EPF
Co z czym i jak mieszać.
By meteor4455
#1896344
Witam. Mam pomysł na soczek brzoskwinia /zielona herbata. Kupiłem oba aromaty z inavery. Baza 75VG/25PG. Obydwa aromaty wydają się mało słodkie a mi chodzi o taki słodkawy soczek . Czy ktoś robił taki soczek z tymi aromatami? I czy dodawał jeszcze słodzika?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1896353
meteor4455 pisze: Mam pomysł na soczek

Poszukaj tu, słowa "soczek" page/leksykon
Awatar użytkownika
By bulit73
#1896356
meteor4455 pisze:Chodzi mi o liquid o smaku brzoskwini i zielonej cherbaty.

O, teraz lepiej :wink:
Pewnie, że możesz dodać słodzika.

Tu masz gotowy przepis, co prawda na aro z TPA.
5% Earl Grey Tea TPA
5% Peach TPA
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1896359
Jeśli masz pomysł - po prostu działaj. Jak spróbujesz, będziesz wiedział, czego Ci za dużo/mało.
Jak będziesz dostawał gotowce, to nie nauczysz się mieszać. A wbrew pozorom sam proces twórczy jest całkiem niezłą zabawą. Nawet jeśli liquid puścisz w kibel, to zawsze zostanie Ci doświadczenie.
Też na początku robiłem ten błąd, na wszystko chciałem przepisy. Teraz mieszam sam ponad pół roku i zdarza się, że znajomi dość mocno chwalą moje proste eksperymenty :lol:. Naturalnie dalej zdarza się, że coś nie pójdzie, ale cały czas bawię się tym i każda porażka jest jakąś lekcją.
I dokładnie taką ścieżkę polecam też Tobie.
By mattoid1973
#1896365
meteor4455 pisze:Dzięki za podpowiedzi. Czyli 5% na przykład na 100 ml to 5 ml ? Przepraszam za durne pytanie ale chcę być pewny.
5ml aromatu + 95 ml bazy, daje 5% stężenie.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1896375
Z brzoskwinią z Inawery nie szalej tak od razu, bo 5% może się okazać niewapowalne. To bardzo intensywny aromat, szczególnie jak trochę poleży. Zrób sobie małą próbkę na 2-3% brzoskwini, najwyżej potem zwiększysz stężenie. Jeszcze intensywniej jest np. w przypadku arbuza.
Awatar użytkownika
By Cinmar
#1896378
E-Styx pisze: intensywniej jest np. w przypadku arbuza.

Oj tak, arbuz daje się we znaki. Z mentholem TPA maksymalne stężenie arbuza jakie jestem w stanie przeżyć to 3%.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1896381
Cinmar pisze:Z mentholem TPA maksymalne stężenie arbuza jakie jestem w stanie przeżyć to 3%.

Czyli te minimalne. Dawkowanie aro INA to 3-5%.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1896394
Cinmar pisze:Z mentholem TPA maksymalne stężenie arbuza jakie jestem w stanie przeżyć to 3%.

I tak masz większą wytrzymałość na niego. Ja dodałem "dla wzbogacenia" do swojej już praktycznie gotowej mieszanki 30 kropel na 60 ml. Czyli jakieś 1%. Z mieszanki został właściwie tylko arbuz i to tak intensywny dla mnie, że całość poszła w kibel.
By meteor4455
#1896769
Witam. Co do tej brzoskwini z inavery, wącham sam aromat to jakiś słaby jest . Nie wiem może ja mam zwichrowany węch, bo wy piszecie że mocna .
Dałem 3 brzoskwini i 2 krople zielonej herbaty na każdy ml bazy. Baza 75/25, zrobiłem odrazu 50ml .Gryzie się to już piąty dzień i pachnie ładnie ale nie za mocno jak dla mnie.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1896781
meteor4455 pisze:Na razie tylko wącham.

Wąchać to można skarpety :lol:
W liquidzie ważny jest smak podczas wapowania.
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.