EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1160877
:C czyli na razie nic nowego nie wymyślono ? :C
Awatar użytkownika
By Miotła
#1160984
Też jestem bardzo ciekawy i dziwi mnie, że w temacie tak cicho. Jak z żywotnością takiego transportu?
Awatar użytkownika
By Mutango
#1161017
Cały problem w praktycznym zastosowaniu tego typu rozwiązań jest to, że aby to jako tako działało, to ten nazwijmy go sobie "zespół grzewczy" musi być zanurzony w dość głębokiej kałuży, a grzałka powinna znajdować się tuż nad powierzchnią kałuży lub nawet częściowo w niej zanurzona. A więc raz, że trzeba to trzymać cały czas blisko pionu, bo inaczej się porozlewa. Dwa, że poziom kałuży trzeba często uzupełniać. Już samo to powoduje, że jest to raczej rozwiązanie do stacjonarnych eksperymentów, a nie do powszechnego, wszechstronnego użytku.
Kiedyś na forum ktoś pokazywał grzałkę, która faktycznie była "bezknotowa". A tak naprawdę grzałka jednocześnie była knotem i grzałką. Była to jakaś kombinacyjna plecionka drutów oporowych i paska meshowego. Również działało to dość sprawnie, o ile było zanurzone w wolnostojącej kałuży z liquidu.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1161023
Wickless coil to nazywają i też o tym mysle experymentalnie zalam samego microcoila liquidem , i pociagnalem buszka smak... Bajka i dla tego kombinuje nad kwarcem , mam nadwrażliwość i wszelkie sznurki , wata itp jest dla mnie wyczuwalne , nie jakoś bardzo ale czuje ;)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1161025
kuuubicki pisze:Wickless coil to nazywają i też o tym mysle experymentalnie zalam samego microcoila liquidem , i pociagnalem buszka smak... Bajka i dla tego kombinuje nad kwarcem , mam nadwrażliwość i wszelkie sznurki , wata itp jest dla mnie wyczuwalne , nie jakoś bardzo ale czuje ;)

Więc możesz kombinować, ale tak jak mówię, będzie to raczej do stacjonarnego, ostrożnego użytku (może na jakimś boxie?). W sumie ten wickless niewiele się różni od tego kwarca. Po prostu kwarc jest tu niejako rusztowaniem, czy stelażem ułatwiającym tą całą że tak powiem "samokapilarność". Najlepiej chyba się sprawdzają jakieś rodzaje plecionek (więcej jakichś szpar, szczelin, kapilarów..). Co do pałeczki, chodzi o materiał, który wytrzymuje wysokie temperatury, ale jednocześnie nie przewodzi prądu. Metale odpadają, a więc pozostaje tylko jakieś szkło/ceramika. Kiedyś widziałem jakieś eksperymenty ze zwykłym szkłem (rurki od bezpieczników?), ale to chyba szybko pękało. Kwarc jest odporniejszy. Najlepszy byłby chyba korund (wytrzymałość powyżej 2000 stC), ale nie wiem czy można go gdzieś spotkać w formie takich pałeczek.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1161046
moment a knot ceramiczny to to samo co kwarc ? :OOO
Awatar użytkownika
By LogerM
#1161053
Mutango pisze:Kiedyś widziałem jakieś eksperymenty ze zwykłym szkłem (rurki od bezpieczników?), ale to chyba szybko pękało.

Problemem chyba było szybkie zatykanie się kapilar (nie pamiętam kto to testował ale były to rurki o naprawdę maleńkiej średnicy).

@reed - Ceramicznych knotów na rynku było kilka rodzai. Jasne mocno zbite - nieźle spisywały się w driperach po podcięciu, ciemne przypominające trochę pumeks (chyba o tych piszesz) - te lepiej dawały radę w parownikach typu genesis. Ich ogólnym problemem było jednak podawanie płynu bezpośrednio do góry całą średnicą przy raczej średnim zwilżeniu ścianki, przez co efekty były dość przeciętne. Najlepszym rozwiązaniem było by zastosowanie ceramicznej (lub wykonanej z jakiegoś neutralnego spieku) podstawki nad którą bezpośrednio umieszczano by spiralę grzewczą, niestety taki patent wymagał by po pierwsze stworzenia małej linii produkcyjnej dla grzałek, po drugie przygotowania całkowicie nowego typu parownika. Oczywiście był by to typowy dripper, który można by zmodyfikować o opcję bf, ale nadal średnio nadający się do transportu.

kuuubicki pisze:moment a knot ceramiczny to to samo co kwarc ? :OOO

Nie, ceramika to coś zupełnie innego niż krzemionka. Zasadniczo kwarc to materiał jest podobny do sznura krzemionkowego, jednakże kwarc to forma krystaliczna, nie wymagająca więc dodatkowych impregnatów do nadania formy.
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1161055
stąd też moje pytanie , bo byłem świecie przekonany o tym że tak jest :)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.