EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By UtanapisztiM
#1881797
Witam, chciałbym poradzić się Was przed zakupem kolejnego epapierosa, żeby nie był to zakup w ciemno. Na wstępie zaznaczę, że jestem zwolennikiem palenia MTL (mniej lub bardziej restrykcyjnego). Po obejrzeniu wielu testów wybór padł na Siren 2 , 24mm, chociaz rozważałem również Aresa i Berserkera mini. Myslę, ze powinienem być zadowolony? Poszukuje do niego jakiegos moda, lub innego zasilania. Mam jednego IStick Pico, niestety nie mogę go już uruchomić. Sprawdzilem akumulator (zmienilem na inny 18650), lecz mod nie włącza sie, a podczas próby ladowania nic nie pojawia się na ekranie. Nie wiem jak w 100% upewnić się , ze nic juz z niego nie będzie. Narazie w oko wpadł mi 80W Wismec Sinuous P80 TC, czy macie jakies inne propozycje do Sirena 2 w przystępnej cenie? ROzumiem, ze żadne 200w do mtl nie jest mi potrzebne. Kolejna kwestia to drut do grzałek. Chciałbym aby wypowiedział się ktos na temat Vandy vape Superfine MTL, jaka różnica bedzie między tymi SS316L a 80NI? Dzieki za wszelkie sugestie i porady. Pozdrawiam.
By Maskota
#1881799
Zasilanie tesla wye 85w, drut kup sobie kanthala A1 28ga*3. Według mnie pod Mtl jest idealny. I nie pal tylko wapuj, inhaluj.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By UtanapisztiM
#1881801
Ok dzieki, zasilanie wyglada na godne zainteresowania. Wybacz za pytanie nowicjusza, ale co znaczy nie pal tylko wapuj/inhaluj :D? Chodzi o samo nazewnictwo czy jest w tym jakiś szkopuł?
By Maskota
#1881803
Chodzio nazewnictwo. W E-p nic się nie pali. Dlatego wapujemy, chmurzymy, inhalujemy. Poprawne nazewnictwo jest na forum mocno egzekwowane. Zasilanie które zaproponowałem ma dobrą i w miare oszczędząjącą prąd elektronike. Jeśli posiadasz Pico 75w to odpuść reanimacje bo parownik 24mm na niego nie wejdzie.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Ps. Możesz dorzucić 20zł i kupić większą tesle wye 200w. Taka moc nie jest do mtl potrzebna ale miło mieć zasilanie na 2 aku.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1881805
Siren 2 + Tesla WYE (ale 200W) to mój zestaw codzienny od sierpnia i na zmianę się nie zapowiada. Nie chodzi o 200W, tylko o czas pracy. Jeśli wymiana akumulatora raz dziennie będzie dla Ciebie w porządku, to bierz WYE 85W, identyczna elektronika.
Przy dwóch zestawach z Sirenem, akumulatory wymieniam kolejno: co 4 dni (Siren 2 + WYE 200W - w domu i na wypady) i co 2-3 dni (Siren 2 + IPV D3S - do pracy i na krótkie wyjścia).
By UtanapisztiM
#1881806
Super, dzieki wielkie za odpowiedzi. Cenowo różnica to jakies 20zł, problem w tym, że za nic nie pasuje mi design 200w Tesli. Korzystając z okazji, to jak oceniasz walory smakowe na Siren 2? Widzialem sporo filmików gdzie wlasnie ten parownik wypadał bardzo wysoko w porownaniu z innymi MTL. Czy mogłbys sie podzielić swoim doswiadczeniem? Na ilu ~W korzystasz z tego setup? Jaki drut i wata? Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1881810
Sam fakt, że Sirenów mam kilka i nie zapowiada się na zmiany, a Aresa sprzedałem po kilku tygodniach już o czymś świadczy :D
Drutów mam kilka i zakładam je zależnie od humoru, od prostego SS 28GA, do fused claptonów, więc wymieniane ich mija się z celem, bo wciąż szukam tego jedynego. Zawsze celuję w opór ok. 0. 6-0.7 oma.
Z wat póki co najlepiej wypadła Kendo, niedługo będę testował Evanmore.
Na żadnym setupie nie przekraczam 20-22W.
A na zestawienie wszystkich parowników które ostatnio przerobiłem, niestety nie mam czasu, bo w pracy jestem :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1881813
UtanapisztiM pisze:Chciałbym aby wypowiedział się ktos na temat Vandy vape Superfine MTL, jaka różnica bedzie między tymi SS316L a 80NI?

O różnicach się nie wypowiem, bo ss nie używałem. Używam natomiast Ni80 i wychodzą bardzo fajne setupy pod MTL. Używam również w Siren 2.
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1881825
SS daje troszeczkę metaliczny posmak ale jest ok. Jakiś czas temu przesiadłem się na Ni80 superfine mtl od vandy vape 30*2+38 i jest bajka.
Awatar użytkownika
By Darek1966
#1882459
Znowu ja sobie Aresa chwalę, syrenka sobie stoi i czeka, każdy ma swoje upodobania i zanim trafisz na swój parownik minie ciut czasu z drutów używam warkoczyk z 3 ss316l 0.2 mm i jest super kanthal mi jakoś nie podchodzi więc widzisz ile ludzi tyle opinii hihi powodzenia
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1882499
Jakoś nigdy nie byłem przekonany do tanich wynalazków, choć trafiały się klony do testów i były takie, które dawały rade.
Są lepsze zasilania niż Tesla, kwestia ile chcesz wydać.
Sirena nie miałem i pewnie nie będę mial, jego budowa mnie nie przekonuje co do smaku.
Żeby zapobiec komentarzom, chodzi o mój smak.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.