EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1679192
Dziś odbyć ma się na posiedzeniu Sejmu sprawozdanie z prac podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (druk nr 432). Niestety sprawozdanie utonie w burzy która toczy się od rana w obrębie wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza oraz sprawozdania Komisji o: obywatelskim projekcie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym i poselskim projekcie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Jest godzina 15, a na razie nie widać końca w debacie odnośnie punktu drugiego porządku dziennego. Przed nami w kolejce czekają jeszcze 4 sprawozdania, nie wiem czy ktoś doczeka do punktu 7, a więc tego który nas interesuje. Dodatkowo sprawozdanie zamknięto do: "5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła", nie jest dobrze, ba, jest tragicznie.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1679292
http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/transm ... 60049E6A2#

Zaczęło się o 18:10, domyślacie się zapewne jak o takiej godzinie wyglądają ławy poselskie?

W imieniu PiS głos zabierała posłanka Barbara Dziuk - dobrze się nie zaczęło (niewiedzących o co chodzi odsyłam do posiedzeń podkomisji). Pomieszane zostały dane statystyczne dotyczące liczby waperów ze statystykami odnośnie chorób odtytoniowych. Tragedia. PiS poprze projekt.

W imieniu PO głos zabierała posłanka Alicja Chybicka - pomieszanie z poplątaniem. Papierosy elektroniczne są dla klubu PO nowatorskimi wyrobami tytoniowymi. Najlepszym lekiem wg klubu PO jest: Tak, Cytyzyna! Zatoński i Zembala mogą otwierać szampana. PO poprze projekt.

W Imieniu Kukiz'15 głos zabierał oczywiście Paweł Skutecki. Warto wysłuchać 18:23:41 - nie będę komentował. Po prostu warto. Kukiz'15 nie poprze projektu.

W imieniu Nowoczesnej jako pierwszy głos zabierał poseł Marek Ruciński. Dym uwalniany z epapierosów i tak dalej, PObis jak zwykle się popisali. Nowoczesna poprze projekt.

W imieniu Nowoczesnej jako drugi głos zabierał poseł Paweł Pudłowski. Statystyki bla, bla,bla. Jedyna fajka jaką warto palić to fajka pokoju (ciekawe czy pan poseł wie co się do niej wkładało).

W imieniu PSL głos zabierał poseł Mirosław Maliszewski. Odnośnie ograniczeń - głównie tytoń, ale można się tego było spodziewać. PSL nie poprze projektu.

Na koniec Małgorzata Zwiercan (obecnie z klubu WiS). 18:38:15 - jestem w szoku... WiS poprze projekt.

Pytania:
Małgorzata Pępek (PO): Projekty prozdrowotne, wzmocnienie kontroli celnych.

Anna Cicholska (PiS): Wsparcie działań profilaktycznych.

Piotr Pyzik (PiS): Terminologia dotycząca inhalatorów nikotyny!, nowatorskie wyroby tytoniowe (niejasne przepisy mogące powodować dość luźną ich interpretację).

Józefa Szczurek-Żelazko (PiS): Koszty leczenia dzieci narażonych na wpływ nikotyny.

Bernadeta Krynicka (PiS): E-papierosy mogę kupować dzieci, e-papierosy to hobby wśród gimbazy, e-papierosy są tylko pozornie bezpieczniejsze. Czy projekt skutecznie utrudni nieletnim dostęp do EP.

Krzysztof Szulowski (PiS): Tytoń - wsparcie dla gospodarstw... A Pinkas jest cool. :?

Aleksander Mrówczyński (PiS): Promocja niepalenia, kampanie antynikotynowe.

Paweł Szramka (Kukiz15): Czy ministerstwo jest w posiadaniu badań na temat szkodliwości EP?

Andrzej Kryj (PiS): Dzieci palą, jakie będą działania profilaktyczne.

Mirosław Maliszewski (PSL): Pomoc dla przemysłu tytoniowego. Pomoc dla rolników.

Tomasz Latos (PiS): Serio poseł sprawozdawca?? Działania na rzecz zwalczania nałogu (jak wyglądamy na tle innych państw).

Odpowiada Pinkas:
Mój szef jest super... To początek drogi... Wdrażamy programy... Mamy kasę na promocję i badania (teraz kurna). A rolnicy sobie poradzą. Ma też niedosyt: Polska wolna od tytoniu w 2030. Powodzenia.
(odpowiedzi udzieli na piśmie)

Tomasz Latos (PiS): podsumowanie. Praca przebiegała fajnie i w ogóle jest cool, zrobiliśmy dobrą robotę.

Sejm ponownie kieruje projekt do komisji.

Zasadniczo zmarnowałem godzinę życia. Ale nadal mamy cień szansy.

Podsumowanie na dzień dzisiejszy:
Awatar użytkownika
By sikor370
#1679308
Jak kilka tysiecy chlopa nie pojedzie na Wiejska, nie bedzie opon palic, gnojowki rozlewac to .uja zdzialamy..
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1679326
Uja zadziałamy jak pójdziemy /damy się sprowokować. Polska strona rządząca nie dorosła do tego rodzaju problemów..., na razie przeliczają zyski z konwencjonalnych petów i łapią się za kieszeń.
Jest nadzieja, owszem ale przykład niestety muszą dać obce państwa..... To smutne.
Awatar użytkownika
By phonik
#1679867
Oglądam to nagranie i tylko utwierdza mnie to w przekonaniu, że z socjalistycznym rządem NIE MA dyskusji, wszelkie petycje, protesty, starania nie mają żadnego sensu. Jest to kompletny beton umysłowy. A jak słyszę argument "bo dzieci..." to już wiem, że sprawa jest zamknięta. Czas budować podziemie, zamiast kopać się z koniem.
By wieszti
#1680097
No juz po glosowaniu:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent. ... sowania=23

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/komuni ... E80062C4AD

"Sejm przyjął też zmiany w ustawie o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Ich celem jest ograniczenie dostępu i zwiększenie nadzoru nad obrotem papierosami elektronicznymi. Ustawa wprowadza m.in. zakaz sprzedaży e-papierosów lub pojemników zapasowych (z płynem zawierającym nikotynę) osobom, które nie ukończyły 18 lat. Papierosów elektronicznych, podobnie jak tradycyjnych, nie będzie można palić w miejscach publicznych, np. na przystankach autobusowych. Ponadto, zgodnie z nowelizacja, e-papierosy zostaną objęte zakazem reklamy, tak jak wyroby tytoniowe. Za palenie w miejscach publicznych ma grozić mandat w wysokości 500 zł, a za złamanie zakazu reklamy kara wynosząca 200 tys. zł. Ponadto nowelizacja zobowiązuje importerów i producentów nowych papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych, aby co najmniej na 6 miesięcy przed planowanym wprowadzeniem ich do obrotu, zgłaszali taki zamiar Inspektorowi do spraw Substancji Chemicznych. Produkty te będą musiały ponadto spełniać odpowiednie wymagania techniczne. Zakazane będzie używanie substancji stwarzających wrażenie, że wyrób tytoniowy jest korzystny dla zdrowia (witaminy) lub sugerujących witalność (tauryna i kofeina), a także dodatków barwiących oraz ułatwiających inhalacje lub absorpcję nikotyny. Zgodnie z przyjętymi w głosowaniu przepisami, to Inspektor do spraw Substancji Chemicznych będzie kontrolował, czy wyrób tytoniowy ma np. aromat charakterystyczny (np. owocowy, ziołowy, mentolowy, waniliowy), zawiera środek aromatyzujący (dodatek nadający zapach lub smak), a także dodatki w ilościach uzależniających, toksycznych lub rakotwórczych. Ustawą zajmie się teraz Senat."
Awatar użytkownika
By pol
#1680105
To teraz Senat (do Sejmu nie wróci, bo poprawek nikt nie zaproponuje, tzn ewentualne poprawki zostaną odrzucone)
Następnie w nocnej porze przed świtem podpis.

Koniec.
Awatar użytkownika
By bofh
#1680202
Tak naprawdę obchodzi to niewiele osób, co zresztą nie raz było udowodnione. Reszta ma nieustający piknik. Przecież jakoś będzie, conie? :evil:
A właśnie, ja taką bardziej wypieczoną kiełbaskę poproszę! *GRIL*

:palm
Awatar użytkownika
By sikor370
#1680211
Obrazek
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1680296
Długopis podpisze wszystko co mu dadzą. Pozostaje TK. Kempa i Broszka może nie wydrukować. Jest jeszcze rzecznik praw obywatelskich.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1680347
Vapeno.pl pisze:
sikor370 pisze:Obrazek

Na prawdę? :x a żebyś tak poczuł za pół roku skutki implementacji, wcale nie na miejscu jest żartowanie z tego typu rzeczy

Wiem, wiem... to był niesmaczny żarcik. We mnie to głównie uderzy... najbliższy większy sklep będę miał 100km ode mnie :(
Awatar użytkownika
By Kr1s
#1682688
Tymon78 pisze:Uja zadziałamy jak pójdziemy /damy się sprowokować. Polska strona rządząca nie dorosła do tego rodzaju problemów..., na razie przeliczają zyski z konwencjonalnych petów i łapią się za kieszeń.
Jest nadzieja, owszem ale przykład niestety muszą dać obce państwa..... To smutne.

Inne państwa nic tu nie dadzą. Przykład z innej beczki: jesteśmy u Unii, wolny rynek itd., dlaczego Polska jako jedyny kraj nakłada cło za sprowadzenie pojazdów z innego kraju z unii? Przypomnę że za auto do 2000ccm litra jest to 3.1% a od tych 2000ccm jest to aż 18.6% ceny rynkowej!!!
Drugi przykład to wiadomo co jest legalne w Holandii, a co nie jest legalne u nas czy w innych krajach.
Czy ktoś się tym przejmuje? Chyba tak ale nie na światową skale żeby doszło do przewrotu.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.