EPF
Kompaktowe e-papierosy z wymiennymi wkładami/grzałkami do codziennego użytku.
Awatar użytkownika
By Taste of the Cloud
#1903314
#PASITO
#REVIEW
#PROUD
#TO
#VAPE


Witajcie! :wink:
des-PASITO. Przepraszam, takie miałem pierwsze skojarzenie, choć po testach przyznaję, że sprzęt nie zasługiwał na to porównanie. Otóż, dużo jest popowych kawałków podobnych totalnie do wszystkiego. Podobnie z podami. Orion-Alpha-Pasito… czyżby? Ten podzik skradł moje serce. Dlaczego? O tym, dzięki uprzejmości Sourcemore już nieco niżej ⬇️
_______________
Smoant - PASITO
Cena rynkowa : 130 zł
https://sofly.club/smoant-pasito-pod-kit
_________________


Dane techniczne:

*Główne cechy
(dane wg producenta) *

- Wymiary: 102mm x 38mm x 18mm
- Napięcie wyjściowe: 3.2-4.2V
- System grzewczy:
- MTL Ni-80 Coil 1.4Ω (10-13W)
- DTL Mesh Coil 0.6Ω (20-25W)RBA ( baza opcjonalna, sprzedawana oddzielnie)
- Stopniowa kontrola mocy - 10W, 13W, 16W, 20W, 25W.
- Regulacja przepływu powietrza

Zestaw zawiera:

- Smoant Pasito Pod
- 1 x Pasito Cartridge 3ml
- 1 x 1.4ohm Ni-80 coil MTL
- 1 x 0.6ohm Mesh coil head DTL
- 1 x kabel USB typu C

Dostępny jest w wersjach kolorystycznych:
• Classical Red
• Bronze Blue
• Carbon Black
• Gun-metal

⚡ Smoant PASITO - Opis ⚡

Pasito swoją stylistyką zbliżony jest bardzo do Oriona cz Trinity Alpha. Wykonany jest z polimerów oraz aluminium. Kartridż tworzywa zakończony od góry jest wąskim i długim ustnikiem w standardzie.. no właśnie wchodzi on na zewnątrz metalowego slotu z uszczelkami. Odkręcana podstawa ustnika jest jednocześnie capem, który odkręcamy w celu uzupełnienia kartridża. W lewym narożniku znajduje się suwak regulacji airflow. To przez niego powietrze dostaje się do grzałki. Kartridż trzymany jest w korpusie za pomocą umieszczonych na dole magnesów. Grzałka dokręcana jest do złotej podstawy, i wciskana w kartridż. Grzałki użyte w tym systemie to meshowy DL oraz tradycyjny MTL. Sama bateria wykonana jest z aluminium w lekko matowym i przyjemnym wykończeniu. Z przodu oraz z tyłu znajdują się wklejane panele, nadrukowane zgodnie z kolorem urządzenia. Od przodu, na wąskim panelu znajdują się diody pokazujące informacje takie jak poziom naładowania urządzenia oraz wybrany poziom oddawanej mocy. Po lewej stronie urządzenia znajdują się 2 przyciski – Fire oraz przycisk służący do przestawiania mocy urządzenia. Tuż pod nimi znajduje się gniazdo USB typ C. Na dole znajduje się plastikowa podstawa z otworami wentylacyjnymi dla ogniwa, oraz oznaczeniem „ANT CHIP”.

⚡ Smoant PASITO- Podsumowanie ⚡

des…PASITO to bardzo przyjemne urządzenie. Pomijając regulację przepływu powietrza, która pozwala nam na zrobienie z pełnoprawnego MTL’a typowego DL’a z ogromnym jak na poda przepływem, na uwagę zasługuje również możliwość dobrania mocy do zamontowanej grzałki. Do samego poda dokupić można bazę RBA – mało praktyczną, ciasną i niewygodną, ale jednak. Do samego korzystania z urządzenia nie można mieć zastrzeżeń. Wykorzystane ogniwo nawet przy meshowej grzałce pozwalało mi na spokojne korzystanie przez więcej niż cały dzień. Regulacja przepływu powietrza umiejscowiona u góry jest jedną z kolejnych zalet. Żadnych przecieków, żadnych problemów – działa to jak powinno. Jeśli o jakość wykonania chodzi – tutaj nie można mieć zastrzeżeń, jeśli wziąć pod uwagę mnogość funkcji oferowanych nam przez urządzenie. Jest ono uniwersalne, i banalne w obsłudze jednocześnie dając możliwość przełączenia między DL a MTL. Sprzęt idealny dla osoby niezdecydowanej pod tym względem, bądź osoby która woli MTL ale chciała by również spróbować DL. Dramatem konstrukcyjnym jest za to ustnik który jest jedyny w swoim rodzaju – i to nie czyni go wyjątkowym. Po zgubieniu ustnika możemy mieć niemały problem z dostaniem jakiegokolwiek zamiennika. Co do jakości wykonania jeszcze, przyciski są -w skrócie mówiąc- nie najwyższych lotów. Obracają się pod palcem i spasowane są trochę za luźno, nie wpływa to jednak na korzystanie z urządzenia. Możliwość dostosowania airflow wraz z możliwością ograniczonej, lecz jednak, regulacji mocy wyjściowej to strzał w dziesiątkę. Z ciekawości zakupiłem również bazę rba – przyznaję jest ona mało wygodna i klaustrofobiczna – ale jest. Mało podów oferuje nam taką możliwość. Pojemność kartridża, jego budowa, widoczny poziom liquidu i łatwość w jego obsłudze to definitywne plusy. Co nie podoba mi się jeśli chodzi o samo wykonanie to wklejane wzorzyste panele – jest to jakościowy kompromis, który mi bardzo nie przypadł do gustu, ale w cenie 130 zł można przymknąć na to oko. Za samo urządzenie pod względem użytkowania dał bym ocenę o wiele wyższą, ale te panele są naprawdę średnim pomysłem. Czy polecił bym go wam w tej cenie? Zdecydowanie! Tu nie chodzi o to czy jest ładny i w jakim stopniu został dopieszczony wizualnie, do tego można się przyczepić – ale działanie, to jest tutaj głównym wykładnikiem jeśli o ocenę chodzi.

ZALETY:

- Regulacja top airflow,
- Regulacja mocy wyjściowej
- Działanie kartridża, sposób jego trzymania w korpusie
- Diody Led pokazujące tryb oraz poziom naładowania
- Alternatywna Baza RBA
- Czas pracy na jednym naładowaniu
- Gniazdo USB typ C

WADY:

- Panele przednie i tylne
- Nieco grzechoczące przyciski
- Ustnik w standardzie „Pasuję tylko do Smoant Pasito”
_______________
Ocena : Bardzo dobry +
_______________

Pragnę zaznaczyć, że jest to tylko subiektywna opinia.
_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.