EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By alter
#1862752
Może ktoś z Was ma jakiś pomysł bo mi już witki opadają. Nieważne czy z fabrycznym setupem czy z własnymi grzałkami, czy grzałki blisko wlotów powietrza czy trochę wyżej, czy dam dużo czy mało waty, po wywapowaniu około 3/4 do jednego całego zbiorniczka wylewa się z niego cały pozostały liquid. Później znów jest ok , a następnie problem wraca. Dziś w akcie desperacji wymieniłem wszystkie uszczelki (zastanawiałem się nawet czy nie powinno być jakiejś dodatkowej na spodzie bazy, której nie zamontowali fabrycznie, ale nie ma tam na nią miejsca) i jak pisałem wyżej wsadziłem fabryczne grzałki. Nalałem liquid i zostawiłem na godzinę, żeby zobaczyć czy się gdzieś nie "poci" - było idealnie. Wapowałem przez jakiś czas i bam. Jakieś półtora ml liquid na koszuli. Podpowiecie mi coś?
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1862765
Sprawdź uszczelki wszystkie, zwłaszcza tą białą dużą na top capie.
No i poszperaj na forum - tu co chwile jest temat, że ktoś ma problem ze smokiem ;P
By alter
#1862776
Mogę spróbować, ale problematyczne jest to, że nie lubię większych proporcji vg, więc docelowo to mi nic nie da, a poza tym wydaje mi się, że 50:50 jest wystarczająco gęsty i defekt jest w czymś innym:(
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1862778
Niekoniecznie, smok jest pomyślany tylko i wyłącznie na chmury, przez to moze nie tolerować rzadszej bazy, i przez to cieknie przy liquidach rzadszych niz 80-70% gliceryny.
By alter
#1862784
Ok, ale przy gotowych grzałkach nie cieknie, więc to by było dziwne. Spróbuję zagęścić liquid i zobaczę, ale coś czuje, że jeśli nie wymyślę/wymyślimy czegoś innego to czeka go bazarek...
By alter
#1862794
Kombinuje dalej - czy to możliwe, że przy napełnieniu "prawie do pełna" są problemy z ciśnieniem po jakimś czasie?

Edit: to jednak inny problem. Założyłem fabryczną, gotową grzałkę. Po zalaniu liquidem zostawiłem na noc. A teraz okazuje się, że narobił pod siebie... Cała zawartość popłynęła na zasilanie. Uszczelki nowe, tubka bez pekniec, nie widzę żeby był gdzieś przekoszony... Nie mam pomysłu.
By alter
#1864200
Aktualizacja:
Po wymianie szkła (na wszelki wypadek), wymianie waty (upchalem tyle, że hoho) oraz zmianie liquidu na gęstszy jest nieźle. Brak dramatycznych wycieków, czasem lekko się spoci, ale to już jest akceptowalne. Dzięki za podpowiedzi. Temat zamknięty.

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.