EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Żizek
#1900433
Cześć wszystkim- to mój pierwszy post na tym forum.

Mam problem ze strzelającym Ammitem MTL. To moje pierwsze działania z RTA. Problem wygląda następująco- po założeniu grzałki i zakropieniu waty, płyn strasznie strzela, po dokręceniu reszty parownika jest to samo. Co jakiś czas strzela tak mocno, że jest to wręcz bolesne.

Użyłem dołączonej do zestawu grzałki 1 om, chyba 3mm.
Strzela przy małych mocach: 15W, 10W, 8W.
Wata Joyetech z małego opakowania za 2 zł (nie wiem, jak inaczej ją określić).
Ilość waty starałem się dobrać zgodnie z poradnikami, nie czuć spalenizny, smak oddany nieźle.
Płyn z premiksu Halo Freeom Juice zawiera 55% VG. Przy innym płynie z aromatu 814 z bazą 50/50 dzieje się to samo.

Jeśli to wina setupu, będę wdzięczny za konkretne wskazanie błędu, ponieważ jest to mój pierwszy raz na tego typu sprzęcie i odpowiedź „popraw setup” nic mi nie powie.

Obrazek

Obrazek
By Baryua
#1900437
@Żizek Grzałki z odstępami między zwojami mają tendencję do strzelania. Spróbuj z grzałką bez odstępów.

EDIT: Baza, na której zrobiłeś liquidy nie zawiera nawet małych ilości wody? Niektóre bazy Inawery zawierają.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1900440
Na pierwszy rzut oka,setup w porządku-jednak według mnie trochę za dużo bawełny wchodzi do kanałów.Nie powinno to mieć wpływu na plucie lq.Bawełna przez grzałkę powinna przechodzić z lekkim oporem,następnie przeczesana aby było jej mniej(rzadziej)i nie upychaj do dna półki,przytnij i dopiero wpakuj w kanały.Oczywiście musisz teraz rozebrać i umyć parownik,przepalić grzałkę,pozbyć się hot spotówi zaaplikować nową bawełnę.Jeśli to nie pomoże to ukręć własną grzałkę z KA1 lub NI80 microcoil,najprawdopodobniej to pomoże,nie ma cudów skoro masz sprawdzone premixy.U mnie na samogonach i własnej grzałce nie mam i nie miałem takich problemów.Musisz też pamiętać o odpowiednim doborze mocy w zasileniu,czyli na grzałce którą masz z zestawu,ustaw ok.15W
By Żizek
#1900449
Tak jak pisałem wcześniej, liquidy to Halo Freedom Juice z premiksu wymieszany z Optymalną Bazą Nikotynową, oraz aromat 814 z bazą Nic'n'Vape.

Liquid strzela nawet na 8W. Żeby było dokładniej, to oprócz strzelania co jakiś czas mocniej wybucha i to jest głównym problemem. Wybuch następuje przede wszystkim na początku, lub gdy grzałka nie dostaje prądu przez kilkanaście sekund i zostanie ponownie podgrzana.

Spróbuję załączyć zwoje i włożyć nową grzałkę z KA1.
By joloass
#1900450
Nie widac obrazkow ... *BOR* ... ale pewnie masz albo grzale za blisko wylotow powietrza, albo za mala ilosc waty w jej obrebie ? Pewnie to i to masz :-P
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 20:07 przez joloass, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1900458
Żizek pisze:Tak jak pisałem wcześniej, liquidy to Halo Freedom Juice z premiksu wymieszany z Optymalną Bazą Nikotynową, oraz aromat 814 z bazą Nic'n'Vape.

Liquid strzela nawet na 8W. Żeby było dokładniej, to oprócz strzelania co jakiś czas mocniej wybucha i to jest głównym problemem. Wybuch następuje przede wszystkim na początku, lub gdy grzałka nie dostaje prądu przez kilkanaście sekund i zostanie ponownie podgrzana.

Spróbuję załączyć zwoje i włożyć nową grzałkę z KA1.


Czytałeś mojego posta wyżej?przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem!Jakie 8W na grzałce z zestawu...Jeszcze bardzo istotna sprawa,jakie masz zasilanie i czy czasem nie masz ustawionego preheat?który daje ze 30%więcej mocy przy zapodaniu napięcia,czyli wciśnięciu przycisku fire.Dokręć jeszcze dokładnie śrubki mocujące grzałkę.
By Żizek
#1903755
Odnośnie uwag kolegów- zasilanie nie miało ustawienia preheat. Wcześniej dokładnie sprawdzałem, czy śruby mocujące są solidnie dokręcone. Grzałkę przepalałem, hotspotów nie było. Zauważyłem, że, robiąc porządek na dysku, usunąłem niechcący zdjęcia z postu. :oops:

Pobawiłem się trochę i wypróbowałem kilka różnych grzałek z odstępami i bez ukręconych z różnych drutów. Co ciekawe, na żadnej problem już więcej nie wystąpił, nawet gdy zrobiłem taką samą, jak opisana w pierwszym poście. Niekiedy liquidy strzelały delikatnie, ale nie w sposób utrudniający przyjemne chmurzenie. Problem więc rozwiązał się, ale nie wiem, dlaczego.

Od kilku dni korzystam z Hastura Mini i chyba Ammit powędruje na jakiś czas do szafy.
By joloass
#1903758
Zaleznosc jest prosta; jak dasz za duzo nosnika, ktory zbyt szczelnie wypelnia grzalke liquid nie moze go dobrze nasaczyc i w efekcie otrzymujesz niezapomniane wrazenia zwane potocznie bobrem.

Natomiast kiedy z kolei jest go zbyt malo, nosnik co prawda absorbuje liquid szybko lecz tym razem grzalka go nie odparowywuje rownomiernie. Podgrzewa jego plynny nadmiar w swoim obrebie prowadzac do tzw. strzelania. Jak sam zauwazyles jest ono nasilone zwlaszcza na poczatku wapowania lub po dluzszych przerwach w jego obrebie, kiedy to zostaje nagromadzona najwieksza ilosc plynu :mrgreen:
By Żizek
#1903771
O, to jest jakiś trop. Choć przyznam, że waty nie żałowałem i zawsze wchodziła w grzałkę z wyraźnym oporem. Nawet ktoś z komentujących, widząc moje zdjęcia (które usunąłem) :palm , zasugerował, że może być jej za dużo, choć jedyne bobry, jakie spotkałem, to te na łonie natury, a smak był oddany całkiem nieźle. W wolnej chwili sprawdzę też twoją hipotezę i celowo dam bardzo mało waty i sprawdzę efekt.
By joloass
#1903775
Sprawdz ... przynajmniej na przyszlosc bedziesz juz mial pewnosc gdzie szukac z duzym prawdopodobienstwem przyczyn opisywanych przez siebie dolegliwosci :wink:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.