EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#953980
Powstaje Stowarzyszenie Użytkowników Elektronicznych Papierosów WAPER.
Jego wstępnie określone cel to:
Obrona interesów i reprezentacja polskich waperów wobec:

-organów ustawodawczych: Sejm, Senat, Parlament Europejski, Komisja Europejska
-mediów
-innych stowarzyszeń waperów w Europie i na świecie (EVUN, CASAA itp.)

Jeśli nie jest ci obojętna przyszłość Twojego wapowania -dołącz do nas.
http://suep.org.pl
Jest nas już 52 osoby a przed nami dużo pracy i mało czasu wobec planowanych w połowie lutego decyzji KE.
Każdy z Was może się przyczynić by usłyszano nasz Głos.

Dziękuję zielonemu forum za umożliwienie dotarcia do polskich Waperów.

Robert Mrówczyński
w imieniu SUEP WAPER.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#966548
Wyłoniło się 12 członków -załużycieli SUEP-WAPER.
Do zgłoszenia i rejestracji w sądzie trzeba jeszcze tylko 3 osoby.
Masz szansę być jedną z nich.
Masz szansę w ZORGANIZOWANY sposób podjąć rzeczywiste DZIAŁANIA dla obrony WAPERÓW i wapowania w Polsce i nie tylko.

http://suep.org.pl
http://www.facebook.com/suep.waper
Awatar użytkownika
By sawas
#966594
Chcecie być traktowani poważnie, to bądźcie poważni. Stowarzyszenie bez statutu? Jak długo będzie przygotowywany? Sprawdzałem jak tylko post się na forum pojawił - nie było. Sprawdziłem teraz - nie ma nadal. Do czego mam dołączyć, jak nic o stowarzyszeniu nie wiadomo.
Awatar użytkownika
By Wąski
#1029363
stacho pisze:
Rob_cig pisze:Udało się.
Zarejestrowane sądownie ?
IMO raczej bez szans. Zgodnie z prawem, każde stowarzyszenie musi posiadać statut. Bez tego szkoda czasu i pieniędzy na łażenie po sądach.
Bez statutu ani rusz. :cygaro:
Awatar użytkownika
By stacho
#1029377
Wąski pisze:IMO raczej bez szans. Zgodnie z prawem, każde stowarzyszenie musi posiadać statut. Bez tego szkoda czasu i pieniędzy na łażenie po sądach.
Bez statutu ani rusz. :cygaro:

Statut na pewno jest - przed rejestracja nie opublikowany
ze strony SUEP WAPER.
Statut Stowarzyszenia
Statut jest już na ukończeniu i zostanie omówiony w gronie założycieli Stowarzyszenia, do grona którego możesz dołączyć. Po zarejestrowaniu Stowarzyszenia statut zostanie opublikowany.
Awatar użytkownika
By stacho
#1029428
Dlatego miałem nadzieje, że stowarzyszenie zarejestrowane i statut będzie opublikowany.
Natomiast nie dziwie się, że nie publikują projektu który nie został ostatecznie dopracowany.
Bo jeśli ktoś chce w pracy nad projektem statutu uczestniczyć to powinien mieć status np. założyciela.
Choć już przyjęty przez założycieli i skierowany do sądu z wnioskiem o rejestracje można by opublikować.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1030349
@stacho z informacji na stronie jasno wynika że stowarzyszenie zostało zarejestrowane w godzinach wczesnoporannych (tak przynajmniej osobiście odbieram wszystko co dzieje się przed południem ;) ), taką sama informację otrzymałem około 21 na e-mail. Teoretycznie tylko kwestią czasu jest publikacja statutu i prezentacja wybranych władz. Rozmawiałem z częścią członków założycieli już dawno temu i wiem że to osoby bardzo zdeterminowane. Co prawda nie doszliśmy wówczas do porozumienia i wraz z inną osobą z administracji forum nie zdecydowaliśmy się ostatecznie na przystąpienie w charakterze członków założycieli, gdyż różniliśmy się w kwestiach związanych z komunikacją, jednakże widzę że SUEP ostatecznie część moich propozycji wdrożył i mam nadziej że się przydały. Sam czekam niecierpliwie na statut licząc że jego przekopiowanie i wklejenie na stronę nie potrwa zbyt długo.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1030538
Z tego co mi się wydaje, w tym momencie SUEP nie jest jeszcze zarejestrowany. Został złożony wniosek do sądu, który ma niestety aż 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku. Czyli tak naprawdę rejestracji można się spodziewać najpóźniej 24 czerwca.
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1122629
Witajcie, tym razem piszę w wątku zgoła innym od tych niż dotychczas a to z pewnego powodu który za chwilkę objaśnię.

Przede wszystkim chciałem się z Wami podzielić radosną nowiną - dzisiaj Stowarzyszenie Użytkowników Elektronicznych Papierosów "WAPER" otrzymało pismo z sądu z decyzją o zarejestrowaniu podmiotu!

Skąd o tym wiem? Pora się ujawnić - na początku stycznia, niedługo po tym jak zostałem koordynatorem EFVI, skontaktowało się ze mną kilku zapaleńców gotowych założyć stowarzyszenie oraz poszukujących współzałożycieli. Zgodziłem się, podkreślając, że EFVI zawsze będzie na 1 miejscu i od tamtej pory mam rozdwojenie jaźni pomiędzy dwoma działaniami - ekstremalnie ciężkiej pracy w SUEP i trochę mniej ciężkiej pracy przy EFVI. To też wyjaśnia moje opóźnienia w kwestii wypowiedzi w niektórych tematach EFVI - czasu brakuje notorycznie.

Ale wróćmy do tematu - SUEP oficjalnie już istnieje, niebawem zostanie opublikowany statut (po uprawomocnieniu się postanowienia) (tutaj odpowiedź do wszystkich którzy tak narzekali na brak jego wcześniejszej publikacji - zostaliśmy 2 razy wezwani przez sąd do zmiany statutu i gdybyśmy na początku opublikowali jego zawartość - po sieci krążyła by nieaktualna wersja).

W związku z powyższym chciałbym gorąco zaprosić wszystkich chętnych do dołączania w nasze szeregi - jest mnóstwo pracy do wykonania i każda para rąk będzie potrzebna. Na początek kontakt ze mną na PW wystarczy, ja pokieruję chętnych gdzie trzeba :)

Nasze nowe logo jako wisienka na torcie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1122927
Gratulacje - wszak dobra to nowina ,no i podparta przez nasze prawo :)
Dobrą robotę czynicie - kciuki 3mam :wink:
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1129965
Witajcie,
zapraszam Was gorąco do odwiedzania zakładki "Nasze działania" na stronie suep.org.pl
http://suep.org.pl/nasze-dzialania/
W tej zakładce będziemy publikować informacje o tym co zrobiliśmy i jaki był tego rezultat. Jest już pierwszy wpis, warto poczytać :)
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1154411
Moi drodzy,

SUEP WAPER utworzyło dział otwarty w forum Stowarzyszenia, gdzie każdy zainteresowany naszą działalnością może bez rejestracji umieścić swój wpis, zapytać o to co go interesuje itp. :) Dział otwarty forum jest jeszcze w fazie rozbudowy, jednak niebawem pojawią się tam podstawowe informacje dotyczące naszej organizacji.

Zapraszam wszystkich serdecznie do odwiedzenia:
http://suep.org.pl/forum

oraz zachęcam do dołączania w nasze szeregi - o naszej sile stanowi ilość waperów w szeregach Stowarzyszenia, im będzie nas więcej, tym większą będziemy mieli siłę przebicia! :)
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1272380
Udało się - strona SUEP w nowej odsłonie powoli nabiera kształtu. Zapraszam serdecznie na http://www.suep.org.pl - część jest jeszcze w trakcie budowy, ale powolutku będzie coraz lepiej :)

-- [scalono] 15 sty 2015, 18:03 --

Dodam jeszcze, że od teraz można subskrybować nowości na stronie - wystarczy wpisać adres e-mail w polu "Subskrybuj nowości!" w dowolnej zakładce :)
Awatar użytkownika
By seiken
#1272639
Skryba pisze:Koleżanki i Koledzy Waperzy,
dziękuję za w większości pozytywne opinie o moim wystąpieniu w TVP1 - zrobiłem co się dało :) Temat "wyskoczył" z marszu a ja nie znałem nawet formuły tego programu - po prostu nigdy go nie oglądałem. Pani Bożena poza wizją poprosiła mnie abym pokazał jej "tego potwora". Trochę to smutne, że z takim doświadczeniem jeszcze na "potwora" nie trafiła :lol:
Tak jak w większości Wy, oceniliśmy z Patrykiem pozytywnie wydźwięk tego krótkiego przekazu, tylko jedno mroczy - brak z Waszej strony chęci do aktywnej pracy w SUEP *SPAM* Zapraszamy bo jest co robić :bry
Pozdrawiam Robert G

Witam Cie kolego dziwi mnie tylko czemu wczesniej nie wykazywaliście zainteresowania i komunikacji z nami tu na forum ,jedynie dwóch userów którzy w zeszłym roku założyli temat który szybciutko ucichł nikt raczej nie wykazał nim wiekszego zainteresowania, jeden z adminów z wami rozmawiał lecz dalej wszystko jest mało jasne,
a teraz aktywnie namawiasz nas do bycia członkami waszego stowarzyszenia tu na naszym forum tzw zielonym i na brązowym
Interesuje mnie statut stowarzyszenia i czy aktualni członkowie i zarząd mają powiązania z biznesem e-papierosowym
nurtuje mnie również wysokość składki bo min 120 zł w roku to nie mało i nie wiele organizacji ma takie składki a zwłaszcza stowarzyszenia
Na jaki cel przeznaczyć chcecie te pieniądze i co rozumiesz jako "praca" na rzecz stowarzyszenia bo ja np nie chce być "członkiem" z ramienia wysuniętym na czoło.. a takie mam poczucie po przeczytaniu deklaracji
Dwóch członków rekomendujących i telefonowanie pominę milczeniem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 sty 2015, 21:28 przez seiken, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By nosferatu997
#1272700
120zł rocznie płatne "w ratach" to nie jest dużo moim zdaniem. Do niedawna byłem członkiem Mercedes Club Polska - tam składka roczna była podobna, ale płatna jednorazowo. Wydawaliśmy na utrzymanie strony, zloty, legitymacje itp i szczerze mówiąc - pieniędzy było w sam raz a członków około 30. ;)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1272818
Też należę do pewnego stowarzyszenia zupełnie z innej beczki i składka roczna wychodzi podobnie. Są spotkania, obiadki i różna działalność "w terenie". Kasa jest skrupulatnie rozliczana i można się z tymi rozliczeniami zapoznać.
Awatar użytkownika
By seiken
#1273250
SzamanDM pisze: Są spotkania, obiadki i różna działalność "w terenie".

Znaczy Zarząd sie spotyka :lol: na tzw. Obiadki Czwartkowe :lol: a za działalność w "terenie" to co rozumiesz :?: bo dla mnie to dwuznacznie zabrzmiało :lol: :lol: :lol:
Oj SzamanDM teraz dałeś czadu :kulam :kulam :kulam
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1273576
seiken pisze:
SzamanDM pisze: Są spotkania, obiadki i różna działalność "w terenie".

Znaczy Zarząd sie spotyka :lol: na tzw. Obiadki Czwartkowe :lol: a za działalność w "terenie" to co rozumiesz :?: bo dla mnie to dwuznacznie zabrzmiało :lol: :lol: :lol:
Oj SzamanDM teraz dałeś czadu :kulam :kulam :kulam

Nie tylko zarząd bo sam też jadłem z pańskiego stołu nie raz. :lol:
A w terenie to są takie działania, że musiałbym zdradzić co to za stowarzyszenie by wyjaśnić, a nie jest to tematem tego wątku. :P

Wracając do tematu to tak dziwnie skonstruowana jest tu ta składka. Jakieś procenty od niewypalonych analogów itp. Trochę to niepoważne. Ustawić na 10zł na miesiąc i już. Jak ktoś będzie chciał wpłacić więcej to przecież zawsze może to zrobić.
Biegać po stowarzyszeniowym forum mi się nie chce. Facebooka nie mam i nawet nie mogę podejrzeć co tam się znajduje. Do poprawki.

Inicjatywa niezła tylko na razie mglista.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1273619
A ja mam następujące pytanie: czy każdy „członek” musi być od razu aktywny (tylko bez głupich skojarzeń :wink: ).
Nie każdy ma czas i chęci na aktywną pracę. Natomiast jest sporo osób, które byłyby zainteresowane bezpośrednim dostępem do informacji o pracy stowarzyszenia, jago sukcesach, planach itp.
Niewykluczone, że w trakcie członkostwa aktywność się uaktywni.
Poza tym, ilość „członków” ma chyba jakąś wartość dla stowarzyszenia?
Co to za stowarzyszenia w skład którego wchodzą wyłącznie członkowie założyciele?
Tak się zastanawiam kogo Wy w ogóle reprezentujecie?
Pan przyszły prezes dopiero co się zniżył do tego, by zaglądnąć na największe w Polsce forum i jest zdziwiony brakiem aktywności. Trochę mnie to dziwi, bo niby gdzie szukać wsparcia – nawet biernego, ale zawsze wsparcia.
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1273638
Wszedłem na forum tylko przelotem, więc odpowiem na najprostsze pytanie:
@SzamanDM:
Składka musi być w jakiś sposób sformalizowana. Nie chcemy nikomu narzucać jej wysokości, w związku z czym jest to kwota czysto deklaratywna - nikt nie będzie sprawdzał ile zaoszczędziłeś na wapowaniu. Chodzi po prostu o to żeby każdy mógł wybrać taką składkę na jaką Go stać. Dlatego zupełnie nie rozumiem skąd kolega seiken wytrzasnął obligatoryjne 120 zł rocznie.

Reszta odpowiedzi jak tylko będę miał ciut więcej czasu :)

Tomba pisze:Co to za stowarzyszenia w skład którego wchodzą wyłącznie członkowie założyciele?

A to ci ciekawostka, na prawdę zastanawia mnie skąd bierzecie takie informacje?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 14:50 przez Patryk EFVI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1273641
seiken pisze:
Interesuje mnie statut stowarzyszenia i czy aktualni członkowie i zarząd mają powiązania z biznesem e-papierosowym

No to jest chyba najważniejsze.
Już raz były próby założenia stowarzyszenia przez osoby powiązane z branżą e-p.

Ja zawsze jestem sceptyczny przy takich przedsięwzięciach ale życzę sukcesów.

.........
Awatar użytkownika
By Tomba
#1273654
Patryk EFVI pisze:
Tomba pisze:Co to za stowarzyszenia w skład którego wchodzą wyłącznie członkowie założyciele?

A to ci ciekawostka, na prawdę zastanawia mnie skąd bierzecie takie informacje?


To nie była informacja a pytanie. Ten znaczek na końcu zdania to własnie oznacza.
A skąd niby mamy wiedzieć czy macie jakiś innych członków?
To całe stowarzyszenie (niby użytkowników e-p) owiane jest mgłą tajemnicy.
Awatar użytkownika
By nosferatu997
#1273663
Tomba, Twoje pytanie można było odebrać jako sugerowanie własnie, że są sami założyciele ;) Na FB gdzieś widziałem, że było już chyba 100 członków. Sam jestem ciekaw o co kaman, bo nie ukrywam, że chciałbym się jakoś udzielać dla naszej wapującej społeczności. Poczekamy zobaczymy ;)
Awatar użytkownika
By seiken
#1273678
Patryk EFVI pisze:Wszedłem na forum tylko przelotem, więc odpowiem na najprostsze pytanie:
@SzamanDM:
Składka musi być w jakiś sposób sformalizowana. Nie chcemy nikomu narzucać jej wysokości, w związku z czym jest to kwota czysto deklaratywna - nikt nie będzie sprawdzał ile zaoszczędziłeś na wapowaniu. Chodzi po prostu o to żeby każdy mógł wybrać taką składkę na jaką Go stać. Dlatego zupełnie nie rozumiem skąd kolega seiken wytrzasnął obligatoryjne 120 zł rocznie.

Reszta odpowiedzi jak tylko będę miał ciut więcej czasu :)

Tomba pisze:Co to za stowarzyszenia w skład którego wchodzą wyłącznie członkowie założyciele?

A to ci ciekawostka, na prawdę zastanawia mnie skąd bierzecie takie informacje?

O kolego jak ty nawet nie wiesz jak wygląda deklaracja członkowska to straszna lipa
wiec najpierw przeczytaj te wasza "deklarację" a potem sie zastanów zanim napiszesz

Jednoczesnie deklaruję wpłatę comiesięcznych składek na rachunek bankowy Stowarzyszenia w wysokosci obliczanej jako 10% różnicy pomiędzy kosztami palenia tradycyjnego a wapowania nie mniej niż 10 złotych (dziesięć złotych) lub nie mniejszej jak 10 złotych w przypadku sympatyków wapowania

dla mnie to logiczne ze min 10 zł miesiecznie x12 daje kwotę min 120 zł
Awatar użytkownika
By matatiti
#1273681
To dość młode stowarzyszenie, które dopiero rozwija skrzydła i się powoli roskręca. Póki co, są naszą jedyną nadzieją w walce o swobodę ep. Dlatego apeluję o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości dla Roberta, Patryka i reszty. Na pewno odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1273690
Pozwolę się odnieść do kilku poruszonych spraw:

seiken pisze:Interesuje mnie statut stowarzyszenia

Myślę że brak statusu na stronie jest wynikiem jej przebudowy, z całą pewnością status ten widziałem tam tuż po zarejestrowaniu stowarzyszenia.

seiken pisze: i czy aktualni członkowie i zarząd mają powiązania z biznesem e-papierosowym

Nie wiem co mają do tego aktualni członkowie? Jeśli do SUEP dołączą sprzedawcy w charakterze członków to stanie się coś złego? Przecież mają oni takie samo prawa do wstępowania do stowarzyszeń jak każdy inny obywatel.

Tomba pisze:Pan przyszły prezes dopiero co się zniżył do tego, by zaglądnąć na największe w Polsce forum i jest zdziwiony brakiem aktywności. Trochę mnie to dziwi, bo niby gdzie szukać wsparcia – nawet biernego, ale zawsze wsparcia.

SUEP na forum reprezentuje znany z działalności na rzecz EFVI Patryk Bełzak pomaga mu Robert Mrówczyński (albo odwrotnie nigdy nie pamiętam jak to ustaliliśmy :mrgreen: ), nie widzę sensu aby Robert Głowacz robił dokładnie to samo.

Z SUEP mam kontakt jeszcze z przed jego powstania, pomiędzy nami były pewne różnice zdań ale występowały one jedynie w kwestii komunikacji. Dajcie chwilę Patrykowi aby uzupełnił stronę treścią do końca skoro nie byliście tam wcześniej i wtedy niech padają pytania o ewentualne braki.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1273717
LogerM pisze:Z SUEP mam kontakt jeszcze z przed jego powstania, pomiędzy nami były pewne różnice zdań ale występowały one jedynie w kwestii komunikacji. Dajcie chwilę Patrykowi aby uzupełnił stronę treścią do końca skoro nie byliście tam wcześniej i wtedy niech padają pytania o ewentualne braki.

Ty może miałeś, ale nie my.
Informacja o zakładaniu stowarzyszenia pojawiła się 06 stycznia 2014 (czyli już mamy rocznicę).
W TVP przyszły Pan prezes występuje w imieniu użytkowników e-p, a my w zasadzie nic nie wiemy o tym stowarzyszeniu, które ponoć reprezentuje nasze interesy. Na dodatek przyszły Pan prezes pisze o swojej niechęci do korzystania z forum czyli dość prostej metody komunikowania się z zainteresowanymi.
Uważasz, że rok czasu to za mało, by wreszcie zadawać konkretne pytania?

PS. Na fackinbooka nie zaglądam, więc nie mam pojęcia o ilości członków.
Awatar użytkownika
By nosferatu997
#1273746
Nie wiem, jaki masz problem z tym przyszłym panem prezesem, nie ma obowiązku rejestracji na tym forum, tak samo jak nie ma obowiązku zapisywania się do stowarzyszenia ;) W TV raczej nam nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie - sam jest waperem i jest po naszej stronie. Po co się tak denerwować, tu nie sejm.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1273769
nosferatu997 pisze:Nie wiem, jaki masz problem z tym przyszłym panem prezesem, nie ma obowiązku rejestracji na tym forum, tak samo jak nie ma obowiązku zapisywania się do stowarzyszenia ;) W TV raczej nam nie zaszkodził, a wręcz przeciwnie - sam jest waperem i jest po naszej stronie. Po co się tak denerwować, tu nie sejm.


Po pierwsze nie mam żadnego problemu. To raczej przyszły Pan prezes ma problem z komunikowaniem się z potencjalnymi zainteresowanymi.

Po drugie o ewentualnym zapisywaniu do stowarzyszenia będę sam decydował i nie potrzebuję twoich porad.

Po trzecie niczym się nie denerwuję, a wyłącznie zadaję pytania i oczekuję odpowiedzi oraz konkretnych informacji.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1273776
Tomba SUEP zaczął działać z tego co pamiętam w okolicach wakacji, od tego czasu była zgłoszona jedna ważna inicjatywa której SUEP był autorem, osób chętnych do współpracy wówczas pojawiło się jak na lekarstwo. Informacja o planach pojawiła się jak zauważyłeś rok temu, potem były trzy miesiące na pytania i sugestie co do statutu. W tym czasie zainteresowanie było raczej na trawniku tematem nie wielkie, ale tak jest często gdy jest coś do zrobienia, grzałki się same nie nakręcą wiec ludzie czasu nie mają. Następnie statut został złożony do sądu, a po zarejestrowaniu stowarzyszenia opublikowany na łamach strony SUEP można się z nim było zapoznać przez ostatnie pół roku. Wtedy też SUEP otworzył na swoim forum dział dla gości (o czym informacja została tutaj opublikowana) gdzie można było zadawać pytania, jak widać świeci on nadal pustkami.

Co do Roberta i jego podejścia do for, wiem o nim od samego początku była to między nami jedyna chyba kość niezgody, ale czy każdy musi być entuzjastą for internetowych aby zajmować się sprawami związanymi z działalnością SUEP? Rozumiem że gdyby to było Stowarzyszenie Użytkowników For Internetowych, to taka deklaracja była by nie na miejscu, ale skoro mówimy o SUEP, a nie o SUFI to nie wiem gdzie leży problem? Chyba powinieneś wiedzieć najlepiej że nie każdy musi być entuzjastą for jako że jakieś 5 lat temu pisałeś: "Rzadko udzielam się na forach", coś jednak się zmieniło i spłodziłeś ponad 16 tysięcy postów. Może z Robertem będzie tak samo? Zresztą nawet jeśli nie to czy naprawdę jest konieczne aby on sam się tutaj udzielał skoro są inni przedstawiciele SUEP?

Zarząd SUEP jest w stałym kontakcie z nami, jest w kontakcie ze Starym Chemikiem, coś przynajmniej stara się robić. Gdy pojawiła się okazja, choćby krótkiego, przedstawienia naszych racji Robert wykorzystał ją bez wahania. Gdy trzeba było przewertować setki stron dyrektyw w celu złożenia wniosków, członkowie SUEP zrobili to przygotowując grunt dla chętnych do pomocy. Wiec coś robią i to czy sekretarz stowarzyszenia ma konto na forum czy też nie jest tutaj mało istotne, nawet nie mało, ogóle nie istotne. Ważne że ktoś coś robi i moim zdaniem dobrze że zaczęło się to wszystko poza trawnikiem i innymi forami, bo na chwilę obecną po roku mieli byśmy pewnie dopiero połowę dyskusji odnośnie nazwy.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1273789
LogerM ja nie sugeruję, że Oni nic nie robią. Na prawdę mam szczere intencje i nie wykluczam swojego udziału w stowarzyszeniu.
Oczekuję wyłącznie więcej konkretnych informacji z bezpośredniego źródła.
Dziwi mnie tylko, że po rejestracji nie podjęli na tym forum większej inicjatywy w celu zwerbowania ludzi. No i dziwi mnie fakt, że przy braku aktywności ze swojej strony, przyszły Pan prezes dziwi się, że my nie jesteśmy aktywni.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1273800
Tomba pisze:No i dziwi mnie fakt, że przy braku aktywności ze swojej strony, przyszły Pan prezes dziwi się, że my nie jesteśmy aktywni.

Tomba, ale ja nadal nie potrafię zrozumieć dlaczego? Gdy jeszcze mogłem, należałem do dwóch stowarzyszeń. Od zawsze było tak że zarząd delegował swoich członków do pewnych zadań, czy to były działania z zakresu komunikacji społecznej, działania z zakresu wsparcia prawnego, działania w terenie, prace techniczne do tego był wyznaczony człowiek i nikogo nie dziwiło że nie zajmuje się tym akurat prezes. W ASK prezes wolał z nami zajmować się okablowaniem strukturalnym bo na tym się znał i komunikacje społeczną zlecał osobie o odpowiednich umiejętnościach. W SKGKS było bardzo podobnie, komunikacją społeczną online (a więc przede wszystkim obsługą for) również zajmowały się wyznaczone do tego osoby, a prezes robił to na czym się zna.
Awatar użytkownika
By nosferatu997
#1273821
Spokojnie, nie udzielam porad a jedynie informacji, że nie jest to obowiązkowe. Po prostu "ton" Twoich pytań można odebrać jako wrogi, złośliwy ot i tyle. Tak btw. na stronie internetowej mają podany do siebie numer telefonu, dziś nie miałem czasu tam zadzwonić. Wysłałem im mail z zapytaniem o statut itp. Jak dostanę odpowiedź, lub tutaj coś się wyjaśni to deklarację złożę z miłą chęcią.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2015, 18:25 przez nosferatu997, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1273825
Ja to widzę tak: jest różnica między np. partią polityczną a stowarzyszeniem (piszę o stowarzyszeniu przez duże "S", nie wydmuszce podatkowo-aferalnej). Partia zazwyczaj WYCHODZI frontem do klienta czyli mniej lub bardziej agresywnie werbuje nowych wyznawców z dwóch względów: duża liczba zwolenników pozwala liczyć na posadki sejmowe dla ojców-założycieli, państwową kasę na działalność statutową i napływ dużej ilości składek na obiady czwartkowe, słuzbowe fury itp. W przypadku stowarzyszenia typu SUEP to po stronie waperów jest raczej wykazanie zainteresowania możliwością działania na rzecz ochrony naszych wspólnych interesów. Jeśli ja jako jednostka chcę "przypilnować" własnych interesów a do tego potrzebna mi jest osobowość prawna, to albo zakładam własne stowarzyszenie, albo podłączam się pod już istniejące i działam w jego ramach. Ergo - jeśli cele SUEP są zbożne (a zakładam, że są) to w naszym interesie powinno być poszukanie możliwości działania w jego ramach i nie oczekiwałbym ze strony SUEP wielkiej aktywności rekrutacyjnej.

Co nie znaczy oczywiście, że SUEP nie powinien działać bardziej aktywnie na tym polu i trochę powalczyć o dużą liczbę członków - w polityce liczba członków przekłada się (choć nie wprost proporcjonalnie) na siłę lobbystyczną. Raczej chodzi mi o to, że chyba powinniśmy zadawać pytanie w stylu "Co ja mogę zrobić dla e-palenia we współpracy ze SUEP?", a nie "co SUEP może zrobić dla mnie?".

A może się mylę...Niestety, nie dysponuję nadmiarem czasu na pracę społeczną (a szkoda), więc w sumie nie powinienem się wymądrzać :)

Jeszcze kwestia udziału biznesu ep w stowarzyszeniu - wydaje mi się, że taki udział byłby wręcz wskazany, o ile nie doprowadzi do wewnętrznych tarć i walk pomiędzy przedstawicielami różnych biznesów. Mogę założyć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że np. modele biznesowe ESW i e-Dym są odmienne, więc i ich zainteresowanie określonym kształtem ustawodawstwa będzie szło w różnych kierunkach. Z tym trzeba się liczyć. Zawsze obawiam się, czy potrafimy (jako naród) zjednoczyć się najpierw w celu wygrania podstawowej bitwy z wrogiem zewnętrznym, by dopiero potem rozpocząć ewentualne wojenki wewnętrzne. Czas pokaże...
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.