EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
By KotwicaWeWodzie
#995235
Witajcie.
Jestem nowy jeśli chodzi o e-p. Mam jedno pytanie odnośnie liquidów ale żebyście mnie lepiej zrozumieli opowiem co nieco. Mianowicie popalałem zwykłe analogi, raz na jakiś czas, mogłem jednego dnia wypalić pół paczki lub całą a później przez tydzień nie palić i w ogóle mnie nie ciągnęło do nikotyny. Ciągnęło mnie jednak do samego dymu, to co sprawia mi przyjemność to wypuszczanie gęstej chmury i to raczej od tego jestem uzależniony. Zupełnie nie jestem uzależniony od nikotyny i tydzień temu pomyślałem że spróbuję e-p. Tak więc od tygodnia zaciągam się mildem X7 - jestem zadowolony, fajny dym ale smaki tak jakby mało intensywne. Mam kilka liquidów nikotynowych medium ale nie ciągnie mnie do tego zupełnie (drapanie w gardle spoko ale zależy mi zdecydowanie bardziej na doznaniach smakowych). Poszczam dymki z liquidów zerowych, bez nikotyny: P1 czarna porzeczka i rm1 malina. Chciałem się zapytać czy jest różnica w smaku i jego intensywności między liquidem zero a liquidem np medium lub high tego samego smaku i producenta ? Czy jedyną różnicą jest to że będzie drapanko w gardle czy może wraz ze wzrostem mocy liquidu wzrasta również intensywność smaku ? A może smak i jego intensywność zależy bardziej od sprzętu niż liquidu ?

Naczytałem się dużo dobrych opinii o liquidach LiQueen i planuję zakupić jakieś smakowe zerówki, wiadomo że każdy ma inny smak ale może polecicie jakieś? Najbardziej intensywne smakowo i z dobrym dymem. Dodam że teraz mam Crystal 2 ale chcę kupić Crystal 2 Dual dolnogrzałkowy 1.8Ohm, on chyba będzie lepszy do LiQueena bo są gęstsze niż np P1 ?

Z góry dzięki za pomoc i proszę o wyrozumiałość. Pzdr
Awatar użytkownika
By Kszywho
#995286
Różnica w smaku będzie. Zasada jest taka, że im więcej nikotyny tym gorszy smak odczuwalny.
Dokładnie odwrotnie niż z wodą mineralną: czysta smakuje tak sobie. 20% troszkę lepiej, a 40% powala dosłownie na ziemię ;)
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#995385
Może zainteresuj się mieszaniem własnych liquidów. Kupisz bazę 0mg i dasz tyle aromatu żebys jak najlepiej odczuwał smak. Pamiętaj też że smak zależy od sprzętu na jakim wapujesz.
Awatar użytkownika
By UnitrA1979
#995431
Kszywho pisze:Różnica w smaku będzie. Zasada jest taka, że im więcej nikotyny tym gorszy smak odczuwalny.
Dokładnie odwrotnie niż z wodą mineralną: czysta smakuje tak sobie. 20% troszkę lepiej, a 40% powala dosłownie na ziemię ;)

Czyli zerówki najlepiej oddają smak? Cieszę się, ponieważ ograniczam coraz bardziej nikotynę i obawiałem się, że w końcu przestaną mi smakować. Zawsze, jak przechodzę na niższą moc odczuwam przez pewny czas zmianę smaku na bardziej "wodnisty", ale tak po 2 tygodniach zawsze mi mija.
Awatar użytkownika
By kurok
#995562
Wraz ze spadkiem nikotyny bardziej czujemy aromat, ale gdy ilość jej zmniejszy się poniżej dopuszczalnego przez nas minimum to przestaje już nam smakować.
Podobnie jest w druga stroną. Wraz ze wzrostem ilosci nikotyny aromat wyczuwamy coraz to mniej, a w pewnym momencie liquid przestaje być dla nas wapowalny, bo jest zbyt mocny :wink:
Poza tym im smaczniejszy aromat tym lepszy smak :beer:
By user
#995900
To dziwne bo zawsze bylo na odwrot. Nikotyna uwydatniala smak. Oczywiscie do pewnych granic.
Zero zawsze o wiele slabiej smaczylo ptzy tej samej ilosci aromatu.
A teraz jest na opak :shock:



TapataiPhonic clickens
Awatar użytkownika
By PucH2
#995903
Mi tam nikotyna nigdy nie uwypuklała smaku a wręcz go zabijała. Pewnie jest to spowodowane tym że odparowuje głównie mięty i owoce bo w tytoniowych możliwe że jest tak jak piszesz @Reed. Bardzo łatwo skomponować zerówki które kopią lepiej niż nikotynowe za to w drugą stronę jest to już o wiele trudniejsze niż się wydaje. Jednak należy brać pod uwagę że zerówki nie zaspakajają głodu nikotynowego i osoby bardzo uzależnione jak ja czują chęć sięgnięcia po analoga. Wtedy znowu z pomocą przychodzą nikotynowe płyny.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.