EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By raptofil
#971534
Dla tych co się nudzą i nie mają nić do roboty, chce podpowiedzieć jak szybko zrobić "szczotkowanie/satyne*/polerke*" na przykładzie ala "szczotkowania" krakena i jm.

Co nam będzie potrzebne:
-narzędzie elektryczne typu wkrętarka/wiertarka
-papier ścierny o różnej gradacji np: do "szczotkowania" użyłem papieru 100, do polerki* w zależności od stanu tuby/parownika 600/800/1200/1600/2000/2500 + pasta, satyna* - bez pasty
-przedłużka typu stary kartek
-hybryd konektor, sztuk dwie u mnie, można zastosować jedną sztuke, gdy głowica ma być również obrabiana. Gdy mamy sam parownik, można użyć starej głowicy 510/ego w celu montażu do urządzenia elektrycznego

Obrazek

Z krakena usunąłem niepotrzebne oringi, baniak i drip, wkręciłem konektor. To samo tyczy się starego kartka.

Obrazek

Następnie skręcamy to do kupy, montujemy do wkrętarki/wiertarki, uruchamiamy ją i powolnym ruchem od urządzenia do gienka przesuwamy papier ścierny.

Obrazek

Obrazek

W zależności od efektu oczekiwanego można zabieg ten powtórzyć. Podczas polerki*/satyny* używamy papieru wodnego od najniższej, do najwyższej gradacji +/- pasta polerska.

*Woda nie lubi się z elektrycznymi urządzeniami. Zalanie/zamoczenie/zachlapanie będzie skutkowało uszkodzeniem wiertarki/wkrętarki i/lub porażeniem prądem użyszkodnika. Więc robicie to na własną odpowiedzialność.

Można oczywiście obrobić tym sposobem i baterie ego i dripy. Do pierwszego wkręcami kartek, do drugiego wkładamy dripa.

Efekt końcowy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ps. Warto aby konektor był dodatkowo nawiercony ;)
Ps2. Sory za paluchy i kurz.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.