EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By Grzegorz
#21424
model 306- kompatybilność wiadoma, wkład niestety niewielki a konstrukcja daje możliwość posmakowania płynu.
Tak więc wykorzystując rurkę od wd 40 (czysta nie używana) nawierciłem otwór w denku ustnika,po czym ustaliłem potrzebną długość na podstawie różnicy pomiędzy długością atomizera a długością ustnika( tak żeby rurka wystawała ok 3 mm poniżej krawędzi atomizera) nadmiar obciąłem,fabryczny otwór zaślepiłem( super glue i kawalek plastiku) wkład zrobiłem z watki :D
wg zaleceń Tusi i działa.A pojemność prawie dwa razy większa.
Ważne żeby zasysać opary z pobliża atomizera ,wtedy ryzyko "picia "zmniejszamy" do minimum.


MALY001:
autor postu został poproszony o wklejenie zdjęć. Wszystkie posty kierowane do autora o wstawienie zdjęć będą kasowane
Awatar użytkownika
By fenek
#21460
Jako użytkownik Joye 306...jestem zainteresowany. Można by udostępnić zdjęcia? Bardzo bym prosił, bo nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić na podstawie tekstu czytanego.

Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
By fenek
#23108
Temat umarł niejako, a ja dzisiaj oświecenia dostałem. Otóż paląc mojego JOYE'a po każdym niemal zakropleniu musiałem się napić płynu (PG, czy DPG). Problem spędzał mi sen z powiek a dodatkowo mój e-papierosek jakby gorzej się palił.
Nie będę być może za bardzo odkrywczy, ale zakropliłem płyn nie bezpośrednio na watkę, ale na wkład bez watki, a potem umieściłem na nim watkę - problem zniknął...Wymaga to jeszcze dłuższych testów, ale wszystko wskazuje na to, że e-palenie znowu przyniesie mi radość.
Awatar użytkownika
By fenek
#23225
Jednak taka metoda zakraplanie nie rozwiązała u mnie w 100% problemu. Płyn nadal piję (chociaż trochę mniej). Nie wiem już czy to wina zużytych nieco watek, atomizera, czy mojego sposobu palenia. Poddaję się :(
By aka
#23227
Nie poddawaj się - e-papieros z płaskim ustnikiem i po problemie.
Awatar użytkownika
By Tusia
#23228
Och fenek, nie bądź gapa :wink:
Masz MHK Filtus ?

Docinasz sobie kawałeczek, zalewasz wkład do połowy wkładasz nową włókninkę i dolewasz liquidu...dobra watka to taka , w którą liquid wsiąka jak w piasek, nie tworzy menisków wypukłych...Jak jest menisk wypukły to trzeba poprawić watkę, pogrzebać spinaczem abo wytrzeć nadmiar, jak dalej pijesz to przedmuchaj od strony dużej dziury z wkładem w środku i musi być dobrze :!: :!: :!:
Bo w końcu zaproszę Cię na szkolenie :twisted: :!: Z dzienniczkiem ucznia... :lol:
Awatar użytkownika
By fenek
#23230
Poddaję się względem kombinacji z tym piciem liquidów - nigdy względem rozpoczęcia palenia analogów...wolałbym już zakraplać ten liquid pod język.

aka - łatwo Ci mówić...co prawda przymierzam się (jeszcze nie wiem co wybrać), ale szkoda mi rezygnować z JOYE'a

Tusia - coś się sprzysięgło dzisiaj przeciw mnie. W 2 sklepach tego nie było, 4 inne zamknięte (urlop, późna pora). Zresztą podejrzewam, że z tą watą też się trochę pomęczę (jeśli to coś pomoże)...
Awatar użytkownika
By Tusia
#23233
Dzielny fenek , 6 sklepów obleciał... może być JBL... też podobno dobra. A jak nie to allegro.
Awatar użytkownika
By fenek
#23236
Jeśli możesz wskaż mi jakiś w Łodzi, w którym tą watę dostanę, bo niedługo zostanę przewodnikiem po sklepach zoologicznych....
Awatar użytkownika
By fenek
#23330
Bardzo przepraszam za post pod postem, ale muszę napisać sprostowanie, które w dużym stopniu odniesie się do tematu picia liquidu i czyszczenia wkładu.
Otóż w przypadku picia płynu w JOYE 306 czyszczenie ustnika polegające na przedmuchiwaniu go nic nie daje.
Porządne wyczyszczenie wkladu i ustnika (najlepiej co każde zakroplenie) pałeczką higieniczną i chusteczką (również od strony przeciwległej do atomizera po wyjęciu tego kauczukowego koreczka z dziurką) zupełnie niweluje ten przykry incydent.
Sprawdzone również w ciężkich warunkach (skołtuniona watka) na płynach DPG i PG.
Jednym słowem...jeśli cokolwiek pijemy w e-papierosach JOYE 306 i mu podobnych - wynika to z wydobycia się części płynu poza kartridż / zalegania płynu w "zakamarkach" ustnika.
A ja znowu cieszę się porządnym e-paleniem

P.S. Mało odkrywcze, ale wielu użytkowników niekoniecznie może wczytać się DOKŁADNIE w treść porad na didgicig.pl - a tam jest wszystko
Awatar użytkownika
By MALY001
#23349
fenek pisze:Otóż w przypadku picia płynu w JOYE 306 czyszczenie ustnika polegające na przedmuchiwaniu go nic nie daje.


a próbowałeś przedmuchać od strony otworku przez który wylatuje plyn?? czytaj nie od strony atomizera...
ja tylko tak przedmuchuje kardridże... i sa duzo lepsze efekty niz sposób przedmuchiwania od strony atomizera jak to ktos napisał na forum...
Awatar użytkownika
By fenek
#23358
Właśnie sprawdziłem Twój sposób. Przedmuchanie nie spowodowało osuszenia wkładu, który po przetarciu pałeczką higieniczną zostawił trochę płynu. Zaznaczam jednak, że było go niewiele i podejrzewam, że bez czyszczenia nie zdołałbym się napić taką ilością.
Awatar użytkownika
By Tusia
#23363
fenek pisze:Właśnie sprawdziłem Twój sposób. Przedmuchanie nie spowodowało osuszenia wkładu, który ...

Energiczne, krótkie dmuchnięcie od strony atomizera i wytarcie wydmuchanego płynu z ustnika,też nie osusza wkładu :shock: :!: Chyba, że ktoś dmucha jak w miech kowalski :wink:
Awatar użytkownika
By sq8shq
#23372
Tusia pisze:
fenek pisze:Właśnie sprawdziłem Twój sposób. Przedmuchanie nie spowodowało osuszenia wkładu, który ...

Energiczne, krótkie dmuchnięcie od strony atomizera i wytarcie wydmuchanego płynu z ustnika,też nie osusza wkładu :shock: :!: Chyba, że ktoś dmucha jak w miech kowalski :wink:


takie dmuchanie nie osuszy wkladu w 306tce - jego budowa uniemozliwia takie numery... jak dmuchniesz w istnik od strony atomizera to wdmuchasz plyn w dodatkowa komore ustnika zatkana gumowa zatyczka z otworkiem i wtedy to bedzie sie dopiero pilo plyn... dmuchanie w odwrotna strone tez malo daje bo wydmuchanie plynu z tej komory z zatyczka jest prawie nie realne...

306tka ma wklad zbudowany deczko inaczej niz np. podobny colinss 89/98. Tutaj mamy klasyczny ustnik + dodatkowa komore zabezpieczajaca przed piciem plynu na samym koncu ustnika zatkana gumka z otworkiem.

w 306tce nalezy np. zdjac zatyczke z otworkiem z dodatkowej komory ustnika i dopiero przedmuchac od strony atomizera + wyczyscic patyczkiem ta komore i wtedy mamy juz spokoj na jakis czas...
Awatar użytkownika
By fenek
#23375
W oryginalnym JOYE'owym jest taka komora. Wyciągnij koreczek z tej strony, którą się zaciągasz...
Awatar użytkownika
By Tusia
#23377
Nie mam żadnych koreczków (nie licząc zatyczki zabezpieczającej , którą się wyjmuje przed założeniem) :lol: , może macie jakieś nowsze modele, mój już dawno kupiony. Zresztą i tak wszędzie już używam Colinssowych wkładów , przezroczystych. Teraz odszukałam specjalnie oryginalne joyowe i z latarka zaglądałam w czarną dziurę . Nic tam nie znalazłam niezwykłego.
Awatar użytkownika
By sq8shq
#23379
Tusiu jezeli masz zwykle wklady (identycznej jak c 89/98) znaczy ze masz naprawde stara 306tke - od grudnia 2008 juz sa z nowymi wkladami produkowane oraz z nowymi atomizerami (optycznie niewielkie zmiany), ale samo zaciaganie jest definitywnie inne. Info otrzymane od chinczykow, zreszta na forum uk tez o tym walkowali swego czasu :)

Skombinuj sobie skads nowa 306tke a poczujesz odrazu roznice w paleniu staej i nowej - inne wklady i inny atomizer co daje zupelnie inne odczucia z palenia (znacznie szybsza produkcja dymu jest w nowej 306tce i zaciaganie lekkie jak w Penie)

Ciezko mi zrobic zdjecie wkladu pokazujace co jest nowego - ale ponizej cos zapodaje (sry za jakosc ale nie chce mi sie wyciagac lustra wiec strzelone telefonem ...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
By Mag
#23445
sq8shq pisze:Ciezko mi zrobic zdjecie wkladu pokazujace co jest nowego - ale ponizej cos zapodaje (sry za jakosc ale nie chce mi sie wyciagac lustra wiec strzelone telefonem ...

Obrazek Obrazek


Te na zdjęciu to są nowe, czy stare? :?:
Awatar użytkownika
By Mag
#23449
Tusia pisze:Nie mam żadnych koreczków (nie licząc zatyczki zabezpieczającej , którą się wyjmuje przed założeniem) :lol: , może macie jakieś nowsze modele, mój już dawno kupiony. Zresztą i tak wszędzie już używam Colinssowych wkładów , przezroczystych. Teraz odszukałam specjalnie oryginalne joyowe i z latarka zaglądałam w czarną dziurę . Nic tam nie znalazłam niezwykłego.


Tusia Zapraszamy na szkolenie, trwa 1 sekundę, pokażemy jak wyjąc dodatkowy koreczek i wyczyścić dolną komorę. :lol:
Na 100 % masz taki wkład jak pokazany na zdjęciu :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
By Tusia
#23451
Sugerujesz, że to się jakoś daje rozdzielić...jak :?: Fakt, teraz jak pomacałam to jakieś miękkie jest :mrgreen: . Ten z dużą dziurką...
Obrazek

Ale numer :!: :!: :!: Faktycznie, trzeba podważyć spinaczem...ale tajemna komnata :shock: :!: :lol:
Obrazek
Ale Mag...sami o tym nie wiedzieliście..., przyznaj się :wink:
Awatar użytkownika
By Mag
#23453
Ten środek jest wyjmowany :lol: , wsadź w dziurkę coś, np. końcówke spinacza biurowego i pociągnij do siebie , lekko. :lol:

A jak prosty drucik wepchniesz prosto, w głąb wkładu, to pojemniczek z włókninką wysunie się z drugiej strony :lol:
Ostatnio zmieniony 10 cze 2009, 20:37 przez Mag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tusia
#23454
No właśnie to zrobiłam, dopisałam wyżej, ale numer :lol:
Kto to odkrył pierwszy raz :?: :shock: Szacun za dociekliwość :!:
Awatar użytkownika
By Mag
#23455
Kto pyta nie błądzi :!:
My to pokazujemy klientom na szkoleniach podczas sprzedaży :lol: :lol: :lol:

A nie chciało Ci się do nas przyjechać :lol:
Awatar użytkownika
By Tusia
#23457
Sami o tym chyba nie wiedzieliście... :wink: :mrgreen: :lol:

Mag pisze:
sq8shq pisze:Ciezko mi zrobic zdjecie wkladu pokazujace co jest nowego - ale ponizej cos zapodaje (sry za jakosc ale nie chce mi sie wyciagac lustra wiec strzelone telefonem ...

Obrazek Obrazek


Te na zdjęciu to są nowe, czy stare? :?:

sq8shq ty to pierwszy wyczaiłeś ?
MAŁY001 też mnie kiedyś pytał o ten ustnik...chyba i byłam święcie przekonana, ze jest całkiem zwyczajny :?
Awatar użytkownika
By Mag
#23459
Nie wiedzieliśmy, że kiedyś były stare, inne ustniki w JOYE :mrgreen: My sprowadzamy je od połowy marca br i nowe ustniki są dla nas "oczywistą oczywistością" :lol:
Stare ustniki masz w swoim C :lol: sprawdź :lol:

My dokładnie wiemy co sprzedajemy :lol: :lol: :lol:
Trzeba było nas zapytać
:lol: :lol: :lol:

Dziękujemy za "szacun" :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By Mag
#23461
sq8shq pisze:Tusiu jezeli masz zwykle wklady (identycznej jak c 89/98) znaczy ze masz naprawde stara 306tke - od grudnia 2008 juz sa z nowymi wkladami produkowane oraz z nowymi atomizerami (optycznie niewielkie zmiany), ale samo zaciaganie jest definitywnie inne. Info otrzymane od chinczykow, zreszta na forum uk tez o tym walkowali swego czasu :)

Skombinuj sobie skads nowa 306tke a poczujesz odrazu roznice w paleniu staej i nowej - inne wklady i inny atomizer co daje zupelnie inne odczucia z palenia (znacznie szybsza produkcja dymu jest w nowej 306tce i zaciaganie lekkie jak w Penie)



Tusia ma naprawdę nową 306tkę, ale niestety nie jest tego świadoma. :lol:
Nie sprzedajemy staroci :lol: my to nie sklep z antykami :lol:
Awatar użytkownika
By Tusia
#23465
Mag pisze:A jak prosty drucik wepchniesz prosto, w głąb wkładu, to pojemniczek z włókninką wysunie się z drugiej strony :lol:


No to to jakimś odkryciem nie jest ... złośliwcu :wink: :lol:
Awatar użytkownika
By sq8shq
#23470
Tusia pisze:sq8shq ty to pierwszy wyczaiłeś ?


Aaaa, eee, nie wiem :) w sumie to ja to zauwazylem 10 minut po otrzymaniu papieroska, z tym ze nie sadzilem ze jest to jakies odkrycie :) pozniej przegladajac e-cigarette-forum.com znalazlem watek, z ktorego wynikało iz pierwsze wersje 306tki posiadały wkłady takie jak sa w ColinsS 89/98 (bez tego "zbiorniczka") a pozniej weszly te ze "zbiorniczkiem" -> dodatkowo w tym samym czasie "podrasowali" atomizery. Nie pamietam jakie to dokladnie byly zmiany trzeba by poszukac na e-cigarette-forum.com ale z tego co pisali ludzie to poprawilo sie dymienie itp.

Swoja droga jak sie pije liquid to trzeba ten "zbiorniczek" wyczyscic i picie liquidu znika na dosc dlugi okres - chyba ze notorycznie przelewamy wklad no to zawsze bedzie picie liquidu...
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.