EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Magamada
#1672697
Hej,
Kupiłam ego AIO i problem mam taki ze strzela i głośno syczy przy paleniu, nawet przy samym grzaniu. Pomyślałam że to wina grzałki, zakroplilam i wsadzilam nowa. Znajomy który się na tym "zna" powiedział ze to przelane grzałki i żebym to przepalila ale to nie mija. Dzisiaj go kupiłam i zastanawiam się czy jechać z nim jutro na sprawdzian. W ogóle głośno się grzeje. Czy to normalne? Może ktoś się tu wypowiedzieć na temat tego ego?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
By Goldi
#1672703
Magamada pisze:Dzisiaj go kupiłam i zastanawiam się czy jechać z nim jutro na sprawdzian.

Na jaki sprawdzian? Z przyrki?
By Magamada
#1672710
Żeby ten Pan co sprzedawał zobaczył czy z nim wszystko jest w porządku.

W dodatku grzałka jakby się przepalila. Jest taki posmak, a nie mam za mało olejku w pojemniczku
Awatar użytkownika
By kho
#1672739
Goldi pisze:Na jaki sprawdzian? Z przyrki?

Hehe... też o tym pomyślałem.

Magamada pisze:Strzela nadal. Az na języku czuć

Ja tam lubię, jak strzela, zdrowy objaw. Ale jak strzela na jęzor to już mniej fajnie. Może to wina liquidu i zawartej w nim wody?

Magamada pisze:W dodatku grzałka jakby się przepalila. Jest taki posmak, a nie mam za mało olejku w pojemniczku

Może zbyt intensywnie wapowałaś i AIO nie wyrabiał z transportem liquidu?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1672741
Ja stawiam na skopaną grzałkę od nowości ( niestety tak się zdarza ) lub zbyt wodnisty liquid, lub zbyt szybkie ( nerwowe ) wapowanie.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2016, 23:08 przez Gabriel, łącznie zmieniany 1 raz.
By Magamada
#1672742
Liquid nowy, tez facet dobrał wiec chyba zna się na tym.
Nawet w instrukcji jest napisane że trzeba dać minimum 5 kropli do grzałki. Dałam 7.

-- [scalono] 20 cze 2016, 23:09 --

Grzałkę tez druga nowa dałam i to samo
To obie skopane by były.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1672746
Facet powinien się znać ale nie musi, bo może tam pracuje z łapanki. Natomiast niema reguły ile kropel, to mit. Masz dać na nią tyle liquidu aż sama przestanie go wchłaniać.
By Magamada
#1672885
Nasączyłam i było gorzej, aż strzelało na 20 cm do góry, poparzyć sie można. Nie wiem co z nim jest nie tak, chyba pojade do faceta zgłaszając reklamacje i zobaczymy co powie.
By Corpus
#1672887
Magamada pisze:Nasączyłam i było gorzej, aż strzelało na 20 cm do góry, poparzyć sie można. Nie wiem co z nim jest nie tak, chyba pojade do faceta zgłaszając reklamacje i zobaczymy co powie.

Było gorzej, bo im więcej liquidu na wacie tym więcej takich zjawisk. Grzałkę wyciągnąć, odsaczyc, następnie normalnie wkręcić i odstawić na 10min, niech się sama nasączy. Parę pierwszych buchow może wyglądać tak samo, dopóki nie odparuje nadmiar liquidu. To wszystko może być objawem g**nianego liquidu. Też nie oczekuj perfekcyjnej pracy od sprzętu za te pieniądze, bo to się nida.
By Magamada
#1672891
wczoraj odsączyłam grzałkę, podłączyłam na nowo i zostawiłam na całą noc. Rano chce zapalić a tu to samo. Może masz rację i ten liquid odparuje z grzałki.
By Corpus
#1672893
Na pewno odparuje, ale trzeba się przemeczyc te kilka buchow. Każdy ma to samo, jak się zaleje wate zbyt mocno to tak się dzieje, nie zależnie od sprzętu.
By Magamada
#1672899
Dobra, trochę mniej strzela ale jeszcze. Tylko mam wrażenie ze grzałka jest przepalona bo ja nie czuje smaku liquidu. Niby zapach jest. Może ja juz coś poczucia smaku nie mam
By Corpus
#1672903
Czyli albo wina liquidu z wodą, albo wina sprzętu. Nie zdziwiłbym się jakby te dwa czynniki naraz).
Po tych czarach to się nawet nie dziwię, trzeba zmienić grzałkę.
By Magamada
#1672904
Ehh.. ale kaszana.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Stanęło na tym ze to wina grzałki.
Dam Wam znać po południu na czym stanęła rozmowa z Panem chociaż też mam wrażenie ze czeka mnie zakup nowej grzałki :D
Awatar użytkownika
By malina
#1673981
Magamada pisze:Przepalona grzałka, strzelanie ustąpiło

Na przyszłość by się uchronić od szybkiego niefortunnego przepalenia grzałki to zastosuj patent z napowietrzaniem. Musisz się nauczyć wyczuwać pewne objawy. Gdy tylko poczujesz, że grzałka się "dusi" (zmiana smaku lub jego brak a jeszcze przed chwilą było ok ) odkręć dekielek ( zobaczysz jak pójdą bąbelki z grzałki) i zakręć ponownie.
By frune
#1678780
na przyszlosc polecam odkrecic air-flow na maksa.
poczatkujacy czesto za szybko i zbyt łapczywie łapią chmury.
nie ciągnij mocno i szybko lecz lekko i powoli :P bez skojarzen... ;)
By fokus
#1824069
Magamada pisze:Przepalona grzałka, strzelanie ustąpiło


Stary post ale dla mnie aktualna sprawa :) Nie czuć smaku i strzela na nowej grzałce. Jak sobie z tym poradziłaś ? Ciekawe czy czytasz jeszcze Forum :)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.