EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Marrok
#1724509
Wiem ze dyrektywa zakazuje sprzedazy internetowej i transgenicznej, ale nie mam pewnosci co do wysylki od osoby prywatnej do innej osoby prywatnej. Niby w dyrektywie nie ma nic co jednoznacznie by tego zabranialo, ale wole zapytac jesli cos mi umkneło.
Znajomy chce mi podesłać zapasy do Belgii, bazy, aromaty i kilka liquidow. Wszysto nowe, orginalnie zamkniete.
Czy wysylka taka jest legalna ? Czy jednak ktos moze sie o cos przyczepic?
Awatar użytkownika
By Deletor
#1724510
Dużo zależy czy paczka zostanie sprawdzana na granicy czy przejdzie bez tego. Jeśli będzie sprawdzana to wszystko zależy od celnika i jego interpretacji.
Teoretycznie jest zakaz sprzedaży, fu sprzedaż nie zachodzi. W wysyłkach krajowych tego problemu nie mamy bo żaden podmiot nie ma prawa sprawdzać prywatnej poczty, przy wysyłkach zagranicznych niestety może przejść odprawę celną.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By gourmet
#1724517
@Deletor - nie dotyczy przesyłek wewnątrzwspólnotowych. Chcesz powiedzieć, że paczki z UE do UE przechodzą przez UC???
Awatar użytkownika
By Deletor
#1724576
Nie do końca się orientuje. W każdym razie kiedyś ojciec robił jako kierowca zawodowy. Nie zawsze ale zdarzało się że musiał jechać na UC się odprawić chociaż towar był z Niemiec czy Holandii.
Jeśli paczka szła by drogą lądową jest opcja że nie będzie UC, ale jeśli samolotem to chciał nie chciał przejdzie przez skaner.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By gourmet
#1724586
@Deletor - jeżeli "nie do końca się orientuję" jak sam piszesz, to powstrzymaj się od komentarzy. Niepotrzebnie mieszasz innym w głowach.
By Konradi84
#1724630
UC interesuje się paszkami w których jest zadeklarowana "wysoka" wartość. Interesują się też paczkami w których jest elektronika, leki, biżuteria itd. UC nie skanuje paczek. Jeśli chcą to otwierają. Pracowałem na lotnisku. Jeśli macie jakieś pytania walcie śmiało.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.