EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By pitaszek
#1709380
No i stało się...
Rozwaliłem drugą zapasową tubkę w Billow v3.
Czy ktoś z szanownych kolegów może podać namiary na sklep w Polsce gdzie dostanę tubkę do w/w tanka? Ewentualnie czy tubka z v2 pasuje do v3?
Awatar użytkownika
By lelek6
#1709382
pitaszek pisze:Ewentualnie czy tubka z v2 pasuje do v3?

Nie wiem, ale wymiary v2: 30,3 mm x 23,0 mm x 20,2 mm (wysokość, średnica zewnętrzna i wewnętrzna)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By agregat76
#1709410
Nie pasuje od v2. Wymiary do v3: 27,00 mm x 23,11 mm x 20,00 mm (wysokość, średnica zewnętrzna i wewnętrzna), grubość pyrexu: 1,56 mm.
W polskich sklepach nie widziałem pyrexów do v3.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1709414
Średnice takie same (uwzględniając tolerancje naszych suwmiarek ;) ), tylko te 3 mm różnicy wysokości. Można by pokusić się o szlifowanie...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By pitaszek
#1709456
Dziękuję za odpowiedzi.
A może od innego tanka podejdzie - może już ktoś przerabiał temat?
Przyjdzie chyba kupić następnego, bo z całego "bagażu" parowników - Bilow v3 jest u mnie nr. 1
By dexx
#1709462
pitaszek pisze:Dziękuję za odpowiedzi.
A może od innego tanka podejdzie - może już ktoś przerabiał temat?
Przyjdzie chyba kupić następnego, bo z całego "bagażu" parowników - Bilow v3 jest u mnie nr. 1

Mój też faworyt nr 1 :) , jesli chcesz moge jedno szkło ci odstąpić. pisz na pw
Awatar użytkownika
By lelek6
#1709473
Zanim przyjdzie paczka z fasttecha, ja bym szlifował szkiełko z v2 :)

Pozdrawiam
By orient
#1709492
3 mm i żeby równo było? Powodzenia. Narobi się człowiek a później się okaże, że baniak nieszczelny. Pomijam już to, że robota więcej warta niż nowy parownik z zapasowym szkiełkiem.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1709500
O nieszczelność bym się nie obawiał, bo górny oring ma taki kształt, że przylega też do wnętrza tubki a nie tylko do piłowanego czoła:




ale co do roboty - zgoda :)
No ale trzeba czymś zająć czas zanim przyjdzie paczka z FT... ;) :D
Awatar użytkownika
By pitaszek
#1709506
dexx pisze:
pitaszek pisze:Dziękuję za odpowiedzi.
A może od innego tanka podejdzie - może już ktoś przerabiał temat?
Przyjdzie chyba kupić następnego, bo z całego "bagażu" parowników - Bilow v3 jest u mnie nr. 1

Mój też faworyt nr 1 :) , jesli chcesz moge jedno szkło ci odstąpić. pisz na pw

Serce rośnie widząc, że duch w narodzie żyje..
dexx - priv poszedł.

- Fasttech... jeszcze nigdy nie robiłem zakupów w sklepach poza Polską. Nie ogarniam (ale chętnie podłączę się do zamówienia :D ).
- szlifowanie szkła? Nieee! Jestem "techniczny", ale obrabiam stal, stal i tylko stal (tokarka, frezarka i takie tam). Warsztacik wyposażony całkiem przyzwoicie jak na majsterkowicza, natomiast praca w drewnie czy w szkle - wykluczone. Wiem jak to się skończy - tak jak zawsze! :lol:
By Husar Vapes
#1709513
pitaszek pisze:
dexx pisze:
pitaszek pisze:Dziękuję za odpowiedzi.
A może od innego tanka podejdzie - może już ktoś przerabiał temat?
Przyjdzie chyba kupić następnego, bo z całego "bagażu" parowników - Bilow v3 jest u mnie nr. 1

Mój też faworyt nr 1 :) , jesli chcesz moge jedno szkło ci odstąpić. pisz na pw

Serce rośnie widząc, że duch w narodzie żyje..
dexx - priv poszedł.

- Fasttech... jeszcze nigdy nie robiłem zakupów w sklepach poza Polską. Nie ogarniam (ale chętnie podłączę się do zamówienia :D ).
- szlifowanie szkła? Nieee! Jestem "techniczny", ale obrabiam stal, stal i tylko stal (tokarka, frezarka i takie tam). Warsztacik wyposażony całkiem przyzwoicie jak na majsterkowicza, natomiast praca w drewnie czy w szkle - wykluczone. Wiem jak to się skończy - tak jak zawsze! :lol:


To stawaj przy maszynie i wytocz sobie piekną tubke z SS. ;)
Awatar użytkownika
By pitaszek
#1709520
To stawaj przy maszynie i wytocz sobie piekną tubke z SS. ;)

Faktycznie, najtrudniej wpaść na pomysł... Tokarka trochę wiotka do pracy w SS, ale mam kilka metrów rurki z plestiglasu o podobnej (mniejszej) średnicy. Rozwiercę i zobaczymy co wyjdzie.
Może będzie na zapas.
By orient
#1709531
lelek6 pisze:ale co do roboty - zgoda :)
No ale trzeba czymś zająć czas zanim przyjdzie paczka z FT... ;) :D


Zawsze może dać zarobić szklarzowi. Dla niego to nie ma nawet 5 minut roboty (jak ma rurę odpowiedniej średnicy). Bez żadnego szlifowania. Ucina rurę, lekko obtopi krawędzie i jak oryginalna.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.