EPF
Awatar użytkownika
By LogerM
#1736026
A więc stało się, zorganizowaliśmy grupę roboczą która ma na celu rejestrację stowarzyszenia wapujących. Przed nami ogrom pracy; trzeba przygotować statut, trzeba obliczyć i omówić koszty prowadzenia, stworzyć stronę WWW, logotyp, omówić identyfikację wizualną, powołać zarząd i komisję rewizyjną. Na koniec to wszystko jeszcze zarejestrować. To potrwa. Jeśli uda Nam się zarejestrować stowarzyszenie przed końcem roku uznam to za ogromny sukces. Nie chcemy Was jednak pozbawiać dostępu do informacji dlatego też postaram się co jakiś czas skrobnąć tutaj kilka słów. Na początek kwestia uczestnictwa w stowarzyszeniu:

Członków stowarzyszenia dzielimy standardowo na członków zwyczajnych, wspierających i honorowych. Tych ostatnich na razie odłóżmy bo jest to sprawa mało istotna (w tej chwili).

Członek wspierający jest to osoba zainteresowana celem stowarzyszenia która jednak nie chce lub nie może czynnie włączyć się w jego działanie. Członek wspierający zatem to osobą która deklaruje wpłacanie składek, a swoja obecnością w stowarzyszeniu podnosi jego rangę (im więcej członków tym bardziej ze stowarzyszeniem liczą się przedstawiciele władz wszelakich). Procedurę dla członków wspierających zamierzamy uprościć do totalnie niezbędnego minimum.

Członek zwyczajny poza opłacaniem składki włącza się czynnie w działania stowarzyszenia, jego czynny udział przekłada się oczywiście na większy wpływ na samo stowarzyszenie może wiec on uczestniczyć w zebraniach stowarzyszenia, wybierać i być wybieranym do władz stowarzyszenia, a także zgłaszać wnioski i postulaty w sprawach związanych z jego działalnością.

Nikogo nie będziemy zmuszać aby został takim czy innym członkiem. Ważne aby każdy podjął tą decyzję zgodnie z własnym sumieniem. Co ważne raz wybrany rodzaj członkostwa można zmienić na wniosek członka, np. gdy członek zwyczajny uzna, że sytuacja zawodowa lub rodzinna nie pozwala mu dłużej czynnie uczestniczyć w działaniach stowarzyszenia, a chce je nadal wspierać finansowo może on bez problemu złożyć wniosek o zmianę członkostwa na członkostwo wspierające. Tak samo gdy osoba będąca członkiem wspierającym uzna nagle że jednak chce coś zdziałać z reszta zespołu będzie miała możliwość zmiany członkostwa na członkostwo zwykłe.

Również osoby które nie chcą bawić się w członkostwo w stowarzyszeniach będą mogły pomóc finansowo, stowarzyszenie bowiem utrzymywać będzie się miedzy innymi z dobrowolnych wpłat, zarówno na cele statutowe jak i na realizacje konkretnych celów. Jednakże zachęcać będziemy wszystkich aby jednak wstępowali do stowarzyszenia. Nie będziemy mieli za sobą polityków, na świat naukowy również nie możemy liczyć (z niewielkimi wyjątkami), nasza siłą musi być więc nasza ilość.

Na koniec dwa słowa o tym dlaczego dyskusje toczą się za zamkniętymi drzwiami bo już pojawiają się pierwsze głosy niezadowolenia, jest to stowarzyszenie dla waperów i rozumiem, że wiele osób chciało by wiedzieć co tam się dzieje. Powód jest niezmiernie prosty: tłok nie służy podejmowaniu decyzji. Grupa jest spora ponad trzykrotnie większa niż niezbędne minimum. Daje nam to jakąś reprezentację waperskeigo świata. Mamy osoby starsze mi młodsze, z dużych miast i miasteczek, osoby o różnym wykształceniu i pochodzeniu społecznym. Mamy zatem jakiś tam przekrój, co powinno pozwolić nam stworzyć odpowiedni statut z którym zgodzi się większość społeczności. Gdyby do prac dołączyło kolejnych 20, 30, 50 osób kolejne pół roku zmarnowalibyśmy na kłótnie o drobnicę. Bo nie jest możliwy pełny konsensus pomiędzy tak wieloma osobami. Nie chcemy też aby zbyt wiele danych wychodziło na światło dzienne za w czasu po pierwsze możemy teraz pracować znacznie swobodniej, po drugie żaden uprzejmy [cenzura] nie pobiegnie od razu do "odpowiednich osób" zdać relację. Na pewno gdy już minie gorący okres przygotowań do rejestracji transparentność stowarzyszenia będzie znacznie większa. A statut będzie zapewniał każdemu członkowi dostęp do wyników prac komisji rewizyjnej.
Awatar użytkownika
By gemino
#1736042
Ja na początek chcę zostać członkiem wspierającym (za małą mam wiedzę o stowarzyszeniach i jestem tylko zwykłym waperem jakich wielu), ale z biegiem czasu mam nadzieję zostać członkiem zwyczajnym.
Powodzenia
Awatar użytkownika
By bezi2
#1736075
Jeśli można zgłosić swój akces na członka wspierającego to się zgłaszam.
Niestety ale sytuacja nie pozwala mi zgłosić się na członka zwyczajnego.
Awatar użytkownika
By blucas
#1736102
Również zgłaszam chęć wspierania stowarzyszenia.

Wytaplane.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1736121
Działajcie.
Ja na razie jako członek wspierający.
By skaecik
#1736178
Najwazniejsze, CZLONKOWIE STOWARZYSZENIA. Mamy sile jedynie iloscia. Trzeba ludzi dzialajacych, jak i wspierajacych. Prosze, sprobujcie rozpropagaowac idee wspomagania, czlonkostwa wspierajacego z glupimi 5 zl miesiecznie. Stowarzyszeniu to da duzo, a (mam nadzieje) dzieki dzialaniom Stowarzyszenia wspieranymi Waszymi wplatami uda sie pozmieniac te chore przepisy.
Awatar użytkownika
By wooten
#1736228
Rwany tryb pracy nie pozwolił mi ostatnio na sprawdzanie na bieżąco frontu na Trawniku. Oj, jak miło jest czytać ten wątek :) Bez dalszego pitu-pitu: zgłaszam się do stowarzyszenia. Jedyne co mogę w tej chwili zaoferować to składki (jeśli nie przekroczą znacznie podawanych wcześniej wartości, to nie będą stanowiły problemu) i wsparcie słowem. Listy, posty na FB, a jak się rozruszam, to może i artykuły. Wkrótce uderzę na zaprzyjaźnionym forum i fanpejdżu Petycji Wapera (zasięg ok. 750 dusz) z apelem o przyłączanie się do stowarzyszenia.

Z czasem u mnie różnie - często trudno mi przewidzieć, co będę robił za trzy dni, ale postaram się pomóc ile mogę. Nie chcę się deklarować ponad moje siły, więc proszę o przyjęcie mojego zgłoszenia (na razie) jako członka wspierającego.
Awatar użytkownika
By LinGruby
#1736291
Z racji że trawnik był pierwszym forum o tematyce E-P na które wszedłem to zgadzam się.

I zawsze powtarzałem od samego początku że w ustawie nie chodzi o zdrowie tylko o kasę i to dużą kasę ;-)
Awatar użytkownika
By Mick82dub
#1736318
Zglaszam sie. Trzeba zawalczyc o vapowanie.

Sent from my Vodafone Smart ultra 6 using Tapatalk
By e-Ivy
#1736373
Zgłaszam się jako członek wspierający.
Awatar użytkownika
By slavo22
#1736409
To ja też się dopiszę, na razie jako wspierający. Jak tylko wyprostuje mi się kilka spraw postaram się także inaczej pomóc, nie tylko finansowo.

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1736477
Ostatnio prawie mnie nie było i troszkę przyspałem ten temat.

Zgłaszam się!

Moje CV:
- Waper ze stażem (aczkolwiek nie stary)
- Brak doświadczenia w czynnym udziale w stowarzyszeniach i innych tego typu tworach. Byłem kiedyś skarbnikiem w klasach 1-3, jeśli to się liczy.
- Brak czasu wolnego na bzdety i biadolenia. Jak się za coś mam zabrać, to wolę konkretnie.
- Mam telefon (nielimitowane rozmowy i sms), stały dostęp do internetów i konta bankowego, składki nie są dla mnie problemem. Powerbanka też sobie kupię, energii w tym małym urządzeniu też nie powinno braknąć zatem.
- Mam laptopa, nawet dwa. Ale żadnego poza zasięg kabla nie ruszę.
- Mam dwie ręce i uj (nogi też, aczkolwiek na większe wędrówki wspomagam się autem)
- Chcę pomóc (wszystkim waperom, ale tak na prawdę chodzi o własny interes).

Proszę o adres mailowy, na który mam posłać list motywacyjny w celu skompletowania aplikacji do stowarzyszenia.
SMOK AL85

Witam. Sprawa jest taka, że Mod nie włącza się, […]

Dla odreagowania od trawnika bawimy się w typowani[…]

Witam, od krótkiego okresu czasu stałem się szczęś[…]

Różnica między rodzajami grzelek

Szanowni. Czy byłby ktoś uprzejmy wyjaśnić mi tak […]