EPF
Awatar użytkownika
By Haze
#1583940
Obrazek

Rzeczony scalak jest dostępny od co najmniej kilku miesięcy, ale jakoś przeszedł u nas bez echa... Na szczęście za sprawą Kolegi @sator75 ( :beer: ) możemy poznać go trochę lepiej.

Specyfikacja:
Obrazek

Czyli w sumie nic specjalnego, ale z drugiej strony: czego chcieć więcej? Na uwagę zasługują 2 rzeczy:
* podkreślana przez twórców "kompaktowość" chipa, która ma pozwalać na rzeźbienie malutkich modów,
* no i oczywiście ten "user changeable coefficient" - wkrótce zobaczymy jak to działa.

To zobaczmy jak działa TC na tradycyjnym Niklu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No nieźle - kiedy knot jest dobrze nasączony przebieg regulacji jest bardzo ładny, dopiero w miarę wysuszania pojawiają się dosyć duże impulsy.


Teraz Tytan:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Również całkiem fajnie.


No i SS316 (możliwy do odpalenia dzięki opcji ustawiania TCR - dałem 0,9):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Działa! :D

Trzeba jednak dodać, że TC potrafi być dość "ospała", albo tolerancyjna jak ktoś woli :wink: . Zwłaszcza podczas testów na niklu wydawało mi się, że scalak pozwala napięciu na trochę zbyt wiele, że można lepiej trzymać w ryzach temperaturę. Żeby to sprawdzić machnąłem test grzania suchej waty no i tak to wyszło:

Obrazek

Czyli jak widać tragedii nie ma, bobra raczej nie doświadczymy, ale trochę węgla jednak widać. Ciekawe też że dla Tytanu jest tak ładnie.


No i teraz rzecz wydawałoby się oczywista czyli napięcie w trybie VW:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hmm, widać że rzeczywiste napięcie na grzałce jest zaniżone o około 30% w stosunku do tego co powinno być i co zresztą pokazuje na wyświetlaczu scalak. Po drugie już w okolicach 30W scalak potrafił pokazać mi komunikat "Low Current" - według twórców świadczy to o "Non high drain battery or poor contact between the battery and board"... No cóż, użyłem ładowanej może 5 razy HG2 i porządnej tulei na batkę z drutami o takiej samej średnicy co te "fabrycznie" dolutowane do Starplata (połączenie kostką instalatorską)...
Nie chcę robić tutaj afery bo szanse są 50/50, że to jednak ja skopałem jakieś połączenie składając "szybkiego boxa", pretensje mógłbym mieć gdybym działał na jakimś gotowym modzie.

Nie ma to raczej większego znaczenia ze względu na ... cenę układu - na jakimś forum znalazłem info, że twórcy życzą sobie za Starplata ~60$. A przypomnijcie mi ile kosztuje dna200? :wink: 80$? I to by było na tyle...
Awatar użytkownika
By Goldi
#1583947
Haze pisze:Nie ma to raczej większego znaczenia ze względu na ... cenę układu - na jakimś forum znalazłem info, że twórcy życzą sobie za Starplata ~60$.

Trochę więcej, przy zakupie jednej sztuki cena to 70$, więcej info tutaj: https://www.facebook.com/groups/starplat/
Awatar użytkownika
By Goldi
#1584083
Działa na jednym lub kilku akusach połączonych równolegle podobnie jak DNA40, 30, itd.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1584094
Goldi pisze:Działa na jednym lub kilku akusach połączonych równolegle podobnie jak DNA40, 30, itd.

No i już mi się podoba. Niestety DNA 200 na jednym akusie nie pójdzie. Z kolei DNA 40 nie pozwala na ręczne ustawianie TCR i jednak pomimo zbliżonej ceny, widzę niszę dla STARPLAT-a.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1584209
Orzeł to to nie jest, ale fakt, że przy odrobinie uporu, to i w rurce 22mm można by go zamontować.
Awatar użytkownika
By Haze
#1584452
Nałóg Totalny pisze:No i już mi się podoba. Niestety DNA 200 na jednym akusie nie pójdzie. Z kolei DNA 40 nie pozwala na ręczne ustawianie TCR i jednak pomimo zbliżonej ceny, widzę niszę dla STARPLAT-a.

No w sumie racja :idea: Tak mnie jakoś natchnąłeś, że odkopałem w szufladzie TO:

Obrazek
sorry za kiepskie zdjęcie

KIS już swoje u mnie przepracował, a Starplat da boxowi Daria nowe życie! :mrgreen: :mrgreen: Wchodzi na styk, być może trzeba będzie zeszlifować z 1mm z kawałka klapki, ale poza tym miejsca jest aż nadto :D
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1584737
Haze pisze:sorry za kiepskie zdjęcie


Przyznaj się, słuchawką robiłeś :?: :lol: Albo tak pokój "zadymiony" jakimś subomem ? A taki niby trend dopaszczowy panuje :roll: :D :monkey:
Tak poważniej już, to świetne ubranko znalazłeś i ja też chcę takie :) Teraz, jak się już pochwaliłeś, to nie masz wyjścia Panie Kolego i bardzo proszę o porządną fotorelację po zakończeniu projektu :beer: Na pewno ładnie wyjdzie, trzymam kciuki.
*CZAJNICZEK*
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.