EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Luftmysza
#1605195
Hej :) Pytałem jakiś czas temu o mikrofon, bardzo pomogliście mi w wyborze muszę przyznać, teraz mam kolejne pytanie do ludzi którzy się znają, mianowicie:
Jak niektórzy już wiedzą, nagrywam różne różności i wrzucam do internetów (ot takie hobby, forma spełniania się), nagrywanie swego rodzaju podcastów to jedno, ale nagrywanie w plenerze to zupełnie inna sprawa. Moja kamera (Toshiba Camileo H20) nie obsługuje zewnętrznego mikrofonu, różniste mikrofony podłączone do smartfona albo nie działały, albo efekt był tak mizerny, że szkoda zachodu, dlatego mój wybór raczej padnie na dyktafon, lub rejestrator. Te drugie to cena minimum 400zł - jakość zapewne wysoka, ale też nie chcę na samym początku takiej zabawy wydawać takiej kwoty. Dlatego planuję wybrać opcję pierwszą - dyktafon.

Teraz może rozwinę na czym mi zależy:
-Na pewno na wejściu na zewnętrzny mikrofon,
-W miare dobrej jakości nagrań (szumy i inne tego typu hocki klocki można zawsze usunąć przy obróbce)
-Znośnej jakości dźwięku z np. Koncertów/imprez (tutaj podejrzewam że sprzęty mogą mieć funkcję, która podbija, albo zbija dźwięki otoczenia, coś w rodzaju filtrów może(?)).
-Długim czasie pracy.
-Pamięć - tutaj chyba bez większego znaczenia, standardowe dyktafony jakie oglądałem mają 2 lub 4gb (zapas zawsze się przyda), może nawet przydatne byłoby gniazdo rozszerzające pamięć wbudowaną - to też by była fajna opcja.

Koszt: No tutaj jestem dość elastyczny. Jak wspomniałem jednak już wcześniej - na rejestrator mnie raczej stać nie będzie, ale myślę, że do tych 300zł jakoś przełknę :). Zapewne wymagam za dużo jak na tą kwotę, ale jestem dość elastyczny. Chciałbym wybrać "złoty środek", a przeglądając różne modele można się bardzo pogubić, na forach tematycznych polecane są raczej sprzęty powyżej 400zł...

-- [scalono] 05 mar 2016, 19:24 --

Panowie jak to? Niema tutaj dźwiękowców?

-- [scalono] 06 mar 2016, 10:00 --

Okej, wybór pada raczej na dyktafon SONY ICDPX333, który wydaje się najlepszą opcją przy moim budżecie :).
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.