EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By PucH2
#887334
Po raz kolejny kolega Tajwoj pokazuje i zaskakuje pomysłami i ciekawymi rozwiązaniami. Nie każdy sobie z siatką radzi i nie powiem sam unikałem siatki jak ognia, bo to wiecznie nie działało tak jak bym tego chciał. Tym razem popularny sznurek w gienku. Problemem zawsze było postawienie sznura w pionie i odpowietrzanie zbiornika by takowy sznur zagościł w gienku na stałe. Problemy rozwiązał kolega prosto i skutecznie jednym rozwiązaniem http://tayvoy.com/knot-z-oplotu-krzemio ... -injekcji/ . Uważam że pomysł wart wypróbowania i należy dać mu szansę wypromowania. Zwolennicy Microcoils (mikrogrzałki) tez powinni zagłębić ten temat bardziej szczegółowo. Od siebie dodam tylko że bez nacięć na igle powinno to działać równie skutecznie co z nimi. To do pracy i chwalić się rezultatami. Fotki zapożyczyłem z wskazanej wyżej strony autora projektu bez jego autoryzacji. Ale czego to nie robi się by podnieść jakość naszego wapowania.

Gdyby z jakiegoś powodu był problem z zakupem igły to tu link http://www.doz.pl/apteka/p54564-Igla_21 ... KD_Medical i można obdzielić całe forum.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 paź 2013, 05:27 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#888234
Spłycasz Siarek bo nie tylko siatką człowiek żyje. A wymienionym przez ciebie to i ten pomysł na nic się zda. To klienci wolisza :) .
Awatar użytkownika
By PucH2
#888259
Linka nie odpowietrza a transport ma iść po sznurku. Więc idea inna. Jest to pomysł który działa i ciągle jest modernizowany przez Taja. Można nic nie robić i mieć wszystko w ... Można też być światowcem i wyczytać na ECFie jak to ludzie pomysły mają a u nas to tylko klonują.
Awatar użytkownika
By Siarek
#888303
Jak ktoś nie umie zaoksydować tak siatki żeby mieć normalny smak (czyt - ma 2 lewe ręce) to kombinuje z zamiennikami, proste :)

Sorry Puchu, zapominam o tych wszystkich polskich innowacjach w świecie e-p (tzn o kulce wojana i niebieskiej gąbce do wkładów PEN-owych)
Awatar użytkownika
By PucH2
#888316
Pojemność akumulatorków w tej technologii osiągnęła już chyba maksymalny pułap. Czas już chyba szukać oszczędności energii by z wielkości moda zejść do ludzkich rozmiarów lub przedłużyć czas pracy dotychcasowych. Trzymając się uparcie sprawdzonych sposobów na niewiele się zda a i one rodziły się w bólach. Także widzisz Siarek nie tylko oksydoą ludzie żyją.
Awatar użytkownika
By PucH2
#888331
Pozostawię niewiedzę i ciekawość do wyczytania z podstaw fizyki. By nie było że na tacy podano pod nos :lol: .
Awatar użytkownika
By yancia
#888387
Siarek pisze:Innymi słowy dla nieumiejących ani włożyć sznurka normalnie ani zaoksydować siatki ? :lol:



o, o, to o mnie mowa :-) :zakrecony
Pomysł z igłą i ze sznurkiem super :beer:
Awatar użytkownika
By venom_666
#888394
Dla tych bez narzędzi do szlifowania igieł:
Bierzemy cienką igłę krawiecką.
Wycinamy pasek mesza szeroki 1,5 cm i owijamy ciasno na igle, po uprzednim docięciu na odpowiadającą długości knota długość.
Całośc pakujemy w sznurek metodą "na pucha" :mrgreen:
Odcinamy sznurek i calość pakujemy w dziurę na knot.
Nawijamy grzałke i wyciągamy zbędną juz igłę ;-)
Mamy piekny sznurkowy knot z meszową rurką wewnątrz, zapewniająca odpowietrzanie.
Nie trzeba nic szlifować ;-)

Przetestowane jakiś czas temu kiedy mesz mnie znudził, a własne mieszanki lepiej smakowały na sznurku...
Awatar użytkownika
By Poison
#889135
Hmmmm... Z czystej ciekawości sprawdziłem na Agatce T2 i... no cóż... to faktycznie działa. ;)
Co prawda nie oddaje w taki sposób aromatu, smaku (czy jakby to inaczej zwał) jak siatka ale faktycznie działa. Bez większego problemu można (jeśli ktoś nie może opanować mesh'a lub nie ma do niego cierpliwości) w kilka minut odpaliś taki setup na gienku. Moja Agata ma wick hole rozwiercone do 3,5 mm więc w tym wypadku dostała ecowoola 3mm z wciągniętym do środka zwykłym sznurkiem krzemowym 2mm. Taki zestaw został po prostu nawleczony na igłę 0,9 mm i tyle. Cała filozofia. ;)
Tak jak wcześnie wspominał PucH2 nie trzeba też nacinać igły. Wystarczy w dole knota wysunać delikatnie czubek igły poza niego i już... mamy w knocie kanał odpowietrzający "jak ta lala".
Działa i tak jak wyżej napisałem może być alternatywą dla "nie lubiących siatki".
Pozdrawiam - Poison.

Edyta// Trochę się rozpędziłem... ;) Oczywiście nie PucH2 wspominał o nacinaniu igły a venom_666
Ostatnio zmieniony 26 paź 2013, 17:25 przez Poison, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#889479
Piszesz o smaku oddawanym przez rozwiązanie PucHa, a nie moje.
Myślisz, że lubię sobie komplikować życie bez potrzeby?

Ponieważ temat nie dotyczy rozwiązania, które zaproponowałem, tylko dowolnych kombinacji sznurka z metalem, proszę autora o zmianę tytułu wątku.
Przysłużyłeś mi się jak Senna ze zgrzewarką. Innym działa, jemu i Mańkowi nie.


Osoby zainteresowane wypróbowaniem mojej propozycji (działającej), trafią na moją stronę.
Awatar użytkownika
By Poison
#889557
Daleko mi do wyciągania jakichkolwiek wniosków na temat komplikowania sobie życia przez Ciebie czy też nie. Poza tym piszę o efektach organoleptycznych uzyskanych przeze mnie i przezemnie (za czym idzie bardzo subiektywnie) odbieranych.
Chwała Tobie za pomysł i koledze PucH2 za założenie wątku bo szukanie alternatywnych rozwiązań to słuszna idea i wielu z nas może z takich wynalazków dzięki temu skorzystać więc nie ma się co obrażać jeśli ktoś korzysta z pomysłu. Mało tego... stwierdza, że jest o'key.
Tym bardziej, że jeśli już to wątek założył PucH2 to po pierwsze, po drugie efekty opisane zostały po wprowadzeniu własnych modyfikacji i tylko do tychże się odnoszą, po trzecie nikt nie neguje Twoich rozwiązań (nie padło nawet jedno złe słowo w w/w temacie).
Inna sprawa, że nie masz monopolu na połączenie igły do iniekcji ze sznurkiem - a przynajmniej tak mi się wydaje... więc po jaką cholerę takie pretensje?
Awatar użytkownika
By PucH2
#889565
Chciałem dobrze a wyszło jak zawsze. Niestety edycji postu już nie mogę zrobić a co za tym idzie zmienić tematu. Taką prośbę wysłałem moderatorowi.
Awatar użytkownika
By venom_666
#889572
Temat zmieniłem.
Nacinana igła wystepuje w oryginalnym rozwiązaniuTaywoya, przytoczonym przez PucHa.
Ja przytoczyłem tylko swoje rozwiązanie z rurką meszową, ponieważ dla mnie było to łatwiejsze niż wiercenie otworów w igle ;-)
Awatar użytkownika
By sliwa404
#889589
Z postu tajwoja stwierdzam, że nacięcia w igle powodują zmiane smaku na lepszą. To tak jakbym zrobił sobie dziure w bucie i przez to wygodniej by mi się chodziło. Za każdym razem jak czytam jakiś post tajwoja to mam ochotę zrobić :faceplam:. Dlaczego? A no bo pała taką nienawiścią do każdego, że aż smutno się to czyta. Pretensje do całego świata, bo coś wymyślił, opublilował, ktoś to sprawdzil, ba!, zmienił trochę koncepcję na taką, co by się mniej pierd*lić a tu od razu jad i zgrzyty wychodzą. No na moje to nie koleżeńskie, to raz, a dwa, po kiego... cokolwiek publikować, skoro potem pretensje się ma, bo ktoś coś "zmodyfikował?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.