EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By BadPix
#828269
Postanowiłem zrobić mały Teścik/Porównanie strat samych akumulatorów bardziej poglądowo . Wszyscy mierzą straty zasilań itp. Tym razem coś z innej beczki.

Jako że jestem zwolennikiem aku 18490/18500 to na nich tutaj opiszę co zaobserwowałem i podzielę się z wami w ten upalny dzień .

Do zestawienia użyłem trzech akumulatorów różnych firm/producentów.

1. AW IMR - kupione w polskim sklepie / orietacyjne 36 zł
2. Panasonic CGR - kupione na forum od kolegi leeona /8zł
3. Sanyo - kupione na forum od kolegi leeona .10 zł

Wszystkie aku naładowane do 4,21 (tak wskazywał woltomierz) .

Zebrałem tutaj po 5 wyników oczywiście pod obciążeniem atomizera (grzałka 1,1 omha ) i wybrałem ten centralny .

1. AW IMR - . 3,78 . 3,76 . 3,85 . 3,87 . 3,73 (aku ładowane do 4,21 )
2. Panasonic - . 3,61 . 3,62 . 3,47 . 3,67 . 3,69 (aku ładowane do 4,21)
3. Sanyo - . 3,70 . 3,75 . 3,72 . 3,76 . 3,71 (aku ładowane do 4,21 )

Wiec sami widzicie jak to mniej więcej się prezentuje i cenowo i wydajnościowo względem samych strat.

Ps. Samo zasilanie nie było czyszczone od 2 tygodni tak wiec wyniki są myślę dość naturalne jak na codzienny użytek .

Obrazek
Awatar użytkownika
By BadPix
#828282
Sprawdzałem to na najzwyklejszym zasilaniu mechanicznym (nie chce robić reklamy any reklamy po ostatnim ) + Miernik + StormBoy .

Nie jestem w stanie zmierzyć tego bardzo dokładnie. Wiec robię to w domowy sposób tak jak by pewnie większość nie doświadczonych osób zrobiła dla swojej wiedzy .
Awatar użytkownika
By Goldi
#828283
Ano właśnie. Żeby zrobić test samych ogniw trzeba pozbyć się tego mechanika. Teraz ten test nie wnosi nic nowego chyba, że ma to być tylko test porównawczy tych trzech konkretnych ogniw.
Awatar użytkownika
By kurok
#828285
A mnie bardziej interesują spadki przy ogniwie trochę rozładowanym, powiedzmy do ok. 3.8V lub 4V oraz właśnie moment przy którym następuje odcięcie przy jakimś elektroniku.
Awatar użytkownika
By BadPix
#828288
Goldi pisze:Ano właśnie. Żeby zrobić test samych ogniw trzeba pozbyć się tego mechanika. Teraz ten test nie wnosi nic nowego chyba, że ma to być tylko test porównawczy tych trzech konkretnych ogniw.



Dokładnie. Jest to zestawienie właśnie tych 3 ogniw. Może Tytuł jest mylny. Za co przepraszam
Awatar użytkownika
By Bialy_Wilk
#828294
Dla mnie ten test nie jest miarodajny, a wręcz jest tendencyjny. Nowe ogniwo AW IMR porównujesz z używanymi (laptopowymi? zleżałymi?) Panasonic'ami i Sanyo. :evil: i na podstawie tych wyników wyciągasz wnioski o jakości ogniw. :lol:
Awatar użytkownika
By BadPix
#828302
Bialy_Wilk000 pisze:Dla mnie ten test nie jest miarodajny, a wręcz jest tendencyjny. Nowe ogniwo AW IMR porównujesz z używanymi (laptopowymi? zleżałymi?) Panasonic'ami i Sanyo. :evil: i na podstawie tych wyników wyciągasz wnioski o jakości ogniw. :lol:



Pytanie teraz czy Ty święty mikołaj czy jakiś "Medium" skoro wiesz ze AW IMR jest nowe ? Ma one około 3 miesięcy i swoje już przeżyło . Jak bym brał zupełnie nowe to wyniki wyglądały by inaczej.

Prosił bym kogoś ze Służby porządkowe o skasowanie tego tematu bo nie ma on najmniejszego sensu jak widać .
Awatar użytkownika
By noman1
#828303
Bialy_Wilk000 pisze: Nowe ogniwo AW IMR porównujesz z używanymi (laptopowymi? zleżałymi?)

I bardzo dobrze, świetnie widać różnice, dobrze że kupiłem Sanyo :) bo AW przegrało.
Bialy_Wilk000 pisze:... wyciągasz wnioski o jakości ogniw. :lol:

Tylko że autor nie wyciągał żadnych wniosków :lol:
Awatar użytkownika
By Bialy_Wilk
#828305
noman1 pisze:
Bialy_Wilk000 pisze: Nowe ogniwo AW IMR porównujesz z używanymi (laptopowymi? zleżałymi?)

I bardzo dobrze, świetnie widać różnice, dobrze że kupiłem Sanyo :) bo AW przegrało.
Bialy_Wilk000 pisze:... wyciągasz wnioski o jakości ogniw. :lol:

Tylko że autor nie wyciągał żadnych wniosków :lol:

Oczywiście masz racje powinno być "sugerujesz" :mrgreen:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.