EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By BadPix
#813652
Nie wiem czy w dobrym dziale to umieściłem . Lecz rano z braku zbyt dużej ilości wolnego czasu i wczesnej pory postanowiłem zrobić mały test naszych rodzimych zasilań które akurat posiadam .

W teście użyta została jedna i ta sama bateria AW IMR 18490 .
Oraz ten sam Genesis SteamBoy 2.1 z grzałką na lince stalowej 1,2 omha .


Zamieszczone tutaj informacje to tylko i wyłącznie test zrobiony z czystej ciekawości dla mojej osoby którym postanowiłem się z wami podzielić .
Użyłem do niego SteamBoy-a bo na Kayfunie spadki były sporo wyższe (wina atomka zapewne)

Ps. Każde zasilanie miało przed testem wyczyszczone gwiny, piny delikatnie spolerowane (nie smarowane pastą stykową)


Mankos :
Obrazek
Obrazek

Magnetic :
Obrazek
Obrazek

JM22(alu) :
Obrazek
Obrazek

JGM :
Obrazek
Obrazek


I tutaj wyniki spisane z woltomierza :

Mankos :
bez obciążenia - 4.10
pod obciążeniem - 3.74
wynik : ~0,36

Magnetic (WR) :
bez obciążenia - 4.09
pod obciążeniem - 3.90
wynik : ~0,19

JM22(alu) :
bez obciążenia - 4.07
pod obciążeniem - 3.65
wynik : ~ 0,42

JGM :
bez obciążenia - 4.07
pod obciążeniem - 3,79
wynik : ~0,28


PS . Wynik na JM22 jest specyficzny bo raz mi skakał mocno a raz trzymał się bardzo równo. Nie mogę się dopatrzeć gdzie robię błąd .

A tu mały bonus odnośnie wysokości wszystkich modów :

Obrazek
By edwa.gd
#813658
Magnetic i JGM fajne wyniki ;). Poniżej 0,3 to już jest fajnie :). Ciekawe jak JM22 w wersji "niealu" się prezentuje. No i niech Ci będzie, że to fioletowy JM ;). A co do wysokości: dwa ostatnie mody czyli JGM i Mankos są w pozycji przycisku zablokowanej czy one blokad nie mają? Bo duże dość te szpary.
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#813659
BadPix pisze:PS . Wynik na JM22 jest specyficzny bo raz mi skakał mocno a raz trzymał się bardzo równo. Nie mogę się dopatrzeć gdzie robię błąd


To przez ten kolor :lol:

...fioletowy...

-- [scalono] 19 lip 2013, 11:30:03 --

edwa, JGM ma dosyć duży skok, siła potrzebna do wciśnięcia też jest wymagana, hmmm... znaczna ;) Dla mnie to plus.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#813666
Przy jakim nacisku robiłeś pomiary?
Czy zawsze nacisk był tak samo przyłożony w stosunku do osi?
Czy wszystkie egzemplarze miały taki sam przebieg i jaki?

Jeśli nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć na powyższe, porównanie jest bezwartościowe i może być podejrzenie stronniczości.
Słowo "test" jest w tym przypadku nadużyciem
By Tabsik
#813667
Z ciekawości zmierzyłem napięcie na samym ogniwie (Samsung ICR18650) na sucho i po podłączeniu parownika 1,5 Ohm:
4,18/3,89 V

Wychodzi, że mam strasznie zużytą baterię :D
Styk był "taki se" - krokodylki pomiarowe. Powtórzę jeszcze próbę, lutując kable wprost do baterii.
By Sagerrak
#813948
tajwoj pisze:Przy jakim nacisku robiłeś pomiary?
Czy zawsze nacisk był tak samo przyłożony w stosunku do osi?
Czy wszystkie egzemplarze miały taki sam przebieg i jaki?

Jeśli nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć na powyższe, porównanie jest bezwartościowe i może być podejrzenie stronniczości.
Słowo "test" jest w tym przypadku nadużyciem


Ano i to prawda. Liczy się też kształt Pinu minusowego w przycisku. Na 2 ogniwach z tej samej parti, równomiernie i krótko używanych miałem spore różnice we wskazaniach... powodem była drobna nierówność bieguna ujemnego ogniwa. Po wyrównaniu były zbliżone. Zresztą BadPix sam byłeś świadkiem moich spadków na mankosie... rozrzut 0,06-0,15V przy grzałce 2 Ohm. Szkoda że tak dużo zmiennych jest przez co wszystkie wyniki takich pomiarów są nieporównywalne.

Hmm... a może na spocie zrobić porównanie: 100 osób testujących te same zasilania na 40 różnych woltomierzach i 20 parownikach +jedno ogniwo doładowywane do konkretnej wartości. Spocik z taką zabawą zapewniłby zajęcie na cały miesiąc xD
Awatar użytkownika
By BadPix
#813990
tajwoj pisze:Przy jakim nacisku robiłeś pomiary?
Czy zawsze nacisk był tak samo przyłożony w stosunku do osi?
Czy wszystkie egzemplarze miały taki sam przebieg i jaki?

Jeśli nie potrafisz konkretnie odpowiedzieć na powyższe, porównanie jest bezwartościowe i może być podejrzenie stronniczości.
Słowo "test" jest w tym przypadku nadużyciem



NA wstępie tylko dodam że robiłem to dla Siebie i postanowiłem się tym podzielić z wami lecz tutaj powoli lepiej nic nie pisać bo tylko "zjebkę :mrgreen: " można dostać .

A wiec tak jako że nadmienię po raz kolejny że było to robione dla mnie ..

Odpowiem na twoje pytania :

1. Przy nacisku mojego palca. (złapałem na każdej fotce ten wynik z którego wynikała średnia bo prawda jest taka że przy różnych naciskach wynik był inny)
2. Osi na modzie nie szukałem a tym bardziej nie przekładałem .
3. Co do przebiegu to powiem tyle "Panie niemiec płakał jak je sprzedawał" (a na poważnie jm22 , jgm , magnetic - mają średnio po 4-5 dni) Mankos tylko staruszek.


Ps. Mowa o stronnictwie/klakierstwie na tym forum nie powinna być poruszana bo sam dobrze Kolego wiesz co tu się dzieje.
Awatar użytkownika
By jomat
#814005
Wystarczy waga kuchenna by mierzyć w warunkach domowych z taką samą siłą nacisku wzdłuż osi.
Stawiasz dupką na wadze, tarujesz,
po czym dwoma paluchami łapiesz za tuleję blisko dupki i naciskasz,
jeśli każdy z modów włącza się poniżej np. 200g to wszystkie testujesz na 200g
potem na 300g a nawet na 400g
A jeśli ręka za bardzo się trzęsie to można wcześniej przygotować odpowiednie obciążenia
ale zabawy z tym więcej.
Awatar użytkownika
By BadPix
#814023
quzo pisze:Doslyć slabo wypadaja polskie produkcje jedynie magnetic trzyma poziom



A Magnetic to jaka produkcja ?

Pamiętajcie że domowy test nie jest tak dokładny jak powinien być. Wiec jest to informacja tylko poglądowa dla mnie i dla was. Pewnie zaraz ktoś zrobi w domu to samo i wyniki będą całkiem inne .
By quzo
#814034
BadPix pisze:A Magnetic to jaka produkcja ?

Moze niejasno sie wyrazilem , jako jedyny z przetestowanych przez ciebie trzyma akcetowalny poziom.
Swoja droga, przyzwyczailem sie juz ze mod pod obciazeniem na grzacle 0,8 trzyma napiecie w granicach 3,95 wiec przy takich spadkach jak na JM niedalbym rady vapowac
Awatar użytkownika
By BadPix
#814037
quzo pisze:
BadPix pisze:A Magnetic to jaka produkcja ?

Moze niejasno sie wyrazilem , jako jedyny z przetestowanych przez ciebie trzyma akcetowalny poziom.
Swoja droga, przyzwyczailem sie juz ze mod pod obciazeniem na grzacle 0,8 trzyma napiecie w granicach 3,95 wiec przy takich spadkach jak na JM niedalbym rady vapowac



Ale znów np Hajdass robił testy JM22 i mu wyszły spadki 0,10 :) Wiec naprawdę Ciężko za tym nadarzyć
Awatar użytkownika
By kurok
#814054
Tyle, że wynik kolegi Hajdass jest bliski rezystancją wewnętrznej niejednego ogniwa.
Mimo wszystko to porównanie mi osobiście podoba się i po to jest forum by każdy mógł podzielić się własnymi pomiarami.
Awatar użytkownika
By mariogd
#814320
tajwoj napisał(a):
-> BadPix
Zmierz po dwóch miesiącach normalnego używania.



Po 2 tygodniach spadki są już wieksze nawet nie miesiącach :) ale czyści się gwinty jak i same piny +/- i jest lepiej. Ale na pewno nie tak jak pierwszego dnia :)


Ps. I ktoś pytał o długość kubka 18500 . Mój ma dokładnie 61,51 mm . a 18350 ma 46,62 mm
Awatar użytkownika
By venom_666
#814344
gwinty wyczyszczone, piny modow też...
a bateria?? ona też się utlenia i ma wpływ na pomiary...
żeby było smieszniej to rozkrecenie i skrecenie ponowne moda może mieć wpływ na wynik...
tak naprawdę to za spadki odpowiada tylko ilość brudu na połączeniach a co za tym idzie kontakt...

tapatalknięte palcem
Awatar użytkownika
By Haze
#814430
Szacunek za czas poświęcony na czyszczenie, szlifowanie, robienie zdjęć, itd.! Wyniki ciekawe, zwłaszcza JM22... Mój egzemplarz też nie wygrywa stawki, ale tak czy inaczej jest wysoko, to na pewno jeden z bardziej udanych polskich modów. Baaardzo fajny wynik Magnetica.
Ciekawa też była wzmianka o tym, że na Kayu miałeś "sporo wyższe" spadki - mógłbyś to rozwinąć? Najlepiej robiąc te same pomiary ale na Kayu?

PS. "Siłą docisku przycisku" bym się specjalnie nie przejmował ;-) bo jak kupujesz moda to nie dostajesz dokumentacji z wektorem podejścia palca do przycisku, więc możemy założyć, że była po prostu ... normalna, jak to u doświadczonego wapera.
Awatar użytkownika
By BadPix
#814431
Haze pisze:Szacunek za czas poświęcony na czyszczenie, szlifowanie, robienie zdjęć, itd.! Wyniki ciekawe, zwłaszcza JM22... Mój egzemplarz też nie wygrywa stawki, ale tak czy inaczej jest wysoko, to na pewno jeden z bardziej udanych polskich modów. Baaardzo fajny wynik Magnetica.
Ciekawa też była wzmianka o tym, że na Kayu miałeś "sporo wyższe" spadki - mógłbyś to rozwinąć? Najlepiej robiąc te same pomiary ale na Kayu?

PS. "Siłą docisku przycisku" bym się specjalnie nie przejmował ;-) bo jak kupujesz moda to nie dostajesz dokumentacji z wektorem podejścia palca do przycisku, więc możemy założyć, że była po prostu ... normalna, jak to u doświadczonego wapera.


W JM22 zeszlifowałem warstwę anody na gwintach i jest już o niebo lepiej aż sam się mocno zdziwiłem że taki skok otrzyma.

Na Kaytku spadki były przynajmniej o 0.10 większe jak dobrze pamietam z porannych cyferek.

Jak wrócę z urlopu to postaram się to "opublikować" z Kayfunem

Pozdrawiam

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.