EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1686708
Dziś o godzinie 10 odbędzie się posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia w sprawie rozpatrzenia ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Druk senacki wraz z opinią BL: http://www.senat.gov.pl/wydarzenia/art,3323,new.html

Transmisję będzie można standardowo obejrzeć przy pomocy iTV: http://www.senat.gov.pl/transmisje/

Skład Senackiej Komisji Zdrowia: http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-s ... rowia.html
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1686831
Wlasnie ogladam i brak slow... jaka propaganda przeciw EP
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1686874
Goldi pisze:Następuje wręczenie kopert, plebs nie musi tego oglądać. :wink:

Ależ Goldi - jak możesz sugerować, że nasi krystalicznie uczciwi politycy mogą być choćby w minimalnym stopniu skorumpowani? Nie wypada, absolutnie nie wypada. Przecież powszechnie wiadomo, że im chodzi tylko o zdrowie społeczeństwa. I oczywiście o dzieci, to przede wszystkim.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1686876
Goldi wstydź się! Jak możesz w ogóle takie rzeczy wygadywać. Politycy w Polsce są czyści jak łza proszę o to dowód:
http://www.newsweek.pl/polska/jaroslaw- ... 92251.html

Skinner pisze:Oni muszą zapewnić tą transmisję, czy to tylko taki miły dodatek? Bo mam zamiar to oprotestować :/


Teoretycznie nie muszą. Jeśli będzie dostępny później stenogram lub (i) nagranie.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1686888
Nagranie urywa się o 11:21... super.

Dobra inaczej, ma ktoś jakieś ładne stare pióro w domu? Albo może jakaś ściepa.
By Risto
#1686941
StaryChemik pisze:
Goldi pisze:Następuje wręczenie kopert, plebs nie musi tego oglądać. :wink:

Ależ Goldi - jak możesz sugerować, że nasi krystalicznie uczciwi politycy mogą być choćby w minimalnym stopniu skorumpowani? Nie wypada, absolutnie nie wypada. Przecież powszechnie wiadomo, że im chodzi tylko o zdrowie społeczeństwa. I oczywiście o dzieci, to przede wszystkim.


Taaaaak..... Jak przeczytałem te posty, to przypomniał mi się poniższy demotywator i cytat Kisiela.

Obrazek

„Pieniądze szczęścia nie dają, lecz każdy chce to sprawdzić osobiście”. - Stefan Kisielewski
Awatar użytkownika
By pol
#1687076
Transmisja posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia przerwana, ale co poszło w świat, to poszło.

Pan Minister Zdrowia kolejny raz wprowadza parlamentarzystów w błąd. Poprzednio Posłów, obecnie Senatorów. Wprowadza w błąd społeczeństwo.
Autorytatywnie wmawia, że coraz więcej jest badań potwierdzających szkodliwość EIN (e-papierosów).

Jak mawia klasyk: "karty na stół Panie Ministrze"

Pisma dołączone do odpowiedzi mają być potwierdzeniem prawdziwości pańskich słów?
>> ministerstwo-zdrowia-w-sprawie-wypowiedzi-jaroslawa-pinkasa-t111581.html

Gdzie wyniki tych badań, na które się Pan, Panie Ministrze powołuje.
To co MZ pokazuje, to jakieś domowe wypracowania jakiś grup osób z tytułami naukowymi, bez poparcia jakichkolwiek wyników badań.

Nadal Ministerstwo Zdrowia manipuluje parlamentarzystami, np ukrywając raport Głównego Inspektora Sanitarnego. Nie było nawet wzmianki w ciągu całego procesu legislacyjnego, że taki raport istnieje.





Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na to, że zakaz sprzedaży na odległość (sprzedaż przez internet) jest de facto ustawowym zagwarantowaniem monopolu w handlu EIN dla jednej firmy - CHIC.

Udział rynkowy CHIC kształtuje się na poziomie ok. 60-70% [wg UOKiK] oznacza to, że ustawa przekazuje 90% rynku elektronicznych inhalatorów nikotyny w ręce zagranicznego koncernu tytoniowego.

CHIC sp. z o.o. za zgodą UOKiK stała się własnością British American Tobacco.

>> list-otwarty-do-senatorow-rp-t111221.html

W swej wypowiedzi w czasie posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia, Pan Minister w trosce o zdrowie społeczeństwa stwierdził, że nie wiadomo co będzie w przyszłości w płynach do napełniania e-papierosów.

Szanowny Panie ministrze, to po co zapisy w ustawie?

Art. 2
18) pojemnik zapasowy – naczynie z płynem zawierającym nikotynę, który można wykorzystać do ponownego napełnienia papierosa elektronicznego;
21) powiązany wyrób – papieros elektroniczny, pojemnik zapasowy oraz wyrób ziołowy do palenia;

Art. 11b.
1. Papierosy elektroniczne i pojemniki zapasowe mogą być udostępniane po raz pierwszy w celu dalszej sprzedaży albo udostępniane po raz pierwszy w celu wprowadzenia do obrotu po dokonaniu przez producenta lub importera zgłoszenia /.../
3. Zgłoszenie zawiera:
2) wykaz wszystkich składników i substancji wydzielanych w wyniku korzystania z wyrobu, w podziale na marki i rodzaje, wraz z ich ilościami;
3) dane toksykologiczne dotyczące składników i substancji wydzielanych w wyrobie, w tym po podgrzaniu, ze szczególnym odniesieniem do wpływu ich wdychania na zdrowie konsumentów, uwzględniając w szczególności ich właściwości uzależniające;
4) informacje na temat dawki nikotyny i jej absorpcji podczas spożywania wyrobu w normalnych lub racjonalnie przewidywalnych warunkach;

Art. 11c
3) płyn zawierający nikotynę nie może zawierać dodatków wymienionych w art. 7c ust. 3;
4) do produkcji płynu zawierającego nikotynę zostały wykorzystane jedynie składniki o wysokiej czystości, a substancje inne niż składniki, o których mowa w art. 11b ust. 3 pkt 2, były obecne w płynie zawierającym nikotynę w śladowych ilościach, jeżeli nie ma technicznych możliwości wyeliminowania takich śladowych ilości podczas produkcji;
5) w płynach zawierających nikotynę oprócz nikotyny zostały wykorzystane jedynie składniki, które – w postaci podgrzanej lub niepodgrzanej – nie zagrażają ludzkiemu zdrowiu;


Czy to tylko forma zapewnienia wpływu opłat do Inspektora?


Panie Ministrze, co może być w płynach do napełniania EIN?
Zapewne nie słyszał Pan, że 27 czerwca 2016 r. powołany został Komitet Techniczny KT 321 ds. Elektronicznych Inhalatorów Nikotyny oraz Płynów do ich Uzupełniania,

>> cen-tc-437-kt-321-ds-elektronicznych-inhalatorow-nikotyny-t111332.html

Te normy nie będą obowiązywać?
Ostatnio zmieniony 19 lip 2016, 16:28 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By xD_
#1687086
Sprawe powinno nagłośnić się w mediach .....
Awatar użytkownika
By LogerM
#1687091
To [ciach] nagłośnij... Od roku czytam "a może by tak do mediów", wam się naprawdę wydaje, że tego nie robiliśmy? Po prostu każdy ma to w dupie bo TK, bo OFE, bo NATO, a tak naprawdę chodzi o to że BAT ślicznie płaci za reklamy VYPE. Proste? Czy wyjaśnić też obrazkowo? Jak ktoś chce, ma dojście, 3 minuty wolnego czasu i jaja to niech uderza gdzie się da, materiałów na forum nie brakuje. Matury podobno pozdawali więc chyba potrafią list do redakcji klepnąć.
Awatar użytkownika
By LinGruby
#1687098
Witam *SMOKEKING*

A ja poległem :zakrecony do dziś nie wiedziałem że używam palczbota

Obrazek
Awatar użytkownika
By pol
#1687101
@ LinGruby

Nie słyszałeś o palaczbocie?


Zasada: nie wiem, nie znam się, nie czytałem, ale się wypowiem.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2016, 16:34 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1687102
Do badania używano palaczbota. Takie sprytne urządzonko z IMPiZŚ które pierwotnie pozwalało na badanie dymu papierosowego, a po drobnych modyfikacjach pozwala obecnie na pobieranie próbek aerozolu z EIN. Miałem okazję zobaczyć, dotknąć, a nawet była propozycja żeby się pobawić ale wolałem nie popsuć.
Awatar użytkownika
By LinGruby
#1687107
@pol

Nie nie słyszałem ;-)

Na forum zaglądam po dłuższej przerwie ;-)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1687108
xD_ pisze:Sprawe powinno nagłośnić się w mediach .....

Sam osobiście próbowałem naświetlić sytuację mediom i to już dłuższy czas temu tuż po pojawieniu się pierwszych cyrków jeszcze chyba za kadencji poprzedniego MZ niejakiego Zembali.
Prawda jest taka, że pewnie potraktowano mnie jak kogoś, kto powiedziałby - "ej, znam faceta, który ma wacka na czole. Chcecie nagłośnić taki temat?"...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By xD_
#1687130
Pude!lek pisze:
xD_ pisze:Sprawe powinno nagłośnić się w mediach .....

Sam osobiście próbowałem naświetlić sytuację mediom i to już dłuższy czas temu tuż po pojawieniu się pierwszych cyrków jeszcze chyba za kadencji poprzedniego MZ niejakiego Zembali.
Prawda jest taka, że pewnie potraktowano mnie jak kogoś, kto powiedziałby - "ej, znam faceta, który ma wacka na czole. Chcecie nagłośnić taki temat?"...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No tak bo są ważniejsze sprawy przecież niz zdrowie milionów ludzi którzy może by się przerzucili na EIN ale tego nie zrobią przez wchodzące niedługo przepisy .


Wiadomo juz cos czy senat zatwierdził to i poszlo do podpisu prezydenta ?
Awatar użytkownika
By LogerM
#1687138
xD_ pisze:Wiadomo juz cos czy senat zatwierdził to i poszlo do podpisu prezydenta ?

Jak senat mógł zatwierdzić skoro to była tylko komisja, a w dodatku nagranie urwało się w jej trakcie?
Awatar użytkownika
By xD_
#1687139
To kiedy w końcu jest to zebranie gdzie mają zatwierdzić ? Z tego co wiem to miało być jakoś 20 lipca właśnie .
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1687148
Ja to bym chcial zeby w ustawie znalazl sie zapis. Lokal do sprzedazy EP z osobnym wejsciem... i prawdziwym sprzedawca. Zniknely by te gowniane wysepki i podawacze towaru od ESW :)
Awatar użytkownika
By pol
#1687339
W trakcie posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia zgłoszona jedna poprawka rządowa i chyba dwie poprawki redakcyjne zgłoszone przez zespół prawny.
Jeżeli te lub jeszcze inne poprawki przegłosuje Senat, to projekt ustawy będzie skierowany do Sejmu.
Ostatni dzień obrad 23 posiedzenia Sejmu jest 22 lipca.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1687379
Poprawek (głównie redakcyjnych) na druku senackim było trochę więcej, ciężko powiedzieć co przegłosowano bo nagrania (kompletnego) nadal nie ma, stenogramu pewnie też nie dostaniemy przed posiedzeniem. Do tego jeszcze autopoprawka ze strony MZ, jest więc cień szansy, że nie wyrobią się przed wakacjami bo dokumenty muszę jeszcze przelecieć pomiędzy izbami. Pytanie czy projekt wejdzie jutro na posiedzenie, jeśli tak MZ ma szanse go przepchnąć w czwartek w sejmie...
Awatar użytkownika
By LinGruby
#1687411
23. posiedzenie Senatu RP IX kadencji nie ma w planach:
Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (druk senacki nr 229, druki sejmowe nr 432, 652 i 652-A).

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/tematy,467,1.html

Ale jak w piosence "Wszystko się może..."
Awatar użytkownika
By LogerM
#1687983
Nie chce mi się zakładać kolejnego wątku więc info trafia tutaj.

Dobra wiadomość jest taka że Senat zakończył obrady około godziny 21:20 pozostawiając bez rozpatrzenia druki senackie: 229, 229A, 229B (czyli ustawę o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych). Zła natomiast jest taka, że jutro o 9 rano wracają do "roboty" i zajmują się sprawą z samego rana więc jak nie patrzeć d... z tyłu.
Awatar użytkownika
By pol
#1687989
Ustawa o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych
/więcej informacji o punkcie/

Ustawa o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
druki sejmowe nr 432, do druku nr 432, 652, 652-A
druki senackie nr 229, 229 A, 229 B

Był to rządowy projekt ustawy.

Do prezentowania stanowiska rządu w toku prac parlamentarnych został upoważniony Minister Zdrowia.

Ustawa wprowadza zakaz sprzedaży elektronicznych papierosów osobom poniżej 18 roku życia oraz sprzedaży takich wyrobów na odległość. Ponadto ogranicza się miejsca palenia e-papierosów oraz możliwości w zakresie reklamy i promocji wyrobów tytoniowych oraz wyrobów powiązanych (e-papierosy, pojemniki zapasowe). Ustawa zakazuje także wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych o charakterystycznym aromacie oraz zawierających dodatki określone w ustawie. Wprowadza się również nowe ostrzeżenia zdrowotne na opakowaniach wyrobów tytoniowych oraz wyrobów powiązanych.

Sejm uchwalił ustawę na 22. posiedzeniu w dniu 6 lipca 2016 r.

Do Senatu została przekazana w dniu 8 lipca 2016 r.

Termin rozpatrzenia jej przez Senat upływa w dniu 7 sierpnia 2016 r.

Marszałek Senatu w dniu 8 lipca 2016 r. skierował ustawę do:
- Komisji Zdrowia,
- Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Posiedzenie Komisji Zdrowia w tej sprawie odbyło się 19 lipca 2016 r.

Komisja wnosi o wprowadzenie poprawek (8) do ustawy (druk nr 229 A).

Sprawozdawcą komisji na posiedzeniu Senatu będzie senator Dorota Czudowska.

Posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w tej sprawie odbyło się 19 lipca 2016 r.

Komisja wnosi o wprowadzenie poprawek (8) do ustawy (druk nr 229 B).

Sprawozdawcą komisji na posiedzeniu Senatu będzie senator Margareta Budner.
Awatar użytkownika
By suvv
#1687991
Czyli nadal istnieje realne prawdopodobieństwo, że ustawa po poprawkach senackich może 22.07 wylądować w rękach posłów w ramach 23 posiedzenia sejmu... :(
Awatar użytkownika
By pol
#1687992
Z kalendarium wynika, że powinna trafić na ostanie przedwakacyjne posiedzenie Sejmu.

==========================
II część nagrania posiedzenia Senackiej Komisji Zdrowia w dniu 19.07.2016 w sprawie
Rozpatrzenie ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (druk senacki nr 229, druki sejmowe nr 432, 652 i 652-A).

http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-s ... rowia.html
zapis dźwiękowy posiedzenia cz.I (z przyczyn technicznych załączono plik dźwiękowy)
zapis dźwiękowy posiedzenia cz.II (z przyczyn technicznych załączono plik dźwiękowy)
Awatar użytkownika
By LogerM
#1688130
No to jadą misie kolorowe już z TK (milion poprawek z tego co słyszę), potem z tego co kojarzę jeszcze powrót do rybołówstwa i przechodzimy do 229...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1688176
Loger - czy ja dobrze rozumiem, że zwykłe fajki - w przeciwieństwie do e-fajek - mogą być nadal eksponowane w miejscach sprzedaży do 31.12.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1688180
Przepisy zmieniane autopoprawką rządową tyczą się informacji o wyrobach tytoniowych na zasadach zgodny z ustawą obowiązującą i w zasadzie tyczą się również informacji o EIN.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1688183
No właśnie nie jestem pewien.
Patrz na definicję z początku ustawy:
"wyrób tytoniowy – wyrób przeznaczony do spożycia przez konsumentów, składający się, nawet częściowo, z tytoniu, w tym zmodyfikowanego genetycznie;"
Tu nie ma nic o EIN.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1688187
Faktycznie, nie doczytałem w treści poprawki że tyczy się ona wyłącznie wyrobów tytoniowych. Faktycznie wygląda to obecnie tak, że EIN dostają po tyłku, a analogi mają luz na pół roku. No cóż zespół Pinkasa w pełnej krasie.
Awatar użytkownika
By suvv
#1688190
Słucham wypowiedzi i pytań Naszych Senatorów i naprawdę, z ręką na sercu stwierdzam, że Ci ludzie nie mają pojęcia o tym, co mówią. Na dodatek mam nieodparte wrażenie, jakby to był teatr marionetek powtarzających gotowe treści :(
Awatar użytkownika
By LogerM
#1688191
Tak na marginesie: dyskusja jest prowadzona w taki sposób aby pokazać jak potrzeba, ważna i niezwykle zasadna jest ustawa.


Pytań odnośnie EIN: brak.

Na mównicę wchodzi Pinkas.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1688193
A teraz Pinkas narzeka, że to najtrudniejsza praca. Bosz... jaki to idiota. I łgarz. Kłamca.

-- 21 lip 2016, 10:13 --

Borze szumiący... widzisz i nie grzmisz!!!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1688194
Prawdziwa ofiara hejtu i niczym niesprowokowanych ataków... aż mi go szkoda.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.