EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By GabrielU
#1844582
Witam, kolega miał boxa Smok Alien 220W. Niestety box nie daje żadnych oznak życia. Próbowałem wejść w awaryjne, zmieniać ogniwa, po podłączeniu do usb słychać tylko dzwięk że podłączono nowe urządzenie i to wszystko. Jakieś pomysły, pytania, rady? Dodam że był ładowany tylko i wyłącznie przez kabel usb.
By tubaakada
#1844595
@GabrielU pooglądaj miejsce pod klapką wnikliwie, Alien ma tam przycisk, zaklej go - wciśniętego - izolacją i wtedy zamknij i sprawdź. Jak nie, to rozbierz go, pooglądaj i złóż. Zrób fotki jak zauważysz coś podejrzanego. Nie sposób pomóc bez punktu zaczepienia.

:beer:
By GabrielU
#1844699







Tak to wygląda Panowie. Dzięki za szybką odpowiedź i na prawdę doceniam, będę częściej sprawdzał czy ktoś napisał :/
Spróbowałem zakleić izolacyjną ten przycisk pod klapką, niestety nic to nie dało. Box po rozebraniu i złożeniu jak nie żył tak nie żyje :/
Tak szczerze mówiąc to na moje nic tu nie wygląda źle, luty bardzo ładnie trzymają, do wszystkiego niby jest styk no ale jednak nie gada. Może jedynie zapach mi się nie podoba, czuć elektronikę po prostu.
By tubaakada
#1844795
Ok, płytka wygląda - oczyma - zdrowo :D . Jeśli zaglądnąłeś pod ekran, to tam siedzi, na 48 nóżkach, komputerek Cortex-M0. Spróbuj mu teraz wymienić (wymazać i wgrać nowy) program. W tym celu musisz go jeszcze raz rozebrać i zobaczyć na ten komputerek, wtedy odczytać numer: (i) NUC220LE3AN lub (ii) NANO120LE3BN. Oba komputery mają przygotowane inne programy, w terminologii Smoka są to wersje odpowiednio A oraz B "firmware".

Wcześniej natomiast, sprawdź czy program do wgrywania programów do tych Cortexów (Nuvoton NuMicro ICP Programming Tool) "widzi" go. W tym celu:
(1) wyjmij ogniwa,
(2) odpal program NuMicro ICP ...,
(3) naciśnij przycisk "Connect",
(4) naciśnij i trzymaj do odwołania przycisk "fire" w Alienie,
(5) podłącz Aliena do komputera PC przez USB,
(6) zaobserwuj czy się połączył,
(7) naciśnij przycisk "Disconnect",
(8) puść przycisk "fire".

Oraz daj znać co zaobserwowałeś w (6). Powodzenia!

:beer:
By GabrielU
#1845291
Dziękuję serdecznie za szybką i wyczerpującą odpowiedź.

Wow, najwidoczniej smok żyje. Program go wykrył :D
Obrazek

Edit:
A więc, po dość dokładnym researchu znalazłem odpowiednie oprogramowanie. Strona smoka wcale nie pomaga intuicją do znalezienia update'a. Wgrałem oprogramowanie ale radość na marne ponieważ smok jak nie działał tak dalej nie działa :/ Nie wiem już co mu może więcej pomóc.
Obrazek
By tubaakada
#1845297
Działa, działa :D ... tylko nie ma jak Ci o tym znamiennym dla niego fakcie powiedzieć... Na rysunku poniżej zaznaczyłem trzy kropki: czarną, czerwoną oraz zieloną. Zmierz napięcie pomiędzy czarną a czerwoną kropką i podaj mi wynik pomiaru...

Obrazek

Dodatkowo, rozglądnij się po płytce w poszukiwaniu innego identycznego elementu jak ten co zaznaczyłem. Jeśli taki znajdziesz, to również zmierz na nim napięcie, pomiędzy środkową a prawą nóżką, patrząc z perspektywy takiej, że dwie nózki są na dole a trzy na górze.

Nie składaj go.


:beer:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.