EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Norox
#1902697
Cześć wszystkim!
Od niedawna zauważyłem problem w mojej Tesli, którym jest nierównomierne rozładowywanie się bateri.
Po włożeniu ogniw naładowanych do 100% (ładowarka Nitecore), Tesla potrafi wskazywać 20% akumulatorów po kilkunastu użyciach. Zdziwię was jeszcze bardziej, bowiem przy próbie ładowania ogniw, okazuje się, że rozładowany jest tylko jeden akumulator.
Sam problem występuje od ok. dwóch tygodni, mniej więcej od czasu, gdy zacząłem używać kontroli temperatury do Ss316.
Po zakupieniu 4 nowych ogniw(Samsung 25R- takie też miałem wcześniej), problem nie ustał.

Będę wdzięczny za każdą pomoc :)
By Krasnal45
#1902701
Masz uszkodzony balacer, czyli ustrojstwo odpowiedzialne za równomierne ładowanie i rozładowywanie ogniw. Wątpię czy ktoś gdzieś podejmie się naprawy tego.
By Norox
#1902715
Sam jestem początkującym elektronikiem, więc pewnie ją sobie zostawię i w przyszłości może uda mi się coś z nią zrobić :D
Póki co chyba będę musiał rozglądać się za nowym boxem...
Dzięki wielkie za pomoc, miłego dnia!
Awatar użytkownika
By PucH2
#1902716
Rozkręć, wyczyść, wymyj w ipa. Gdzieś masz zwarcie i drenuje ci jednego akumulator. Dopuszczalna rozbieżność między aku to 0,5V. Wygląda na zimny lut środkowego przewodu od balansera.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.