EPF
Awatar użytkownika
By xD_
#1639609
Tf-rta przerobiony pod deck aromamizera ,nic ciekawego ....

Tf-rta z deckiem g4 chociaz ma nowy build deck jakiego nie ma w zadnym innym tanku a tutaj lipna kopia innych tanków .
Awatar użytkownika
By xD_
#1639848
No nie ma ale ogolnnie mi chodzi ze wzieli tf-rta i dodali deck w stylu aromamizera i boczny airflow i tyle . Zero innowacji . Aromamizer/hastur/boreas oferują to samo .
By XED1
#1651963
Zakupiłem to cacko, ale leje mi sokiem z ah strasznie.
Smak dobry i chmura także, ale.trzeba mocno z setupem popracować.
Może ktoś podesłałby foto lub jakiś filmik z dobrym setupem :>
By XED1
#1652856
Dzisiaj doszedłem z nim do ładu i muszę powiedzieć, że jestem naprawdę zadowolony z zakupu :)
Bardzo istotne jest ułożenie waty i oczywiście jej ilość ;)
By XED1
#1657612
Stara powiedz mi jak możesz...watę układasz pod grzalką,
czy wpychasz w kanaliki i moczą się w liquidzie?
Awatar użytkownika
By xD_
#1657655
Nie mam tego rdta ale miałem hastura i aroma :) Jedyną słuszną metodą wickowania takich parowników jest układanie nośnika pod grzalką na otwortach czyli praktycznie jak wickowanie drippera.
Awatar użytkownika
By xD_
#1666761
Mam i ja , wszystko ok ale tez wam sie ten tank tak grzeje ?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1666791
Na jakich grzalkach?
Się zastanawiam czy nie wrzucić tam fused claptona 28x2+30 ss
Awatar użytkownika
By xD_
#1666793
Na tych co byly zamontowane :/ Wapując na 80-90w po kilku buszkach pod rzad baza i szkiełko robią sie gorące .
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1666799
Wrzuć foto jak to wacić bez wyciekow i suchych strzałów ;)
Awatar użytkownika
By xD_
#1667044


10 min 45 sek,wyszlo mi za pierwsza proba
Awatar użytkownika
By sikor370
#1668235
Ten clapton tam fabryczny to z jakiego jest drutu?
Awatar użytkownika
By sikor370
#1668410
I nikt nic nie wie... odpowiem sobie sam: nie chce laciec na TC to obstawiam kanthal i to na odpier... zrobiony 0.2ohma :)
Ogolne wrazenia dobre... nie mam porownania ale w porownaniu do Zephyrusa o niebo lepszy i smak i chmura.

Czy dobrym pomyslem bedzie tam wsadzic coila z ss316 z odstepami? Bo dopiero 12 a juz baniak prawie pusty i 2 akusy tez przy 50W?
Czy ten slupek pod ktorym jest izolator lekko Wam sie rusza?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1668426
Na zwykłej grzalce ss będziesz mial suchszą i prawdopodobnie mniej smaczącą chmurę niż na claptonie. Ukręć claptona ss
Awatar użytkownika
By sikor370
#1668432
Master_PiT pisze:Na zwykłej grzalce ss będziesz mial suchszą i prawdopodobnie mniej smaczącą chmurę niż na claptonie. Ukręć claptona ss

Suchsza mi sie nie spodoba... tak moj dripper mnie rozbestwil...
Clapton z ss celem TC?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1669510
Jakie claptony tam montujecie? Dziś próbowałem ss fused (28ga*2+30ga) na 3mm zdecydowanie za duży, na 2.5mm tez mi nie wszedł... Poddalem się i zwykłą grzalke na 2.5mm włożyłem, wata upchana jak na filmie i wyciek przez AH ;/
Watka dość ciasno weszla w otwory więc myślałem że nic nie pocieknie. Jedyne co przychodzi mi do glowy to wieksza średnica grzalki=automatycznie wiecej waty i nic nie wyleje?
Awatar użytkownika
By sikor370
#1669606
Master_PiT pisze:Jakie claptony tam montujecie? Dziś próbowałem ss fused (28ga*2+30ga) na 3mm zdecydowanie za duży, na 2.5mm tez mi nie wszedł... Poddalem się i zwykłą grzalke na 2.5mm włożyłem, wata upchana jak na filmie i wyciek przez AH ;/
Watka dość ciasno weszla w otwory więc myślałem że nic nie pocieknie. Jedyne co przychodzi mi do glowy to wieksza średnica grzalki=automatycznie wiecej waty i nic nie wyleje?

Tam był oryginalnie clapton jakieś 2.5mm średnicy na moje oko i wiertło i 5 zwojów.... ja go na szybko przed północą centrowałem i watę pchałem (troszke chyba za dużo) i o dziwo 3 dni bez żadnych wycieków poza jednym z samego rana dnia następnego - ale to przez zbyt mocne zalanie grzałki obstawiam
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1669664
Ja zakupiłem uzywke z forum już bez ori grzałek więc próbuję coś nawinąć
Awatar użytkownika
By sikor370
#1672051
Jak wkręcacie dolny cap z bazą to do samego końca (do oporu) i wtedy przez 4 otwory do nawiewu powietrza widać watę czy nie do samego końca żeby przez 2 otwory widać było grzałkę i przez pozostałe 2 otwory widać słupki bazy?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1672113
U mnie patrząc na wprost widać słupki. Ogólnie parownik fajny, bez wyciekow z dobrym transportem, ale na zwykłych grzalkach bardzo słabo smaczy
Awatar użytkownika
By sikor370
#1672219
Master_PiT pisze:U mnie patrząc na wprost widać słupki. Ogólnie parownik fajny, bez wyciekow z dobrym transportem, ale na zwykłych grzalkach bardzo słabo smaczy


Ale, że tak?:
Widok przez jeden wlot powietrza i po przekątnej (słupek ze śrubką)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/mqzu ... lzlvvafnG0

dwa pozostałe wloty po przekątnej (prześwit pod grzałką)
http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/sLO_ ... MHjtsMCYJm

Żeby u mnie tak było to jak dokręcę do pierwszego oporu to musze delikatnie popuścić żeby tak ustawić. Wygląda jak w dripperze, nadmuch na grzałkę i jest lepszy przeciąg. Ale nie wiem czy tak ma być bo to trochę bez sensu... jak zamykam dopływ liquidu to kręci mi się to w jedną albo w drugą stronę...

Jak dokręcę normalnie do końca to przez wszystkie 4 wloty powietrza widać watę, która schodzi z grzałki i leci na doł bazy... i "przesłania" przewiew
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1672239
Tak to u mnie wygląda.

https://www.dropbox.com/s/fy13mxj5utkgs ... 5.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ywvmm8697tyvu ... 4.jpg?dl=0


1 dzień parownik stoi i cieknie... Co za cholerstwo
Awatar użytkownika
By sikor370
#1672244
O to chodziło... wygląda tak samo.
Ale Ty masz tak po dokręceniu dolnego capa to końca, że nie ma żadnych luzów? Czemu w takim razie u mnie wkręca się o 45 stopni obrotu dalej?

ps. 1 setup nie cieknął. 2 dni temu zrobiłem nowy to się przez noc znał konkretnie :)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1672270
Wkrecony na max.
By panhenio
#1687557
mam tego smoka od ponad miesiaca (kupilem w promocji na 7 urodziny edymu), powiem szczerze ze przy lq o proporcjach vpg/pg 50/50 i wyzszych nie ma problemu z wyciekami, trzeba po prostu dobrze ulozyc wate i dac jej całkiem sporo. ja ucinam ok. 1.5 cm poza tankiem, rozczochram troche wate i nawet tym imbusem z zestawu upchne w kanaly i nic nie cieknie. najwyrazniej kwestia ulozenia waty. pozdro ;)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1687559
panhenio pisze:mam tego smoka od ponad miesiaca (kupilem w promocji na 7 urodziny edymu), powiem szczerze ze przy lq o proporcjach vpg/pg 50/50 i wyzszych nie ma problemu z wyciekami, trzeba po prostu dobrze ulozyc wate i dac jej całkiem sporo. ja ucinam ok. 1.5 cm poza tankiem, rozczochram troche wate i nawet tym imbusem z zestawu upchne w kanaly i nic nie cieknie. najwyrazniej kwestia ulozenia waty. pozdro ;)

Jak tak tym imbusem upchniesz to założę się, że bober aż miło przy trzecim buchu z kolei :)
Ale zależy też jakie zapotrzebowanie na liquid jest..
By panhenio
#1688683
sikor370 pisze:Jak tak tym imbusem upchniesz to założę się, że bober aż miło przy trzecim buchu z kolei :)
Ale zależy też jakie zapotrzebowanie na liquid jest..

sprobuj tego sposobu to się przekonasz. gdzies na yt znalazlem filmik zeby tak wickowac i do tej pory nie zmieniam sposobu, bo po co skoro nie cieknie ;) bobra przy 3 buchu mialem u kolegi na zefirku v2 bo tam kompletnie nie wiedzialem jak wate ulozyc, a on sam uzywal gotowych grzalek. jak nicr sie wysluzy to zrobię Ci zdjęcie.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1689969
Nie bede sie spieral bo moj drut potrzebuje wiecej liquidu i szybciej...

By panhenio
#1694338
wie ktos moze jak odkrecic komin od reszty? chcialem go przeczyscic ale za ch* nie moge odkrecic :/
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1694364
najpierw masa, potem rzeźba i dasz radę
By panhenio
#1694753
jakos dalem rade. bo balem sie lapac za pyrex zeby mi w rekach nie zostal, a jak probowalem przytrzymac w okolicach air holi to mi sie obracal. btw dzieki za rade Master_PiT
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1695192
Służę pomocą.

Następnym razem poczytaj...
Jak brak Ci sił to wspomagaj się zamrażarką
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.