EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By bartimu92
#1812934
Witam wszystkich na forum. Mam pytanie o akcyzę ponieważ już jestem kompletnie zakręcony. Przeczytałem dzisiaj ze akcyza nie wchodzi od 1 stycznia i na dodatek będzie okres przejściowy więc nie będzie trzeba jej opłacać. Czyli ceny nie wzrosną po Sylwestrze? Ile ten okres przejściowy będzie trwał?
By Krasnal45
#1812937
Przeczytaj jeszcze raz to co przeczytałeś, ale teraz ze zrozumieniem. Okres przejściowy dotyczy naklejek ze znakami akcyzy, a nie samej akcyzy.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1812939
Dobrze czytasz, mi po drugiej flaszce też nie wchodzi ta akcyza. Dlatego mniej pije ale do upadłego.
By bartimu92
#1812940
Dzieki za odpowiedź.Podany link dobrze znam. Tylko jeden ze sklepów podadł że akcyza nie wchodzi o 1 stycznia i jest dodatkowo okres przejściowy.
Awatar użytkownika
By erbis
#1812948
BEZ PRYWATNYCH WYCIECZEK - LM soli/przyprawia/pieprzy* głupoty.

* niepotrzebne skreślić
Awatar użytkownika
By LogerM
#1812962
Ustawa nie przewiduje okresów przejściowych dla wprowadzenia akcyzy. Okresy przejściowe dotyczą:
1. Produkcja poza składem podatkowym - 3 miesiące - przy czym w okresie tym nie mają zastosowania przepisy o przedpłacie akcyzy.
2. Znakowanie produktów akcyzowych znakami akcyzy - 9 i 12 miesięcy (wprowadzone / wyprodukowane i zaimportowane).
Akcyza to podatek, banderola to tylko potwierdzenie jego uiszczenia i nie należy tutaj na siłę łączyć tych dwóch spraw.
By houk
#1813210
Wprowadzacie ludzi w błąd wyraźnie jest napisane, że akcyza jest od października. Trzeba było się pojawić na spotkaniach branżowych albo w ministerstwie to byś nie pisał głupot. Trawnik jak zawsze pisze to co E-Dym zlecił.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1813211
Ooo rządowa tuba czy inny czytelnik BT. Cieszymy się że byłeś w pracy i dobrze słuchałeś za to za co płacą by było nam lepiej.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1813212
[quote="Ariusz"]Przepisy przejściowe
Projekt przewiduje czasowe zwolnienie producentów z obowiązku oznaczania tych towarów znakami akcyzy, bowiem – jak zauważono – dostosowanie linii produkcyjnej do tego jest procesem długotrwałym. Przejściowo, do końca października 2018 r., z obowiązku oznaczania znakami akcyzy ma być zwolniony płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie.

Przypominam, że kolor czerwony zarezerwowany jest wyłącznie dla administracji forum.
M.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1813214
houk pisze:Wprowadzacie ludzi w błąd wyraźnie jest napisane, że akcyza jest od października. Trzeba było się pojawić na spotkaniach branżowych albo w ministerstwie to byś nie pisał głupot. Trawnik jak zawsze pisze to co E-Dym zlecił.


Na spotkaniu branżowym się nie pojawiłem, bo pomimo zapewnień iż branża chce konsultować się ze mną i Mirkiem (Starym Chemikiem) dalsze działania; gdy tylko doszło już do sławetnego spotkania to pomimo zapewnień zorganizowania naszego udziału w formie telekonferencji nikt się nie odezwał. Branża wie gdzie nas szukać. Dodam jeszcze tylko, że jeśli informację o spotkaniu, które odbywa się w środku tygodnia, przekazuje się na 2 dni wcześniej oczekując, że rzucimy wszystko i przejedziemy pół Polski to sorry, ale ktoś się chyba z własnym ... na łby zamienił.
Na spotkaniu w MF akurat byłem (ku niezadowoleniu kilku osób), więc uzupełnij informacje zanim coś chlapniesz.

Co do sławnego października:

Art. 3. 1. Zwalnia się:
1) wyroby akcyzowe wymienione w poz. 12 i 13 załącznika nr 3 do ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, importowane, nabywane wewnątrzwspólnotowo lub wyprodukowane na terytorium kraju, do dnia 31 października 2018 r., z obowiązku oznaczania znakami akcyzy do dnia 31 października 2018 r.;
2) wyroby akcyzowe, o których mowa w pkt 1, wprowadzone do sprzedaży detalicznej przed dniem listopada 2018 r., z obowiązku oznaczania znakami akcyzy do dnia 31 grudnia 2018 r.


Rozróżnij oznaczanie znakami akcyzy, a zapłatę akcyzy. To są dwie odrębne sprawy. Nie ma przepisów przejściowych dla zapłaty akcyzy. Nie ma też okresu przejściowego pozwalającego na wyprzedaż stanów magazynowych. Zanim jakiś kretyn wyskoczy z tekstem "skoro nie ma banderoli to nie ma i akcyzy, proste", odpowiem krótko: PIWO debilu.

I ostatnia sprawa. Konto zarejestrowane w 2011, ostatnia aktywność (logowanie) w 2015 i nagle pobudka. Zagrywka niskich lotów.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1813215
@houk jak Tobie trawnik nie odpowiada, to po co w ogóle tutaj wchodzisz. Widzę że należysz do tych fantomów, którzy wiedzą najlepiej. Z tym że najlepiej to się Tobie udaje manewr pojawiania się a za razem znikania. Ferment siejesz i głupotę, po czym szybciutko znikasz z forum. Następny fantom-bohater branżowy. :twisted: Więc powiem Tobie tylko HOUK i idź do domu.
By bartimu92
#1813905
Dzięki za odpowiedzi. Tak właśnie podejrzewałem, że lipa z tym okresem przejściowym. Chyba że podatek wejdzie w całym kraju oprócz tej firmy :)
houk pisze:Wprowadzacie ludzi w błąd wyraźnie jest napisane, że akcyza jest od października. Trzeba było się pojawić na spotkaniach branżowych albo w ministerstwie to byś nie pisał głupot. Trawnik jak zawsze pisze to co E-Dym zlecił.

Widze że kolega czytał ten sam post na FB.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1817360
Szkoda, że nie mają żadnej siły przebicia, a chyba jako jedyni walczą w naszej sprawie. Z mojej strony ukłony i brawa dla posła Jacka Wilka, za wypowiedź w której ujął chyba wszystko co nam leży na sercu.

Ze strony FB posła Jacka Wilka:

„STOP AKCYZIE NA E-PAPIEROSY

▶️ Dzisiaj w Sejmie RP wspólnie z Partia Wolność i Młodzi dla Wolności przedstawiliśmy projekt ustawy zmieniający ustawę o ochronie zdrowia z zastosowaniem wyrobów tytoniowych.

Trwa absurdalna walka z użytkownikami e-papierosów. Ministerstwo Finansów planuje podwyższenie akcyzy na płyn do papierosów elektronicznych. Mając na uwadze zachłanność obecnej ekipy rządzącej projekt najprawdopodobniej wejdzie w życie. Przygotowana przez nas ustawa ma zasadniczo zmniejszyć reżim użytkowania z e-papierosów. Zniesiemy zakaz handlu przez internet, a decyzję o zakazie lub dozwoleniu korzystania z e-papierosów pozostawimy właścicielom gruntów.”
Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.