EPF
Nasze własne produkcje
By scoout
#1769001
Witam,
Problem wygląda z goła w ten sposób...
Tak więc 3 tygodnie temu kupiłem cuboida mini na edymie za bardzo okazyjna cenę.
Około po 2 tygodniach od daty zakupu port micro-usb zaczął szwankować.

Parę dni temu całkiem ładowanie przestało działać tak wiec zadziałał we mnie instynkt zawodowy elektryka :d Pomyślałem ,ze jesli potrafiłem wymienić taki port w telefonie to niby czemu nie dam rady tego zrobić w modziku ? Rozebrałem więc kolegę cuboida i w ten sposób straciłem gwarancje tak krótko po zakupie z własnego lenistwa - nie chciało mi się odsyłać do sosnowca. Niestety się przeliczyłem ponieważ port wyrwał się razem ze ścieżkami i nie ma już go czego nowego portu przylutować :/

Teraz mam pytanie życia ,czy ktoś już robił przekładkę elektroniki z cuboida do jakieś innej customowej obudowy dającej możliwość na ładowanie w zewnętrznej ładowarce ogniwa 18650? Czy znalazła by sie osoba na tym forum ,która podjęła by się wykonania takiego pudła ?

Z góry dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Timi
#1769015
Port się klei, a ścieżki naprawia.
Elektronik z odpowiednim sprzętem sobie poradzi. Choćby w serwisie GSM za rogiem.
By scoout
#1769225
Timi pisze:Port się klei, a ścieżki naprawia.
Elektronik z odpowiednim sprzętem sobie poradzi. Choćby w serwisie GSM za rogiem.


Właśnie byłem w serwisie i się dowiedziałem ,ze jak są urwane pola to już nic nie da się zrobić.
No to widać ,że na niezłego majstra trafiłem.
W poniedziałek pójdę do innego serwisu i dam znać co powiedzą.
Awatar użytkownika
By Timi
#1769295
Poszukaj serwisu gdzie płyty główne do laptopów naprawiają.
Tam goście robią cuda.
By Kondrzak
#1770144
ja wymieniałem w tesli 150 W (jakiś elektronik bez regulacji) ogniwa takie płaskie, ogniwka jak w telefonach na kształt nominalnie 3.7V max 4.2V (jak zwykłe 18650) więc nie widzę przeciw wskazań żeby to samo tutaj zrobić. Jak akumulatorek pracuje na napięciach takich co 18650 to tylko brać drewno albo kupić obudowę ładnie rozplanować przyciski wsadzić akumulator (koszyczek zalutować zamiast ogniwa) ładować i jazda. Wystarczy troszkę wyobraźni i umiejętności :)

na forum w tym dziale poszukaj tworów użytkowników. Można się zainspirować czymkolwiek :)
By scoout
#1771201
Nici z naprawy portu. Nikt się nie chce tego podjąć, wszędzie mówią ,ze "Ło paanie to je lutowane na podczerwień i ja tylko telefony naprawiam ,idź pan tam i tam może to panu zrobią ,bo ja się w takie coś nie bawię".
Przeszedłem 5 serwisów w moim mieście i lipa. Jednak pozostaje zrobienie nowej obudowy. Problemem jest to ,ze wymiar Z jest strasznie duży jak na elektronikę do moda bo aż 35mm. Będę musiał coś pomyśleć jak to rozwiązać ,żeby się wygodnie trzymało w ręce. Jak coś zmajstruję to dam znać, może mój przypadek pomoże komuś w przyszłości i już będzie miał się na czym wzorować w przypadku innej przekładki.
Tak więc dzięki wszystkim za aktywny udział w temacie i do zobaczenia kiedy indziej.
Awatar użytkownika
By Timi
#1771211
Przykro mi. Chyba miałem więcej szczęścia, bo od razu trafiłem do serwisu, który naprawia nie tylko GSM, ale i płyty główne do laptopów. Nie mieli żadnych problemów, a z tego co widziałem serwisant lutował klasyczną stacją lutowniczą na gorące powietrze.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.