EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By HaBEER
#1340600
Witam wszystkich użytkowników :)

Zakupiłem niedawno słynnego stingray'a i jak narazie sprawia same problemy...
Zamówiony z Pamart.pl, możliwe że to już był błąd.
Otóż myślę że mogę śmiało powiedzieć że mod nie działa, chciałem go przetestować na Pro Tanku 3, czekając na przesyłkę fogger'a. Lecz popaliłem z niego przez 15 minut i tyle się nacieszyłem. Później wieczne problemy ze stykiem ( zanim zapalił musiałem pokręcić guziczkiem ) bateria, która rzekomo ma 4000mAh :lol:, nagrzewa się strasznie szybko ( aż nie da się trzymać moda bo parzy ) .

Chcę wymienić ten akumulator, który został dołączony do zestawu, i tu moje pytania : Gdzie kupić akumulator żeby nie dostać bubla? Czy wymiana akumulatora może rozwiązać problem?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1340898
Te ogniwo to lepiej wrzuć do pojemnika na zużyte baterie i kup porządne bo jeszcze krzywda Ci się stanie.
Zainteresuj się effestami 30A/Sony vtc4 lub napisz do kolegi member17535.html powinien mieć coś wysokoprądowego na stanie.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1340958
kurcze nie wiem ..... skąd ten trend - pogoń za tak wysokim amperażem - jak mowa jest o klonie nemka
10A/18A (peak) nie wystarczy ? jaką to grzałkę chcecie koledze zaproponować ?
0,10 oma ?
kiedy on nie ogarnia jeszcze zwarć w sprzęcie.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1341004
Chlopie standardowe ogniwo grzeje mu sie na pt3, chcesz polaptopowki do mechanika wsadzac?
Ps mowa o klonie stingray x
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1341010
Markovsky pisze:Chlopie standardowe ogniwo grzeje mu sie na pt3, chcesz polaptopowki do mechanika wsadzac?
Ps mowa o klonie stingray x

Nie dopowiadaj sobie zbyt frywolnie :)
Slowa o rozbiorkowych aku nie napisalem.
pytam skad trend na tak wysoki amperaz w waszych poradach?
czy 10A nie starcza? Nie mowimy tu chyba o zasileni 300W przetwornicy?
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1341060
No moglby wsadzic ogniwo 10A, czyli typowe aw imr, ale po co jak taniej od aw imr, czy niewiele drozej od jakichs innych 10amperowek kupi efesty 30a. Akus nie podaje ciagle 30a musisz wiedziec, a zapas zawsze sie moze przydac.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1341086
Markovsky pisze:No moglby wsadzic ogniwo 10A, czyli typowe aw imr, ale po co jak taniej od aw imr, czy niewiele drozej od jakichs innych 10amperowek kupi efesty 30a. Akus nie podaje ciagle 30a musisz wiedziec, a zapas zawsze sie moze przydac.

Sa jeszcze inne ogniwa niz AW.
Ten efest to ma w piku 50A chyba, wiec mu sie tam zespawa, gdzie mu sie tylko grzeje, i to jak bedzie mial szczescie. Podobno to trudnre ale lokciem mozna sie po glowie drapac...
Ale odbiegamy troche od tematu.

IMO: to w tym wypadku poki nie znajdzie usterki/wady to niech tam nie wsadza zadnego akusa!
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1342077
[quote="Fisherking"
Ale odbiegamy troche od tematu.[/quote]
Ty odbiegasz - nie my, kombinujac z amperazem na styk. Lepiej miec zespawanego moda(w co szczerze watpie), niz rozszarpana dlon, stad zapas amperazu.
Awatar użytkownika
By muffas
#1342940
Markovsky pisze:No moglby wsadzic ogniwo 10A, czyli typowe aw imr, ale po co jak taniej od aw imr, czy niewiele drozej od jakichs innych 10amperowek kupi efesty 30a. Akus nie podaje ciagle 30a musisz wiedziec, a zapas zawsze sie moze przydac.

Różnica w cenie jest znikoma a wydajniejszy akumulator charakteryzuje się po pierwsze mniejszą rezystacją wewnętrzną ogniwa (mniej prądu idzie w krzaki) a wydajność spada wraz z rozładowywaniem, tak więc ogniwo siłą rzeczy potrzyma dłużej bo jego wydajność później spadnie poniżej wymagań setupu niż 10tka czy o miej nas panie w swojej opiece 4 amperowa laptopówka

Fisherking pisze:
Markovsky pisze:No moglby wsadzic ogniwo 10A, czyli typowe aw imr, ale po co jak taniej od aw imr, czy niewiele drozej od jakichs innych 10amperowek kupi efesty 30a. Akus nie podaje ciagle 30a musisz wiedziec, a zapas zawsze sie moze przydac.

Sa jeszcze inne ogniwa niz AW.
Ten efest to ma w piku 50A chyba, wiec mu sie tam zespawa, gdzie mu sie tylko grzeje, i to jak bedzie mial szczescie. Podobno to trudnre ale lokciem mozna sie po glowie drapac...
Ale odbiegamy troche od tematu.

IMO: to w tym wypadku poki nie znajdzie usterki/wady to niech tam nie wsadza zadnego akusa!

Dokladniej 60A tyle że jest to nie tyle natężenie maksymalne co bezpieczne, laptopówka na zwarciu też poda 60a i też zespawa, tyle że jest to prąd znacznie przewyższający jej dopuszczalne warunki pracy więc w odróżnieniu od efesta, który w takim przypadku trochę się zagrzeje (sony vtc4 naładowany na full, na pełnym zwarciu szybciej się rozładuje do 0 niż nagrzeje się powyżej temperatury wrzenia elektrolitu) laptopówka w najlepszym przypadku się rozgazuje a w najgorszym wybuchnie.
Więc nie wmawiaj nikomu że stosowanie mniej wydajnych ogniw jest bezpieczniejsze bo widać że nie do końca rozumiesz zasady ich działania
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.