EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By qKy
#1129438
Coby się nie rozpisywać za dużo, przejdę od razu do rzeczy.

Użyte materiały:

Obrazek

Na zdjęciu nie została ujęta woda :)

Proces zmian:

http://youtu.be/dddEcN21Q_U

http://youtu.be/kGm3RtUIg9o

Rurki przed malowaniem pokryłem podkładem epoksydowym.
Po wyschnięciu rurki dodatkowo pokryłem lakierem bezbarwnym i w efekcie końcowym wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Testy wytrzymałościowe trwają od tygodnia, jak na razie nic złego się nie dzieje.
Awatar użytkownika
By qKy
#1129451
Zainspirował mnie ten filmik

Satoh pisze:Jakie to są mody?

Efekt bardzo ładny :)


Rurki są od kolegi Szagster.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1129462
qKy

Na zdjęciu nie została ujęta woda


Bardzo bym Cię prosił o uzupełnienie zdjęć! :wink: :-P

A poważnie ; piękne!
Jeszcze poważniej:
Czy gdybym Ci jutro podrzucił jakąś rurkę, zrobiłbyś mi, nie , rurce oczywiście , tak?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1129464
Jest czym oko cieszyć. Rób tak dalej.
Awatar użytkownika
By qKy
#1129529
TommyBlack pisze:...
Czy gdybym Ci jutro podrzucił jakąś rurkę, zrobiłbyś mi, nie , rurce oczywiście , tak?


Nie widzę przeszkód. Aczkolwiek, nie ma to, jak zrobić sobie samemu. :)
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1129543
Bardzo fajna metoda malowania - nada się nie tylko do rurek. Dzięki za filmiki!
Awatar użytkownika
By sliwa404
#1129548
Ja wolę jak ktoś mi zrobi dobrze, bo samemu to zawsze spierd*** sprawę.

Pozdrawiam,
Patryk.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1129549
To jest temat o malowaniu rurek, a nie zabawie z rurką :kulam

Sorki, nie mogłem się powstrzymać.


Co do samego malowania, to efekt bardzo fajny. Gratuluję wykonania :)
Awatar użytkownika
By qKy
#1129610
Pamoko pisze:Dla mnie mistrzostwo świata :D

Kiedyś na pewno spróbuję
*SMOKEKING*


Warto. Metoda bardzo prosta i nie wymaga zdolności plastycznych.

ElCzupakabra pisze:Bardzo fajna metoda malowania - nada się nie tylko do rurek. Dzięki za filmiki!


W trakcie poszukiwań co dokładnie będzie mi potrzebne do wykonania malunku, wynikło, że sposób ten jest powszechnie stosowany do upiększania gitar.
Awatar użytkownika
By piehot
#1129659
Camo wymiata :) lubię taki styl.
Co to za farby ? Jakieś olejne ?
Chyba będę musiał poszukać u mnie we wsi :)

P.s. ja też jestem chętny na kurs :)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2014, 12:19 przez piehot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bezi2
#1129699
Na fotce były farby, podkład, benzyna ekstrakcyjna i coś jeszcze - biała butelka z czerwoną nakrętką co to jest i po co ?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1129701
Czteroboran sodu dziesięciowodny czyli w skrócie boraks. Zwiększa on napięcie powierzchniowe wody co ułatwia pływanie farby po jej powierzchni.
Awatar użytkownika
By qKy
#1129708
Goldi pisze:Czteroboran sodu dziesięciowodny czyli w skrócie boraks. Zwiększa on napięcie powierzchniowe wody co ułatwia pływanie farby po jej powierzchni.


Dokładnie tak.

Goldi pisze:Farby modelarskie Humbrol: http://allegro.pl/humbrol-farby-olejne- ... 22137.html. Muszą być błyszczące bo lepiej pływają na wodzie.


Ja zastosowałem matowe, ze względu na krótki czas schnięcia.
Awatar użytkownika
By Exterminacja
#1129711
Witam.

Bardzo fajny sposób na camo, osobiście znam (modelarz rc) nieraz coś pomaluję aerografem, ale jakoś do głowy mi nie przyszło wykorzystać to do epapierosków super pomysł :zakrecony SUPER :!:

Szkoda że można to zastosować tylko do nie określonych kształtów do Camo idealne ale dalej będzie ciężko no chyba że... szybko, ładnie, camo lub konkretny wzór = Hydrografika bardzo fajna rzecz !!

http://www.youtube.com/watch?v=_CA0DR4GSQg


P.s Ale bardzo fajny efekt uzyskałeś super szczególnie ten drugi film :beer:
By bimbor
#1129728
Czemu tego w szkole nie uczą.

Pięknie, już to widzę u siebie. A farbki modelarskie się kurzyły na półce :D

A ten borax to gdzie szukać?
Awatar użytkownika
By Chines88
#1129982
Kolega mnie ubiegł ze swirlingiem, ja kończę właśnie moje pudełko i chyba w niedzielę będę malował.
Małe sprostowanie, farby muszą być olejne, czyli z żywicą. Boraks jest dostępny nawet w dobrych sklepach ekologicznych, jak i również na allegro.
Istnieje też inny sposób beż użycia boraksu, farbki nazywają się Magic Marble i występują w dwóch zestawach kolorystycznych:
http://allegro.pl/farby-magic-marble-ze ... 26288.html
http://allegro.pl/farby-magic-marble-ze ... 26320.html


Są one doskonałym sposobem by nie marnować czasu, jednak nie ma każdego koloru, niestety.
Ja osobiście i tak wole bawić się z temperaturą wody, boraksem i normalnymi farbami.:D
Awatar użytkownika
By Goldi
#1130015
Poczytaj o hydrografice. To już jest nieco bardziej skomplikowany i droższy sposób nanoszenia grafiki.
Awatar użytkownika
By qKy
#1130026
TommyBlack pisze:Pytanie do Panów qKy & Chines88 & Exterminacja ! :)

Czy wiecie w jaki sposób robi się taką matrycę (?) która pozwala potem uzyskać
regularne, powtarzające się motywy?
Takie jak na tym filmie:-
http://www.youtube.com/watch?v=_CA0DR4GSQg
- w przypadku baku motocyklowego.


Nie mam bladego pojęcia. :)
Awatar użytkownika
By Critival
#1130036
TommyBlack pisze:Pytanie do Panów qKy & Chines88 & Exterminacja ! :)

Czy wiecie w jaki sposób robi się taką matrycę (?) która pozwala potem uzyskać
regularne, powtarzające się motywy?
Takie jak na tym filmie:-
http://www.youtube.com/watch?v=_CA0DR4GSQg
- w przypadku baku motocyklowego.


Tak jak kolega @Goldi wspomniał to jest Hydrografika, tak naprawdę wszystko co potrzebne zakupisz na necie np tutaj:
http://hydrografika.sklep.pl/
Kombinacji jest multum, ale głównie kolorystycznych, choć tak naprawdę jest również w czym wybierać jeżeli chodzi o grafikę. Wspomniałem kolorystycznie dlatego że niektóre folie są transparentne i podkład ma wielkie znaczenie.
Pooglądaj sobie na YT, tam tez bodajże są turytoriale. Ja kiedyś próbowałem, co prawda wyszło, ale nie za pierwszym razem. Tak naprawdę z metr folii poszedł do kosza, a ile było przy tym szlifowania i nanoszenia nowego podkładu :).
Awatar użytkownika
By Chines88
#1130093
TommyBlack pisze:Pytanie do Panów qKy & Chines88 & Exterminacja ! :)

Czy wiecie w jaki sposób robi się taką matrycę (?) która pozwala potem uzyskać
regularne, powtarzające się motywy?
Takie jak na tym filmie:-
http://www.youtube.com/watch?v=_CA0DR4GSQg
- w przypadku baku motocyklowego.

Na początek trzeba poczytać o hydrografice jak Goldi mówi.
Tu macie wszyscy sklep z dużym wyborek folii:
http://hydrografika.sklep.pl/
Znajdziecie wszystko jak poszukacie.
Lecz tak po krotce, hydrografika to sposób nanoszenia folii drukowanej na nieregularne i owalne przedmioty, co prawda ta folia jest bardzo cienka i łatwo ją zniszczyć. Nanoszenie jest za pomocą wody w dużym zbiorniku na gładka taflę kładzie się delikatnie folię aby uniknąć bąbli powietrza pod spodem. Kolejnym krokiem jest aplikowanie aktywatora na folię co zmiękcza folię i stwarza lepkość. Po nałożeniu trzeba jednak folię zabezpieczyć bezbarwnym bo to dość podatne na uszkodzenia.:D

Proszę kolego, oto najważniejsze informację.
Na allegro też znajdziesz taką folię ale mniej wzorów.

Critival dobrze piszę, nic nie wychodzi super za pierwszym razem z folią.:D
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1130101
Critival

Bardzo Ci dziękuję! Stronka którą dałeś fantastyczna!
Teraz muszę tylko dowiedzieć się, jak się tej folli używa!

O Chines88
Dzięki również wielkie! Już nie muszę ...już wiem, dzięki!
Ja po prostu nie rozumiałem jak ta folia pracuje... :wink:
Awatar użytkownika
By Critival
#1130106
TommyBlack pisze:Critival

Bardzo Ci dziękuję! Stronka którą dałeś fantastyczna!
Teraz muszę tylko dowiedzieć się, jak się tej folli używa!


Wszystko znajdziesz na YT, Z takich wskazówek to doszukaj się którą stroną do lustra wody i jaka jest odpowiednia temperatura, bo to istotne. Obklej ucięty kawałek folii taśmą, by Ci się na lustrze wody nie zwinęła. Uważnie kładź folię na wodzie, by nie było pęcherzyków powietrza.

Tak na marginesie wydaje mi się, że jeżeli chcesz w ten sposób nanieść grafikę na rurkę to może być nie lada wyzwanie, ponieważ wzór może ci się rozciągnąć, bo jedyny sposób to włożyć ją pionowo do wody. Gdybym to ja miał malować rurkę, to bardziej bym wybrał sposób od kolegi @qKy.

@ I nie ma za co :)
Awatar użytkownika
By piehot
#1130149
Dzięki Goldi za linki :beer: idę szukać coś w stylu "urban camo" (biel,szary,czerń).
są jeszcze takie farbki, trochę tańszę http://allegro.pl/farby-olejne-tamiya-c ... 54821.html po urlopie spróbuje się nimi pobawić troszkę :)
jeszcze tylko ten podkład epoksydowy znaleźć, pewnie w jakimś motoryzacyjnym najprędzej
Awatar użytkownika
By qKy
#1130156
W ramach kursu jak wykonać swirling podaje szczegóły.

Na litr wody łyżkę boraksu, temperatura według moich obserwacji nie ma większego znaczenia, choć wydaje mi się, że niższa jest lepsza bo farba wolniej wysycha co daje możliwość dopracowania wzoru.

Farbę rozcieńczyłem rozpuszczalnikiem, nie rozcieńczona szła na dno, a jak nie poszła to się tak efektownie nie rozpływała po powierzchni wody.

Rurki pokryłem podkładem epoksydowym a następnie metodą pokazana na filmikach położyłem jednobarwną warstwę farby coby mieć pewność, że nie będzie on przebijał się przez wzór.

Dnia następnego, pierwsza warstwa lakieru bezbarwnego i drugą po dniu kolejnym. Zastanawiam się nad trzecią.

I chciałem dodać, że wiem co to hydrografika, nie mam bladego pojęcia jak wykonać taką folię.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1130164
Critival pisze:
TommyBlack pisze:Critival

Bardzo Ci dziękuję! Stronka którą dałeś fantastyczna!
Teraz muszę tylko dowiedzieć się, jak się tej folli używa!


Wszystko znajdziesz na YT, Z takich wskazówek to doszukaj się którą stroną do lustra wody i jaka jest odpowiednia temperatura, bo to istotne. Obklej ucięty kawałek folii taśmą, by Ci się na lustrze wody nie zwinęła. Uważnie kładź folię na wodzie, by nie było pęcherzyków powietrza.

Tak na marginesie wydaje mi się, że jeżeli chcesz w ten sposób nanieść grafikę na rurkę to może być nie lada wyzwanie, ponieważ wzór może ci się rozciągnąć, bo jedyny sposób to włożyć ją pionowo do wody. Gdybym to ja miał malować rurkę, to bardziej bym wybrał sposób od kolegi @qKy.

@ I nie ma za co :)



Nie, nie, w żadnym wypadku rurkę! Myślałem o czymś o większej powierzchni, stąd moje zainteresowanie tą folią!
Jeszcze raz naprawdę wielkie dzięki i Tobie i kolegom!
Cholera, bez Was nigdy pewnie nie dowiedzialbym się co to , ta hydrografika! :wink:
Bardzo mi się to podoba! :)
Awatar użytkownika
By saradonin
#1130169
Nie moja bajka, bom zatwardziałym miłośnikiem minimalizmu i prostoty, lecz jeśli komuś stalowa czy mosiężna rurka wyda się nudna, to alternatywa jest i to o sporych możliwościach. Pomysł ciekawy, a efekt oryginalny - drugiej identycznej nie znajdziesz! :D
Awatar użytkownika
By piehot
#1130179
Goldi czy nie sądzisz że, KISboxy w takim malowaniu były by hitem przez przynajmniej 1-sezon ;) ?
Awatar użytkownika
By Chines88
#1131005
A tu jakby ktoś chciał się tym zająć!:D


Awatar użytkownika
By Exterminacja
#1131741
TommyBlack pisze:Pytanie do Panów qKy & Chines88 & Exterminacja ! :)

Czy wiecie w jaki sposób robi się taką matrycę (?) która pozwala potem uzyskać
regularne, powtarzające się motywy?
Takie jak na tym filmie:-
http://www.youtube.com/watch?v=_CA0DR4GSQg
- w przypadku baku motocyklowego.



Hej sory że teraz ale nie miałem dostępu do pc, widzę że koledzy podali Ci już sporo na ten temat, od siebie dodam że temperatura wody od 30 - 32, jest to dość ważne, co do kształtów pełnych np. mechanika może być ciężko gdyż musisz zrobić połowę obrócić materiał (dlatego często robi się to na w miarę płaskich, wypukłych elementach ale tylko z jednej strony bak, felgi, osłony lusterek, felgi itp.) i zanurzyć następną połowę ale kilka prób i dojdziesz do wprawy sporo filmików na yt,

Sam nie robiłem tego widziałem jak kolega oklejał tak felgi stąd wiem trochę co i jak ta folia jest naprawdę dobra bo tak naprawdę wystarczy że podeślesz odpowiedniej firmie obraz a oni przygotują Ci materiał (w/w felgi) lub wybierzesz coś z dostępnych wzorów, fajnie wygląda wnętrze auta nie raz na allegro macie okleinę kokpitu i czuć że to naklejka a przy Hydrografice nie ma tego efektu (choć niektórzy stosują np. okleinę 3d, 4d z wyczuwalnymi strukturami materiału np. carbon

To coś co można porównać hmm... no właśnie może trochę z kalkomanią
Na początek kup sobie jakiś prostu wzór a nie ten hiper super mega który ci się podoba po prostu proste wzory są tańsze a na pierwsze kilka prób będzie jak znalazł, czas myślę że jak przy innych "sposobach" malowania ale na pewno jeden z czystszych na spokoje do wykonania w domku, oraz względna cisza brak sprey brak sprężarek (ważne dla kogoś z "pełną rodziną") cena jak dla mnie nie jakaś astronomiczna (ale dla każdego co innego), efekt mrauuu to co tygryski lubią najbardziej.

Ogólnie bardzo fajny sposób, ale naj naj naj naj najważniejsze to przygotowanie odpowiedniego podłoża, materiału, otłuszczenie, dobry podkład i tego wszystkiego co większość nienawidzi a często jest to najważniejszy proces, na koniec powiem tylko baw się dobrze, nie zrażaj się a efekt będzie fantastyczny :beer: :beer:
Awatar użytkownika
By se55ba
#1132119
Świetny pomysł z nową twarzą naszych rurek :-D
Ten pomysł naprawdę może się przyjąć w naszym środowisku na stałe ;-)
Wnioskuje, że niema chyba , zbytniego problemu z powrotem do pierwotnego wyglądu, mowa o rurkach nie boxikach
By bimbor
#1132135
Jak dobrze widziałem można nawet użyć lakieru do paznokci.

No każdy chyba ma komu buchnąć lakierek :D
Awatar użytkownika
By qKy
#1132473
se55ba pisze:...
Wnioskuje, że niema chyba , zbytniego problemu z powrotem do pierwotnego wyglądu, mowa o rurkach nie boxikach


Konieczna może być ponowna polerka, bo rurka powinna być zmatowiona przed nałożeniem podkładu, ja polerowanych nie posiadam więc powrót nie powinien być dla nich bolesny.
Awatar użytkownika
By Chines88
#1132553
Powrót jest możliwy w jeden sposób, na 24H do rozpuszczalnika, wszystko zejdzie.:D
A co do tej polerki to nie wiem czy jest konieczne matowienie, należy jednak porządnie oczyścić ze wszelakich zanieczyszczeń rurkę przed położeniem podkładu.

A tu klapka jeszcze bez polerki, ale chyba tak zostawię.:D

Awatar użytkownika
By treblaa
#1156619
Dzisiaj odebrałem z poczty farbki i boraks :)
Na litrowy słoik dałem nie całą łyżkę stołową boraksu. Woda "kranówka" - temperatura pokojowa. Farbki
Problem mam taki, że farbki nierównomiernie mi się rozprowadzają i powstaje z nich kożuch :( Staram się dość szybko to robić ale nic z tego - chwila moment i mam kożuch :evil:
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1156660
bimbor pisze:Jak dobrze widziałem można nawet użyć lakieru do paznokci.

No każdy chyba ma komu buchnąć lakierek :D



moge komuś wysłać jak potrzebujecie ^^
Awatar użytkownika
By qKy
#1156690
treblaa pisze:Dzisiaj odebrałem z poczty farbki i boraks :)
Na litrowy słoik dałem nie całą łyżkę stołową boraksu. Woda "kranówka" - temperatura pokojowa. Farbki
Problem mam taki, że farbki nierównomiernie mi się rozprowadzają i powstaje z nich kożuch :( Staram się dość szybko to robić ale nic z tego - chwila moment i mam kożuch :evil:


Ja swoje rozcieńczyłem benzyną ekstrakcyjną, takie świeżo otwarte średnio się nadają.

Wysłane z Okulara przy zamkniętej szafie.
Awatar użytkownika
By rollweed
#1377446
Mam pytaje jak mi farba zeszła (zmarszczyla ) po nałożeniu lakieru to czego to było powodem ?
Awatar użytkownika
By Vertira
#1377770
Mam pytanie (pewnie głupie..) Czy tą metodą można malować każdy materiał(plastik,metal) ?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.