EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1726461
Też byłem początkowo zachwycony tymi aromatami, ale szybko mi przeszło. Na gryzienie troszkę pomaga czas leżakowania, ale i tak niestety drapie :( smaki fajne i cena b.dobra, ale niskie stężenia wskazane. Dobre są do skomplikowanych mieszanek, na tzw. drugi plan ;) Ale i tak większość tych aro służy mi jedynie do aromatyzowania yerba mate :lol:
Awatar użytkownika
By toska
#1726556
PrezesArQ pisze:Też byłem początkowo zachwycony tymi aromatami, ale szybko mi przeszło. Na gryzienie troszkę pomaga czas leżakowania, ale i tak niestety drapie :( smaki fajne i cena b.dobra, ale niskie stężenia wskazane. Dobre są do skomplikowanych mieszanek, na tzw. drugi plan ;) Ale i tak większość tych aro służy mi jedynie do aromatyzowania yerba mate :lol:


Ja jestem zachwycona pomaranczą ( chmurzę ją już bardzo długo i ciągle mi się nie znudiła ) , takiej dobrej nie chmurzyłam nigdy , nadaje się do ciągłego chmurzenia , ale z resztą aromatów tak jak u Ciebie , zachwyt mi minął :cry:
Są dla mnie po prostu za słodkie i za mdłe , nie nadają się do dłuższego wapowania :(

Maksymalnie mogę dać 1,5% i to jest git , bo jak dam więcej to nie ważne ile stoją to i tak gryzą :(
By Sylwia1774
#1738005
Odswieże trochę temat. Ktoś ma jakieś fajne przepisy na złozone przynajmniej z dwóch aromatow samogon.
Ze swojej strony mogę dodac ze malina 4% steżenie pychaaaaaaaaa smak lekki fajnie wyczuwalna malina jakby prosto zerwana z krzaka polecam;)) i czekam na jakies fajne propozycje;)
Awatar użytkownika
By domekrap
#1738151
Złożone zamówienie na pomarańczę i czarną porzeczkę. Co do drapania w gardle. Aromaty są bardzo stężone. Dawkowanie powinno być stopniowe. Zacząć od 4/5% i stopniowo dodawać jeżeli nie wyczuwamy smaku w całej okazałości. Ja niestety nie mieszam już dwóch i więcej aromatów. Jak to moja połowica mówi. Jeden smak to wiadomo co to jest. :D *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By zarthos
#1738153
Dawkowanie tych aromatów na poziomie 4-5% to zabójstwo.
Nie wiem czy 2% to nie za dużo...
Awatar użytkownika
By psn
#1738155
W zależności od aromatu od 1% do 8%, kupiłem na raz koło 40 butelek to wiem co piszę. ;) Na węch już można się wstępnie zasugerować czy coś jest mocne czy słabsze, a dalej dokładać w razie potrzeby. Zdecydowanie owoce są dużo intensywniejsze aniżeli aromaty deserowe. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1738156
Chyba że sprzęt kijowy. Ja dawkowalem 3% to było nie wapowalne. Sklanialbym się bardziej na 1-1.5%
Awatar użytkownika
By psn
#1738159
No jak ktoś ma sprzęt z nędznym setupem to mu czysty aromat nie zasmakuje. :lol:
Tak jak napisałem - to indywidualna kwestia danego aromatu z 1000 smaków, każdy charakteryzuje się inną intensywnością, jak chociażby żurawina której potrzebne są śladowe ilości, brzoskwinia mieszana z innymi aromatami też musi być racjonalnie dawkowana ponieważ potrafi ubić inne aromaty, piernik z racji acetyny jest potwornie intensywny, a np. kukułki w moim jednym miksie nie wyobrażam dać sobie mniej niż 6-7%. :) Śmietanowe aromaty z kolei również nie charakteryzują się taką intensywnością. Suma sumarum dla tych co się wahają - polecam spróbować, naprawdę wypadają świetnie. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By domekrap
#1738167
No cóż, napisałem 4/5% bo kierowałem się własnymi odczuciami. Lubię intensywna smaki. Nie mniej jednak 1% to chyba nieco za mało?
By Sylwia1774
#1738213
Malina w stezeniu 4% idealna ani za mocna ani za slaba po prostu w punkt. Zmeszalalam na probe sernik z malina w stezeniu 2:4czekam az sie troche przegryzie i bede probowac;) wszystkie aromaty w sumie mam w stezeniu 4 % jak cos sprobuje dam znac;). Ogolnie polecam sprobowac aromatow;)
By dawca90
#1738899
Pinacolada jak zwykle zachwyca. Ananas guma balonowa juz srednio. Ale to chyba u mnie problem nie czuje juz innych lq na subtanku. Musze go wygotowac ew zmiana parownika pod k5 dla smaku. Grzalka zawsze w ok 1 ohm

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
By Sylwia1774
#1739041
Czarna porzeczka 4%smak dobry nie chemiczy naturalna porzeczka lecz jak dla mnie na dluzsza mete troche meczacy;)
By eror
#1749272
czy ktoś robił gumę balonową, i jeśli tak to jakie stężenie poleca? :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1752209
eror pisze:czy ktoś robił gumę balonową, i jeśli tak to jakie stężenie poleca? :)

Ja robiłem gumę. Powiem tak - na początku jak spróbowałem, to byłem nią zachwycony. Ale z biegiem czasu coraz mniej ja lubiłem - teraz stoi na półce. Dostałem ja od znajomego który ja kupił, ale zwapowal jedynie 10ml i stała na półce.. Odnośnie stężenia, to podam w kroplach - dawałem 15-20kr na 10ml. To moje standardowe stężenie. Zawsze daje co najmniej te 20 kropli

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kabacina
#1754829
Odświeżam :) czekamy na jakieś nowe recenzje aromatów ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By toska
#1755137
kabacina pisze:Odświeżam :) czekamy na jakieś nowe recenzje aromatów ;)



Po początkowych zachwytach tymi aromatami zostałam przy tylko 2 .
Pomarancza i brzoskwinia to jedyne aro które nie męczą ( jak na razie ).
Oba daje w stężeniu 1,5-2%
Awatar użytkownika
By kabacina
#1755144
toska pisze:
kabacina pisze:Odświeżam :) czekamy na jakieś nowe recenzje aromatów ;)



Po początkowych zachwytach tymi aromatami zostałam przy tylko 2 .
Pomarancza i brzoskwinia to jedyne aro które nie męczą ( jak na razie ).
Oba daje w stężeniu 1,5-2%

Właśnie zastanawiam się nad tą pomarańcza.... Naprawdę jest tak pyszna? Próbowałem kiedyś z inawery i leży u mnie 2 lata na półce, takie to niedobre :) mówicie, że tutaj jest inaczej? ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By toska
#1755154
kabacina pisze:Naprawdę jest tak pyszna?



Może ja opisze po swojemu .
Ta pomarańcza nie jest przesłodzona z lekkim posmakiem skorki . Taka prawdziwa naturalna . Może dzięki temu że nie ma nadmiaru słodkości po prostu się nie nudzi :mrgreen:
Awatar użytkownika
By kabacina
#1755157
toska pisze:
kabacina pisze:Naprawdę jest tak pyszna?



Może ja opisze po swojemu .
Ta pomarańcza nie jest przesłodzona z lekkim posmakiem skorki . Taka prawdziwa naturalna . Może dzięki temu że nie ma nadmiaru słodkości po prostu się nie nudzi :mrgreen:

Kurcze chciałbym ją spróbować ale jak zamawiasz z tej strony to trzeba byłoby więcej. A mam na razie zapasy :) na bank ja kiedyś kupię, bo szukam pysznej pomarańczy...

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By james_1989l
#1756861
Zachęcony ceną i recenzjami zakupiłem trochę tych aromatów. Gryzą się już ok. 1,5 tygodnia w zamknięciu i ciemności :) Dawki w każdym przypadku takie same - 3ml na 50ml bazy.
Smaki, których już zdążyłem spróbować:
-Gruszka - Za małe stężenie. Dziś dodałem dodatkowe 2ml aromatu. Bardzo słabo wyczuwalny smak, choć dość dobry.
-Brzoskwinia - To samo co z gruszką - dodane 2ml. Pachnie i smakuje jak ice tea z biedronki ;)
-Czarna porzeczka - Rewelacja! Bardzo naturalny smak, choć przydałoby mu się trochę słodkości.
-Kaktus - To samo co wyżej - Bardzo przyjemny smak, trza dosłodzić.
-Żurawina - Omijać z daleka!! Cap, syf, wali rozpuszczalnikiem zmieszanym z tanimi męskimi perfumami z kiosku! Po kilku zaciągnięciach zawroty głowy i mdłości. Butla poszła na kaloryfer pooddychać w cieple.
-Pinacolada - Nie wiem co powiedzieć, bo parownik nawet po gotowaniu wali wciąż rozpuszczalnikiem. Nie wiem czy to sprawka poprzedniego aromatu, czy pinacolada też ma to coś w sobie.

Następne w kolejce smaki, których nie mogę się doczekać to:
-Pomarańcz - Pachnie nieziemsko! Dam jej jeszcze trochę się przegryźć. Oleista!
-Jabłko - Takie zwykłe jabłko w zapachu, zobaczymy później
- Banan - jak wyżej
-Wiśnia - Tymbark, smak ocenim jak się jeszcze pogryzą.

Update 1:
Pomarańcz - Zapach boski, choć smak taki... normalny. Spróbuję z wyższym stężeniem, ale powinno być dobrze.
Wiśnia - Tymbark, nic więcej. Przyjemny smaczek.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2017, 00:25 przez james_1989l, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kabacina
#1756867
james_1989l pisze:Zachęcony ceną i recenzjami zakupiłem trochę tych aromatów. Gryzą się już ok. 1,5 tygodnia w zamknięciu i ciemności :) Dawki w każdym przypadku takie same - 3ml na 50ml bazy.
Smaki, których już zdążyłem spróbować:
-Gruszka - Za małe stężenie. Dziś dodałem dodatkowe 2ml aromatu. Bardzo słabo wyczuwalny smak, choć dość dobry.
-Brzoskwinia - To samo co z gruszką - dodane 2ml. Pachnie i smakuje jak ice tea z biedronki ;)
-Czarna porzeczka - Rewelacja! Bardzo naturalny smak, choć przydałoby mu się trochę słodkości.
-Kaktus - To samo co wyżej - Bardzo przyjemny smak, trza dosłodzić.
-Żurawina - Omijać z daleka!! Cap, syf, wali rozpuszczalnikiem zmieszanym z tanimi męskimi perfumami z kiosku! Po kilku zaciągnięciach zawroty głowy i mdłości. Butla poszła na kaloryfer pooddychać w cieple.
-Pinacolada - Nie wiem co powiedzieć, bo parownik nawet po gotowaniu wali wciąż rozpuszczalnikiem. Nie wiem czy to sprawka poprzedniego aromatu, czy pinacolada też ma to coś w sobie.

Następne w kolejce smaki, których nie mogę się doczekać to:
-Pomarańcz - Pachnie nieziemsko! Dam jej jeszcze trochę się przegryźć. Oleista!
-Jabłko - Takie zwykłe jabłko w zapachu, zobaczymy później
- Banan - jak wyżej
-Wiśnia - Tymbark, smak ocenim jak się jeszcze pogryzą.

Dziękujemy za recke! No i czekamy na resztę... Szczególnie na pomarańcze ;)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
By Neko23
#1771046
Przetestowałem już wiele aromatów TPA, Flavor West, Capelli i Inawery i poczułem, że czas na coś nowego. Cena też dosyć zachęcająca do eksperymentowania. Zamówiłem niedawno 10 aromatów z tej strony, ale wszystkie oparte wyłącznie na mieszaninie substancji aromatycznych, glikolu i ewentualnie glicerynie. W przyszłości pewnie zamówie kolejne, bo oferta całkiem niezła i wygląda na to, że same aromaty też dobre. Zakupiłem:
- truskawki w śmietanie
- poziomka
- malina
- jeżyna
- czarna porzeczka
- kiwi
- banan
- gruszka
- biszkopt
- czekolada

W zapachu jak na razie wszystkie poza kiwi, jeżyną i czarną porzeczką są świetne i bardzo wyraźne. Póki co użyłem trzech, jak porobię kolejne liquidy i się przegryzą to zaktualizuję listę i opinie. Wszystkie testowane na TFV8 RBA, podwójny fused clapton.

1. Banan i czekolada
PG/VG: 30/70
Czekolada: 6%
Banan: 4%
Opinia: Próbka użyta po trzech godzinach od zmieszania była bardzo bananowa z nutą czekolady. Banan jednak nie smakował do końca jak owoc, a raczej jak takie słodkie pianki/cukierki bananowe. Po około tygodniu czekolada się "przebiła" i nieco wręcz przyćmiła banana. Czekolada całkiem dobra i wyraźna, nie taka słodka. Także proporcje do poprawy zdecydowanie, ale same aromaty bardzo dobre i jestem miło zaskoczony jakością.

2. Truskawki w śmietanie
PG/VG: 30/70
Aromat: 10%
Opinia: Aromat świetny. Próbowałem wielu różnych gotowych liquidów o tym smaku, ale żaden nie był tak dobry. Smakuje jak cukierki Alpenliebe. Ze stężeniem aromatu nieco przesadziłem i po przegryzieniu się jest za słodko, 5-7% powinno być okej.
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1771836
Bawił się ktoś już aromatem Anyżowym?
Awatar użytkownika
By kabacina
#1791765
Moi drodzy, jakieś zmiany/nowe testy aromatów z tego tematu? Chciałbym go odświeżyć, bo warto

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1793392
Długo stały i czekały na swoją kolej ale w końcu i ja coś wymieszałem z tych aromatów.

Pierwszy - jeszcze się przegryza, ale pachnie zacnie- Gruszka/cytryna/anyż, w przyszłym tygodniu pierwsze testy, zastanawiam się nad dodaniem odrobiny koolady do mieszanki, żeby było bardziej rześko :)
Drugi - już spróbowany - sernik/jeżyna 4%/6% - sernik w tym stężeniu jest bardzo dobry, można nawet trochę mniej dać, jednak zawiodłem się na jeżynie, jest praktycznie nie obecna, gdzieś w tle czuję jakieś lekkie nuty, następne próby będą z innymi owocami, może pomarańczka, brzoskwinia? :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1793414
Mnie osobiście smakowała jeszcze guma balonowa, za to koledze w ogole.. Ciężko wyczuć co komu podejdzie. Ja się zbieram do zakupu winogrona, sernika i piernika, bo lubię takie aromaty :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1793440
Nie wytrzymałem i spróbowałem gruszeczki z cytryną i anyżem :)
Wyszło ekstra! Mimo sporych stężeń jak na te aromaty, odpowiednio 7/2/1%.
Jest pysznie, na wdechu gruszka z cytryną (cytryny można dać ciut mniej), a na wydechu czuć delikatną ziołową nutkę anyżu, orzeźwiającą :)
Wszystkim bojącym się anyżu zdecydowanie polecam się przełamać, odrobina w liquidzie potrafi zrobić wielką różnicę :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1793444
Anyż? Aaa e życiu! :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mały Jasio Baryła
#1793445
Też tak miałem :) nie wezmę zwykłego anyżu do pyska, nie tknę niczego z anyżem, jednak w liquidzie jako trzeci, a czasami czwarty smak mi podchodzi :) ciekawie przełamuje słodycz, a w zestawieniu jeszcze z miętą sprawia, że mieszanka jest jeszcze bardziej orzeźwiająca :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1793447
Nie ma szans, zebys mnie przekonał. To zupełnie nie moje klimaty :) menthol owszem ale anyż w zyciu hehe. Kojarzy mi się z takimi cukierkami z dzieciństwa. Masakra :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
By Math13
#1794367
Używam niektórych aromatów tej firmy i bardzo sobie chwalę. Większość jest wprost rewelacyjna. Dużo lepsza od takich samych TPA, Flawor West czy Inawery.

Ale od kiedy @ubuntu123 w lutym 2016 roku opublikował skład aromatów tego producenta pojawiło się kilka nowych ciekawych.
Czy mógłby ktoś uzupełnić ich opis o skład i ewentualnie podzielić się swoimi opiniami jeżeli nastawiał coś na nich?
Będę niezmiernie wdzięczny, bo chętnie bym spróbował:
EARL GREY BERGAMOTKA
IMBIROWY
JABŁKOWY
JEŻYNOWY
KAKTUSOWY
LANDRYNKA
LIMONKA
MAŚLANY
RÓŻANY
WINOGRONOWY

Z góry dziękuję.
By Risto
#1802443
Math13 pisze:Ale od kiedy @ubuntu123 w lutym 2016 roku opublikował skład aromatów tego producenta pojawiło się kilka nowych ciekawych.
Czy mógłby ktoś uzupełnić ich opis o skład i ewentualnie podzielić się swoimi opiniami jeżeli nastawiał coś na nich?
Będę niezmiernie wdzięczny, bo chętnie bym spróbował:
EARL GREY BERGAMOTKA
IMBIROWY
JABŁKOWY
JEŻYNOWY
KAKTUSOWY
LANDRYNKA
LIMONKA
MAŚLANY
RÓŻANY
WINOGRONOWY

Z góry dziękuję.


EARL GREY BERGAMOTKA
- mieszanina substancji aromatycznych, etanol.
IMBIROWY
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol propylenowy, etanol.
JABŁKOWY
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol 1,2-propylenowy - 61,6 %, etanol.
JEŻYNOWY
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol 1,2-propylenowy - 94 %.
KAKTUSOWY
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol 1,2-propylenowy - 54,5 %, E1518 trójacetyna - 20 %, etanol.
LANDRYNKA
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol propylenowy.
LIMONKA
- mieszanina substancji aromatycznych, etanol, E422 glicerol.
MAŚLANY
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol 1,2-propylenowy - 94 %.
RÓŻANY
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol 1,2-propylenowy - 94,4 %.
WINOGRONOWY
- mieszanina substancji aromatycznych, E 1520 glikol propylenowy.
Awatar użytkownika
By Boszu
#1808503
Dla tych, którzy jeszcze nie próbowali "Nowości". Czyli kilka nowych aromatów które wprowadziło 1000 smaków świata, mowa o Landrynce, Limonce, Wanilii, Winogronie.

Ja osobiście wszystkie aromaty dawkuję 5% z wyjątkiem Bergamotki (tutaj 1-2%), Kivi (tutaj bywa że ponad 10%), Muffinka (tutaj zależy co chcę uzyskać, czy mix czy nie, ale 3-4% bez mixowania i po 1-2% do mixowania i nadania nuty ciastka).

Ale wróćmy do sedna...
Standardowo, nowe aromaciki zrobiłem z dawką 5%. I jak to u mnie zawsze, pierwsze próby już po 4-5 godzinach intensywnego "podrzucania" butelką do góry żeby się dobrze wymieszało. I tak...
Landrynka - Słodziutki, przyjemny i w zapachu jak i smaku, przypominający tanią i dobrą kolorową wodę. (oranżadę)
Po dłuższym czasie leżakowania (ok. tygodnia) po za wzbogaceniem smaku, brak znacznych zmian.
Limonka - Zapachem mnie rozłożyła! Ale smakiem... Rozczarowała. Aczkolwiek, czekam jeszcze aż minie z miesiąc czasu, i liczę że smak się znacznie poprawi. Póki co, przypomina mi zwykłą średnią w smaku limonkę od Inavery.
Winogron - W zapachu słodki, przypominający nasz Polski czerwony mały winogron który jest po pierwszym mrozie. I w smaku jest również podobnie. Aczkolwiek na pierwszy buch, czuć jak gdybyśmy zasmakowali całkiem dobrego winka. :D Po czym z kolejnymi buchami, czuć wyraźniej smak przyjemnego winogronka. Ale nadal jest to taki już długo oczekujący winogron, i powiedział bym że po pierwszym mrozie... (winogron mam na balkonie, więc szybko mogłem zrobić weryfikację smaku) :zakrecony
Wanilinowy - Sam smak który aktualnie kończę testować (jest po okresie ok. 2 tygodni leżakowania i został testowany jako ostatni) to sam w sobie jest dla mnie średni, wręcz nawet powiem że słaby... Ale jeżeli chodzi o odwzorowanie, na pewno nie jest to smak jak lody waniliowe, krem waniliowy... Smak podobny jest jak i zapach cukru wanilinowego... Tylko że brakuje tutaj jakiejkolwiek słodkości. Jest po prostu gorzki... Myślę że może to być fajna kompozycja z słodkimi smakami jak i ciasteczkowymi. Stosowany raczej głównie jako dodatek.

Landrynka, Limonka, Winogron - testowane na TFV8 Baby - grzałka fabryczna Q2 0,4Ohm oraz Kayfun V5 - Grzałka od Too Curel Coils lusterkowana typu Staple Stragged Fused Clapton + Muji. (o ile dobrze pamiętam)
Wanilinowy - TFV8 Baby z RBA (grzałka fabryczna typu Fused Clapton nie ściskana + Muji)


Z racji że się tutaj jeszcze nie wypowiadałem ogólnie o 1000 smaków świata, no to dodam że z ulubionych moich smaków które często polecam to:
Pomarańcza, Cytryna, Brzoskwinia, Banan, Czekolada, Arbuz, Czarna Porzeczka, Mango, Guma Balonowa, Ananas, Jabłko, Jagoda, Jeżyna, Gruszka, Żurawina, Tiramisu, Muffinka i herbata Bergamotka (jeżeli ktoś lubi mocno parzoną herbatę typu Minutka, to jak dla mnie ideał smaku!)
By Math13
#1810036
Boszu pisze:...
Limonka - Zapachem mnie rozłożyła! Ale smakiem... Rozczarowała. Aczkolwiek, czekam jeszcze aż minie z miesiąc czasu, i liczę że smak się znacznie poprawi. Póki co, przypomina mi zwykłą średnią w smaku limonkę od Inavery.
Winogron - W zapachu słodki, przypominający nasz Polski czerwony mały winogron który jest po pierwszym mrozie. I w smaku jest również podobnie. Aczkolwiek na pierwszy buch, czuć jak gdybyśmy zasmakowali całkiem dobrego winka. :D Po czym z kolejnymi buchami, czuć wyraźniej smak przyjemnego winogronka. Ale nadal jest to taki już długo oczekujący winogron, i powiedział bym że po pierwszym mrozie... (winogron mam na balkonie, więc szybko mogłem zrobić weryfikację smaku) :zakrecony
...
Z racji że się tutaj jeszcze nie wypowiadałem ogólnie o 1000 smaków świata, no to dodam że z ulubionych moich smaków które często polecam to:
Pomarańcza, Cytryna, Brzoskwinia, Banan, Czekolada, Arbuz, Czarna Porzeczka, Mango, Guma Balonowa, Ananas, Jabłko, Jagoda, Jeżyna, Gruszka, Żurawina, Tiramisu, Muffinka i herbata Bergamotka (jeżeli ktoś lubi mocno parzoną herbatę typu Minutka, to jak dla mnie ideał smaku!)


Opinia jak dla mnie bardzo pomocna. Dziękuję.
Miałbym jeszcze tylko prośbę o podanie koloru liquidów zrobionych na bazie tych aromatów: Winogronowy, Ananas, Jabłko, Jagoda, Jeżyna, Żurawina, Tiramisu, Muffinka i herbata Bergamotka.
Osobiście powyższych jeszcze nie stosowałem, ale na pewno niektóre zamówię i chętnie skosztuję.

Mogę natomiast podzielić się w końcu swoimi wrażeniami co do kilku liquidów na bazie aromatów 1000smaków, które osobiście testowałem. Kilka z nich zostało ze mną na stał. Absolutnie nie wyczuwam w nich chemii.
Osobiście mieszam na bazie nikotynowej 3 mg Hangsen, 60/40 Pg/Vg. Wstrząsane i leżakowane minimum 4 tygodnie.
1) CZARNA PORZECZKA - 4% solo, aromat prawdziwego owocu i do tego pyszny soczysty smak. Lekko kwaskowaty, a do tego w tle czuć delikatną słodycz owocu zerwanego prosto z krzaczka. Mój ulubiony do wapowania na co dzień. (Kolor liquidu jasny prawie biały).
2) GRUSZKOWY - 5-8% solo, również brak chemii, jest soczystość, ale jakoś nie mogę się doszukać gruszki, może bardziej jakieś jabłko bardzo delikatnie słodkie, ewentualnie może być ale nie powaliło mnie na kolana (Kolor liquidu jasny pod światło lekko zielonkawy).
3) SZARLOTKA - 4% solo i do mieszanki z herbatą, najlepsza deserówka jaka kiedykolwiek używałem, wybija się pyszne ciasto, a w tle jest pieczone jabłuszko, smak delikatnie słodki - taki akurat, spokojnie do ciągłego wapowania (Kolor liquidu lekko żółtawy).
4) SERNIKOWY - max to 2-3%, także pyszna deserówka, ale dużo bardziej słodka, również wyraźnie czuć ciasto i sernik, a do tego coś co mnie powaliło i uwiodło - rodzynki, które naprawdę czuć i świetnie się uwydatniają, i chociaż lubię ten aromat, ale ze względu na to, że dla mnie solo jest za słodki obecnie używam go wyłącznie do mieszanki z herbatą, (Kolor liquidu lekko żółty).
5) MIĘTOWY - 2-3% do mieszanek i solo, to jedna z lepszych mięt jakie wapowałem, delikatna i aromatyczna (Kolor jasny prawie biały).

Poniżej aromaty z których liquidy nie do końca mi odpowiadają lub w ogóle nie podeszły mi.
BRZOSKWINIOWY - 5-8%, aromat z którym po wcześniejszych opiniach osób z tego forum wiązałem ogromne nadzieje, niestety zawiodłem się bardzo, niby czuć brzoskwinię, ale taką płaską, bez wyrazu, do tego w ogóle nie wyczuwam soczystości i absolutnie brak jej słodkości, to na pewno nie jest prawdziwy owoc, ale jeszcze jej nie skreślam - postaram się znaleźć coś do dosłodzenia, bo tego jej najbardziej brakuje i może wówczas się przekonam (Kolor liquidu jasny biały)
ARBUZOWY - 5-8%, kolejny aromat, który mnie bardzo zawiódł, zapach arbuza jest mocny, ale smak jakiś taki bardzo wodnisty, brak mu na pewno soczystości i słodkości, nie odstawiam go jeszcze całkiem, bo jest to jak na razie jedyny aromat arbuza, którego nie czuć chemią, ale postaram się poszukać coś do dosłodzenia i będę testował znowu (Kolor jasny pod światło leciutko różowawy).
LIMONKA - 5-8%, zapach jest, ale tak jak kolega napisał wcześniej brak jej wyrazu i jakaś taka nijaka w smaku, na razie znalazłem dla niej jedynie zastosowanie jako mieszanka do gorzkiej herbaty (Kolor liquidu jasny biały).
MOJITO - 5-8%, również wielki zawód jak dla mnie, taki płaski bez wyrazu i na pewno nie jest to prawdziwe mojito, każdego składnika z prawdziwego mojito jest w nim za mało, jedynie zapach jest mu bliski - smak niekoniecznie (Kolor liquidu jasny prawie biały).
KUKUŁKI - 2%, jak dla mnie wielkie nieporozumienie, bardzo gorzkie, chemiczne, a do tego ten ohydny kolor (Kolor ciemny prawie czarny).
KAWA EKSPRESSO - 2%, nawet przy tak małym stężeniu nie jest to aromat dla mnie, zapach jest ładny, ale gorzki-chemiczny smak i kolor mnie odrzuca (Kolor ciemny prawie czarny).
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 23:08 przez Math13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1810039
To ja tak dla przeciwwagi, inne spojrzenie ;)
Kukułki - dla mnie zero chemii, za to doskonale wyczuwalne kakao, rum i wanilia. Pewnie z powodu dużej zawartości aromatu kakaowego, ciemny kolor. Zapach bardzo mi się podoba. Nie wiem czy wapowalne, jeszcze się gryzie.
Espresso - Nie wiem dlaczego, ale jakoś nigdy nie przyszłoby mi do głowy użycie tego aromatu solo. Podobnie jak powyżej, kolor czarny :D Jednak w jednej z moich mieszanek, jako dosłownie 1% dodatek, robi fenomenalną robotę.
Awatar użytkownika
By Timi
#1810040
@Math13
Jakiej herbaty używasz?
By Math13
#1810194
Timi pisze:@Math13
Jakiej herbaty używasz?


Używam AROMAT FLAVOR WEST GREEN TEA - ZIELONA HERBATA.
Próbowałem różne, ale tylko ta mi podeszła. Może dlatego, że nie posiada innych dodatków - czysty smak herbaty.

P.S.
Prosiłem wcześniej więc ponawiam, czy poda ktoś kolor liquidów zrobionych na bazie tych aromatów:
Winogronowy, Ananas, Jabłko, Jagoda, Jeżyna, Żurawina, Tiramisu, Muffinka i herbata Bergamotka.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 23:06 przez Math13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1810197
Może jeśli napiszesz " smak winogrona " lub " smak winogron, albo tyczące się twojego zdania winogrona ;) to może ktoś napisze, bo inaczej ....to tragedia....to tak jak smak pomerańczy :lol:
By Math13
#1810260
@e_sat jeżeli Twoja uwaga była do mnie, to poprawiłem w swoich postach.
Ale moja prośba jest nadal aktualna.
By Math13
#1812361
Mimo usilnych prób nie mogę edytować swojego poprzedniego posta. - (to jest uwaga do Adminów).
Dlatego tez piszę kolejny.

Czy ktoś z użytkowników aromatów 1000smakówświata zna może ich ciężar właściwy?
W sklepie takiej informacji nie znalazłem, a chętnie przeszedłbym na dozowanie wagowe.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1816257
Przeliczał ktoś może kropelki na mililitry? Domyślam się, że kropelki z etanolem mają inną objętość niż te bez etanolu... Albo inaczej, ile kropelek na 10ml płynu?

To mój pierwszy raz z tymi aromatami i mam radę dla świerzaków - nie zostawiajcie zakupów na ostatnią chwilę, gdyż od złożenia zamówienia do dostawy trochę czasu mija.

P.S.
Wkropiłem kropelkę kukułki do kajtka zalanego bazą bezsmakową. Smak jest dość przyjemny, wyczuwam peerelowskie cukiereczki :)
Awatar użytkownika
By kabacina
#1831571
Odkopuję temat :) czy ktoś testował jakieś nowe aromaty?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1842031
Domansky pisze:Opinie mieszane, sam już nie wiem czy warto


Każdy z nas ma inne kubki smakowe. Kup, przetestuj i zdaj relację :wink:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1842033
Mam taki sam kubek smakowy.
By Domansky
#1842034
Rozumiem że każdy ma inne kubki smakowe, ale chyba można ogólnie stwierdzić czy aromat jest dobry chociażby w porównaniu do innych aromatów w tym smaku... Niektórzy zwracają uwagę że owocowe aromaty z 1000 smaków świata są niesłodkie, martwi mnie głównie ten aspekt.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1842035
Domansky pisze:Niektórzy zwracają uwagę że owocowe aromaty z 1000 smaków świata są niesłodkie, martwi mnie głównie ten aspekt.


No to od tych co próbowali, tutaj, pewnie dowiesz się tego samego.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1842036
Bo to ludzie małej wiary piszą oglądający ein przez pryzmat cen.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1842038
Zawsze można je do słodzić, nie używałem, ale znam pozytywne opinie.
Kosztują grosze, nie kupisz, się nie dowiesz.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By Domansky
#1842043
Pesio pisze:Zawsze można je do słodzić, nie używałem, ale znam pozytywne opinie.
Kosztują grosze, nie kupisz, się nie dowiesz.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

W jaki sposób dosładzać liquidy? Nie chciałbym żeby jakieś dziwne osady zbierały się na grzałce, to chyba niezdrowe.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.