EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By TPriv3Problem
#1917084
Witam, mam pytanie, bo mój box ma parę latek, i ostatnio mam problem z załapaniem przycisku - czy wina stoi po stronie elektroniki?Czasem działa normalnie a czasem praktycznie wcale nie łapie. Zauważyłem że chyba jak otworzę przycisk, i ten główny przycisk z blaszką podniose lekko to działa normalnie.
I zastanawiam się czy to może wina elektroniki, czy może ten główny przycisk odczepił się od czegoś i jak jest niżej to nie działa. Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam.
By mefiuniek
#1917086
Spróbuj go rozkręcić i podnieść jakoś guzik. Może coś podłóż, żeby nie opadł. Jakiś kawałek gumy albo jakiejś pianki.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pol
#1917088
SMOK T-Priv 3



Pod Fire Key w górnej części jest microswitch. Możliwe, że on kończy żywot.



W T-Priv 2 jest dziwny patent połączenia "plusa" z pinem plusowym w gnieździe 510. Tam też może być problem ze sprężynką dociskową.

Nie znalazłem filmu ze striptisem T-Priv3, ale zasada podobna jak w T-Priv2

SMOK T-Priv Kit 220W Full Review with Charts and Disassembly - DJLsb Vapes

Ostatnio zmieniony 14 cze 2020, 23:02 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1917090
@TPriv3Problem
Zatem masz łatwiejsze zadanie.
Oba filmy dotyczą moda Smok T-Priv 2.

P.S.
To teraz będziesz musiał albo zmienić moda, albo zmienić nick na forum :mrgreen:
By TPriv3Problem
#1917091
Czyli co? Coś do wymiany czy jak? Nie rozumiem za bardzo, bo na filmikach przedstawione jest jak rozbierają go tylko. A mi się rozchodzi konkretnie o to że przycisk nie działa czasem, ostatnio dość często. Wyjmuję przycisk, i przesuwam lekko wyżej to co dociska sprężynka podczas kliku, i działa jako tako. Więc nie wiem, chyba sproboje coś podłożyć pod to by było stabilne i napiszę co i jak.
Awatar użytkownika
By pol
#1917092
Microswitch


On jest w górnej części boxa pod przyciskiem Fire Key.

Z opisu problemu wywnioskowałem, że przycisk Fire Key zdemontowałeś.
Sprawdź czy bezpośrednie przyciskanie włącznika microswitcha włącza zasilanie.
Jeżeli działa za każdym razem, to może być jakiś problem mechaniczny tej klapki - Fire Key.

Jeżeli bezpośrednie naciskanie przycisku w microswitchu nie włącza moda, to znaczy, że microswitch kończy żywot. Do wymiany.
W serwisie GSM powinni bez problemu go wymienić, albo sąsiadka z lutownicą tu może być pomocna.

**************
Na filmie w 1:27 minuty widać microswitcha


W 5:51 minucie naciska na microswitch
Ostatnio zmieniony 15 cze 2020, 00:13 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By TPriv3Problem
#1917095
W takim razie chyba lutownica potrzebna:D. Sproboje coś wykminic:).
Awatar użytkownika
By pol
#1917096
Zmierz wymiary microswitch - prawdopodobnie 6x6 mm tylko jaka wysokość/grubość i jakie wyprowadzenia/końcówki, oraz wysokość przycisku.
Poszukaj jakiegoś rozgarniętego elektronika.


Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.