EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By adeo
#1770824
Witam, mam pewien problem, otoz, od jakiegos czasu uzywam parownika Serpent Mini z iStickiem Pico, dzisiaj chcialem go skrecic z mechanikiem tj. Nemesis (klon Tobecco).
Przy zaciagnieciu sie czuje cholernie dziwny smak, nie smakuje to jak spalona grzalka, raczej jak jakies splesniale cos...
Grzalka 0.7ohm, ta z kompletu ktora przyszla razem z Serpentem (Tiger Coil, o ile dobrze pamietam).
Macie moze jakies porady co z tym zrobic? iSticka musze sie pozbyc na jakis czas, i zalezy mi na tym zeby ogarnac ten temat.
Z gory wielki dzieki za wszelka pomoc.
Awatar użytkownika
By bofh
#1770826
Grzałka 0,7ohm na mechaniku to przy napięciu nominalnym, jak łatwo policzyć, 3,7 * 3,7 / 0,7 = 19,5W.
Czy podobnej mocy używałeś na Pico?
Jaki akumulator znajduje się w mechaniku?
Czy mechanik jest przekonserwowany, żeby uchronić się przed nadmiernymi spadkami napięcia?
:roll:
By adeo
#1770829
na isticku wapowalem na 24W, wiec duzej roznicy nie powinno byc przez to.
Akumulator efest, nie wiem jaki konkretnie, ale to ten sam ktory wrzucam do pico tak swoja droga
Co do konserwacji - Raczej watpie, moglbys rozwinac temat? :)
Awatar użytkownika
By bofh
#1770831
Więc jak widzisz, na ten opór grzałki moc nominalnie dawana z mechanika jest zauważalnie niższa niż z pico ;) To może być pierwsza przyczyna.
Akumulator wystarczy, choć efesty mają raczej kiepską renomę, chyba że do niekontrolowanych fajerwerków ;)
Konserwacja mechanika to po prostu przeczyszczenie wszystkich gwintów i śrubek, najlepiej na koniec przesmarowanych pastą w rodzaju ensto. Jeżeli mechanik jest zasyfiony i ma opór np. 0,2ohm to grzałka dostaje tyle ile wynika z podziału mocy przy połączeniu szeregowym oporu mechanika i grzałki czyli w twoim przypadku 7/9 napięcia.

Tak więc moc podawana z mechanika na serpencika jest sporo mniejsza od wcześniej używanej, ale na mechanika nie zaleca się stosowania grzałek o oporze mniejszym od 0,7 oma, co zostało już parę razy wyjaśniane ;)
Awatar użytkownika
By bofh
#1770834
U mnie w serpenciku mam grzałkę ze skrętki 2x0,32 kanhal A1. Bodajże 6 zwojów, 0,75ohm, a powierzchnia parowania taka, że przy 17W efekt jest naprawdę niezły. Powodzenia.
Awatar użytkownika
By bofh
#1770846
A co do konserwacji mechanika to przycisk też trzeba (!) rozkręcić i wyczyścić. I uważać należy na taki mały trzpień, który lubi udać się na wycieczkę *BOR*
By adeo
#1770855
Przeczyscilem dosc dokladnie calosc. Ten dziwny posmak jakby jest juz mniejszy. Jednak nadal to nie to samo co przy isticku.

Akumulator jest dosc dojechany na dobra sprawe - Ma prawie dwa lata jakby nie patrzec :( , jednak czy to moze miec wplyw wlasnie na ten dziwny smak?
By Krasnal45
#1770857
Oczywiście. Mechanik wymaga wysokoprądowego ogniwa o dobrej kondycji.
Spróbuj sobie ustawić na elektroniku napięcie poniżej 3V i sprawdz jak to będzie smakować.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.