EPF
Awatar użytkownika
By kocur
#1087481
W końcu do miast z zakazem wapowania w komunikacji publicznej dołączył Szczecin.

http://radioszczecin.pl/1,111965,elektr ... cji-miejsk

E-papierosy zakazane w szczecińskich tramwajach i autobusach. Nowe przepisy opracował Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.
- Większość dużych miast wprowadziła już podobne obostrzenia - mówi Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM-u. - Przede wszystkim chodzi o stworzenie niebezpieczeństwa dla siebie i innych osób. Te środki wydają różne zapachy, które nie odpowiadają współpasażerom.

Jeśli radni przyjmą uchwałę na czerwcowej sesji rady miasta, nowe przepisy zaczną obowiązywać od lipca. Na razie nie ma planów, aby taki zakaz wprowadzić także w obrębie przystanków.
By user001
#1087501
kocur pisze:W końcu do miast z zakazem wapowania w komunikacji publicznej dołączył Szczecin.


W 100% popieram decyzję szczecińskiego ZDiTM-u
W/w zakaz powinien dotyczyć wszystkich rodzajów komunikacji publicznej w całym kraju .
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1087528
Goldi pisze:No i prawidłowo. Może się w końcu buraki czegoś nauczą.

Nie buraki tylko Kwiat Polski nasi gimnazjaliści :mrgreen: bo tylko takich ostatnio widziałem w szczecińskiej komunikacji miejskiej raczącej zapachem swoich olejków współpasażerów.
Awatar użytkownika
By marehel
#1087548
Oj, nie zwalaj tylko na gimnazjalistów:)
Ostatnio miałem przyjemność (raczej nieprzyjemność) sporo podróżować środkami miejskiej komunikacji (po 20 latach !)
To co obserwowałem to jeden wielki melodramat i zastanawiałem się czy to już ja jestem "stary zgred" czy "świat" aż tak się zmienił.
Normalnie studium psychologiczne a raczej psychiatryczne. Nie zdawałem sobie sprawy jak ludzie rozumieją demokrację, bo chyba o to chodzi w tym wszystkim :(
Zero szacunku do współtowarzyszy podróży i mienia w końcu nas wszystkich i za co sporo bulimy :(
Swoją drogą nie wierzę, że jakiekolwiek urzędowe zakazy poprawią tą sytuację (chodzi mi o e-palaczy) skoro do tej pory nikt nie egzekwuje poszanowania mienia wspólnego. I myślę, że dotyczy to sytuacji ogólnej.
Awatar użytkownika
By ctx2
#1088267
To czekać na zakaz dymienia w miejscach publicznych i własnych ogródkach.

Raczej powinno wpajać się ludziom odpowiednie wzorce a nie dokładać kolejnych regulacji.

Nie ma zakazu chodzenia w strojach kąpielowych w miejscach publicznych i jakoś nikt nie chodzi tak do np. kina.
Awatar użytkownika
By Ratio
#1088271
Taka mała anegdotka a'propos nieużywania ep w komunikacji miejskiej.
Jadę z kolegą autobusem, przez przypadek go spotkałam. Rozmawiam z nim, a ten nagle wyciąga swojego ep. No to ja zbulwersowałam się i od razu go tonuje - Zakaz jest, nie używa się w-papierosa w komunikacji miejskiej! Autobus zatrzymuje się na przystanku i wsiada trochę ludzi. I w tym momencie kolega z ogromnym bananem na twarzy - Pić też nie wolno, nie?
Wsiadło pięcioro ludzi z otwartym piwem w łapie. Tak, zdecydowanie udało mu się mnie zgasić.

Zakazy nic nie dają, niestety. Polaczek polaczkiem pozostanie.
Awatar użytkownika
By Mick82dub
#1104393
Zacznijmy moze od egzekwowania zakazu sprzedazy nieletnim bo w Gryfie na slonecznym sam bylem swiadkiem jak sprzedala ekspedientka malolatom co mech pod nosem mieli ale ja sie zemscilem w cudzyslowiu bo podalem sie za kontrole. Jak juz sie upocila to powiedzialem ze nie jestem ale ze przegiela ostro. No coz gimbaza jak sie toto nazywa nam szkodzi a ja sie okazuje juz stary cap;)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1104396
Ratio pisze:Taka mała anegdotka a'propos nieużywania ep w komunikacji miejskiej.
Jadę z kolegą autobusem, przez przypadek go spotkałam. Rozmawiam z nim, a ten nagle wyciąga swojego ep. No to ja zbulwersowałam się i od razu go tonuje - Zakaz jest, nie używa się w-papierosa w komunikacji miejskiej! Autobus zatrzymuje się na przystanku i wsiada trochę ludzi. I w tym momencie kolega z ogromnym bananem na twarzy - Pić też nie wolno, nie?
Wsiadło pięcioro ludzi z otwartym piwem w łapie. Tak, zdecydowanie udało mu się mnie zgasić.

Zakazy nic nie dają, niestety. Polaczek polaczkiem pozostanie.

Trzeba było jechać dalej bo wyciągałem identyfikator i "bilety do kontroli" . Tylko kto o tym napisze :lol: .
Awatar użytkownika
By Mick82dub
#1104406
Ba! W marketach tez:)

Tapniete z patatajka
By Leodewink
#1104481
Mick82dub pisze:Zacznijmy moze od egzekwowania zakazu sprzedazy nieletnim bo w Gryfie na slonecznym sam bylem swiadkiem jak sprzedala ekspedientka malolatom co mech pod nosem mieli ale ja sie zemscilem w cudzyslowiu bo podalem sie za kontrole. Jak juz sie upocila to powiedzialem ze nie jestem ale ze przegiela ostro. No coz gimbaza jak sie toto nazywa nam szkodzi a ja sie okazuje juz stary cap;)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Na szczęście to nie było na moim stoisku lecz w sklepie tytoniowym....Dziękuję bardzo Mick82dub za szybką odpowiedź na priva i zawsze popieram taką postawę,jaką on pokazał.Niestety,ale gimnazjalisci mają też swoje metody,bo sam bylem świadkiem na innym moim stoisku,gdy grupa nieletnich na spokojnie sobie wybrała liquidy po czym podszedł ich kolega z dowodem w ręku i wszystko kupił.....Prawo było po ich stronie i nie wolno było nam zakazać sprzedaży :( Smutne,ale prawdziwe.....
Awatar użytkownika
By Mick82dub
#1104485
Do wszystkich szefow: zgodnie z prawem unijnym mamy prawo zadac nie jednego a dowodow od wszystkich. Sam pracuje w markecie i mozemy sie ratowac tzw group shopping. Jesli wiemy ze taka sytuacja moze sie wydarzyc jak pisal Pan Leo to wiemy ze sie mozemy zapytac czy ci inni maja. U nas dziala jak plachta na byka. Zwykle konczy sie tym ze sie ewakuuja. Walczmy razem bo takie akcje koncza sie dla nas tragicznie

Tapniete z patatajka
By edek66
#1104486
Mick82dub pisze:Do wszystkich szefow: zgodnie z prawem unijnym mamy prawo zadac nie jednego a dowodow od wszystkich. Sam pracuje w markecie i mozemy sie ratowac tzw group shopping. Jesli wiemy ze taka sytuacja moze sie wydarzyc jak pisal Pan Leo to wiemy ze sie mozemy zapytac czy ci inni maja. U nas dziala jak plachta na byka. Zwykle konczy sie tym ze sie ewakuuja. Walczmy razem bo takie akcje koncza sie dla nas tragicznie

Tapniete z patatajka
możesz podać podstawę prawną

Tapatalk
Awatar użytkownika
By Mick82dub
#1104489
Ha widzisz edek tu w irl jest liquor act z 1998 roku. Taka irl wersja o wychowaniu w trzezwosci po aktualizacji unijnej z 2001 roku. W Pl nie mam zielonego pojecia gdzie to moze byc. Ale powiedzmy sobie szczerze czy sprzedawcy zdrowego rozsadku nie maja zeby tak ruszyc?

Tapniete z patatajka
Awatar użytkownika
By Mick82dub
#1104490
Tyle ze dodam ze liquor act dziala w polaczeniu z tobbaco

Tapniete z patatajka
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.