EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
Awatar użytkownika
By daro
#328860
A oto moja opinia o tych liquidach:

1.Tobacco light 12 mg/ml
Kolor liquidu - jasny żółto-zielony
Zapach - stonowany tytoniowy

Przyjemny liquid tytoniowy, stonowany, dobrze wyważony, smaczny. Dym obfity, gęsty. Wydaje się trochę mocniejszy niż to co napisane na buteleczce. Jak najbardziej do codziennego palenia.
Moja ocena: -5

2.Apple light 12 mg/ml
Kolor liquidu - jasno rózowy
Zapach - świeże jabłuszko, coś jak szara reneta

Dymi ładnie, smak jabłuszka wyczuwalny, jednak dla mnie za bardzo stonowany, słaby, nie orzeźwiający, jakby za małe stężenie aromatu. Myślę że odrobina aromatu więcej i byłoby dużo lepiej.
Moja ocena: +3

3.Coffe light 12 mg/ml
Kolor liquidu - żółty
Zapach - miły aromat słodkiej porannej kawy

Dobrze imituje małą czarną. Stężenie aromatu w sam raz, nie za mocne nie za słabe. Dymi słusznie :). Jak dla mnie liquid dobry.
Moja ocena: -5

4.Citrus Mix light 12 mg/ml
Kolor liquidu - blado różowy
Zapach - orzeźwiający, owoce cytrusowe, cytryna, limonka

Przyjemny smak cytrynki, dość dobrze wyczuwalny, przypomina cytrynową oranżadkę w proszku :) Mógłby być troszkę intensywniejszy. Dym gęsty obfity.
Moja ocena: +4

5.Strawberry light 12 mg/ml
Kolor liquidu - pomarańczowy
Zapach - miły zapach dżemu truskawkowego

Smak truskawki dobrze wyczuwalny. Nie jest to jednak smak świeżych truskawek, a raczej taki sztuczny, galaretkowy. Nie jest może zły, ale na kolana też nie ma przed czym padać :)
Dymi bardzo dobrze.
Moja ocena: -4

6.Cherry light 12 mg/ml
Kolor liquidu - jasno żółty
Zapach - miły zapach wisienki z likieru

Aromat owoców dobrze wyczuwalny, dym obfity. Posmak raczej wiśniowo-czereśniowy, powiedzmy jak z kompotu.
Przyjemny, aczkolwiek mógłby być bardziej orzeźwiający.
Moja ocena: +4

7.Berry Mix light 12 mg/ml
Kolor liquidu - biały, przeźroczysty
Zapach - owoce leśne z przewagą jeżyny

Dobry, orzeźwiający smak owoców lasu, jeżyna, borówka, z powiewem dojrzałej poziomki. Nie za słodki, kwaskowaty, orzeźwiający. Dymi i kopie OK :)
Moja ocena: -5

8.Grape light 12 mg/ml
Kolor liquidu - biały, przeźroczysty
Zapach - intensywny, winogronowy z polotem płatków róży

Dobrze wyczuwalny aromat winogronowy ale raczej coś jak napój z supermarketu, a nie świeże winogrona. Ale najgorszy nie jest.
Moja ocena: -4

9.Tiramisu light 12 mg/ml
Kolor liquidu - ciemny brąz
Zapach - intensywny, adekwatny do nazwy liquidu

Posmak słodkiej kawy z lekkim polotem alkoholu, ale czy to dobra imitacja tiramisu :roll: no nie wiem :roll: , mnie nie za bardzo podchodzi :(
Moja ocena: 3

10.Menthol light 12 mg/ml
Kolor liquidu - bezbarwny, przeźroczysty
Zapach - mentholowy, mało intensywny

Dobrze wyczuwalny, wyrazisty aromat mentholowy, lekko słodkawy, przypomina mi jakąś pastę do zębów :) Ogólnie nie przepadam za miętopodobnymi więc moja opinia nie będzie miarodajna, ale chyba bardzo źle nie jest :)
Moja ocena: 4

Podsumowując, liquidy Liqua kuszą dobrze wykonanymi kolorowymi pudełeczkami, idealnym w zasadzie intensywnym zapachem. Co do walorów podczas wapowania to plusem jest na pewno gęsty i obfity dym, ze smakiem już różnie, jest kilka bardzo dobrych, kilka dobrych, ale są też i takie które według mnie wymagają dopracowania. Jedno trzeba przyznać, na pewno warto spróbować :)

Aha, podczas testów wystąpił w 2 czy 3 buteleczkach mały problem z zakrętkami, ale może to dlatego że są z zabezpieczeniem przed dziećmi i dlatego miałem problemy :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Kriss
#329144
Hm, a ja powiem, że dla mnie 6 bagsów za 10ml liquidu, którego oceny smaku wahają się od "dobry" do "taki sobie", to ciut za dużo.
Sporo mam takich płynów Polsce. :)
Awatar użytkownika
By masive82
#329330
Berry Mix oraz Citrus Mix (18mg).

Obydwa wg mnie są godne polecenia - Citrus Mix jest dość odświeżający, nie irytujący, słodko - kwaskowaty, i co dla mnie było ważne nie czuje się sztuczności aromatu - np cytrynowe liquidy które miałem okazję wcześniej próbować mniej lub bardziej denerwowały mnie plastikowym, chemicznym aromatem kojarzącym się np z cytrynkowym mleczkiem do czyszczenia :)

Berry Mix z tych dwóch jest dla mnie ciekawszy i smaczniejszy - również smak odczuwałem dość naturalnie. Aromat/smak wyraźny i bardzo miło się go wapowało.

Smak/kop wg mnie poprawny.

Niedobitki liquidów poleciały do innego forumowicza celem spróbowania - z Berry Mix był również bardzo zadowolony :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#329335
A ja jako stary upierdliwiec chętnie bym obejrzał owe certyfikaty SGS, o których się pisze na stronie sklepu jak też na samej stronie Ritchy.
Awatar użytkownika
By Tomba
#329347
Nie tylko poręczniej, ale chyba najbardziej miarodajnie. Mam teraz do przetestowania 17 liquidów i też będę na 510-ce z dripem :)
Awatar użytkownika
By sz3kla
#331207
Przed chwilką wpadł mi w rączki menthol.
Zapaliłem go na zwykłym, watkowym kartomizerze LR podłączonym do baterii z napięciem 3.7V.
Cóż mogę rzec... Smaczna baza-bo liquidem mentholowym nie nazywałbym tego. :)
Jest tak delikatny, że o orzeźwieniu nie ma tu mowy, gdyż sam smak jest ledwie wyczuwalny.
Ogólnie przyjemnie się go pali, ale nie jako menthol tylko jako bliżej niezidentyfikowany w smaku płyn.
Płyn ma delikatnie słodkawy posmak. Ale jak pisałem, poza słodkawym i generalnie dość przyjemnym smakiem zawiodłem się, bo orzeźwienia się tu nawet w najmniejszym stopniu nie doszukałem. :)
Awatar użytkownika
By Szymon1988
#331913
dzis otrzymałem próbki tego liquidu od e-dymu, za co bardzo dziękuje.
Otrzymane smaki to :
berry mix , light- owoce leśne (jagoda, jeżyna, malina), jak dla mnie super smak zapach, nawet moc w porzadku, a z reguly pale 18-24, głownie przeważa smak jezyny, naprawde polecam.
truskawka, light - o tym smaku juz jednak nie moge powiedziec ze jest super, faktycznie czuc smak i zapach truskawki, ale nie jest to rewelacja, jak dla mnie posmak raczej sztuczny, osobiscie nie polecam.

Im dlużej pale truskawke tym bardziej mnie odrzuca, juz praktycznie nie potrafie wyłapac posmaku truskawki, tylko jakies taki sztuczny slodkawy smak.
Owocowy jednak dalej mi smakuje.
Obydwa dymia znakomicie, pale je na clearomizerze od milda.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2011, 11:36 przez Szymon1988, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Midian
#331986
Moja kolej :D

1. Moc: „light”, na pudełku i etykietce brakuje informacji ile to jest mg/ml, musiałam szukać na stronie Ritchy.
2. E-p: ego.
3. Atomizer : 510, drip.
4. Ocena minimalna: 1, ocena maksymalna: 5.

Cherry
W smaku dość delikatne-mogłoby być trochę bardziej intensywne. Niezbyt słodkie, nadaje się do dłuższego wapowania, nie zamula. Przypomina mi coś pomiędzy wiśnią z kompotu a tymbarkową wisienką.
-3

Strawberry
Bardzo delikatnie aromatyzowana, czuć jakby coś truskawkowego, tyle że o dziwo nie kojarzy mi się ani z żadnym produktem truskawkowym ani z prawdziwą truskawką. Nie za słodki, trochę sztuczny smak.
2

Grape
Tu już smak nie jest tak słaby. Jest wyraźnie wyczuwalny, smaczny, przyjemny. Dobre winogrono. Ciężko się od niego odessać :D
5

Citrus mix
Delikatny, przyjemny, nie za słodki, dość orzeźwiający. Ja w nim wyczuwam głównie coś jakby klementynkę.
5

Apple
Całkiem smaczne jabłuszko, aromat bardzo wyczuwalny, słodki, dla mnie nawet trochę za bardzo jak na dłuższe wapowanie, jako przerywnik jest w porządku.
-4

Berry mix
Nieco za słodki, ale przyjemny, nie jestem w stanie rozróżnić jakie jagody by się tam mogły zmieszać.
-4

Tobacco
Przyjemny, delikatny, tytoniowy smaczek. Delikatnie słodkawy, nie jest cierpki, nie zalatuje „kapciem” (jak zdecydowana większość tytoniowych w moim odczuciu :D ).
-5

Coffee
Jak dla mnie to najpyszniejsza kawa z wszystkich kawowych gotowców jakie próbowałam. Nie za słaba, nie za mocna, dla mnie niebo w gębie, oderwać się od niej nie mogłam.
+5

Tiramisu
Idealne jako słodki przerywnik. Kawowo-czekoladowe, smaczne.
5

Menthol
Lekko słodkawy, delikatny, orzeźwiający. Menthol raczej słabo wyczuwalny.
+3
Awatar użytkownika
By Blair
#333201
Dzieki uprzejmosci Manmara mialem okazje testowac 2 liquidy LiQua.

Testowane na dripie 510 oraz AP.

Tiramisu - SUPER! Jest to chyba jeden z najlepszych liquidow jakie palilem. Czuc wyraznie kawe, smietanke i cos przypominajacego lody czekoladowe. Smak jest slodki, ale w takim stopniu, ze nawet po godzinie palenia prawie non stop nie mdli.
Jestem w stanie z czystym sumieniem polecic ten liquid kazdemu amatorowi kawy lubiacego odrobine slodyczy.
Ocena: 5/5

Grape - calkiem przyjemny smak winogron. Czuc cos kwaskowatego i slodkiego zarazem. Smak nie jest sztuczny co przy smaku owocowym jest bardzo pozytywne. Pachnie bardzo ladnie zarowno dla palacego jak i dla otoczenia. Smak nie meczy na dluzsza mete.
Ocena: 4+/5
Awatar użytkownika
By Tomba
#334070
Dostałem do przetestowania Tobacco - moc light. Testowałem na dripie 510 LR.
Bardzo przyjemy, delikatny, aksamitny smaczek. Mam tylko wątpliwości, czy bym go klasyfikował w półce tytoniowych (wyczuwam jakieś posmak ziołowy), ale niech będzie. Myślę, że znajdzie swoich zwolenników. Dymek jest obfity. Chętnie go dokończę, a to znaczy, że oceniam pozytywnie :)
Awatar użytkownika
By Ecigars Wrocław
#334141
To i ja się wypowiem na temat tych liquidow :)

Co do mocy otrzymałem light, pięknie zapakowane,kolorowe pudełeczka i etykietki...niektórzy producenci po tylu latach mogli by zmienić wyglad pudełek i szaty graficznej :P ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.
Paliłem na clearomizerach i na big b, bateria ego 900

Zacząłem od mięty bo miętowe liquidy to dla mnie osobiście podstawa....i niestety zawiodłem się. Za mało miętowy, prawie nie wyczuwalny, dość słodki.
Jednak zostałem pocieszony - mięta została wzmocniona i podobno jest ok :)

Następnie Grape, zapaliłem.....hmm...znowu...i stwierdzam bardzo dobry winogron, dla mnie nie był zbyt drażniący jak z innych firm, i o dziwo moglem go sobie spokojnie popalać przez cały dzień
Przyszedł czas na Citrus mix
Słodki,jednak nie za bardzo, bardziej delikatna mandarynka na początku niż mix, później bardziej czułem cytrynę z lekką pomarańczą
Tiramisu, słodki, otoczenie bardzo go czuło...jako na spróbowanie nawet ok, dla mnie na dłuższe palenie nie, za słodki. oddałem resztę dla fana takich smaków i może się wypowie dokładniej.
Strawberry
Delikatny posmak truskawki...za mało naturalnej truskawki, bardziej truskawko podobny
Berry mix
Jak dla mnie ten liquid to mistrzostwo świata smaku. osobiście dla mnie ideał. owocowy smak mocno dojrzałych i słodkich jagód
Awatar użytkownika
By AKCEDEMEDIS
#334489
Witam
Dostałem 2 próbki nowych liquidów-jabłkowy i mixcitrus.
Buteleczki z silikonowym dziubkiem i nakrętką zabezpieczającą przed odkręceniem przez dzieci.
Co do mocy się nie wypowiem bo nie wiem co kryje się pod pojęciem LIGHT-czy to 6 10 czy 18 bo nie jest napisane ile maja te płyny.
Testowane na Clirach i tanku.
Dymu sporo -nie ma co narzekać-co do smaku to przypomniały mi sie początki bawienia się w młodego chemika i wyrób własnych płynów powstających z ekstrakcji olejków do ciast. Reasumując wszystko
Dym okey
smak średnio wyczuwalny o posmaku tak jak wspomniałem olejków do ciast
moc -nie wypowiadam się bo pale mocne płyny 24 - a do testowania dostałem LIGHt
Dziękuje za udostępnienie próbek-jak ktoś jest chętny mogę odstąpić bo nie są to moje smaki.
By berto
#338237
Zachęcony pozytywnymi opiniami skusiłem się wreszcie i zamówiłem na próbę berry mix i tiramisu. I muszę przyznać że warto było. :)

Berry mix - Orzeźwiający, lekko słodki smak owoców leśnych, bez żadnych sztucznych posmaków, bardzo smaczny :) Ocena: 5/5
Tiramisu - Ten smak to jest mistrzostwo świata :) wyraźnie czuć smaczną, lekko słodką kawkę i śmietankę. Palę go na okrągło i w ogóle nie mdli. To jak do tej pory najlepszy liquid jaki paliłem i z pewnością zamówię go jeszcze nie raz. Ocena: 6/5

Oba liquidy palone na batce ego i kartkach dc od Volisha dymią pięknie.


Tu mam jeszcze kilka pytań do Pauliny
Czy będę w przyszłości dostępne liquidy w większych pojemniczkach niż 10ml? np. 30 albo 50.
Bo w phoenixie i na goritchy widzę tylko 10ml.

Czy przy następnym zamówieniu jest szansa na otrzymanie próbek pozostałych smaków albo chociaż części z nich?
Bo tak szczerze mówiąc to zakup wszystkich smaków na próbę to bardzo duży wydatek. :(
Z tego co tu czytam to chyba wszystkie opinie są oparte właśnie na gratisowych próbkach. :D
Awatar użytkownika
By pawko2009
#344749
Dzięki uprzejmości Pauliny otrzymałem do testowania pakiet 10 buteleczek o poj.10ml.Z dużą przyjemnością puściłem z dymem całość.I dla mnie to jest to:smak,aromat,moc.
Liquidy od Liqua są dość mocno aromatyzowane co pozostawia w pomieszczeniu woń wapowanego liquidu.A do tego nadają się do tankomizerów,które dla mnie spłycają smak i zapach.Tutaj tego tak mocno nie odczułem.

Cherry-czyli wiśnia taka z czekoladki z likierem,słodki,dym obfity,nie jest to wiśnia z trzykrotnego kompotu do którego dolewano wody :lol:

Menthol- mięta no tutaj to słabiutka mięta,raczej herbata miętowa,nie przepadam za miętą więc jak dla mnie i tak za słaba,dymek obfity.Użyłem tego liquidu na atomizerze B i mnie nie powaliło.

Tabacco- no i tutaj mnie zbiło z tropu u jednego z dostawcy było to 555,liquid lekko tytoniowy,raczej bardziej ziołowy,jakieś kwiaty coś zapachem przypominający kwiat dzikiego bzu. Ale chętnie do niego wrócę i mogę go wapować na co dzień,dym obfity,gęsty.

Grape- oj tutaj miałem problem,jakiś owoc w stylu dojrzałego owocu dzikiej różny,coś podchodzącego do nadzienia różanego w pączku :D no ale wyczuwałem lekką cierpkość smaku,dym obfity.

Tiramisu-nic dodać nic ująć mój ulubiony nazwa zgodna ze smakiem i aromatem,kawa,czekolada,lekka nuta orzecha,do tego brązowy kolor liqudu super dym.

Apple-jabłko,i tutaj nie jest to jak większość liquidów zielone jabłuszko zapach do samochodu,dla mnie jest to dojrzała żółta"papierówka"z ogródka.

Citrus mix- no tak jak nazwa wskazuje dla mnie to starte na tarce skórki z pomarańczy,cytryny,mandarynki,grejpfruta,mocno egzotyczny smak,lekko słodkawy.

Coffee-mała czarna ekspresso z dodatkiem mleka,słodka,nie jest to kawa za mocno przypalona przez plantatora :D jest to najlepsza kawa jaka wapowałem można ją "dymać"przez cały dzień i się nie znudzi.super dymek

Berry mix- czyli taka chwila na łonie runa leśnego,jagoda,jeżyna,borówka jakieś owoce,słodka mieszanka owocowa.Jako przerywnika super.

Strawberry- truskawka jest aromatem zbliżona do dżemu truskawkowego ale nie takiego sklepowego,własnej produkcji,słodki,dymek obfity.

I tak z ciekawością i ze smakiem wypuściłem w powietrze 100ml liquidu do którego z miłą chęcią powrócę jak tylko pokarze się na krajowym rynku.

Na koniec reasumując liquidy LIQUA moje zdanie jest takie że są bardzo dobre,ładny obfity dym,mocno aromatyzowane co pozwala e-palić na tanku bez straty aromatu i smaku,i co najważniejsze nie pozostawiają na grzałce dużego nagaru.
Moi faworyci to:Tobacco,Coffe,Tiramisu.Zaś na minus do poprawki menthol.
Teraz pozostało czekać na następną porcję nowinek.
Awatar użytkownika
By SAS
#353028
Dziś kupiłem 3 smaki
1. Bery Mix mi smakuje bardzo
2.Citrus Mix rewelacja po prostu jak dla mnie
3 Grape też bardzo dobry

Podsumowanie jak dla mnie to narazie faworyt w liquidach najlepiej oddają smak muszę kupić więcej ich smaków do testów ale nie da rady się wszystkiego na raz troszkę droższe od innych ale wybaczam jak bedą tak wszystkie smakować dobrze :zakrecony.
Z miłą chęcią bym przetestował resztę smaków ale wiadomo pieniądze nie pozwalają na zakup wszystkiego na raz :D
Awatar użytkownika
By Stradivarius
#397293
Nie potrafię opisywać smaków, ale mimo to postanowiłem się w tym temacie wypowiedzieć.
E-palę dopiero kilka miesięcy, więc jestem, a właściwie byłem na etapie poszukiwania ulubionego liquidu. Po przestudiowaniu tego forum i wybrałem własnie liquidy firmy Liqua.
Faktycznie smak w nich jest wiele wyraźniejszy jak nielicznych co prawda próbowanych wcześniej liquidów od Boge czy Joy-tech.
palę je głównie na tanku A i kartomizerze dual-coil LR.
Spróbowałem już większości dostępnych w/g moich doznań smakowych:

cigar tabacco - nie słodki smak wilgotnego tytoniu, przyjemnie się go pali, nie gryzie w gardło, ale w pełni zaspokaja. Bardzo naturalny smak do którego na pewno wrócę.

traditional tabbaco - już po pierwszym kontakcie z kubkami smakowymi wywołuje zdziwienie. Najpierw wyczuwa się w nim jakieś zioła, czy korzenną nutę, dopiero później nutę tytoniu w słodkawej oprawie. Jak dla mnie to zestawienie to mistrzostwo świata, bez wątpienia najlepszy smak jaki dotychczas paliłem. Wypaliliśmy go z żoną w kilka dni i już nie możemy się doczekać kolejnej z nim dostawy.

citrus mix - czuć w nim mandarynkę i startą skórkę pomarańczy, lekko kwaskowy, pozostawia charakterystyczny gorzkawy posmak, bardzo mi odpowiada jako przerywnik

grape - czysty smak winogrona, świetny jako przerywnik, ale można go palić bez przerwy.

berry mix - dla mnie rewelacja, kwaskowatosłodki smak, z wyczuwalną poziomką i innymi owocami leśnymi, mogę go palić bez przerwy, cały czas się zastanawiam, czy nie jest lepszy od traditional tabaco
Awatar użytkownika
By olala
#397459
liquid Tobacco Traditional nabyłam, bo mi z promocji e-dymowej posmakował i chciałam sprawdzić, czy to to samo.
smak kwiatowo-tytoniowy, słodki, dla mnie nr 1
French pipe - przede wszystkim smak piwnicy... ;) tytoniowy, brudny, wilgotny smak chleba. ta "piwniczność" dla mnie jest zbyt nachalna, rozcieńczam go samoróbką Virginii i wychodzi super.
Awatar użytkownika
By Kriss
#397681
Dlaczego dla mieszaczy?
Awatar użytkownika
By krokodylowy
#397691
Kriss pisze:Dlaczego dla mieszaczy?


Palę moce pomiędzy 12 a 14,przynajmniej ostatnio się staram.18 stka French Pipe od Ecisa jak pisałem jest dla mnie aż za bardzo aromatyczna.Jeśli 24 ka do ego2 jest podobna to myślę o dodaniu połowy DNB,może kapkę Tuscana a może nie.Rzadko rozcieńczam fabryczne liquidy bo najczęściej mają dodaną ilość aromatu w sposób dobry sprawdzony i zamierzony, ale ten,aż się o to prosi.Podskoczy trochę poziom VG ( DNB ma chyba poł na pól z PG) a French Pipe 30/70.
Awatar użytkownika
By jankielx1
#400594
Nie bardzo rozumiem opinii co niektórych tutaj na temat wrażeń smakowych tych płynów...zamówiłem traditional tabbaco, cigar tabacco, bright tabacco...hmm za wiele ze smakiem tytoniowym to to nie mają wspólnego ale jak ktoś lubi landrynkowy ulepek to jak najbardziej będzie smakować...hehe nawet cukierka landrynkę w gratisie dostałem:)...normalnie jestem zachwycony i oczarowany tymi smakami.
Awatar użytkownika
By McSlavko
#400602
Berry Mix w wersji 18mg.... perfect! normalnie, pierwszy owocowy który mi podszedł, 9mg stanowczo za słaba, ale 18 świetna!
Awatar użytkownika
By kurok
#408144
Dziś wziąłem na próbę French Pipe Tobacco. Nie powalił mnie ale ogólnie dobry. Nie ma sie do czego przyczepić. Brak dziwnych posmaków, odpowiednia słodkość, aromat intensywny i przyjemny. Kupiłem jednak 18-kę i okazała się dla mnie zamocna bo gryzła mnie w gardło. Nie przesadzajcie więc z mocą. Chyba, że zakładacie mieszanie a jest na tyle aromatyczny że spokojnie można trochę rozcieńczyć. Sam zmieszałem z mikołajkową zerówką i nawet 9 mg mogłem palić. Ostatecznie zrobiłem z tego nijaką 12-kę i też ogólnie jest OK. Spalę to coś z przyjemnością.
Punktować nie będę bo ze względu na za dużą moc nie bardzo się napaliłem. Kiedyś pewnie wezmę coś jeszcze ale już o mniejszej mocy.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#413889
mr.frost78 pisze:Jaki kraj produkuje powyższe liquidy??? Oprócz 18 sa inne moce??



No Chiny oczywiście :D Fabryka: R-tech, Shenzhen. Zawartość nikosi to 0mg, 6mg, 12mg i 18mg.
By egofan
#413914
Są i 24 mg, np. Bright Tobacco.
Awatar użytkownika
By Kostka
#415760
No to u mnie wygląda to na CS3 tak, że to co jedni chwalą to mnie aż skręciło.
Kupiłam Kawę i Tiramisu oba 18mg. - ładnie chmurzą, gęstość też spoko bo ładnie schodzi, ale! Ja nie mogę nawet dla przerywnika rozkoszować się Tiramisu - pierwszy raz liquid wywołał u mnie odruch zwrotny :) Za słodki, mdły... może dlatego, że nie przepadam za słodyczami ale jak dla mnie masakra.
Awatar użytkownika
By dimmu
#416391
Dzisiaj dotarł do mnie Menthol 18 mg i jak dla mnie bardzo podobny do starej Mięty Joye. Ogólnie smaczny:) Innych nie próbowałem i nie będę próbował bo inhaluję przede wszystkim Miętowe smaczki:)
By yoko
#417089
Zakupilem liquid smak mietowy i faktycznie nie zawiodlem sie jest super.
Bardzo wyczuwalny smak miety testowalem ostatnio olejek firmy liqueen , ale Ritchy wyszedl w moim tescie na 10 . Polecam! A i cena przyzwoita 15 zl za 10 ml 18 mg
Awatar użytkownika
By waldekosa
#421534
Choć za dnia pykam Camela innego producenta to French Pipe Tobacco 18 - wymiata, ale lekko mocnawa jak dla mnie.. więc mieszam z lżejszymi "soczkami" i traktuję jako dymek na popołudnie. Gdy idę do Pubu czysta jest idealna jako dymek do browarka.
Smak mocny i charakterystyczny, dym też OK.

Uzupełnienie:
Nabyłem jeszcze:
French Pipe Tobacco 18mg - podtrzymuję wcześniejszą opinię
American Tobbaco 12 mg - dym duży, taki delikatniutki lekki smak tytoniu– nie dla mnie (resztkę wykorzystam do osłabienia francuskiej fajki 18 mg)
Turkish Tobacco 12 mg – dym duży, tytoniowy, aromatyczny (choć nie tak jak French Pipe) fajny, jakby lekko perfumowany – dobry na przerywnik – jeszcze kiedyś się spotkamy

Dodam, że wapowane na Volish Ego z liquinatorem, a francuska fajka dodatkowo na kartku dual.

nadal kupuję:
Berry - jak powapuję dam znać
French Pipe Tobacco mieszam 18mg + 12mg - podtrzymuję wcześniejsze opinie
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 08:55 przez waldekosa, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By kurok
#421544
Mi też podpasiło french pipe bo rozrabiam je 50/50 z mikołajkowymi blue mistami i aromatu jak dla mnie w sam raz. Mieliście może coś słodkiego tytoniowego od Richy równie dobrego.
Jest wiele dobrych liquidów ale z takich sensownych to tylko Richy mam pod domem by wziąć "z doskoku."
By tomisss
#422282
Długo szukałem swojego smaku, nawet przez nietrafiony zakup po roku e-chmurzenia wróciłem do analogów (na rok). Ostatnio zaopatrzyłem się w liquinator i od nowa poznałem co to e-papieros. Parę buteleczek Milda MB i znów było fajnie. Wczoraj jednak zachciało mi się Casablanki. Jako że miła Pani na stoisku ecigars nie miała mojego smaku wziąłem french pipe 18. Powiem szczerze, tak aromatycznego liquidu nie miałem jeszcze nigdy. Inhaluję drugi dzień i po prostu mistrzostwo świata (jak dla mnie oczywiście). Nie wiem, może mi się kiedyś znudzi ale na razie nie chce mi się próbować niczego innego.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Alamo
#422294
french pipe to jedyny smak jaki na razie zakupiłem, ale jest świetny. Bardzo przyjemna odmiana, fajnie się wapuje, smak przypomina świeży chlebek :)
By mxxrs
#422311
American Tobbaco 18mg - dla mnie jest to połączenie Liqueen Natural Tobbaco z Cuban Cigar czy jak to się nazywało.
Początkowo lekko słodkawy smak świeżego tytoniu, na koniec mocniejszy akcent wpadający właśnie w coś cygarowego.
Kupiłem bo myślałem, że będzie jak inne USA mixy ale okazuje się, że nie. Mi osobiście nie podchodzi ale dla osób lubiących te klimaty może przypasować. Na soft LR dymi bardzo ładnie.
Awatar użytkownika
By olala
#422354
mxxrs pisze:American Tobbaco 18mg - dla mnie jest to połączenie Liqueen Natural Tobbaco z Cuban Cigar czy jak to się nazywało.

o nieee. jak dla mnie Natural super, Cuban super, mieszanka Naturala z Cubanem super, American Tobacco fee :P
Awatar użytkownika
By omario
#422459
jak widać są gusta i guściki (o tym się nie dyskutuje) każdy musi sam się przekonać do swego smaku. Ja ostatnio wapowałem ananasa... niczego sobie.
By jann
#431839
Zwapowałem ostatnio berry mix, turkish tobacco i traditional tobacco.

berry mix potwierdzam słowa kolegi powyżej, dla mnie po prostu pyszny , nie czuć chemii, 2 najlepszy liquid owocowy jaki wapowałem do tej pory (po wiśni colinssa).

Turkish tobacco na początku mi nie podszedł , dość mocno perfumowany czułem na początku jakbym palił liquid z dodatkiem perfum jednak po dłuższej chwili przyzwyczajenia masakrycznie mi zasmakował . Sycący , tytoniowy liquid z mega kopem i ostrym pysznym posmakiem.

Traditional tobacco- dla mnie okropność , ma w sobie nutę , która mnie odrzuca tak jakby alkoholowo-anyżkową i czegoś chemicznego i bardzo nieprzyjemnego. Zwapowałem z braku laku, jednak wzbudzał we mnie nieprzyjemne odczuca.
Liquidy od ritchy 2 pierwsze to jedne z najlepszych wg mnie liquidów na rynku a w swojej cenie dla mnie najlepsze. Bardzo dobre buteleczki do zakraplania, mega chmura, dla mnie mają w sobie coś z liquidów od TW. Planuję zamówić nowe liquidy w tym tytoniowe i w związku z tym mam pytanie. Czy ktoś tak jak ja w traditional tobacco wyczuwa ten ohydny posmak alkoholowo-anyżkowy i spotkał się z nim w innych tytoniowcach od liqua? Nie chcę kupić liquidu z tą nutą gdyż jest ona odrażająca.
By Aga30
#434869
W tej chwili wapuję tylko te liquidy. Paliłam kiedyś papierochy mentolowe, to kupowałam liquidy - o tym smaku :)
Różne firmy wypróbowałam - i też kupiłam liquid miętowy od Liqua od Ritchy.

Nie mają sobie równych- to moja opinia :) Teraz tylko wapuje te liquidy. Różne smaki (bez tytoniowych- bo nie pamiętam kiedy, takie paliłam)

Rozczarowałam się tylko Citrus Mix- jest bardzo świeży- ale bez wyczuwalnego smaku.
Teraz do wypróbowania kupiłam Apple - wyczuwalny smak jabłka, mniam :)

Wapowałam do tej pory - Berry Mix, Menthol, Strawberry(truskawka), Tiramisu, Appel i Citrus Mix.

Czy ktoś może mi jeszcze napisać o liquidzie Wiśni- czy też jest bardzo wyrazisty. I innych smakach- tylko nie tytoniowych.

Z góry Dziękuję
Awatar użytkownika
By ritchy.pl
#435731
Aga
Moge polecic ci szczerze kawe - bardzo mocny wyrazisty smak mysle ze ci zasmakuje
Winogrona - wyrazisty mocny smak ,zapach ale mnie osobiscie nie przypadl do gustu moze dlatego ,ze nie przepadam za winogronami.
Wisni- osobiscie nie palilem ale klienci na moim sklepie chwala go sobie i mowia ze ma mily zapach wisienki z likieru :)
By Aga30
#435925
candida

Dziękuję za odpowiedź :D

Od razu dodałam Twój sklep do moich zakładek :D Chyba nie czytałam forum zbyt dokładnie, bo widzę że masz moje liquidy - w dobrej cenie :shock:

A na razie nie zamierzam, ich zmieniać :-P

Proszę napisz mi , czy Liqua ma w ofercie vaniliję- bo jej nie widzę :(
By Aga30
#454433
Caffe nie wapowałam, to nic nie napiszę.

A co do owocowych to :

Berry Mix- bardzo dobry mocny smak owoców leśnych - ja wyczuwałam w smaku maliny, jak dla mnie świetny!
Strawberry (truskawka)- bardzo wyczuwalna, słodki smak- też bardzo dobra!
Citrus Mix- ten liquid już nie jest tak intensywny, do czego przyzwyczaił mnie Liqa Ritchy. Ale może być dobrym przerywnikiem np. do Tiramisu :D
Grape (Winogrona) - cierpkie, wyczuwalny smak. Też Dobre!
Apple (jabłko) - ten smak wapuje już od 1,5 miesiąca. Nie może mi się znudzić! Chociaż na zmianę z Grape.
Ale ręka jakoś tak mi sięga po zielone jabłuszko :D

Jak ktoś poszukuje dobrej mięty ( a zaczęłam swoje wapowanie, od tego smaku-bo paliłam 20lat analogów o tym powiedzmy smaku :lol: )
Polecam też mięte!

Trochę szukałam, liquidów różnych firm- ale te Liquidy najbardziej mi odpowiadają *CZAJNICZEK*
By jann
#454569
Bright tobacco wyczuwam lekką nutę anyżu liquid nie był by zły, gdyby nie pozostawiał tego anyżkowego posmaku , nie trawię tej nuty ale obawiam sie , że w liquidach liqua on często występuję, traditional tobacco jest przykładem, lubię liquidy od liqua bo mam wrażenie , że jest więcej aromatu , są bardziej smakowe niż reszta , ale ta nuta anyżkowa jest odrażająca.
By Aga30
#454888
jann pisze:Bright tobacco wyczuwam lekką nutę anyżu liquid nie był by zły, gdyby nie pozostawiał tego anyżkowego posmaku , nie trawię tej nuty ale obawiam sie , że w liquidach liqua on często występuję, traditional tobacco jest przykładem, lubię liquidy od liqua bo mam wrażenie , że jest więcej aromatu , są bardziej smakowe niż reszta , ale ta nuta anyżkowa jest odrażająca.


Zgadzam się,że te liquidy są bardziej aromatyczne :D

Ja nie wyczuwam anyżu- ale *CZAJNICZEK* tylko teraz owocowe :zakrecony
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.