EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By pok14
#1239697
SzamanDM pisze:Ja jeszcze dodam, że smak jest o wiele lepszy z TGT2 niż z TGT1. Różne tego mogą być przyczyny (ustawienie dziurek, większa tulejka doprowadzająca powietrze, regulacja liquidu). Na pewno nie setup. Nic nie eksperymentowałem.

W zasadzie to ja już mam prawie TGT II stuningowany z TGT I klona :? .
Rurkę powietrzną wywaliłem, AH w bazie rozwierciłem, poszerzyłem kanał powietrzny w bazie i przeszlifowałem na szersze i głębsze wycięcia w tulejce metalowej.
Wszystkie te operacje zrobiłem już jakiś czas temu.
Smak się polepszył, dobry wcześniej transport jest jeszcze lepszy, zużycie liquidu się zwiekszyło :( . Regulacja przeciągu co prawda nie pierścieniem a kawałkiem termokurczki wkładanej w AH bazy. Nowego wzoru dripka i osłonki metalowej baniaka nie mam ale i tak mi się nie podobają.
Czy było warto ? I tak i nie. Eksperyment przeprowadziłem na klonie FT więc nie było za specjalnie szkoda.



Post wydzielony z topic76429.html

Th
Awatar użytkownika
By Snaco
#1239705
pok14 pisze:Czy było warto ? I tak i nie.

tzn? Możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
By pok14
#1239716
Snaco pisze:tzn? Możesz rozwinąć?

Nie ma specjalnie co rozwijać. Przeciąg jest w tej chwili duży. Nie ma problemów z zapakowaniem grzałki 2;2,5; 3mm jak ktoś chce i lubi. Nośnika można dać tyle że parownik wyrabia na każdej gęstości liquidzie.
Grzałki o większej powierzchni odparowania, czy duale ( bo też ktoś stosował) dostaną swoją porcję liquidu. Jeśli ktoś robi nośnik z siatki mesch nie szczypie się, że ją zgniecie i transport będzie kulał.
Minusy to większe zużycie liquidu i przez niektórych nieakceptowalny duży przeciąg, brak płynnej regulacji powietrza.
Wszystko zależy od użytkownika. Jednemu będzie pasowało a drugi stwierdzi, że zepsuł parownik.
Awatar użytkownika
By Snaco
#1239734
i o to mi chodziło....Generalnie na minus jest wieksze zuzycie lq. (Co trudno nazwać minusem)- reszta to same plusy....to po prostu wynikowa zabiegów tunningowych. Jak auto ma 600 KM to też chlać musi....to samo z parownikami. Nie da się zrobić większej chmury przy tym samym zuzyciu lq...

Gdybys chciał przeprowadzić te same zabiegi tunningowe po raz kolejny (pokrywam koszty) To chętnie bym sie do Ciebie usmiechnął.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.