze bezproblemowych Merlinów :)
Czy LC zawsze macie otwarty na maks? Czy raczej przykrecony? W moim egzemplarzu jest tak, że przy pierwszym zalaniu to raczej ledwo go otwieram (inaczej powódź), potem, jak sądze, watka pęcznieje, wiec szczelniej zatyka kanały i zaczyna mieć gorszy transport, więc LC otwieram na max, 1 - 2 baniaki jest spokoj i potem transport całkowicie siada. Pomaga tylko odkrecanie górnego capa 2 - 3 razy zeby ciśnienie się wyrównało i na kilka zaciągnięć jest ok. A to raczej nie powinno tak działać.. zakładam że wciąż daję za dużo waty, ale mniej sie juz nie da... próbowalem juz na prawdę wiele razy i zawsze albo sika jak opętany albo jest jak wyżej. Moglibyście przy następnym setupie cyknac zdjecie watki przed namoczeniem i po ulozeniu w kanalach? Prośba zwłaszcza do tych używających MUJI.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka



Będę zmieniać, to Ci wrzucę. Na jaką długość robisz to muji? Bo tak z opisu to bym strzelił, że dajesz za mało(objętościowo) bo sika ale za to za długie bo podejrzanie szybko transport siada.
Jak grzałka(średnica wewn.)?
LC zawsze otwarte na max, a przy nalewaniu zamknięte na max.

Nie masz uszkodzonej uszczelki? Tej czarnej, widocznej jako jedyna bez rozbierania bazy?
Masz uszczelkę pod gornym cap-em?
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1814456
Witam serdecznie wszystkich.
Panowie mam taki problem ( dziś zauważyłam że coś jest nie tak z kontrolą liquidu. A mianowicie kiedyś był opór a teraz coś delikatnie chodzi? Czy jest na to jakiś sposób aby ciężej chodziło? Bo cały czas się przesuwa i zamyka otwory dopływu liquidu.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By berto
#1814460
Tak se myślę czy by nie nakręcić jakiegoś tutoriala pt.
"Jak okiełznać watowanie Merlina dla początkujących"
Ma to sens? Pewnie zginie w czeluściach forum i nadal będą pytania. :mrgreen:
By dwagiel
#1814461
Merlin raz pochwalony nie jest już tym samym Merlinem. Nagle zaczyna stwarzać problemy z transportem...

Wysłane z mojego LG-G6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1814462
berto pisze:Tak se myślę czy by nie nakręcić jakiegoś tutoriala pt.
"Jak okiełznać watowanie Merlina dla początkujących"
Ma to sens? Pewnie zginie w czeluściach forum i nadal będą pytania. :mrgreen:


Sens ma na pewno. Można by to wrzucić, jeśli jest taka opcja, na początek tematu.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814463
@Superwomen2 , musisz delikatnie ściągnąć pierścień regulujący, sprawdzić/wymienić znajdujący się pod nim oring, czyli takie gumowe kółko... :D
By cbn
#1814515
Dżansjo pisze:
cbn pisze:Powiedzcie mi drodzy szczęśliwi posiadacze bezproblemowych Merlinów :)
Czy LC zawsze macie otwarty na maks? Czy raczej przykrecony? W moim egzemplarzu jest tak, że przy pierwszym zalaniu to raczej ledwo go otwieram (inaczej powódź), potem, jak sądze, watka pęcznieje, wiec szczelniej zatyka kanały i zaczyna mieć gorszy transport, więc LC otwieram na max, 1 - 2 baniaki jest spokoj i potem transport całkowicie siada. Pomaga tylko odkrecanie górnego capa 2 - 3 razy zeby ciśnienie się wyrównało i na kilka zaciągnięć jest ok. A to raczej nie powinno tak działać.. zakładam że wciąż daję za dużo waty, ale mniej sie juz nie da... próbowalem juz na prawdę wiele razy i zawsze albo sika jak opętany albo jest jak wyżej. Moglibyście przy następnym setupie cyknac zdjecie watki przed namoczeniem i po ulozeniu w kanalach? Prośba zwłaszcza do tych używających MUJI.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka



Będę zmieniać, to Ci wrzucę. Na jaką długość robisz to muji? Bo tak z opisu to bym strzelił, że dajesz za mało(objętościowo) bo sika ale za to za długie bo podejrzanie szybko transport siada.
Jak grzałka(średnica wewn.)?
LC zawsze otwarte na max, a przy nalewaniu zamknięte na max.

Nie masz uszkodzonej uszczelki? Tej czarnej, widocznej jako jedyna bez rozbierania bazy?
Masz uszczelkę pod gornym cap-em?
Uszczelki wszystkie na swoim miejscu i sprawne. Grzalki 2.5 - 3 mm. Ale trudno mi teraz odp na pytanie jak dlugie muji... no tak na oko raczej ;) ale zawsze dotyka podłogi w kanale- za długie?
Co ciekawe zaraz po napisaniu poprzedniego postu poszarpalem watke i jak narazie nie jest źle.. ale transport ewidentnie idzie tylko jednym kanałem i idealny też nie jest...
Jeśli chodzi o tutorial jestem jak najbardziej za. Niby kilka jest w sieci ale jakies takie skrajnie różne. Chętnie obejrzę wasze :)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
By Dżansjo
#1814549
Przytnij z milimetr-dwa, tak żeby muji było nie do podłogi tylko tak do "połowy okienka" i będzie dobrze. Nie potrzebujesz tutoriala. Zrób nowy setup. Daj trochę więcej niż teraz masz ale za to krótsze. I będzie OK
By pietrek86
#1815565
Wrzuci ktoś fote swojego setupu i ustnika w wersji typowo dopaszczowej?

Może być priv
Awatar użytkownika
By toska
#1818439
Jak go nienawidzę tak go kocham , sama już nie wiem co mam o nim myśleć :oops:
Co by nie zapeszyć pluje przez lewe ramię 3 razy , ale od kilku dni i wymiany grzałki na ( no taką z mniejsza dziurą , co to trzeba dać mniej muji co by wejszło ) jest ok , pewnie dlatego że mniej białego badziwia i nawet wyczesane , przycięte jak ta lala , za to grzałka 1,7om co mnie do nerwa doprowadza bo smaczy za delikatnie , ale zmienić nie bedę póki jako tako się dogadujemy :lol:
By Dżansjo
#1818658
toska pisze:Jak go nienawidzę tak go kocham , sama już nie wiem co mam o nim myśleć :oops:
Co by nie zapeszyć pluje przez lewe ramię 3 razy , ale od kilku dni i wymiany grzałki na ( no taką z mniejsza dziurą , co to trzeba dać mniej muji co by wejszło ) jest ok , pewnie dlatego że mniej białego badziwia i nawet wyczesane , przycięte jak ta lala , za to grzałka 1,7om co mnie do nerwa doprowadza bo smaczy za delikatnie , ale zmienić nie bedę póki jako tako się dogadujemy :lol:


"Jak go nienawidzę tak go kocham" - brzmi jak opis związku z ciekawym facetem :)
Ja tam niezmiennie, jak nie wiem co w niego wpakować to pakuję sprawdzoną skrętkę SS 2x 0.3 na 2.5mm albo 3mm dziura wewnętrzna i to zawsze działa. Można lepiej, ale jak na taki setup "poprawny" na rozsądne moce sprawdza się.
By rebeliant86
#1818659
Tak sobie czytam i się zastanawiam gdzie w Merlinie macie LC? Przecież tam tak naprawdę ustawienie kanałów z watą względem otworków nic nie zmienia bo tam jest przerwa i liquid sobie i tak dopłynie "dookoła".
By berto
#1818707
Taa, weź sobie wapuj na zamkniętym LC. Good luck! :lol:
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1818708
Dokładnie j/w.
Sam sprawdź czy "tak naprawdę ustawienie kanałów z watą względem otworków nic nie zmienia". :mrgreen:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1818742
rebeliant86 pisze:Tak sobie czytam i się zastanawiam gdzie w Merlinie macie LC? Przecież tam tak naprawdę ustawienie kanałów z watą względem otworków nic nie zmienia bo tam jest przerwa i liquid sobie i tak dopłynie "dookoła".



Ta przerwa o której wspominasz jest w wersji mini :wink: Duży tego nie ma.
By rebeliant86
#1818744
A to zwracam honor. Faktycznie miałem w rękach wersje mini.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By toska
#1820217
Dziś wymieniając ff po raz 4 ( bo tyfusowi coś nie pasi ) nie przeczesałam , nie przerzedziłam i nie wsadziłam w kanały i jak się dziad nie poprawi przesiądę się na cuś innego mam tego w trzy uje :evil:
berto pisze:

Tak se myślę czy by nie nakręcić jakiegoś tutoriala pt.
"Jak okiełznać watowanie Merlina dla początkujących"
Ma to sens? Pewnie zginie w czeluściach forum i nadal będą pytania. :mrgreen:


Powiedz że myślenie zakonczone i tutorial nakręcony , bo inaczej jasna nagła krew mnie zaleje z tym moim dziadem :cry:
By berto
#1820239
@toska
Na myśleniu się skończyło, uznałem że taki tutek i tak zginie w gąszczu innych postów. Może obejrzy go z 5 osób i zostanie zapomniany.
Poza tym ten parownik nie jest nowy, on został już rozebrany na części pierwsze. Poradników na jego temat jest w necie od groma.
Naprawdę nie rozumiem jak można mieć z nim problem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By toska
#1820291
berto pisze:Naprawdę nie rozumiem jak można mieć z nim problem. :mrgreen:


Ja też nie rozumiem :oops:
Mam go kupę czasu i było do wakacji git , używałam FF paseczków i śmigał jak ta lala , coś mu się pomieszało w sierpniu i od tego czasu ma fochy :evil:
Oczywiście kupiłam 2 i okazało się że to moja wina nie Merlinków , bo oba świrują :(

Wczoraj wsadziłam do niego FF 1 , nie wyczesałam , nie dałam w kanały , po prostu przycięłam na krótko i niby jest ok , ale on mnie tak oszukuje , udaje 1-2 dni że jest git a potem pokazuje pazura/bobra ;)
By Dżansjo
#1820431
A może pokusiłabyś się o wrzucenie fotki, jak to wygląda? Merlin Ci bobrzy? Czy cieknie?
Awatar użytkownika
By toska
#1821060
Dżansjo pisze:A może pokusiłabyś się o wrzucenie fotki, jak to wygląda? Merlin Ci bobrzy? Czy cieknie?


On pociekł i bobrzył , co oznaczało że FF za mało . Teraz jest ok , ale przestałam pchac w kanały . Przestałam się bawić z FF i teraz mogę spokojnie chmurzyć .
Choć u mnie wszystkie rozwiązania sa chwilowe , chyba za bardzo się staram .
By Dżansjo
#1821286
toska pisze:
Dżansjo pisze:A może pokusiłabyś się o wrzucenie fotki, jak to wygląda? Merlin Ci bobrzy? Czy cieknie?


On pociekł i bobrzył , co oznaczało że FF za mało . Teraz jest ok , ale przestałam pchac w kanały . Przestałam się bawić z FF i teraz mogę spokojnie chmurzyć .
Choć u mnie wszystkie rozwiązania sa chwilowe , chyba za bardzo się staram .


Wiesz co, ale zaciekawił mnie Twój przypadek, przekopałem szuflady i znalazłem FF .
Zapakowałem do Merlina i do lemo2(po 2-letniej przerwie wróciłem do swej pierwszej miłości, sorry, Merlin :).
dałem go tyle, żeby grzałki były mniej więcej tak wypełnione jak przy muji.
Skutek:
Merlin w okolicy końca 2 baniaka zaczął bobrzyć, a lemo dla odmiany zaczęło popuszczać ;-)
I jak sięgnę pamięcią wstecz, jak eksperymentowałem z FF to on mi się sprawdzał w "małych setupach", a w grzałkach 2.5-3mm zupełnie nie.

Ja wiem, że to fajne bo szybko łapie nowy smak po zmianie LQ ale ...ale u mnie się nie sprawdza i tyle.
By cbn
#1822387
No dobra ukladanie waty już opanowałem i od kilku setupow jest pięknie. Natomiast pojawil sie drugi maly problemik :) Macie jakis sposób na wciskanie bazy po jej myciu? Dobijacie ja czyms? Smarujecie glceryna? Odkad wyjalem swoja to nie moge jej idealnie docisnac, przez co troche zawadza o komore grzalki przy zakladaniu lub kręceniu LC. Niby nie cieknie ale irytuje mnie bo na poczatku wszystko chodzilo gladko...

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By toska
#1827886
Minął miesiąc , nasza współpraca z Merlinkiem jest bajeczna , zero bobra , zero wycieków :D
Dawałam za mało FF , od kiedy przestałam się przejmować , pakować tyle co do innych , nie przeczesywać , zero układania , mam smakowy raj :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1827945
toska pisze:Minął miesiąc , nasza współpraca z Merlinkiem jest bajeczna , zero bobra , zero wycieków :D
Dawałam za mało FF , od kiedy przestałam się przejmować , pakować tyle co do innych , nie przeczesywać , zero układania , mam smakowy raj :D


Nic, tylko się cieszyć *TANIEC* Brawo TY *GOOD*
Awatar użytkownika
By Isia
#1827994
toska pisze:Dawałam za mało FF , od kiedy przestałam się przejmować , pakować tyle co do innych , nie przeczesywać , zero układania , mam smakowy raj :D

I to jest najlepszy sposób na Merlinka :)
Mam je (więcej niż 2 *TORBA* ) od prawie roku i nie chce innych :D ,bo takiel laby z układaniem waty i jak z zakładaniem grzałki,już dawno nie miałam *TANIEC* ,co prawda co jakiś czas coś tam mnie kusi :mrgreen: lecz po co jak tu jest OK :D
By Krasnal45
#1828012
@Isia
A ja usilnie namawiam do spróbowania K5. Merlinek mu do pięt nie dorasta :wink:
Awatar użytkownika
By Isia
#1828017
No to jak tak namawiasz to będę pilnować bazarku,może go upoluje lecz w wersji Mini (mały jest zgrabniejszy :) )
Awatar użytkownika
By bulit73
#1828018
Krasnal45 pisze:@Isia
A ja usilnie namawiam do spróbowania K5. Merlinek mu do pięt nie dorasta :wink:


Rzekłbym, że Merlin leciutko zahacza o pięty K5 :mrgreen: Co do spróbowania, w pełni popieram propozycję @Krasnal45. Wersja mini, też dobry wybór :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#1828019
K5 jest brzydki, Merlin ma to coś dostojnego.
By Krasnal45
#1828020
Czasami lepiej zajrzeć w duszę niż na ładne nogi w pończochach :lol:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1828021
Z nim łatwo się tłumaczy że nikotynizm to straszny nałóg. Te szkaradzieństwo ma taką wymowę że nikt nie dyskutuje więcej. :lol:

To że pod powłoką jest prawdziwa bestia waperska nie mająca sobie równych skrzętnie pomijam.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1828200
PucH2 pisze:To że pod powłoką jest prawdziwa bestia waperska nie mająca sobie równych skrzętnie pomijam.


Widać, żeś Pan nie miał do czynienia ze Skyline. Nie tylko dorównuje K5 a może nawet go przebija, ale też dostojności mu nie brakuje.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1828219
@McGrinn Pierwszy raz słyszę by Skyline był takim potworem z taką duszą :lol:
Awatar użytkownika
By toska
#1828317
Mam K5 a jednak dla mnie wygrywa Merlinek , nigdy nie byłam tak bliska histerii , jak wtedy kiedy Merlinek mi się uszkodził i był u Krasnala na leczeniu ( Krasnal jesteś moim bohaterem :D )
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1828401
toska pisze:nigdy nie byłam tak bliska histerii , jak wtedy kiedy Merlinek mi się uszkodził i był u Krasnala na leczeniu


Merlin potrafi doprowadzić do histerii :wink: . Mi się to zdarzało, gdy robiłem na nim setupy :lol: .
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1828423
Merlin = najgorszy chiński parownik. :evil:
Awatar użytkownika
By kabacina
#1828450
Dla mnie Merlin to numer 1 i to zdecydowanie :) jeszcze czekam na Serpenta smm, zobaczymy czy go zdetronizuje. Jeśli nie, to niczego innego raczej szukal nie bede

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Donayo
#1828451
@kabacina Podziel się opinią, bo dla mnie SMM i Mini są numerami 1 :D


Tapata z iP SE :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1828455
Napisze napisze. Dla mnie serpent mini jest super. Świetny przewiew, taki z oporem, do tego smak no i nic nie cieknie! Nie ważne jak wate ulozysz... Dostanę w ręce SMM to dam znać ale najwyżej się przypomnij :) tak czy inaczej myślę, że się nie zawiode i jeden merlinek pójdzie na sprzedaż ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1828456
To ja też napiszę. Dla mnie absolutnym numerem 1 jeżeli chodzi o smak jest Serpent Mini. Uwielbiam go. Ale Merlin Mini depcze mu po piętach. Jest bardzo dobrze. Inaczej ma się sprawa z dużym Merlinem - tu już nie jest tak dobrze, jak w ww. parownikach, chociaż źle nie jest. Nie mniej jednak, dużo odstaje od swojego mniejszego brata.
Kompletnie też nie rozumiem problemów z zalewaniem Merlinów - zwłaszcza w dużym, gdzie mamy regulację lq. Watę daje normalnie przyciętą jak wszędzie i jest git.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1828492
Riccardo pisze:Watę daje normalnie przyciętą jak wszędzie i jest git.


Nie, nie jest.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1828504
Czyli wiesz lepiej ode mnie jak u mnie jest? Wróżbita Maciej normalnie. :palm2
Uwierz mi, ja sobie radzę z setupami. Tym bardziej, że Marliny to nie są szczególnie wymagające parowniki. A wręcz uważam je za jedne z prostszych.
By rebeliant86
#1828507
Z parownika mi już tak jest, że jednym się udaje bez problemu zrobić dobry szczelny setup a inni mają problemy same... Ja na przykład nie dałem sobie rady z Ammitem. Ciągle mi strzelał w jape. Merlin mini też miał u mnie wycieki przy dolewaniu. Teraz mam Pharaoh Mini i nie mam z nim żadnych problemów. Kupiłem go jako następcę zwykłego Pharaoha bo też mi się świetnie sprawował.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1828512
@Riccardo

Źle to ująłem, cofam post :wink: .

Nie dojdziemy do konsensusu, dla mnie baza w Merlinie to dramat.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1828515
Panowie, to prawda co piszecie. Jednemu parownik leży a drugiemu nie. Dla mnie rowniez Merlin to chyba najprostszy parownik i dlatego jestem tak bardzo z i ego zadowolony. Dokładnie tak samo, jak Kolega - nie mogłem sobie poradzić z ammitem i tez albo pluł po języku, albo sikał.. Wydaje. Mi się ze to zależy od poszczególnej sztuki parownika, jego szczelności, umiejętności użyszkodnika i wielu innych czynników ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1829536
Pytanie do wszystkich posiadaczy lub posiadających takową wiedzę :D
Szukam rozpiski oraz wymiarów oringów do Merlina i Merlina mini.
Ktoś coś?
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.