EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By jestempiotrek
#1687305
Dzień dobry,

Panie i Panowie, dziś dotarł do mnie, prawdopodobnie pierwszy w PL Vaporesso Target PRO. Dodatkowo od marca używałem Vaporesso Target 75 VTC.

Za kilka dni postaram się napisać kilka słów, w międzyczasie jeżeli ktoś ma jakieś pytania, służę pomocą.

Obrazek

Opakowanie rozerwało się przy otwieraniu, i od razu zmieniłem drip na ten z poprzedniego modelu.

Pozdrawiam
P.
By Perez
#1687312
Jak ma sie sprawa grzalki Ni200 w Target 75 VTC na jak dlugo starczy ?
Czym objawia sie ze grzałka juz potrzebuje wymiany ?
Czy jest metoda reanimacji tej grzalki ?
By jestempiotrek
#1687335
Perez pisze:Jak ma sie sprawa grzalki Ni200 w Target 75 VTC na jak dlugo starczy ?
Czym objawia sie ze grzałka juz potrzebuje wymiany ?
Czy jest metoda reanimacji tej grzalki ?


1) Grzałki Ni200 są do pracy w trybie kontroli temperatury. Grzałki, zarówno Ni200 jak Kanthal wytrzymują powyżej 2 tygodni, ale myślę, że jest to zależne do liquidu jaki używasz oraz ile dziennie vapujesz.
2) Osobiście jestem zwolennikiem Kanthal do pracy w trybie mocy, więc wypowiem się w tym przypadku. Dodatkowo vapuję usta-płuca. Objawami zużytej grzałki jest pogorszenie smaku, dym jest bardziej gryzący.
3) Tak, podbijamy moc mniej więcej o 10W ponad tryb standardowy grzałki. W przypadku Kanthal, pracuje ona w zakresie 20-35W, wystarczy podbić do 40-45W i parę razy zaciągnąć, grzałka się przepali i smak wraca. Jest pewnie więcej sposobów ale nie korzystałem więc nie będę się wypowiadał. Mam starą grzałkę więc mogę jakiś przetestować jeżeli Cię to interesuje.
By Perez
#1689876
jestempiotrek pisze:
Perez pisze:Jak ma sie sprawa grzalki Ni200 w Target 75 VTC na jak dlugo starczy ?
Czym objawia sie ze grzałka juz potrzebuje wymiany ?
Czy jest metoda reanimacji tej grzalki ?


1) Grzałki Ni200 są do pracy w trybie kontroli temperatury. Grzałki, zarówno Ni200 jak Kanthal wytrzymują powyżej 2 tygodni, ale myślę, że jest to zależne do liquidu jaki używasz oraz ile dziennie vapujesz.
2) Osobiście jestem zwolennikiem Kanthal do pracy w trybie mocy, więc wypowiem się w tym przypadku. Dodatkowo vapuję usta-płuca. Objawami zużytej grzałki jest pogorszenie smaku, dym jest bardziej gryzący.
3) Tak, podbijamy moc mniej więcej o 10W ponad tryb standardowy grzałki. W przypadku Kanthal, pracuje ona w zakresie 20-35W, wystarczy podbić do 40-45W i parę razy zaciągnąć, grzałka się przepali i smak wraca. Jest pewnie więcej sposobów ale nie korzystałem więc nie będę się wypowiadał. Mam starą grzałkę więc mogę jakiś przetestować jeżeli Cię to interesuje.

A czy możne masz rozeznanie jakie grzałki będą pasować na 100 % do parownika Vaporesso zamiast oryginalnych grzałek ?
By jestempiotrek
#1690353
Perez pisze:
jestempiotrek pisze:
Perez pisze:Jak ma sie sprawa grzalki Ni200 w Target 75 VTC na jak dlugo starczy ?
Czym objawia sie ze grzałka juz potrzebuje wymiany ?
Czy jest metoda reanimacji tej grzalki ?


1) Grzałki Ni200 są do pracy w trybie kontroli temperatury. Grzałki, zarówno Ni200 jak Kanthal wytrzymują powyżej 2 tygodni, ale myślę, że jest to zależne do liquidu jaki używasz oraz ile dziennie vapujesz.
2) Osobiście jestem zwolennikiem Kanthal do pracy w trybie mocy, więc wypowiem się w tym przypadku. Dodatkowo vapuję usta-płuca. Objawami zużytej grzałki jest pogorszenie smaku, dym jest bardziej gryzący.
3) Tak, podbijamy moc mniej więcej o 10W ponad tryb standardowy grzałki. W przypadku Kanthal, pracuje ona w zakresie 20-35W, wystarczy podbić do 40-45W i parę razy zaciągnąć, grzałka się przepali i smak wraca. Jest pewnie więcej sposobów ale nie korzystałem więc nie będę się wypowiadał. Mam starą grzałkę więc mogę jakiś przetestować jeżeli Cię to interesuje.

A czy możne masz rozeznanie jakie grzałki będą pasować na 100 % do parownika Vaporesso zamiast oryginalnych grzałek ?


Pasują od Atlantisa i Tritona oraz baza RBA V2 iJust 2 , Melo 2 , Atlantis 2 , Triton.
By redzi84
#1692238
A jak oprogramowanie do upgrade'u ja mam tylko chinski?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
By jestempiotrek
#1692775
redzi84 pisze:A jak oprogramowanie do upgrade'u ja mam tylko chinski?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


To samo, zgłaszałem już do supportu.

Generalnie... jestem mocno rozczarowany wersją pro... Tank jest beznadziejny, w środkowej części zbiera się powietrze blokując dopływ liquidu do grzałki przez co czuć smak spalenizny... nowe grzałki z SS ten lipa, napiszę coś więcej w weekend.
By redzi84
#1692782
Dla mniie mod rewelacyjny. Swietne oddanie smaku. Co do oprogramowania to nie moge polaczyc sie z komuterem :) super dodatek ale mega nie dopracowany poczawszy od balaganu z plikami na stronie po problemy z polaczeniem. W helpie programu jest by zainstalowac NET'a w wersji 2.0 problem ze nie wspiera win 10

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
By jestempiotrek
#1692790
redzi84 pisze:Ja wlasnie testuje i nie mam takich problemow, a z jezykiem chinski dalem sobiebrade - trzeba poprac ze strony produkutu a nie z sekcji download

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


A możesz wkleić linka?
By jestempiotrek
#1692838
redzi84 pisze:Problem z babelkiem moze uda sie rozwiazav zwiekszajac doplyw lq do atomizera - lapiesz za tulejke szklana i krecisz

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka


Mam liquid control otwarty na full, w dodatku odpowietrzałem zbiornik itp... Skąd zamawialiście swoje? Ja z 3FVape, może jakiś mi się trafił lewy :)
By redzi84
#1692841
Ja nic nie opowietrzalem - zalalem i ogien :)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By snake2oo7
#1774307
Ja dziś odebrałem swój target tank pro... nie wiem jak na innej grzałkę ale ta co była fabrycznie zamontowana to jednym słowem PADACZKA. Zero smaku. 3-4 chmury i juz sam bobr. Moc przy grzałkę 0.5ohm ustawiona na minimum (20w). Zalalem pożądanym liquidem (suckerpunch) i wapowac się odechciewa. Odstawieniu go na noc - może ceramika jakaś twardsze i musi się dłużej przesaczyc. ... hgw. Jak rano będzie dalej to samo to wymieniam grzałkę na drufa z zestawu... jak to nie pomorze kupie normalna ccell 0.9ohm i wtedy sprawdzę. Jesli niestety nie będzie lepszego rezultatu przeprosze swoje lemo2 lub wrócę do uwela crown 2. Ogólnie ocena po 1 dniu - PAŁA
Awatar użytkownika
By Timi
#1774342
@snake2oo7
Z tuningiem ceramiki nie poszalejesz, więc pozostaje jedynie gęstość LQ. Spróbuj spirytusu.
Awatar użytkownika
By snake2oo7
#1774344
Timi pisze:@snake2oo7
Z tuningiem ceramiki nie poszalejesz, więc pozostaje jedynie gęstość LQ. Spróbuj spirytusu.

Nie do końca rozumiem co masz na myśli spróbuj spirytusu... przez ponad rok używałem vaporesso target z zestawu 75w vtc. Był boski ale się zgubił. Nie chcąc eksperymentować kupiłem versje pro i chyba wolałbym te 50 zł dać zulowi na piwo - lepiej bym w ten sposób wykorzystał te pieniądze :-/

sorki za błedy - autokrekta. klepie z telefonu
Awatar użytkownika
By Timi
#1774346
@snake2oo7 Ja po prostu dodałbym do LQ kilka kropli spirytusu żeby go rozrzedzić i zmniejszyć lepkość.
Opisywane objawy wskazują na słaby transport, a że w ceramicznej grzałce niewiele można "poprawić" bez poważniejszej rzeźby, to chyba jedyny sposób.
Sorrki za skróty myślowe ;-)
:drinkb
Awatar użytkownika
By snake2oo7
#1774374
wiem w czym siedzial problem... Grzałka. zamontowalem starsza uzywana w poprzednim boxie ( troche zuzyta ale działa o niebo lepiej ) 0.9 ohm i smiga jak ta lala :) to teraz musze sobie jakiegos moda do uwella crowna kupic :) bo jeden efajek to za malo :)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.