EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Boszu
#1854854
Witam ponownie. :)
Bardzo często używam tych aromatów (bo są dla Mnie najsmaczniejsze) i ok. miesiąc temu? Firma odpisała na Mój komentarz pod ich postem na FB, z zapytaniem "Kiedy nowe smaki?".
Dostałem odpowiedź, jakie smaki Mnie interesują? Podałem oczywiście kilka... I oto kilka z nich, pojawiło się ok. tydzień temu. ;)
Są to smaki: Agrest, Rabarbar i długo przeze Mnie wyczekiwana Truskawka!
Oczywiście jak tylko się pojawiły, zamówiłem! ^^ I przyszły do mnie 3 dni temu...
Jako że jestem niecierpliwcem, od razu zrobione 10ml buteleczki, i już dnia następnego testowanie, i to co mogę o nowych smakach powiedzieć:

Rabarbar - Z wcześniejszych doświadczeń od innych firm z tym smakiem, byłem raczej sceptycznie nastawiony. Po zapachu, wydawało się że tutaj również nie będzie czegoś smacznego. Ale! Kosztując chmurki, zostałem mega pozytywnie zaskoczony! Jedno co zauważyłem na start, to że 0,5ml aromatu na 9,5ml bazy 50/50 3mg, to jest za duża dawka... Jest smacznie! Ale i bardzo intensywnie... Za bardzo intensywnie... Ale mimo to, smak jest jak dla mnie świetny! I jest to dla mnie pierwszy raz, kiedy mogę skosztować faktycznie smaku Rabarbaru, a nie sztucznego dziwnego smaku, który gdzieś tam ledwo w tle przypominał Rabarbar... Tutaj smak jest jak dla mnie świetnie oddany! I wart uwagi! ^^ I już po zaledwie jednym dniu "podrzucania" buteleczki, smakuje świetnie. I wręcz mam wrażenie, że nie potrzebuje zbytnio dłuższego leżakowania aby się nim cieszyć. :)

Agrest - Tutaj niejednokrotnie spotykałem się z dobrymi smakami, i w przypadku 1000 smaków, również jest smacznie i fajne odwzorowanie... Przyrównać było łatwo, gdyż Agrest jeszcze rośnie na krzaczkach. ;) Aromat jak uprzednio, 0,5ml na 9,5ml bazy 50/50 3mg, jest zbyt intensywny! Ale również jak najbardziej wart uwagi. :)

Truskawka - Tego aromatu bardzo wyczekiwałem od dawna! Gdyż uwielbiam Truskawkę w przypadku liquidów. Ale... Troszkę jestem rozczarowany! Nie jest to smak, jakiego tak naprawdę oczekiwałem po 1000 smaków świata. Ale! Nie jest zły, w porównaniu do Poziomki, która smakuje trochę sztucznie. Tutaj tej sztuczności nie czuć, ale i sam smak truskawki jest bardzo słabo wyczuwalny... Jeszcze czeka mnie test tego smaku na dripperku, być może grzałka od smoka po prostu nie jest w stanie wyciągać dobrze tego smaku. Ogólna ocena myślę pozytywna! Ale brakuje w porównaniu do poprzednich intensywności. (Może to być też kwestia, że poprzednie smaki są zbyt intensywne, i dlatego nie odczuwam dobrze smaku truskawki) Co do odwzorowania tego smaku, jest myślę wszystko w porządku. Gdyż czuć posmak truskaweczki podczas wypuszczania chmurki. :) Myślę że również polecam!


Test odbywał się na najbardziej standardowym i codziennym zestawie. Czyli parowniczku od Smoka TFV8 Baby, grzałka Q2 0,4Ohm. Moc 55W z szybką krzywą od 41W. Box Pico25 85W + soft ArticFox.
Osobiście myślę iż gdyby dobrze zagadać do strony 1000 smaków świata, to wprowadzili by kolejne fajne smaki! :)
https://imgur.com/a/YcagaRd
Awatar użytkownika
By kabacina
#1854855
Narobiles mi smaku.. Kto wie czy po powrocie z pracy nie zamówię tego rabarbaru i agrestu :) tylko od razu duże butle co by starczyło na dłużej hihi

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kabacina
#1854948
No i stało się. Kolega mnie skusił i zamówiłem arbuza, rabarbar, szarlotkę, agrest, czarną poprzeczkę i jeszcze parę innych. Poszło duże zamówienie. Jak dotrze to zdam recenzje co i jak . Najbardziej nie mogę doczekać się szarlotki...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Goldi
#1854949
Gdyby ktoś nie wiedział to jeszcze do 7 lipca ważny jest kupon rabatowy 1UR2 dający 6% zniżkę na wszystkie produkty. :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1854951
Dla mnie już musztarda po obiedzie. Poszły pieniądze na konto a szkoda, mógłbym za ten kod wziąć jeden dodatkowy aromat

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Boszu
#1854973
Szarlotka jest całkiem dobra! ;) Nawet i fajnie odwzorowana... Ale dosyć szybko mi się znudziła, bo trochę "zamulająca" jest. :P
A Arbuza polecam mieszać z różnymi smakami... Jest to chyba jedyny smak, który w praktycznie każdej kompozycji fajnie smakuje! :D A najlepsze połączenie to Arbuz + Banan. ;)
Co do Czarnej Porzeczki, jak się znudzi, fajnie się komponuje z Cytryną i Mentolem. :P (0,5ml Czarnej porzeczki, 0,1ml cytryny i 3-5 kropel Mentolu z własnego roztworu 5gr czystego mentolu w kryształkach, rozpuszczonego w 50ml glikolu)

A i na stronie pojawił się kolejny nowy aromat... Białe Winogrono... ;)
http://1000smakowswiata.pl/winogronowy-aromat-spozywczy-winogrono-biale-bez-cukru-i-tluszczu-p-1311.html
Jak gdyby ktoś zamawiał, chętnie wysłucham opinii. ^^ Bo osobiście poczekam z zamawianiem, aż przykurczą mi się zapasy. :P

A i polecam sobie po lajkować 1000 smaków świata na FB. ^^ Tam są wszystkie nowości i ewentualne rabaty. :P
https://www.facebook.com/1000smakowswiata.sklep/
Awatar użytkownika
By kabacina
#1854974
Oj ta szarlotka spędza mi sen z powiek że tak się wyrażę :) na codzień używam mentholu więc taka zamulajaca odskocznia jak najbardziej dobrze mi zrobi. Wszystkiego zamówiłem od razu po 50ml ;ł

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By barror
#1854976
Jakis czas temu, tez pisalem do nich maila z prosba o truskawke. Fajnie ze w koncu jest. Zamowie i zdam opinie :)
Awatar użytkownika
By Boszu
#1855084
kabacina pisze: Wszystkiego zamówiłem od razu po 50ml ;ł

No to będzie po litrze gotowych samogoników. ;) Jak nie więcej. ^^ Bo niektóre smaki już przy 0,3ml na łączne 10ml są intensywne i smaczne. :) A dla niektórych nawet 0,1ml na łączne 10ml. ^^

barror pisze:Jakis czas temu, tez pisalem do nich maila z prosba o truskawke. Fajnie ze w koncu jest. Zamowie i zdam opinie :)

No Ja dostałem odpowiedź dopiero po 8-9 tygodniach od napisania komentarza pod ich postem na Fanpage. :P Ale... Cieszy to że została w końcu odczytana, i wzięta pod uwagę. ;)
I myślę że gdyby napisać czy to na ich Fanpage, czy to w prywatnych wiadomościach w kilka osób o dany jeden lub kilka smaków. To nasze prośby mogły by zostać również wysłuchane. ^^
Awatar użytkownika
By barror
#1855097
Ja napisalem do nich maila, okolo 10 dni temu. Wiec z mojej perspektywy mega szybko zareagowali *CZAJNICZEK*

Edit: Znaczy minelo 10 dni pomiedzy moim mailem, a wprowadzeniem truskawki do oferty.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1855112
Kurcze na telefonie nie wychodzi mi cytowanie, nie gniewajcie się

wcześniej dawałem 10% czyli 1ml/10roztworu i było tak o, nawet wystarczająco. Może zmienili coś w nich że są bardziej wydajne? Ostatnio kupowałem w bodajże 2015 więc wiele mogło się zmienić.

Ja osobiście oponowałbym za smakiem cukierków lodowych oraz soczystym, ostrym mentholem... Byłyby to świetne aromaty zarówno do mieszanek jak i solo. Taką butlę 50ml mentholu (jeśli byłby faktycznie zjadliwy i nie oszukany) to miałbym chyba z rok .

Jeśli będzie jakaś akcja społeczna wśród nas to ja w nią wchodzę bez zastanawiania

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Boszu
#1855116
kabacina pisze:wcześniej dawałem 10% czyli 1ml/10roztworu i było tak o, nawet wystarczająco. Może zmienili coś w nich że są bardziej wydajne? Ostatnio kupowałem w bodajże 2015 więc wiele mogło się zmienić.

Ja swoje pierwsze zamówienie u nich robiłem w Grudniu 2016r. I od tamtego czasu głównie u nich zamawiałem, bo no cóż. Inne firmy z przykładowego Edymu były drogie i średnio smaczne... (był to też moment, jak Inavera zepsuła swoje aromaty, przez co przestały się mieszać i zostawała zawiesina)
I od tamtego czasu, również mam wrażenie że ich aromaty są bardziej intensywne. Gdyż niektóre śmiało dawkowałem 1ml/10ml i było ok. ;) A teraz to bym nie dał rady tego przetrawić. :P

kabacina pisze:Ja osobiście oponowałbym za smakiem cukierków lodowych oraz soczystym, ostrym mentholem... Byłyby to świetne aromaty zarówno do mieszanek jak i solo. Taką butlę 50ml mentholu (jeśli byłby faktycznie zjadliwy i nie oszukany) to miałbym chyba z rok .

Jak chcesz mocny menthol, to polecam kupić czysty menthol w kryształkach (5g) i rozpuścić go właśnie w 50ml glikolu. ;)
Osobiście coś takiego sobie zrobiłem i mam już od... Ponad roku? A jeszcze 1/3 butelki nie znikła. ^^ I wręcz zastanawiam się nad zrobieniem nowego, bo ten mógł stracić trochę już na jakości i swojej ważności. ^^
Ale ogólnie, na 10ml lq. wystarczy dawkować 3-4 krople. Aby było fajnie czuć menthol. A 0,5ml to dawka tak mocna, że wypala gardło heh. :P


barror pisze:Ja napisalem do nich maila, okolo 10 dni temu. Wiec z mojej perspektywy mega szybko zareagowali *CZAJNICZEK*

Edit: Znaczy minelo 10 dni pomiedzy moim mailem, a wprowadzeniem truskawki do oferty.

No to podobny czas minął od tego jak odpisali mi na Fanpage, do czasu właśnie wprowadzenia nowych aromatów. :) Bo gdzieś ok. 10-ciu dni. ^^

I jak pisałem, można było by zaproponować jeszcze kilka smaków. Osobiście zaproponowałem im 3 smaki które wprowadzili, oraz smak napoju energetycznego, Smoczy Owoc, Borówkę i coś o smaku Cukierków lodowych. ;) Oraz dodatkowo aby może wprowadzili Stewię w roztworze Glikolu. (słodzik) Bo o ile widziałem, Stewię mają na sklepie. :)
Tylko aby mieć moc propozycji, fajnie było by zorganizować *BOR* minimum 6 osób które by napisało, i dodatkowo oczywiście w przypadku wprowadzenia przez sklep nowych smaków, zamówiło je. :beer:
Wtedy właściciel sklepu będzie wiedział, że nie wprowadza ich na darmo. ^^
Awatar użytkownika
By kabacina
#1855117
Aktualnie używam natural liquid menthol i jest super. Kryształki też leza ale nie mam czasu żeby je rozpuścić hehe ;)

Odnośnie nowych smaków to ja się piszę jak cos, wchodzę w to. Dobry pomysł żeby pchnac to wszystko do przodu :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By barror
#1855640
Boszu pisze:Truskawka - Tego aromatu bardzo wyczekiwałem od dawna! Gdyż uwielbiam Truskawkę w przypadku liquidów. Ale... Troszkę jestem rozczarowany! Nie jest to smak, jakiego tak naprawdę oczekiwałem po 1000 smaków świata. Ale! Nie jest zły, w porównaniu do Poziomki, która smakuje trochę sztucznie. Tutaj tej sztuczności nie czuć, ale i sam smak truskawki jest bardzo słabo wyczuwalny... Jeszcze czeka mnie test tego smaku na dripperku, być może grzałka od smoka po prostu nie jest w stanie wyciągać dobrze tego smaku. Ogólna ocena myślę pozytywna! Ale brakuje w porównaniu do poprzednich intensywności. (Może to być też kwestia, że poprzednie smaki są zbyt intensywne, i dlatego nie odczuwam dobrze smaku truskawki) Co do odwzorowania tego smaku, jest myślę wszystko w porządku. Gdyż czuć posmak truskaweczki podczas wypuszczania chmurki. :) Myślę że również polecam!


Kolego, jak dawkowales ta truskawke? Ile procent?

Do mnie tez dzis przyszla i na szybko zmieszalem 3,5 %, tak jak daje porzeczke. I zawiodlem sie, bo lq smakuje ludwikiem :( (Nie wiem teraz czy to aromat, czy nie doplukalem parownika :)) Oczywiscie zmieszam ja w roznych mniejszych probkach, ktore swoje odleza, ale jestem ciekaw Twojej opinii.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2018, 19:14 przez barror, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1855641
Dołączam się do pytania bo dziś przyszły aromaty :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Boszu
#1855680
barror pisze:Kolego, jak dawkowales ta truskawke? Ile procent?

Do mnie tez dzis przyszla i na szybko zmieszalem 3,5 %, tak jak daje porzeczke. I zawiodlem sie, bo lq smakuje ludwikiem :( (Nie wiem teraz czy to aromat, czy nie doplukalem parownika :)) Oczywiscie zmieszam ja w roznych mniejszych probkach, ktore swoje odleza, ale jestem ciekaw Twojej opinii.


Standardowo jak dawkuję wszystkie z 1000 smaków. Czyli 0,5ml aromatu / 9,5ml bazy. Czyli 5%... ;) Ale przy 5% jak dla mnie, była zbyt mało intensywna, trzeba się było doszukać tego smaku. ;) Teraz zrobiłem 7% i już jest o wiele lepiej, aczkolwiek. W tym samym czasie zmieniłem grzałkę w Smoku z Q2 na tą Mesh-ową. I możliwe że też ma swój mały wpływ. ;)
Ale jakiegoś tzw. ludwika to tam nie znalazłem. :D Przy 3,5% może być on zbyt delikatny, aby go wyczuć po innym liquidzie, lub ogólnie może nie dać się wyczuć. ;) Czarna Porzeczka jest w porównaniu do Truskawki mocno intensywna. ^^
Spróbuj z 5%, albo i nawet z 7%... ;) A dla pewności jeżeli ogólnie wyczuwasz jakiś "ludwikowy" posmak. To polecam spróbować samej bazy. ;) Być może jej termin ważności dobiega końca. I stąd taki posmak...
Przynajmniej u siebie mieszając już stary glikol z glicką (coś ponad roczną), które były trzymane w org. butelkach plastikowych, po prostu "przesiąkły" butelką bym powiedział. ^^
Awatar użytkownika
By barror
#1855683
Boszu pisze:
barror pisze:Kolego, jak dawkowales ta truskawke? Ile procent?

Do mnie tez dzis przyszla i na szybko zmieszalem 3,5 %, tak jak daje porzeczke. I zawiodlem sie, bo lq smakuje ludwikiem :( (Nie wiem teraz czy to aromat, czy nie doplukalem parownika :)) Oczywiscie zmieszam ja w roznych mniejszych probkach, ktore swoje odleza, ale jestem ciekaw Twojej opinii.


Standardowo jak dawkuję wszystkie z 1000 smaków. Czyli 0,5ml aromatu / 9,5ml bazy. Czyli 5%... ;) Ale przy 5% jak dla mnie, była zbyt mało intensywna, trzeba się było doszukać tego smaku. ;) Teraz zrobiłem 7% i już jest o wiele lepiej, aczkolwiek. W tym samym czasie zmieniłem grzałkę w Smoku z Q2 na tą Mesh-ową. I możliwe że też ma swój mały wpływ. ;)
Ale jakiegoś tzw. ludwika to tam nie znalazłem. :D Przy 3,5% może być on zbyt delikatny, aby go wyczuć po innym liquidzie, lub ogólnie może nie dać się wyczuć. ;) Czarna Porzeczka jest w porównaniu do Truskawki mocno intensywna. ^^
Spróbuj z 5%, albo i nawet z 7%... ;) A dla pewności jeżeli ogólnie wyczuwasz jakiś "ludwikowy" posmak. To polecam spróbować samej bazy. ;) Być może jej termin ważności dobiega końca. I stąd taki posmak...
Przynajmniej u siebie mieszając już stary glikol z glicką (coś ponad roczną), które były trzymane w org. butelkach plastikowych, po prostu "przesiąkły" butelką bym powiedział. ^^


Ogolnie smak jest spoko, tylko na koncu chmurki pozostaje jakis obcy posmak, cos ala tanie liquidy z allegro jak sie dawno temu kupowalo. Taki mydlany. Mysle ze albo za duzo lq, albo po prostu musze dac mu z tydzien postac. Porzeczke tez probowalem kiedys na 2 dzien po zmieszaniu i podobne doznania byly :).

Glikol i glicka z tych samych butelek co robilem pare dni temu porzeczke solo i jest swietna, wiec odpada.

Co do dawkowania 1000 smakow to wapujac na kajfunie5 lub merlinie(podobne doznania smakowe) z muji i SS nie wchodze na wiecej niz 4%. I chmurzac porzeczke solo 3,5% to to jest absolutny max u mnie, bo wiecej juz jest mdlo i za duzo. Wiec chyba prawda jest powiedzenie ze ile ludzi tyle opinii. :)

A co do Kolegi @kabacina, proponowalbym Ci zrobic sobie probki zaczynajac od 2 do 3,5% powiedzmy po 5 ml w buteleczkach i latwo znajdziesz cos dla siebie. Przy aromatach z 1000 smakow mozna tez kierowac sie sposobem na czuja :D Tzn. wachajac np. czarna porzeczke czuc ze aromat jest bardzo intensywny i nie warto przesadzic.

Z tych ktore mam daje:
Porzeczka 3%
Jablko 4%
Pomarancza 2% tez jest mocny
Arbuz 4%
I truskawke bede celowal w 2,5-3%

Sprobuje zrobic sobie Hipzz Frezze truskawka porzeczka arbuz z koolada wlasnej roboty :)
Awatar użytkownika
By Boszu
#1855724
No to jest racja, ile ludzi, tyle opinii o smakach. ;)
Dla mnie na Kayfunie V5 to poniżej 5% nie było co schodzić. ^^ I to na grzałce od Too Cruel Coils. Która mega świetnie oddawała smak. ;) (wciąż tęsknię za tym parownikiem, tak jak i za Serpentem RTA) :P
Dopiero sprzęty które dają więcej chmury, czyli w moim odczuciu, więcej smaku. (wiem, niektórzy mają o tym inne zdanie) :D To zaczęło mnie przytykać w niektórych lq. jak miałem aż 10% aromatu, przygotowane pod Kayfuna. ;)
Aczkolwiek, nie jeden raz spotykałem się z różnymi ludźmi na spotach/zlotach itd. I wszystko zależy od przyzwyczajenia do intensywności. Dla jednych moje lq były zbyt intensywne, a inni nie czuli w nich smaku. ;)

Co do leżakowania, to też jest różnie jak dla mnie. Niektóre smaki po 1-2 miesiącach leżakowania są smaczniejsze, a po roku to już wgl. czyściutki smak! A inne znów, przykładowo Jabłko z 1000 smaków, 1 dniowe jest średnie. Ale po 2 dniach do ok 2 tygodni jest super! A potem tylko traci na smaku... Miałem do niedawna roczne Jabłko, i totalnie straciło swój właściwy smak. :P
Awatar użytkownika
By kabacina
#1855740
Dzisiaj na szybko rozlalem rabarbar. 15 kropli na 10ml czyli jakieś 5% aromatu. Oczywiście od razu zalalem bo kto by tam czekał. Moje wrażenia? Masakra. Ależ to jest pyszne! Przypomina mi rabarbar z MaiArt, który strasznie mi smakował. Naprawdę polecam :) jak rozrobie coś innego to dam znać

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
By Rearus
#1855785
Jako, że przez ostatnie kilka dni wkręciło mi się robienie samogonów, to zamówiłem dzisiaj 'kilka' aromatów z 1000 smaków świata, a dokładniej:

1 x BANANOWY
1 x JABŁKOWY
1 x RUMOWY
1 x PINACOLADA
1 x ORZECH LASKOWY
1 x SZARLOTKI
1 x WIŚNIOWY
1 x ŚLIWKOWY
1 x GRUSZKOWY
1 x BRZOSKWINIOWY
1 x KIWI
1 x ARBUZOWY
1 x CZARNA PORZECZKA
1 x WINOGRONOWY
1 x AGRESTOWY


Z tym, że u mnie pewnie skończy się na zrobieniu 5 albo 10 ml próbek na pojedynczych smakach, a potem będę je mieszał, jako że single mnie baardzo szybko męczą z reguły. Próbował ktoś może mieszać je z popularnymi aromatami tpa albo odtwarzać jakieś najpopularniejsze przepisy na bazie tych aromatów?
Awatar użytkownika
By barror
#1855796
Rearus pisze:Jako, że przez ostatnie kilka dni wkręciło mi się robienie samogonów, to zamówiłem dzisiaj 'kilka' aromatów z 1000 smaków świata, a dokładniej:

Z tym, że u mnie pewnie skończy się na zrobieniu 5 albo 10 ml próbek na pojedynczych smakach, a potem będę je mieszał, jako że single mnie baardzo szybko męczą z reguły. Próbował ktoś może mieszać je z popularnymi aromatami tpa albo odtwarzać jakieś najpopularniejsze przepisy na bazie tych aromatów?


Porzeczka (1000s) 2% + truskawka ripe TPA 2% lub Arbuz TPA 2%
lub
Porzeczka (1000s) 2% + truskawka ripe TPA 2,5% + Arbuz TPA 1,5% + TPA koolada 1% - Hipzz Freeze o danych smakach, ale musze jeszcze popracowac nad stezeniami :)
By Rearus
#1855820
barror pisze:
Rearus pisze:Jako, że przez ostatnie kilka dni wkręciło mi się robienie samogonów, to zamówiłem dzisiaj 'kilka' aromatów z 1000 smaków świata, a dokładniej:

Z tym, że u mnie pewnie skończy się na zrobieniu 5 albo 10 ml próbek na pojedynczych smakach, a potem będę je mieszał, jako że single mnie baardzo szybko męczą z reguły. Próbował ktoś może mieszać je z popularnymi aromatami tpa albo odtwarzać jakieś najpopularniejsze przepisy na bazie tych aromatów?


Porzeczka (1000s) 2% + truskawka ripe TPA 2% lub Arbuz TPA 2%
lub
Porzeczka (1000s) 2% + truskawka ripe TPA 2,5% + Arbuz TPA 1,5% + TPA koolada 1% - Hipzz Freeze o danych smakach, ale musze jeszcze popracowac nad stezeniami :)
Nie wiem jak z mocami tych aromatów od 1000s, ale przy klonie freeza dałbym zdecydowanie więcej truskawki od TPA żeby się do niego zbliżyć smakowo, przynajmniej okolice 5% :P.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By barror
#1855859
Zmieszalem wczoraj truskawke w buteleczkach po 10 ml z roznymi stezeniami aromatu. Nie wytrzymalem i sprobowalem dzis truskawczke 2% i jestem zachwycony! Smakuje bardzo podobnie do TPA ripe 10%, a kosztuje duzo mniej! Bardzo slodka, chyba jeszcze troche zejde do 1,5 albo 1%. Z porzeczka bedzie swietna :)
By Rearus
#1855861
barror pisze:Zmieszalem wczoraj truskawke w buteleczkach po 10 ml z roznymi stezeniami aromatu. Nie wytrzymalem i sprobowalem dzis truskawczke 2% i jestem zachwycony! Smakuje bardzo podobnie do TPA ripe 10%, a kosztuje duzo mniej! Bardzo slodka, chyba jeszcze troche zejde do 1,5 albo 1%. Z porzeczka bedzie swietna :)
No to teraz bardzo żałuję że nie wziąłem truskawki bo dużo jej uzywam, właśnie w wersji ripe.. chyba niedługo będzie drugie zamówienie...

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kabacina
#1855862
Wlasnie próbuję piernika. Z butelki nie pachnie zbyt zachęcająco ale jest baaardzo mocny. Dałem 7 kropli/10ml. Czyli poniżej 5%. Smak jest wyrazisty i całkiem dobry jako odskocznia ;) wyczuwam na wydechu delikatna nutę cynamonu. Jakbym ciasto jadł hehe dziś rozrobie najprawdopodobniej agrest to napisze jakie wrażenia :)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
By Barto-tfv12 prince
#1855915
Witam.
Czy ktoś może vapuje z atomizera tfv12 prince ? Jeśli tak jakie aromaty polecacie i w jakich proporcjach aromat/gliceryna/glikol ?
Bo z tego co już wiadomo chmury robi spoko, z smakiem trzeba sie napocić aby wyciągnąć z niego co najlepsze.
Z góry dzięki za propozycje.
Może ktoś ma doświadczenie na tym atomizerze z smakami- kukułka, guma balonowa, czarna porzeczka, nugat bo takie właśnie do mnie nadciągają, jeśli tak proszę o proporcje ;-)
By Barto-tfv12 prince
#1855916
a co do nowych smaków, można atakować producenta, tak jak wcześniej kolega pisał cukierki lodowe mógły by być ciekawym smakiem :-)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1855917
@Barto-tfv12 prince
REGULAMIN :evil: 6. Zabronione jest pisanie swoich postów jeden pod drugim tak długo jak istnieje możliwość edycji poprzedniego postu.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1855918
Naprawdę to jeszcze nie wiesz co ciebie pociąga. Kupujesz bo nazwa tobie odpowiada i tanie. Tyle pomocy na dziś.
By Rearus
#1856432
Jest ktoś w posiadaniu orientacyjnej tabelki stężeń? Właśnie przyszło mi 21 aromatów i już na węch czuję, że rozrabiając w 5% stężeniach, po niektórych będę miał zgagę :P.
Awatar użytkownika
By barror
#1856435
Rearus pisze:Jest ktoś w posiadaniu orientacyjnej tabelki stężeń? Właśnie przyszło mi 21 aromatów i już na węch czuję, że rozrabiając w 5% stężeniach, po niektórych będę miał zgagę :P.

Niestety raczej takiej tabelki nie ma, gdyz nie sa to aromaty domyslnie przewidziane do zastosowan w epapierosach. Z doswiadczenia moge powiedziec ze mocna jest porzeczka i pomarancza. Z tymi bym nie szalal :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1856436
Tak samo z piernikiem i bergamotką nie szalejcie bo są równie mocne

Wysłane z mojego Redmi 4X
By Rearus
#1856437
Dobra, mam tylko 3 puste buteleczki 10 ml, więc strzelam w 5% rabarbar, 5% pina colada i 3% orzech laskowy :P.

@kabacina , kupiłem bergamotkę i rabarbar za Twoimi namowami, muszę przyznać, że po samym zapachu bergamotka jest 10 poziomów gdzie wyżej niż earl grey od tpa :> a rabarbar zaraz się okaże :D
Awatar użytkownika
By kabacina
#1856438
No bergamotka tak pachnie ale daj jej bardzo mały bo skurczybyk jest strasznie intensywny

Wysłane z mojego Redmi 4X
By Rearus
#1856447
Dobra, rozrobiłem sobie stężenia takie jak napisałem wcześniej w zerówce 70/30, jako że Themis na meshu zalany do połowy, to nie wytrzymałem złapałem za Waspa Nano, szybko wymieniłem watę i zacząłem próbować, a teraz zbieram szczenę z podłogi :D. Serio, ja widziałem te wszystkie opinie, ale nie spodziewałem się tego.

Rabarbar - na ten moment chyba najlepsza owocówka, a na pewno najlepsza owocówka nie zmiksowana z kilku smaków jakiej próbowałem, no po prostu, kwaśno, słodko, orzeźwiająco, jak kompocik babci, nawet nie wiem z czym miałbym to mieszać, bo to jest aromat na kompletny liquid, ale nie wiem czy nie podbiłbym do jakichś 7% stężenia, poczekam aż trochę poleży i spróbuje też na meshu ;).

Pina Colada - podobnie jak wyżej, czuć zdecydowanie ananasa i delikatnego kokosa z tyłu, ale jest tak dobre, że nie trzeba tego z niczym mieszać wbrew odpowiednikowi z TPA, chociaż akurat tego chętnie spróbuje w klonie malibu , 5% stężenie idealne

Orzech laskowy - smakuje tak jak pachnie, kinder bueno jak dla mnie :D, 3% jest chyba optymalne, chociaż mało słodkie, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że przy np. 5% to takie orzechowe uderzenie byłoby za bardzo przytłaczające, do tych 10 ml dołożę chyba 1% EM, a w ogólnym rozrachunku czuje, że to będzie obowiązkowy punkt przy robieniu wszelkiego rodzaju ciasteczek.

No to jeszcze 18 do sprawdzenia... Muszę osuszyć albo dokupić parę buteleczek..
Awatar użytkownika
By Boszu
#1856492
Rearus pisze:Dobra, rozrobiłem sobie stężenia takie jak napisałem wcześniej w zerówce 70/30, jako że Themis na meshu zalany do połowy, to nie wytrzymałem złapałem za Waspa Nano, szybko wymieniłem watę i zacząłem próbować, a teraz zbieram szczenę z podłogi :D. Serio, ja widziałem te wszystkie opinie, ale nie spodziewałem się tego.

Nie jesteś pierwszym. ^^ Też już z rok-dwa temu gdy pewna osoba z forum, którą osobiście poznałem poleciła mi te aromaty. (dzięki TooCruel) To byłem sceptycznie nastawiony. Bo jakoś dziwnie tanie, spożywcze. Długo zwlekałem z zamówieniem. I jak zamówiłem pierwsze smaki i je wypróbowałem. To miałem dobry *BOJE SIE* jakie to dobre! :D
I od tego czasu zasadniczo, po za premixami od znajomych, lub testowanych na otwarciach sklepów itd. To dla siebie, nie kupuję nic innego. ^^ Bo nic innego mi tak dobrze nie smaczy. :P
By Rearus
#1856493
No ja dzisiaj zalalem Themisa rabarbarem 5% i jednak trochę za mocne smakowo wyszło :P. Potem może uda mi się zrobić jakąś mieszanke na podstawie 1000s

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Boszu
#1856570
Odnośnie mieszanek już coś tam wspominałem wcześniej, ale parę dni temu zmieszałem sobie ala Turbo z VapeNation (Guma Balonowa + Arbuz + Truskawka)
Dałem po 4% stężenia Gumy i Arbuza, oraz 6% Truskawki. Brakuje słodkości (przydała by się stewia), ale odwzorowanie wyszło mega podobne. ;)
Mam ogólnie całą listę 4 typów? Czy producentów? ;) Min: Freezer, American Dream, #VapeNation oraz Tea Time. Łącznie 36 smaków do odwzorowania. :P
Kolejny który będę chciał odwzorować to JAM z #VapeNation, bo również mi na otwarciu okolicznego shopu posmakował. ;) Tylko na razie brakuje mi wszystkich 3 składników. (zużyłem już aromaciki)
A potrzeba Jabłko, Jeżyna, Limetka. ;)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1856817
Szanowne Koleżanki i szanowni Koledzy - właśnie po raz kolejny testuję piernik. Co mogę powiedzieć? MIAZGA. Polecam proporcje (ale w kroplach, bo tylko tak na szybko mieszam): 8 kropli aromatu na 10ml bazy. Poniżej szczegóły (polecam kolejne posty wrzucać podobne do mojego - pomoże to ogarnąć setupy i to, czego można się na nich spodziewać na tych aromatach i parownikach).

Parownik: Kayfun v3 plus 1.5
Drut: SS316 od pszczelarza (najlepsiejszy )
Średnica grzałki: 2.5 mm
Oporność: 0.5 Ohma
Bawełna: native wicks (średnio wyczesane)
Smak: jak wyżej - MIAZGA 10/10

Super wyraźny smak piernika. Nienachalny ale jednak bardzo przyjemny. Niektórych może męczyć przy dłuższym wapczeniu ale mnie absolutnie nie. W połączeniu z bazą nikotynową inhaluje się bardzo sympatycznie Razem z rabarbarem to mój ulubiony aromat - ma u mnie 1. miejsce i żałuję że wziąłem tylko 30ml...

kabacina POLECA

Wysłane z mojego Redmi 4X
Awatar użytkownika
By ppienio
#1862126
Chłopaki @barror @Rearus @kabacina must have jeśli chodzi o aromaty z 1000smaków.
Zamawiam 3 na testa i nie chce jakieś lipy dostać co jest najlepsze, najpopularniejsze, co wam najbardziej smakowało?
Awatar użytkownika
By kabacina
#1862127
Dla mnie zdecydowanie warto choćby spróbować RABARBAR. Bardzo udany produkt moim skromnym smakiem

Wysłane z mojego Redmi 4X
Awatar użytkownika
By kabacina
#1862129
No to po co prosisz o polecenie czegoś? :) próbowałeś już kiedyś? Ja właśnie raz dostałem próbkę od MaiArt i jak powąchałem, to się zakochałem. Ten smakuje identycznie. Warto otworzyć się na coś nieszablonowego. Polecam też bergamotke jeśli lubisz earlgrey'a. W niewielkich stężeniach smak jest bardzo podobny. To może weź jakiegoś banana albo truskawki w śmietanie? Szarlotka też jest dobra. Generalnie wszystkie są dobre. Żałuję tylko czarnej porzeczki bo strasznie mi się rozwarstwia, jako jedyny

Wysłane z mojego Redmi 4X
Awatar użytkownika
By barror
#1862130
ppienio pisze:Chłopaki @barror @Rearus @kabacina must have jeśli chodzi o aromaty z 1000smaków.
Zamawiam 3 na testa i nie chce jakieś lipy dostać co jest najlepsze, najpopularniejsze, co wam najbardziej smakowało?


Truskawka i porzeczka, uzywam na zmiane.

Niedawno sam zamawialem i pytalem chlopakow:
K: "Najlepszy jak dla mnie który polecam to na pewno rabarbar. Genialny jest. Smaczna jest też dość szarlotka choć na dłuższą metę może być dość słodka i ciężka. Piernik też jest specyficzny ale od przynajmniej miesiąca nic innego oprócz niego nie miałem zalane.. Super wydajna jest bergamotka - w małych stężeniach przypomina nieco earl grey od tpa gruszka jest też bardzo dobra no naturalnie smakuje... Polecam również mojito. Za to czarna porzeczka jak dla mnie jest taka sobie i ja odradzam bo są lepsze na rynku... Generalnie tak jak mowie - dla mnie super aromaty "

R: "dla mnie orzech laskowy jest najlepszym orzechem jakiego próbowałem kiedykolwiek, normalnie kinder bueno :P"
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2018, 15:03 przez barror, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1862131
Powiedz czy porzeczka Ci się nie rozwarstwia jak stoi na półce? U mnie pływa zawiesina na wierzchu.. Nie wiem co jest grane. Narobiles mi smaka normalnie tym orzechem laskowym

Wysłane z mojego Redmi 4X
Awatar użytkownika
By barror
#1862132
kabacina pisze:Powiedz czy porzeczka Ci się nie rozwarstwia jak stoi na półce? U mnie pływa zawiesina na wierzchu.. Nie wiem co jest grane. Narobiles mi smaka normalnie tym orzechem laskowym

Wysłane z mojego Redmi 4X


W sumie nie zwracalem uwagi, bo przewaznie robie 100 truskawy i 100 porzeczki i po poltora tygodnia musze robic nowe bo doslownie wyparowuja :P
Awatar użytkownika
By kabacina
#1862133
Hihi mam tak z rabarbarem :) a truskawę masz jakąś solo czy te w śmietanie? Powiedz proszę jakie robisz stężenie tej czarnej porzeczki? Może coś za dużo jej daję i robią się jaja
barror pisze:
kabacina pisze:Powiedz czy porzeczka Ci się nie rozwarstwia jak stoi na półce? U mnie pływa zawiesina na wierzchu.. Nie wiem co jest grane. Narobiles mi smaka normalnie tym orzechem laskowym

Wysłane z mojego Redmi 4X


W sumie nie zwracalem uwagi, bo przewaznie robie 100 truskawy i 100 porzeczki i po poltora tygodnia musze obic nowe bo doslownie wyparowuja :P


Wysłane z mojego Redmi 4X
Awatar użytkownika
By barror
#1862134
kabacina pisze:Hihi mam tak z rabarbarem :) a truskawę masz jakąś solo czy te w śmietanie? Powiedz proszę jakie robisz stężenie tej czarnej porzeczki? Może coś za dużo jej daję i robią się jaja
barror pisze:
kabacina pisze:Powiedz czy porzeczka Ci się nie rozwarstwia jak stoi na półce? U mnie pływa zawiesina na wierzchu.. Nie wiem co jest grane. Narobiles mi smaka normalnie tym orzechem laskowym

Wysłane z mojego Redmi 4X


W sumie nie zwracalem uwagi, bo przewaznie robie 100 truskawy i 100 porzeczki i po poltora tygodnia musze obic nowe bo doslownie wyparowuja :P


Wysłane z mojego Redmi 4X


Solo, ale mam dluga liste przepisow, a koniec koncow i tak robie 100 tego i 100 tego i to w momencie gdy nie ma co wapowac :D Porzeczki 3,5%.
By Rearus
#1862195
ppienio pisze:Chłopaki @barror @Rearus @kabacina must have jeśli chodzi o aromaty z 1000smaków.
Zamawiam 3 na testa i nie chce jakieś lipy dostać co jest najlepsze, najpopularniejsze, co wam najbardziej smakowało?


Orzech laskowy! To jest kompletny must have i robi furorę u mnie w domu, nie tylko do lq, ale podkradają mi i leją sobie do kawy. To po prostu pachnie jak kinder bueno i tak samo smakuje, przynajmniej ja tak pamiętam zapach tego ciacha, a może to bardziej knoppers? No nie wiem, jest genialny, solo jak i w mieszankach (szczególnie, że w tych drugich się lubuje) i jak robię np. Cookie Monstera, to zapominam o jakichś śmiesznych 5 % hazelnut z TPA tylko leje 2,5-3% z 1000s i jest nie dość, że bardziej orzechowy, to smaczniejszy. Ponadto, pragnę zauważyć, że warto spojrzeć w skład orzecha laskowego 1000s, który NIE MA diacetylu, co jest dodatkowym dużym atutem.

Reszta, która mi pasuje to truskawka tak jak wspomniał @barror , dla mnie to bardzo podobna wersja strawberry ripe z tpa, tylko stężona jakoś 2-3 krotnie mocniej, jakoś 3 % odpowiadają 10 z tpa. Rabarbar jest kozak, więc radzę słuchać kolegi @kabacina , słodko-kwaśno-owocowy, czyli tak jak prawdziwy rabarbar, tak kojarzę kompot rabarbarowy babci :D, jak dla mnie będzie pasował i do tego żeby dolać koolady i do tego żeby jakichś kremowo/ciastkowych mieszanek popróbować, w końcu Vampire Vape ma rhubarb & custard, który jest całkiem lubiany ;). Porzeczki jakoś nigdy nie utrafiłem z dobrym stężeniem, zawsze mi jej jakoś mało, łatwo ginie pod innymi aromatami, ale pachnie jak sok porzeczkowy. Jeszcze jabłecznik jest dobry, nawet bardzo. Reszta jakoś mi się nie wryła w pamięć, ale ostatnio też bardzo mało mieszałem i ograniczam się do posprawdzanych przepisów ;).
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.