EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By ThePikuS
#1784028
Witam.
Zacząłem kręcic grzałki do mojego Tanka.
Kupiłem drut 0.4 ale nie udało mi się go skręcić w moim tanku (to pierwsze grzałki jakie robie) xd
Więc zakupiłem dziś drut 0.5. Przykręcić można bez problemu.
Drut to Kanthal A1 0.5 zrobiłęm 6 zwojów wyszło 0.556 ohm. przepaliłem w boxie delikatnie założyłem wate nasączyłem wszystko poskręcałem poczekałem jeszcze żeby wata dobrze nasiąkłą, pierwszy buch (20W) no powiedzmy okej, ledwo czuć smak więc pomyślałem że podkręce troszkę moc. Dałem na 25W no i MASAKRA.. nie da się wogólę palić. myślałem kurde może zle przepaliłem. zrobiłem druga taką samą, procedura ta sama i dalej to samo..
Powiedzcie mi jakie grzałki do tego robić żeby się dało zaciągnąć przynajmniej..
Dodam że firma waty jest mi nie znana, jedyna jaką mogę dostać u mnie w mieście kupiłem xd

Uprzedzając pytania bo wkoncu pierwsza grzałka itd. drut nagrzewał się od środka do zewnątrz, odstępy między zwojami takie same (równałem żyletką xdd)
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1784032
Przy wacie nie jest ważna firma tylko skład, wystarczy, że nie jest 100% bawełna i będzie jechało padliną.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1784033
Kup tampony. Tam zawsze 100 % bawełna. I kobita się ucieszy lub posądzi o rozwiązłość.
By ThePikuS
#1784126
Świerzo ukręcona przed chwileczką, tylko troche ze zwojami przesadzilem i wyszlo az 0.9 ohm. no ale zobaczymy czy da się pociągnąć bez bobra.
Myślę że wygląda dość okej ? czy coś gdzieś zjebałem ?
http://imgur.com/aXC7oYn

Edit.
Poprawiłem uchwyt na śróbach i wyszło 0.6 ohm (?:O) przy 7 zwojach na drucie 0.5 (ta grzałka co na zdj)

Edit.2
Po skręceniu całego atomizera mój Al85 na tym samym setupie zczytał 0.3 Ohm xdd Wstukałem mu że to stara grzałka 0.5 i narazie jest okej. Pytanie tylko czy mojemu alienowi sie cos pieprzy czy skręcenia atomizera może zmiejszyć tak rezystancje ? xddd (???)
By Krasnal45
#1784131
Nie wiem jaką tam masz średnicę tej grzałki,ale przyjmując 2.5mm, to masz parametry:
http://www.steam-engine.org/coil.html?r=0.6&awg=24&id=2.5
Zwróć uwagę na moc jaką sensownie należało by podać, przy czym pojemność cieplna jest zdecydowanie za wysoka. Nie będzie to sensownie banglać...

edit: Z jakiego materiału jest drut?
By ThePikuS
#1784133
Średnica grzałki dokładnie 2,5 mm.
Drut kanthal A1 no i tyle na nim pisze.
Dopiero zaczynam przygodę z RBA więc trochę zielono :(
Więc ile zwoi byś proponował ?
Mam jeszcze Kanthal D 0.4 tyle że jest mi bardzo ciężko założyć go do mojego RBA (zakręcić w śróbki) z tego też powodu kupiłem ten 0.5
By Krasnal45
#1784140
Nie rozumiem problemu z przykręceniem drutu 0.4 :zakrecony
Masz linka do świetnego kalkulatora grzałek, pokombinuj troszkę we własnym zakresie i rozgrzej szare komórki :mrgreen:
By FlashGordon
#1784141
Wybaczcie za ten post.

xd
swierzo
tam pisze
śróbki

Nie naumiali podstaw j. polskiego w szkółce?
By ThePikuS
#1784143
Kurde wybacz :( 19 lat na karku a polski dalej kuleje xd

problem z drutem 0.4 mam taki że nie nie trzyma sie wgl. Na poście o tym parowniku pisali że owijają drut delikatnie wokół śrUbki, ale kurde nie wychodzi mi to :( xd
By FlashGordon
#1784150
ThePikuS pisze:Kurde wybacz :( 19 lat na karku a polski dalej kuleje xd

problem z drutem 0.4 mam taki że nie nie trzyma sie wgl. Na poście o tym parowniku pisali że owijają drut delikatnie wokół śrUbki, ale kurde nie wychodzi mi to :( xd


I traktujesz to jako żart?
Nie jestem wiele starszy i to co widzę wśród niewiele młodszych ode mnie mnie przeraża i nie zrzędzę, bo olewałem przez jakiś czas takie zachowanie, ale to aż razi w oczy. Pokolenie wychowane w internecie, a nie potrafi z niego korzystać.

Pomijam już lenistwo jakim się wykazujesz, przecież przeglądarki od dawna mają orto-korektor. Podobnie z tym tematem, budowanie prostych grzałek to temat tak oklepany i nagrane zostało tyle filmików, że gdyby wykazać się odrobiną inicjatywy, to na rozwiązanie dawno byś sam wpadł, a to zaprocentuje jak kupisz sobie inny parownik.
By ThePikuS
#1784151
Kolego po co te nerwy...
Nad nowym parownikiem już myślałem, ale musiał bym się najpierw pozbyć tego bo nie mam obecnie tyle hajsu żeby kupować sobie co tydzień nowy..
Pan w sklepie polecił mi ten więc ten wziąłem no niestety..
A słowniki mam powyłączane ponieważ w podstawówce stwierdzili mi dysortografie i można powiedzieć że cały czas uczę się pisać xd
Niektórzy mówią że coś takiego nie istnieje no ale cóż nie umiem pisać i już, jeśli jest to powód dla którego czujesz się lepszy odemnie no to cóż nie mam nic przeciwko. Kłócił się z tego powodu nie będę, a uważam że forum jest po to aby zapytać więc zapytałem i jak widać kolega wyżej nie miał problemów żeby odpowiedzieć. No ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie..
Pozdrawiam, nie potrafiący pisać 19 latek :*
By Krasnal45
#1784153
@FlashGordon
A jeszcze nie tak dawno, byłeś w stanie mnie, bofh'a, pawła_aa, linczować za takie posty :lol:
:beer:

@ThePikuS Przeprosiny przyjęte :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 27 maja 2017, 12:03 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Timi
#1784154
@Krasnal45
Takie życie. Ludzie się zmieniają, nabierają doświadczenia itd... ;-)
By FlashGordon
#1784168
ThePikuS pisze:Kolego po co te nerwy...
Nad nowym parownikiem już myślałem, ale musiał bym się najpierw pozbyć tego bo nie mam obecnie tyle hajsu żeby kupować sobie co tydzień nowy..
Pan w sklepie polecił mi ten więc ten wziąłem no niestety..
A słowniki mam powyłączane ponieważ w podstawówce stwierdzili mi dysortografie i można powiedzieć że cały czas uczę się pisać xd
Niektórzy mówią że coś takiego nie istnieje no ale cóż nie umiem pisać i już, jeśli jest to powód dla którego czujesz się lepszy odemnie no to cóż nie mam nic przeciwko. Kłócił się z tego powodu nie będę, a uważam że forum jest po to aby zapytać więc zapytałem i jak widać kolega wyżej nie miał problemów żeby odpowiedzieć. No ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie..
Pozdrawiam, nie potrafiący pisać 19 latek :*


Nie wiem gdzie tu widzisz nerwy. Po prostu osłabia mnie coś takiego, bo coraz częściej mi się to rzuca w oczy i już mnie mdli, ale grunt to mieć do siebie dystans i umieć żartować ze swoich ułomności, prawda ;)?

Krasnal45 pisze:@FlashGordon
A jeszcze nie tak dawno, byłeś w stanie mnie, bofh'a, pawła_aa, linczować za takie posty :lol:
:beer:

@ThePikuS Przeprosiny przyjęte :mrgreen:


Ciebie i Pawła_aa na pewno nie za ortografię ;) Może chodzi o taśmowe odsyłanie neofitów do lektury forum, co uważam za słuszne i niesłuszne, ale to już zależy od przypadku. W tym przypadku autor tematu posługuje się narzędziami i słowami kluczowymi pozwalającymi na swobodne przeszukiwanie zasobów Internetu, by swój problem rozwiązać samemu, ew. zgłosić po drobne korekty na końcu. Natomiast ktoś kompletnie zielony, nawet nie będzie wiedział pod jakimi hasłami szukać ;)

Bofh - ja go nie linczuję za "takie" posty, do niego mam "ale" ponieważ gość zbudował sobie ideologię i stara się każdemu narzucać swoje preferencje i w jego przypadku chodzi mi wyłącznie o to, może nie robi tego agresywnie, ale o tym już pisałem, więc można sobie przeczytać, nie ma sensu się powtarzać.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.