EPF
Awatar użytkownika
By VapersIsland
#745700
Witam serdecznie,

Przeglądając innowacyjne techniki naszych braci modomaniaków z USA natknąłem się na SS Rope. Stosują go w atomkach typu genesis zastępując nim jak dobrze nam znaną siatkę mesh.

Z informacji, które udało mi się wydobyć zasada zastosowania linki stalowej jest taka sama jak w przypadku mesh, jednak nie trzeba jej zwijać a robienie znanego już i lubianego u-wicka jest dziecinnie proste z racji giętkości linki.

Plusami są także:
- Brak zaklejających się oczek w siatce mesh
- Brak możliwości przepalenia podczas ustawiania grzałki co dzieje się dość często w przypadku mesha
- Transport liquidu na poziomie dobrego sznurka silica

Oczywiście oksydować trzeba, niestety jest to stal i tego się nie ominie.

Tutaj mały pokaz możliwości (przewodzenie liquidu moda stojącego pionowo)



Wymiary linki dostępnej na naszym rynku to 2mm, 2,5mm 3mm. Sploty 7x7 lub 7x19.

Zapraszam do dyskusji
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 22:51 przez Anonymous, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By AKCEDEMEDIS
#745704
A jaki splot tej linki najlepszy 7x7 czy 7x19 czy jeszcze inny?? Pomysł bardzo ciekawy jak dojdzie linka do mnie to cos skrobne :-) Byc może to kolejna rewolucja i siatka pójdzie do lamusa :-)
Awatar użytkownika
By ZetMichał
#745705
transport wygląda na masakryczny, pin plusowy chyba aż się czerwieni, a to co przyległe do "liny" kopci jak parowóz bez hotspotów :o

edit:
AKCEDEMEDIS pisze:A jaki splot tej linki najlepszy 7x7 czy 7x19 czy jeszcze inny?? Pomysł bardzo ciekawy jak dojdzie linka do mnie to cos skrobne :-) Byc może to kolejna rewolucja i siatka pójdzie do lamusa :-)

no fajnie by było, bo mnie najbardziej w meshu denerwuje ucinanie, dopasowywanie i kręcenie samej siatki...
na transport zbytnio nie narzekam, ale tutaj wygląda na masakrę ;)
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 22:52 przez ZetMichał, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By ZetMichał
#745740
po sklepach widzę, że są jeszcze 6x? - mają dziurkę przez środek... chyba, że są czymś tam wypełnione... (tak po zdjęciach wnioskuję) - byłoby to dobre na odpowietrzanie bez otwartego wlewu

edit: nvm to ocynkowane i jednak pełne
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 23:50 przez ZetMichał, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Giant
#745745
Po obejrzeniu recek wyżej wychodzi na to że najlepiej 7x19 T316 w odpowiedniej grubości. Żeby nie był galwanizowany i pokryty jakimś olejem :P
Ostatnio zmieniony 01 maja 2013, 23:38 przez Giant, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By AKCEDEMEDIS
#745755
marcinmail pisze:niedługo sklepy z e-papierosami będzie handlować stalą i materiałami budowlanymi :D

Juz handlują , siatka drutem, pumeksem naturalnym-teraz dojdą linki rurki i inne bajery :-)
Awatar użytkownika
By ZetMichał
#745781
warto poszukać stacjonarnie, jeśli ktoś nie chce kupować od razu np 20 metrów (starczyłoby to chyba dożywotnio, ale może niezbyt posmakować ;))... np w Krakowie już znalazłem 4 sklepy oferujące linki stalowe
Awatar użytkownika
By Giant
#745788
maksym1221 pisze:lepsza 7x7 czy 7x19? Wiem, pewnie w filmiku jest, ale z moim angielskim...


Z polskim też nie bardzo...

Giant pisze:Po obejrzeniu recek wyżej wychodzi na to że najlepiej 7x19 T316 w odpowiedniej grubości. Żeby nie był galwanizowany i pokryty jakimś olejem :P
Awatar użytkownika
By Wuntek
#745826
Ciekawe jak z cięciem tego towaru. Może nie być łatwo.
Awatar użytkownika
By Wuntek
#745837
Tak mi się przypomniało... Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale ocynku można się pozbyć kąpielą w occie. Tylko może być problem z "rozluźnieniem" splotu.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#745881
Dosyć ciekawe rozwiązanie, teraz trzeba się wyposażyć w nożyce do metalu. Muszę znów zakupić jakiegoś gienka i spróbować, chociaż nie jestem pewny co do transportu liquidu czy przypadkiem nie będzie trzeba wapować w poziomie. Knot pewnie lepiej docinać na wymiar na samym początku.
Awatar użytkownika
By ZetMichał
#746183
marcinmail pisze:Kupiłem 3mm 7x7. Bawiłem się 45minut w opalanie, porcelanowanie itd. I cały czas zawarcie mesh przy tym to pikuś.

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


z filmików wynika, że linka nie styka się z drutem oporowym... idzie na nią warstwa mesha i dopiero drut, więc defacto oxydacja samej linki zbytniego efektu nie przyniesie...
Awatar użytkownika
By morfeusz
#746196
Choć początkowo zaciekawiło mnie to rozwiązanie, jednak po sprawdzeniu jak ma się oksydacja do przewodzenia i zwarć muszę stwierdzić, że bez zastosowania tak jak wcześniej powiedziano owinięcia linki warstwą siatki mesh, nie ma co liczyć na to aby to sensownie działało... Chyba, ze czegoś nie zauważyłem na filmiku...

Jak dla mnie zbyteczna zabawa, szybciej i prościej ukręci się siatkę i grzałkę niż bawić się z docinaniem linki, owijaniem jej w siatkę i dopiero w ten sposób oksydować...

Poczekam jednak chętnie na opinię innych użytkowników co również sprawdzą czy warto jednak to zastosować i jak z ostateczną zabawą w takie rozwiązanie...
Awatar użytkownika
By morfeusz
#746233
PucH2 pisze:Coś nowego i znów piszą ludziska co nic nie spróbowali a wiedzą co i jak :) . Kochany kraj.

Na własnym gienku sprawdziłem linkę 3mm 7x19 jeszcze mam 2.5mm 7x7, jednak na razie nie sprawdzałem na niej... Co do 7x19 transportuje zadziwiająco dobrze, jednak walka z hotspotami w porównaniu do mesh to niezła przeprawa, powątpiewam czy na samej lince da się osiągnąć brak zwarć...

Oksydacja owej linki też za wiele nie daje, po rozgrzaniu jej do czerwoności kilku krotnym nawet nie dało efektu braku zwarć, po sprawdzeniu miernikiem są znikome szanse aby wyłapać brak przewodnictwa...

Muszę jeszcze dla pewności sprawdzić z jakiego dokładnie materiału jest wykonana lub jak nie odnajdę opakowania to zakupię sobie linkę z SS316 lub temu podobne i porównam...

Pierwsze podejście dość nieudane a smakowo koszmar nie z tej ziemi... Więcej gwoździ w smaku niż aromatu... Dobrym rozwiązaniem będzie owinięcie linki mesh, ale to sprawdzę dokładniej wieczorkiem jak czas pozwoli...
By Korbamoto
#746569
Ja nawet nie mam ochoty tego testowac. Choc mam jakies stare linki od motocykli w garazu :) Od sprzegla czy od hamulca :D
Po mojemu to rewolucja nie nastapi. Jak mam owijac linke meshem, to wole juz samego mesha krecic. Bo na meszu jest fajnie i nie sadze, ze na wiazce skreconego duzo grubszego drutu bedzie lepiej.
Niedlugo komus sie uda na gwozdziu wapowac i bedzie zadowolony, ale czy wszyscy tez pojda ta droga?
Awatar użytkownika
By Tomba
#747490
Korbamoto pisze:Po mojemu to rewolucja nie nastapi. Jak mam owijac linke meshem, to wole juz samego mesha krecic. Bo na meszu jest fajnie i nie sadze, ze na wiazce skreconego duzo grubszego drutu bedzie lepiej.
Niedlugo komus sie uda na gwozdziu wapowac i bedzie zadowolony, ale czy wszyscy tez pojda ta droga?

Kurcze, po przeczytaniu tego posta rozwiały się wszystkie moje marzenia :(
Znalazłem dzisiaj linkę do bielizny i już miałem ochotę ją zastosować, ale widzę, że to raczej :dupa
Awatar użytkownika
By Habi
#747609
Przeciąłem linkę zwykłymi kombinerkami zabezpieczając wcześniej taśmą izolacyjną miejsce cięcia.Po zaoksydowaniu (tak mi się tylko zdawało) spaliłem z dziesięć grzałek.Koszmarne hotspoty.Mesh przy lince to dziecinna zabawa.Z kawałkiem mesha jeszcze nie próbowałem,może dziś się pokombinuję.
Awatar użytkownika
By Gwain
#747611
Już miałem kupować, ale po waszych postach stwierdzam, że ktoś na tym joke nieźle zarobił, może na świecie jest a w zasadzie był nadmiar linki żeglarskiej :lol: :lol: :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.